Finnország – Fehéroroszország 3:2 (3:1 szétlövés után) | Németország – Ausztria 2:3 (1:2 szétlövés után) | Szlovénia – Dánia 1:0 (vége)
Svédország – Franciaország 4:2 (vége)
Szlovénia
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Dánia
hétfő 11.05.2015, 20:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Szlovénia megnyerte becsületből az utolsó csoportmeccsét, bár már tegnap óta tudták, hogy az utolsó helyen végeznek, tehát kiesnek az A csoportból. A mérkőzés nagy részében jobban játszottak a szlovénok, a dánok a végén óriásit hajráztak, de végül nem sikerült a kapuba találniuk. Mindkét kapus igen jó napot fogott ki, egyetlen találat döntötte el a meccset, ami egyébként lendületes, jó hokit hozott rengeteg helyzettel és lövéssel és kevés megszakítással. Még két órán át sem tartott.

Dánia a hetedik helyen végzett a csoportban négy ponttal, Szlovénia pedig a nyolcadik pozícióban, három szerzett ponttal.

Szlovénia – Dánia: 1-0!
    ---- (22:18:15)

60:00

59:50
    Spelling hatalmas lövése után óriási kavarodás a szlovén kapu előtt, de végül nem sikerült a kapuba tuszkolni a dánoknak a pakkot!!

59:23
    Buli a semleges harmadban, most bent Dahm.

59:10
    Lesre csúszott Sabolic üres dán kapunál. Egyelőre nem tudja bevinni a döntő ütést Szlovénia.

58:40
    Kopitar is vihette előre a jobb oldalon, a dán kapu továbbra is üres, de nem jutott lövőhelyzethez.

58:15
    Jeglic szerezte meg a korongot, majd messziről a kapu felé csúsztatta, de mellé, az üres kapu mellé!

58:10
    Időt kér Dánia, vélhetően most jön a kapuslehozatal.

58:10
    Kroselj védi Björkstrand középről megeresztett lövését. Az utolsó két percben vagyunk, valószínűleg hamarosan lehozza a kapust Dánia.

57:45
    A dánok támadtak, nem jutottak lövéshez, kint a korong a harmadból.

57:00
    Hansen középen tört előre, takarásból lőtt is, Kroselj szépen védett.

56:30
    Robar lövése lepattan a blokkról, kiegészül közben Dánia.

55:50
    Kopitar a kapu mögött gyanús körülmények között tűnt el, de nincs újabb kiállítás. Kint a korong közben a harmadból.

55:00
    Robar tüzelt középről, lepattan, a korong pedig kikerül a harmadból.

54:31
    Staal üli le a dánok büntetését, túl sokan voltak a pályán egyszerre, két perc a jutalmuk. Ez nem jött jókor nekik.

54:00
    Sabolic jobbról tette középre nagy erővel, Gregorc lemaradt róla néhány centivel.

53:22
    Patrick Björkstrand a bal oldalon viharzott el, majd lőtt némileg éles szögből, Kroselj hárított.

52:50
    Pretnar vetődött bele egy dán lövésbe, most a dánok harmadában zajlik a játék időközben.

52:15
    Rodman próbált a zavarosban halászni és korongot szerezni, nem sikerült neki.

51:05
    Már most védekezne ennyire Szlovénia? Pance céltalanul emelte ki a dán harmadba a korongot.

50:07
    Urbas passza egy dán ütőről pattan ki a palánkon kívülre.

49:40
    Jakobsen érkezett lendületből a jobb oldalon, lövése azonban a blokkoló ütők erdejében elakadt.

48:50
    A bal oldalról Jesper Jensen nagyon éles szögből tüzelt, Kroseljnek nem okozott gondot.

48:15
    Rodman lopott korongot középen az ellenfél harmadában, közelebb vitte és lőtt, ám Dahm ismét hárítani tudott. A túloldalon pedig les.

47:05
    Urbas tette vissza lövésre Kovacevicnek, rá is suhintotta, Dahm védésére volt szükség.

45:50
    Nicklas Jensen bal oldali lövése telibe találja az egyik szlovén játékos arcának bal felét, ápolják a sérültet a padon.

45:45
    Oliver Björkstrand jobb oldali süvítős lövése Kroselj segítségével megy mellé.

45:10
    Hardt a jobb oldalról lőhetett, de középre adta, Staal középen várta volna, de elmozdul a kapu, egyébként sem volt pontos a passz.

44:25
    Kiegészült Szlovénia, egyetlen lövésig sem jutott el Dánia ebben az emberelőnyben.

43:35
    Jeglic a bal oldalon húzott el, kapura is szúrta, Dahm védett. Mindezt szlovén emberhátrány közben.

43:15
    Jensen kapott passzt a jobb oldalon, de túl erős volt és elpattant tőle, Kroselj így fel tudta szedni könnyedén.

43:05
    Eddig elég gyenge a dán emberelőny megjátszás, lövéshez sem jutottak.

42:40
    Elől tartotta egy ideig a korongot Szlovénia, majd ismét kibombázzák a harmadból.

42:12
    Meglesz az első kiállítás, ami közben életbe is lép. Pretnar gáncsolás miatt száll ki két percre. Dán emberelőny.

41:25
    Björkstrand belőtt korongja sikeres, végül Jensen a kék vonalról lő, kevéssel mellé.

40:30
    Kopitar a bal oldalon szökött meg, a túloldalon Jeglicnek is jó a keresztpassz, de Urbas középen már nem kapta meg nagy helyzetben, Dahm ki tudott szúrni a botjával.

40:01

Ebben a harmadban is lendületes, jó játék alakult ki sok helyzettel és veszélyes lövéssel, ám most gól nem esett. Ami a legmeglepőbb, hogy egyáltalán nem volt még kiállítás 40 perc játékot követően sem a mérkőzésen. Szlovénia őrzi egy gólos előnyét, így emelt fővel búcsúzhatna az A csoporttól, Dánia már biztosan nem eshet ki, hála a tegnapi győzelmüknek.

Szlovénia – Dánia: 1-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:50
    Kopitar még megindul a jobb oldalon, a keresztpasszra senki sem érkezett középen.

39:10
    Bent a harmad utolsó percében, Jeglic gyűjti be hátul a korongot.

38:30
    A palánkon maradt fent a korong egy szlovén beemelt korongnál, ismét buli következik.

38:15
    Björkstrand most csak takarított a semleges harmadból, kiemelte a korongot. Az ellentámadásnál Dahm fejjel hárította Urbas hatalmas bombáját, le is repült a fejéről a fejvédő, áll a játék addig.

37:40
    Kovacevic tüzelt nagy erővel a kék vonal közeléből, alig valamivel a bal kapuvas mellé!

36:55
    Madsen lőtte be a kapu mögé, de Urbas hamarabb odaért, mint Boedker.

36:10
    Jesper Jensentől pattan el a korong a kék vonalnál, kint a pakk a támadó harmadból.

35:15
    Storm a bal oldalon szerzett korongot, majd lőtt ütemtelenül, Kroseljnek bizony nyújtóznia kellett, hogy védjen!

34:30
    Ticar jobb oldali keresztpassza akad el a dán védőkben, de nem szabadul még fel a kapu.

33:55
    Hardt tört előre középen, megint csak Kopitar, aki tisztázni tud, még a lövés előtt.

32:30
    Boedker belőtt korongja nem jó, Pretnar pedig lesre csúszik középen az ellentámadás során.

32:00
    Björkstrand jó csel után lőtt (volna) jobbról, de közben egy játékostársa, Storm már Kroselj területén állt, így a buli a szlovén harmadon kívül.

31:35
    Ticar tör be a támadó harmadba, Jensen azonban korongot szerez tőle.

30:15
    Kovacevic a kapu előtt jutott lövőhelyzethez, de már túl közel is volt Kroseljhez, nem tudta elhúzni mellette, a kapus közbenyúlt.

29:30
    Verlic és Rodman együttes erővel szereznek korongot, Pretnar nagyon távoli bombája pedig jócskán mellé.

28:50
    Storm nem tudja megszerezni a pakkot a szlovén kapu mögött, inkább visszatér védekezni.

27:15
    Hardt passzát füleli le Kopitar hátul, az indítás sikertelen, de Jakobsen ütőjéről is lelopják a korongot.

26:35
    Meglepő, de még mindig nem volt kiállítás a mérkőzésen. Most viszont jóval lassabban halad ez a harmad, mint az előző, még csak a hetedik perc és 12 perce kezdték.

26:21
    Lauridsen bombázta kapura középről, Kroseljnek kellett nagyot védenie. Nem birtokolta, de Kopitar takarított a kapu előterében, a pakkot jó messzire lőtte.

25:40
    Music állja útját Jensen újabb távoli lövésének, majd Starkov veszélyeztet a jobb oldalon, ő azonban nem jut végül lövéshez.

25:00
    Verlic szerencsére rendben van, éppen egy távoli lövéssel jelezte ezt, de a kaput nem találta el, kevéssel mellé.

24:20
    Szlovén akció, Ticar viszi be a korongot a jobb oldalon, Razingar kapta volna vissza a kapu mögül, de ez már pontatlan lett.

23:40
    Jesper Jensen jobbról ereszt meg nagy lövést, Kroselj a botjával tolja kijjebb a korongot, így hárít.

22:15
    Verlic gyomorszájjal blokkolt egy dán távoli lövést, egy ideig ápolni is kellett a szlovén játékost, de szerencsére nincs nagy gond, de kap egy kis pihenőt.

21:10
    Dahm tartja a lelket a dánokban, Urbas hatalmas ziccerben lőhetett, elhúzta jobbra a kapus mellett, majd lőtt, de Dahm mamutjáról végül felpattant a korong!

20:40
    Kopitar keresztpassza nem jó Robarnak, de végül visszakerül hozzá a palánkról és veszélyes lövést ereszt meg, Dahm hárítani tudott.

20:01

Folyamatos játék, igen sok akció és lövés és szlovén vezetés eddig egy harmad leforgása után. A dánok a mérkőzés elején inkább ott voltak még a szeren, de a szlovénok fokozatosan átvették az irányítást és a vezetésen kívül a mezőnyfölényt is megszerezték a számukra tét nélküli mérkőzésen. Reméljük, a folytatás is hasonlóan lendületes, jó hokit hoz kevés megszakítással.

----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    Sabolic tüzelt középről, a jobb kapuvas mellett csapódott a palánknak.

19:10
    Úgy tűnik, végigmegy az első harmad kiállítás nélkül, ez sem gyakori a világbajnokságon.

18:50
    Magas bot miatt a buli a szlovén harmadban. Gregorc emelte túl magasra a botját.

18:35
    Minden korongért óriási a harc, a szlovénok a becsületükért játszanak és ez látszik is.

17:45
    Nicklas Jensen belőtt korongja pontatlan, Szlovénia jó ideje uralja a találkozót, a dánok nem tudnak igazán kiszabadulni.

16:55
    Dahm védte bravúrral Pretnar közvetlen a kapu elől leadott lövését!

16:30
    Razingar bal oldali lövése a bal kapuvas mellett suhan el, Tavzelj ismételne, ez már Dahm kezében köt ki.

16:05
    Björkstrand belőtt korongja már túl későn érkezett, lesre csúszott két társa is.

15:25
    Nielsen szereli a botjába kicsit megbotló Kopitart, de a belőtt korong elérhetetlen a dánoknak.

14:56
    Music érkezett Pavlin jobb oldali bombája után a kipattanóra, de Dahmról nem jött ki a korong.

14:25
    Pretnar indít akciót a bal oldalon, de Poulsenen fennakad. A dánok azonban nem jutnak lövéshez.

13:35
    Ticar tört be középen, lőni nem tudott két védő gyűrűjében, a pakk pedig Dahmhoz csúszott, aki inkább rátenyerelt.

13:10
    Gregorc és Pance teremtettek veszélyt a dán kapu előtt, de N. Jensen közbenyúlt az utolsó passznál.

12:24
    Kopitar hosszú indítása sikertelen, így tilos felszabadítás lesz a dologból.

12:00
    Korongot szereznek hátul a dánok, Kopitar azonban lekapcsolja a hosszú indítást.

10:50
    Dán rohamok a gól óta, de csak egy lövés, Storm részéről, Kroselj könnyedén tolja ki.
    PANCE - 1:0

10:00
    Szlovénia gólt szerzett!
    ZIGA PANCE egy jobb oldali, távoli bombába tette bele az ütőjét kitűnő ütemben, a tolláról pedig a kapu bal oldalába vágódott a korong! 1-0!
    Gólpassz: Sabahudin Kovacevic, Anze Kopitar.

10:00
    Kitűnő iramban telt le az első harmad első fele.

09:17
    Dahm hárítja Stebih bal oldali lövését, előtte pedig Storm kapott a kapu közelében korongot, de nem tudta elhúzni Kroselj mellett, mert a szlovén kapus a mamuttal védeni tudott.

08:04
    Sabolic tört előre középen, majd Ticar tüzelt formás támadás végén jobbról, Dahm oda várta a korongot és hárított.

07:40
    Továbbra is szép, folyamatos a játék, most éppen Nielsen keresztpasszába nyúlnak bele, de marad a dánoknál.

06:50
    Lauridsen vágja ki a korongot a saját harmadából, Kopitar elől tudott tisztázni.

06:00
    Jensen indult meg hátulról, Staal kapta az indítást, majd lőtt jobbról, nem lett túl erős, nem gond Kroseljnek.

05:03
    Kroselj a biztonság kedvéért rátenyerel a korongra, talán ez az első játékmegszakítás, remek volt eddig a találkozó első öt perce.

04:45
    Ticar szinte ziccerben törhetett kapura a jobb oldalon, Dahm hárította a lövést.

03:30
    Jensen is rátűzte balról, ez egy védőben akadt meg.

02:50
    Kroselj védi Madsen váratlan próbálkozását balról, nem áll meg a játék.

02:15
    Urbas tört be a támadó harmadba, de lőnie nem sikerült, a túloldalon Starkov lövését blokkolják könnyedén.

01:10
    Jensen keresztpassza nem jó, Ticar kaparintotta meg és indult meg a kapu felé, de feltartóztatják.

00:15
    Kékben Szlovénia, fehér-pirosban Dánia.

00:01

Szlovénia: Kroselj (Kristan) – Robar, Kovacevic, Jeglic, Kopitar, Urbas – Gregorc, Kranjc, Pance, Ticar, Sabolic – Tavzelj, Pretnar, Razingar, Rodman, Verlic – Stebih, Pavlin, Vidmar, Music, Golicic

Dánia: Dahm (Galbraith) – Nielsen, Lauridsen O., Madsen, Jakobsen, Hardt – Kristensen, Jensen J., Björkstrand P., Björkstrand O., Jensen J. – Boedker, Storm, Green, Jensen N., Spelling – Lauridsen M., Starkov, Staal, Poulsen, Hansen

Játékvezetők: 15 VINNERBORG Marcus (SWE) , 20 SINDLER Vladimir (CZE) – 61 CARNATHAN Paul (USA) , 65 SCHRADER Andre (GER).

Utolsó játéknapjaihoz érkezett a csoportmérkőzéses szakasz a csehországi Prágában és Ostravában rendezett A csoportos jégkorong világbajnokságon. Két, kiesés ellen küzdő csapat összecsapását kísérhetjük figyelemmel, de tétje nagyban függ a megelőző játéknaptól. Dánia ugyanis legyőzte Norvégiát, ezzel négy pontos lett. Szlovénia az utolsó előtti fordulóba pont nélkül érkezett meg, az USA ellen pedig nincs igazán valós esélyük a pontszerzésre.

Ha az Egyesült Államok rendes játékidőben legyőzi Szlovéniát, akkor egészen biztosan kiesnek a szlovénok és ezzel a Dánia elleni mérkőzésük nagyjából tét nélküli lesz. Ha legalább egy pontot összekaparnak a szlovénok, akkor a dánok elleni találkozó egy ki-ki mérkőzés lesz a kiesés ellen. A dánok győzelme így a norvégok felett nagy fontosságú volt. Dánia számára mindenképpen van tétje a találkozónak, akár a csoport hatodik helye is elérhető még számukra.
    Időközben az Egyesült Államok legyőzte Szlovéniát, így a szlovénok számára már csak a becsületük a tét a találkozón, biztosan kiestek, Dánia pedig biztosan bent maradt az A csoportban, függetlenül az utolsó forduló eredményeitől.

A találkozó hétfőn 20:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!