ACF Fiorentina – Sevilla 0:2 (vége) | FC Dnipro Dnipropetrovsk – SSC Napoli 1:0 (vége)
ACF Fiorentina
0:2 (0:2)
Sevilla FC
csütörtök 14.05.2015, 21:05 • Stadio Artemio Franchi, Firenze • Európa liga • Elődöntő

Az első félidőben is többet támadott a Fiorentina, többet lőtt, többet birtokolta a labdát, de a Sevilla kétszer került el az olaszok kapujáig, mindkétszer gólt szerzett! Innentől kezdve látszott a reménytelenség az olaszok játékán, távoli lövésekkel próbálkoztak, amikből egy-egy talált csak kaput, ezeket Rico védeni tudta magabiztosan!

Az olaszok előtt adódott egy tizenegyes is, de ezt is elhibázták a második félidő derekán. Semmi nem jött ma nekik össze, pedig közel 30-szor lőttek kapura! Végül a második félidőben is remekül védekezett a Sevilla, és ezt a meccset is lehozta kapott gól nélkül, végül 5:0-ás összesítéssel jutottak tovább a spanyolok! Sevillai részről védekezés jeles, helyzetkihasználás jeles.

A végeredmény Fiorentina – Sevilla 0:2, a spanyolok jutottak az Európa Liga döntőjébe! Köszönjük figyelmüket! (22:53:50)

90+3

90+2
    Iborra bal oldali beadását Alonso fejeli ki a támadó elől.

90+1
    Két perc a ráadás.

90
    Salah teszi középre a labdát, de Ilicic elől mentenek a védők. Bedobás.

90
    Megkezdődött a rendes játékidő utolsó perce is, támad a Fiorentina.

89
    Vidal keresztlabdája nem volt pontos, lila mezeshez szállt.

87
    A beadás lecsorgott, majd Gameiro csúnyán fölé durrantott tizennégy méterről.

87
    A középre tett labdát kifejelték, jöhet még egy sarokrúgás.

86
    Rico harcolt ki egy szögletet a Sevilla-nak.

85
    Valero helyére Lazzari érkezett.

84
    Fiorentina bedobás következik a középpályáról.

83
    Pizarro indítása Valero-ig nem jutott el, lekapcsolta a védő.

82
    27:4 a lövések száma!

80
    Ilicic kapott hajszálpontos passzt, már csak Rico volt vele szemben, aki belekap a próbálkozásba, óriásit védett! Ma neki nem lehet gólt lőni!

79
    Sok minden nem történik, küzd a becsület gólért a Fiorentina, de 170 perce nem lőtt gólt a párharcban, nem biztos, hogy egyet is fog.