A-HÍD OSC - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP 5:12 (vége)
A-HÍD OSC - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP

5:12

(2:4, 0:4, 2:3, 1:1)

péntek 15.05.2015, 20:00 • Nyéki Imre Uszoda • E.ON Férfi OB I

Izgalmasan indult az összecsapás, azonban az OSC majd másfél negyedes gólcsendjét taktikusan használta ki a Szolnok, és a második nyolc percben tulajdonképpen eldöntötte a mérkőzést. A Tisza-partiak hatalmas erődemonstrációt tartottak, és nagy bravúr kell ahhoz, hogy ne három győzelemmel nyerjék meg a bajnoki döntőt. Kettő már megvan és, ha hétfőn hazai medencében is nyernek, akkor már ünnepelhetnek. Az OSC-től hatalmas tett volt, hogy eljutott a döntőig és búcsúztatta a kétszeres címvédő Egert, ám nagyon úgy tűnik, hogy egyelőre még nagy falat számukra a Szolnok.

Köszönöm ma esti figyelmüket, úgy gondolom, hogy a hamar lefutott összecsapás ellenére, a magyar vízilabda ünnepe volt ez a találkozó. További szép estét kívánok, tartsanak velünk legközelebb is! (21:19:38)

32
    Vége a mérkőzésnek.

32
    Elől azonban ismét eladja a labdát az OSC.

32
    Brguljan emelkedik ki a vízből és lopja el az átadást.

31
    Cseh Sándor kér időt a végére.

31
    Decker pattint mellé.

31
    Varga Dánielt végleg cserével küldik ki a játékvezetők.

31
    Elől viszont hamar eladják a labdát az újbudaiak.

30
    Kivédekezett hazai fór.

30
    Kontra a hazaiak ellen, majd kiállítják Bundschuhot, aki kipontozódik.

29
    Aleksic kísérlete levágódik a blokkról.

29
    Egymás után kétszer is emberelőnybe kerül az OSC, a második végén pedig DECKER ÁDÁM helyezi a labdát a bal alsóba! (5:12)

28
    VARGA DÁNIEL értékesíti az emberfórt! (4:12)

28
    Újra Nagy Viktor kezében landol a golyóbis.

27
    Bisztritsányi két kézzel hárítja Varga Dániel próbálkozását a jobb szélről.

27
    Kicsit pontatlan a játék mindkét oldalon, Nagy Viktor is bezsebeli a labdát.

26
    Aleksic távoli kísérlete kivágódik a felső kapufáról.

26
    Kayest szerelik középen a védők.

25
    Bisztritsányi csap le az elkóborolt labdára.

25
    Az OSC hozza el a ráúszást, de hamar eladják a labdát a hazaiak.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed.

A harmadik negyedben sem sikerült közelebb kerülnie az OSC-nek vetélytársához, ez pedig azt jelenti, hogy hacsak nem történik valami nagy csoda, akkor a vendégek egy győzelemre kerülnek a bajnoki címtől. A vendéglátók már csak a tisztességes vereségben reménykedhetnek.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Nagy Viktor hatalmas bravúrral hárítja a ziccert!

24
    Kakaskodás miatt a két 11-est küldik ki a játékvezetők, Kis és Bundschuh személyében.

24
    DECKER ÁDÁM emberelőnyből, a bal kapufa elől talál a hálóba! (4:11)

23
    A blokkról kipattanó labda marad a hazaiaknál.

23
    VARGA DÉNES könyörtelenül varrja a büntetőt a léc alá (3:11)

23
    Mezei harcol ki ötméterest.

22
    Kontra a vendégek ellen, majd Vámos szerez labdát.

13 perc után találtak be a hazaiak ismét.

21
    SALAMON FERENC pattintja a felsőbe a büntetőt! (3:10)

21
    Aleksic a kapufa külső élét találja el a jobb szélről.

21
    Brguljan bejátszását lefülelik a védők.

20
    Nagy Viktor a bal alsóból piszkálja ki a golyóbist.

20
    STEFAN MITROVIC a röviden vágja be a labdát a bal szélről! (2:10)

20
    Előnyben a Szolnok, Cseh Sándor pedig időt kér.

20
    Bundschuh távolról tüzel kapura, de fölé száll a kísérlete.

19
    Két méteren belülre úsztak a vendégek, fordulhat az OSC.

19
    Kimarad a hazai fór.

18
    Bisztritsányi bravúrral kiszedi Mitrovic újbóli kísérletét!

18
    Ismét Nagy Viktor indíthatja a támadást.

17
    STEFAN MITROVIC talál a bal alsóba! (2:9)

17
    Nagy rögtön bravúrral hárítja Gór-Nagy lövését.

17
    Ezúttal a hazaiak voltak a gyorsabbak a ráúszásnál.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed.

A Szolnok demoralizálta ellenfelét a második nyolc perc során. Varga Dénes világklasszishoz méltóan, szinte mindenhonnan képes volt betalálni, és hiába véd többször is bravúrral Bisztritsányi, egyelőre nem találják a távoli lövések ellenszerét a hazaiak. A hatgólos hátrány majdhogynem reménytelen a Szolnok ellen, de azért bajnoki döntő, mert bármi megtörténhet. Hamarosan folytatjuk!

16
    Vége a második negyednek.

16
    Lejár a Szolnok támadóideje, az utolsó másodpercben még egy Bisztritsányi védés.

16
    VARGA DÉNES elkapta a fonalat, most középről lövi ki a jobb felsőt! (2:8)

15
    Varga Dániel távoli bombájába beleüt Bisztritsányi, sarokdobás következik.

14
    Pár másodpercig kettős emberelőnyben volt a Szolnok, végül szimpla fórból VARGA DÉNES eredményes centerből! (2:7)

13
    Emberfór és időkérés szolnoki részről.

13
    Gór-Nagy kísérletét emberhátrányban kiszedi Nagy a bal alsóból!

12
    VARGA DÉNES emelkedik ki a kapu előtt és pöcizik a jobb felsőbe! (2:6)

12
    Bátori kísérlete elszáll keresztbe.

12
    Visszaúszás közben Tóth a kiállított, Vincze Balázs pedig időt kér.

12
    Mitrovic lövését a felső lécre üti Bisztritsányi.

11
    A túl oldalon Tóth csap le az elhullajtott játékszerre.

11
    Graham szerez labdát középen.

11
    Bátorit blokkolják a vendégek.

10
    MADARAS NORBERT használja ki a fórt, és a jobb szélről kapásból lő a hosszú felsőbe! (2:5)

10
    Kontra a Szolnok ellen.

9
    Kayes kísérletét blokkolják a védők.

9
    Brguljan emelkedik ki a vízből és cseni el a játékszert.

9
    Tóth könnyedén hozza el a labdát.

9
    Elkezdődött a második negyed.

Ahogy az várható volt nagy izgalmak és kiváló hangulat közepette zajlik a mérkőzés. A Szolnok azért esélyeshez méltóan magához ragadta a kezdeményezést, és a hazaiak egyelőre csak futnak az eredmény után. Hamarosan kiderül, hogy mire számíthatunk a folytatásban.

8
    Vége az első negyednek.

8
    GÓR-NAGY MIKLÓS középről találja meg a rést a jobb alsóba! (2:4)

8
    Bevált az időkérés, MADARAS NORBERT a fór utolsó másodpercében eredményes rosszkéz oldalról! (1:4)

8
    Cseh Sándor kér időt negyven másodperccel a negyed vége előtt.

8
    Eladja a labdát az OSC, fordulhat a Szolnok.

7
    VÁMOS MÁRTON bombája a jobb szélről elsüvít a kapus feje felett! (1:3)

7
    Lejár a hazaiak támadóideje.

6
    Bisztritsányi bravúrral hárítja a center közeli kísérletét!

6
    SALAMON FERENC használja ki a fórt és lő középről a kapuba! (1:2)

5
    Emberelőnyben a hazaiak, Vincze Balázs időt kér.

5
    VÁMOS MÁRTON is kintről eredményes, ő a bal felső sarkot választja! (0:2)

5
    Varga Dénes segédkezik a labdaszerzésben.

4
    VARGA DÁNIEL szerzi a döntő második meccsének első találatát, a jobb felsőbe lő! (0:1)

3
    Kayes kezéről varázsolják le a labdát a védők.

3

2
    A túl oldalon Bisztritsányi zsebeli be a játékszert.

2
    Gór-Nagy lövését két kézzel hárítja Nagy.

1
    Rögtön az első hazai emberelőny.

1
    Bár az OSC volt a gyorsabb a ráúszásnál, végül a szolnokiak megszerzik a labdát.

1
    Elkezdődött a mérkőzés.

Tavaly ilyenkor még nagyjából 100-200 néző látogatott ki az OSC mérkőzéseire. A mostani telt házat, továbbá a lehengerlő hangulatot és természetesen a bajnoki döntőt nem sokan gondolták volna egy évvel ezelőtt.

Köszöntöm a kedves Olvasókat, immár a Nyéki Imre Uszodából! Fantasztikus a hangulat, telt ház fogadja a csapatokat, sőt akadtak olyan nézők is, akiket már nem tudtak beengedni. Egy gombostűt sem lehetne leejteni! Hamarosan kezdünk!

Ma este a férfi vízilabda OB I döntőjének második felvonására kerül sor a Nyéki Imre Uszodában. Kedden, a Szolnok hazai medencében magabiztosan, 13:9-re legyőzte az OSC-t. Bár az újbudaiak az első negyedben tartották magukat, ráadásul a második félidőt döntetlenre hozták, a második nyolc perc gólcsendje és az akkor kapott három gól megpecsételte a sorsukat.

Ennek ellenére izgalmas visszavágóra van kilátás, hiszen emlékezhetünk, amikor a szezonban először találkozott egymással a két együttes a fővárosban, a Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörében, akkor nagyon küzdelmes találkozót láthatott a publikum, amely 11:11-es döntetlennel zárult. Az alapszakasz utolsó fordulójában pedig szintén szoros mérkőzésen a Szolnok diadalmaskodott 11:9-re az OSC uszodájában.

Valószínűleg az izgalmakra ma este sem lehet panasz, úgyhogy megéri velünk tartaniuk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 20:00 - kor kezdődik.