Tatabánya – Csurgó 24:22 (vége) | Veszprém – PICK 29:23 (vége)
29:23 (12:15)
OTP Bank - PICK Szeged
szombat 16.05.2015, 18:00 • Veszprém Aréna, Veszprém • Férfi kézilabda NB1

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (19:27:32)

Két teljesen ellentétes félidőt láthattunk, s végül a bajnoki döntő első meccsét a papírformának megfelelően a címvédő veszprémiek nyerték. Az első félidő utolsó 10 percében nagy hullámvölgybe kerültek a hazaiak, ekkor négygólos előnyben is volt a Pick, s a szünetben is vezetett hárommal. A második játékrészre mind védekezésben, mind támadásban hatalmasat javult az MKB, a vendégek legjobbjai fokozatosan fáradtak el, s a második 30 percben mindössze nyolc gólig jutó, Mikler által néha megbabonázott szegedieknek nem volt esélye végül a sikerre.

60
    Mérkőzés vége. (29:23)

60
    Rossz labda Prodanovic felé, a hazaiak indulhatnak, de már nem erőltetik a támadást. (29:23)

60
    Nagy jobb kettőben betörve Wyszomirskibe lő. (29:23)

59
    A szegediek nem találnak be az üres kapuba, újra a Veszprém támadhat. (29:23)

59
    Lékai passzát NAGY lövi jobbátlövőből a jobb alsó sarokba. (29:23)

59
    Vranjes lépett középen vonalra, a veszprémiek indulhatnak. (28:23)

58
    Ilic lövését védi Wyszomirski, a vendégeké a labda. (28:23)

58
    Bombac keresztlabdája után Källman ziccerét a bal szélről nagy bravúrral védi Mikler. (28:23)

58
    Zeitzet küldik ki a bírók két percre, így előnyben folytatja a Pick. (28:23)

57
    Belemenés Robledónál, NAGY LÁSZLÓ pedig az üresen hagyott szegedi kapuba lő a saját térfeléről. (28:23)

56
    LÉKAI indul meg a kontrával, s bal kettőben betörve lő a hosszú sarokba. (27:23)

56
    Zeitz sáncolt lövése után Mikler védi Prodanovic ziccerét. (26:23)

55
    Nagy szereli Robledót, a hazaiak ezzel nagyon közel a győzelem megszerzéséhez. (26:23)

55
    Lépéshiba Ilicnél, a szegediek támadhatnak. (26:23)

54
    Ancsin lő felugorva, ezt védi a bal sarok előtt Mikler, s a hazaiaké a kipattanó. (26:23)