Csehország – USA 0:3 (vége) | Kanada – Oroszország 6:1 (vége)
Csehország
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
USA
vasárnap 17.05.2015, 16:15 • O2 Aréna, Prága • A csoportos Világbajnokság

Hiába lőtt tizennégyet kapura az utolsó harmadban a cseh válogatott, az egyetlen amerikai kísérlettel szemben, még a szépítés sem jött össze a házigazdának a "kisdöntőben"! A ma remeklő Connor Hellebuyck lehozta a meccset kapott gól nélkül, a fiatal amerikai válogatott, akikkel a jelek szerint jövőre a mieink is egy csoportban lesznek, megérdemelten szerezte meg a vb bronzérmet, míg a házigazdáknak meg kell elégedniük a negyedik hellyel!
    Este lesz még a világbajnokság "álomdöntője", a kanadai-orosz találkozó, tartsanak velünk akkor is és a többi közvetítésünk alkalmával is! (18:27:34)

60:00

59:55
    Még egy amerikai tilos a végére, ami nem sokon múlott, hogy nem lett üres kapus gól!

59:32
    Hellebuyck védett még egyet!

59:17
    Kiegészültek az amerikaiak, eldőlt a bronzérem sorsa!

58:45
    Vondrka lövése után is elkerülte a korong az amerikai kaput!

57:41
    Letelt a páros kiállítás, kapus nélkül, 6 a 4 ellen próbálnak támadni a csehek!

57:17
    Időt kért a cseh válogatott!

57:17
    Kap még egy esélyt a cseh válogatott, Nelson a kiállított játékos, bottal akasztásért!

57:04
    Hendricks lövése jött le a túloldalon a cseh védelemről!

56:20
    Nakladal korongja nem jutott el az amerikai kapuig.

55:41
    Páros kiállítás; Sobotka és Jones a bunyó miatt, 4 a 4 elleni a játék!

55:41
    Egyre fogy az idejük a cseheknek és most már nagyon idegesek is, Sobotka keveredett bunyóba az amerikaiakkal!

54:27
    Erat mentett bevetődve a meginduló amerikaiakkal szemben!

54:00
    Krejcik lövését is bravúrral védte Hellebuyck!

53:10
    Simon lövését hárította az amerikai kapus!

52:40
    Vondrka lövéséből sem lett cseh találat!

51:28
    Egy eladott korong után Eichel lövését kellett védenie Pavelecnek!

51:10
    Voracek korongja találta lesen Eratot!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 8. Bonino (Nelson, Coyle), 19. Lewis (Eichel), 40. Coyle (Bonino)

Csehország: Pavelec (Salak) – Hejda, Jordan, Sobotka, Erat, Voracek – Kolar, Nakladal, Plekanec, Klepis, Jagr – Krejcik, Caslava, Cervenka, Kovar, Vondrka – Nemec, Novotny, Zatovic, Koukal, Simon. Szövetségi kapitány: Vladimir Ruzicka
    USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk, Krug, Moses, Larkin, Hendricks – Jones, Reilly, Smith, Arcobello, Sexton – Murphy, Gardiner, Eichel, Lewis, Nelson – Redmond, Bonino, Morin, Coyle, Lee. Szövetségi kapitány: Todd Richards

Játékvezetők: Marcus Vinnerborg (svéd), Jyri Ronn (finn) – Jimmy Dahmen (svéd), Gleb Lazarjev (orosz)