Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - A-HÍD OSC 13:7 (vége)

hétfő 18.05.2015, 19:00 • Szolnoki Vízilabda Aréna • E.ON Férfi OB I

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP: NAGY, Decker A.- Gocics 1, Madaras 2, Vámos 2, Hangay 0, Mezei 0, ALEKSZICS 1, TÓTH M. 4, Varga Dániel 0 ,VARGA DÉNES 3, Kis 0, Mitrovics 0, Jansik D. 0.

A-HÍD OSC Újbuda: Bisztritsányi, Varga- Decker Á. 0, Bátori 0, Kayes 2 , Juhász 0, Kovács G. 0, HEGEDŰS 2, Graham 0, Salamon 1, Gór-Nagy 1, Bundschuh 0, Szentesi Á. 0, Brguljan 1. (20:40:06)

Átadják az érmeket a csapatoknak.

Ezen a harmadik találkozón is sokkal jobb volt a Szolnok az OSC-nél. Bár vezetett 4:1-re az OSC, onnan fordított a Szolnok és a második félidőben esélyt sem adott a fővárosiaknak. Az utolsó negyed második fele már izgalom mentes volt. Kezdhetett ünnepelni a Szolnok.
    A három találkozó alapján nagy különbség volt a két gárda között.

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – A-HÍD OSC 13:7

Összesítésben: Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – A-HÍD OSC 3:0

MAGYAR BAJNOK A SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP, 51 év után újra, összességében hetedszer!

Megkezdődött az ünneplés.

MAGYAR BAJNOK a 2014/15-ös szezonban a SZOLNOKI-DÓZSA KÖZGÉP.

30
    Emberfórban Gór-Nagy játszotta meg a kapufánál álló Szentesit, aki a kapufára lőtt közelről.

30
    MILAN ALEKSZICS ejtett zseniális gólt középről, hihetetlen gól, ember el sem tudja képzelni, hogy ilyet lehet lőni. 11:6

29
    Brguljan passza után kapásból lőtt Bátori a kereszt lécre

29
    Hegedűs lőtt öt méterről, de középre, Nagy fölé ütötte.

27
    Kayes kiállítása után Alekszics adta be a kapufához remekül VARGA DÉNESnek a labdát, aki a léc alá vágta a játékszert. 9:5

26
    Gór-Nagy lapos lövését is védte Nagy.

26
    MADARAS NORBERT úszott le emberéről és a jobb szélről lőtt ziccerben a léc alá. 8:5

26
    Bundschuh vállalt lövést hét méterről jócskán fölé.

26
    Mitrovics kapáslövése a vízről fölé pattant.

25
    Salamon lőtt emberfórból a bal szélről, de blokkolták a lövését.

25
    Elkezdődött a negyedik negyed, Mitrovics hozta el a labdát, csak levitte víz alá, ezért az OSC jön.

A harmadik negyedben lenullázta magát az OSC, nagyon sok lövést vállalt érthetetlenül Graham, mindet elrontotta, szolnoki oldalon viszont Varga Dénes és Vámos eredményes volt.

24
    Vége a harmadik negyednek.

24
    Brguljan pattintott jócskán fölé.

24
    Varga Dénes lőtt a jobb felső felé, Bisztritsányi kiszedte onnan a labdát.

23
    Megint Graham lőtt, ha a kanadai lő, az ma szinte mindig a Szolnoknak jó.

23
    Vámos szabaddobását blokkolták.

23
    Bátori lőtt, de Alekszics jó blokkja miatt csak kis felület volt üres, azt védte Nagy.

22
    Mitrovics kezéből kicsúszott a labda, de összeszedte és megjátszották VÁMOS MÁRTONt, aki nagy gól lőtt a jobb felsőbe kissé jobbról. 7:5

22
    Gór-Nagy kiállítása után hazai időkérés.

22
    Salamon pattintott fölé.

21
    Varga Dénes lőtt fölé.

21
    Salamon jó passza után Graham kezéből kicsúszott a labda, furcsa, hogy előnyben a kanadaira játsszák ki a figurát a vendégek.

21
    Alekszics kiállítása után vendég időkérés.

20
    Kis szabályosan szerelték a vendégek.

20
    Graham lövése is fölé pattant a vízről.

20
    Gocics pattintott fölé hat méterről, a jobb felsőt nézte pedig ki magának.

19
    Graham lőtt Mitrovics felett, de középre, Nagy védett.

19
    Mitrovics lövése nem okozott gondot Bisztritsányinak.

18
    Kovács lőtt rosszkéz oldalról, védett Nagy bal kézzel.

18
    Gocics lőtt hat méterről középre, védett Bisztritsányi.

18
    Gocics védekezett remekül középen Kovácson.

17
    Graham kiállítása után VARGA DÉNES jól meglóbálta középen a labdát és hat méterről zúdította a labdát a vendégek kapujába. 6:5

17
    Nincs így emberelőnyben az OSC

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, Gocics hozta el a labdát.

Parádés második negyedet láttunk, amely 4:4-re végződött. Az OSC már 4:1-re is vezetett, onnan kapaszkodott fel a Dózsa és alakította az állást 5:5-re. Tóth Márton játszik nagyszerűen a hazaiaknál, míg a vendégeknél Hegedűs Gábor.

16
    Vége a második negyednek

16
    Jansik kiállítása után nem lőtt már kapura az OSC, bízik abban , hogy elhozza majd Graham a labdát.

ZSIVKO GOCICS úszott le emberéről és lőtt sok lóba után kissé balról a kapu jobb felső sarkába. 5:5

16
    Kayest megtudták játszani a vendégek középen, de most nem tudott lőni.

16

16
    Mezeit eltüntették a víz alatt ketten, de nem kapott emberfórt a Szolnok.

15
    Tóth Márton kapott bele egy vendég passzba.

15
    TÓTH MÁRTON centerezett Grahamen és ez jó döntés volt tőle, hogy a kanadait vitte be és könnyedén levált róla és gólt lőtt. 4:5

14
    SALAMON FERENC lőtt óriási gólt szabaddobásból hét méterről, nem vették őt komolyan a védők, nagyon üresen lőhetett. 3:5

14
    Hegedűs kiállítása után Jansik kapufától kijátszott labdája után MADARAS NORBERT a jobb szélről talált be kapásból. 3:4

13
    Kayes lőtt fölé Jansik szorításában

13
    Bundschuh kiállítása után TÓTH MÁRTON lőtt öt méterről a bal alsóba. 2:4

13
    HEGEDŰS GÁBOR zúdított nagy gólt Nagy feje fölé hét méterről. Ismét középre a léc alá lőtt gólt az OSC. 1:4

12
    Varga Dénes lőtt hat méterről, Bisztritsányi jobb kézzel kiütötte a labdát.

12
    Hazai időkérés.

12
    DRASKO BRGULJAN négy lóba után lőtt rosszkéz hátulról Nagy feje fölött a léc alá. 1:3

11
    Brguljan lőtt rosszkéz hátulról a hosszú felé, Nagy kitenyerelte szögletre a labdát.

11
    Vámos lőtt a jobb szélről, Bátori blokkolta őt.

11
    Graham hétméteres lövését blokkolták a hazaiak.

10
    Decker Á. fülelt le egy centerbe bejátszott labdát.

10
    Bátori bejátszása után HEGEDŰS GÁBOR húzta be a labdát háttal állva a kapunak. 1:2

9
    Vámos nem jól játszotta be centerbe a labdát Kisnek.

9
    Hegedűs adta el a labdát, Bátori nem számított a passzra.

9
    Elkezdődött a második negyed, ismét Graham hozta el a labdát.

Mindkét csapat játékát a megszokottnál több hiba jellemzi. Az OSC szerzett vezetés Kayes révén, ezt egalizálta egy szabaddobásgóllal Vámos.

8
    Vége az első negyednek.

8
    Gocics kiállítása után Decker Á. lőhetett a jobb kapufánál állva három méterről, de nem tudta igazán meglőni a labdát, kicsúszott a kezéből a labda.

7
    Brguljan játszotta volna meg a centerező Decker Á.-t, de magas volt neki a passz a másik oldalon isegy eladott labda.

7

7
    Bátori lőtt hét méterről, Nagy tolta a felső lécere a labdát.

7
    Kapásból lőtt Madaras öt méterről, fölé.

6
    Gór-Nagy adta el a labdát, nem értette meg őt a társa.

6
    Kis veszített labdát centerben.

5
    Vámos kiállítása után Salamon tette be a kapufához Kayesnek, aki a kapu mellé húzta a labdát.

5
    Szabaddobásból, hat méterről VÁMOS MÁRTON pattintott a kapu bal oldalába Salamon felett. 1:1

5
    Gór-Nagy lőtt rosszkéz oldalról a hosszú felé,Nagy védett

4
    Alekszics lőtt a keresztlécre hat méterről, onnan szinte a plafonra pattant a labda.

4
    JOSEPH KAYES vált le Jansikról és estében Nagy mellett a kapuba pattintott. 0:1

3
    Decker á. kiállítása után Mezei két éteren belül kapott labdát.

3
    Labdát szerzett Mezei.

2
    Gocics jól meglóbálta, de a felső lécet találta el ő is.

2
    A felső lécet találta el Kovács G. távolról.

1
    Rossz passz Varga Dénestől.

1
    Varga Dénes szerzett labdát.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, Graham hozta el a labdát.

Nagy kezd a szolnoki kapuban, vendégeknél természetesen Bisztritsányi.

Bajnokavatásra készül Szolnok!

A férfi vízilabda döntő harmadik mérkőzésén megnyerheti a bajnoki aranyérmet 1964 után először a Szolnok. A párharcban 2:0-ra vezet az OSC ellen és már csak egy győzelem kell a cím elhódításához.

Az első két meccs nagyon sima lett, mindkétszer már a szünetre eldőlt a találkozó. A második összecsapáson a fővárosban már 10-2-re is vezetett a Dózsa. A szezon során eddig a két együttes mérkőzését Szolnokon mindig a hazai gárda nyerte, ez is alátámasztja azt, hogy hétfőn befejeződhet a három győzelemig tartó döntő. A jegyek szép számban fogynak, teltház várható.

Az első két találkozó két legeredményesebb játékosa összességében Sztefan Mitrovics (3+2) és Varga Dénes (1+4) volt, mindketten öt gólig jutottak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 19:00 - kor kezdődik.