Atomerőmű SE – Soproni Sördögök 93:73 (vége)
Atomerőmű SE
93:73 (29:18, 51:39, 75:54)
Soproni Sördögök
csütörtök 21.05.2015, 18:00 • ASE Sportcsarnok • Férfi NB I. A csoport

Az utolsó negyedet megnyeri a Sopron 1 ponttal, de összességében az ASE így is magabiztos győzelmet arat a Sördögök ellen. A mai napon Evans mellett Eilingsfeld voltak a paksiak húzóemberei, a Sopronnál pedig Edwards mellé nem nagyon tudtak felnőni a társak.

Folytatás vasárnap, Sopronban. (19:30:01)

Ezt a negyedet is megnyeri az ASE, ezúttal 24:15 arányban. 21 pontra duzzadt a különbség, innen nagyon nehéz lesz visszajönniük a soproniaknak.

A második negyedet 22:21-re nyeri meg az ASE.

12 pontos előnnyel mehet a szünetre az ASE, de nem dőlt még el semmi. A második negyedre már jobban összeállt a vendégek védelme, illetve a paksiak friss emberei nem igazán tudtak hozzá tenni a csapat teljesítményéhez.

A szünet után folytatjuk.

Sok kosár, kevés fault jellemezte az első negyedet. Egyelőre a soproniak védelmét könnyedén átjárja a paksi támadószekció, de a soproniak is jól dobnak kintről.

A bronzéremért csatázhat az Atomerőmű SE és a Soproni Sördögök.

A soproniak lehetnek valamivel frissebbek, mivel az elődöntőt ők 3:0-s összesítésben bukták el az Olajjal szemben, míg a paksiak az ötödik mérkőzésen véreztek el a KTE ellen Kecskeméten (3:2).

Érdekesség, hogy a szezonban négyszer találkoztak eddig egymással a csapatok és mind a négy alkalommal a vendég együttes örülhetett. Ha ezt vennénk alapul, akkor nem feltétlen előnyös a pályaelőny az Atomerőmű számára, de kár lenne ebből messzemenő következtetéseket tenni.