Puskás Akadémia FC – Újpest FC 4:5 (vége) | MTK Budapest FC – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Paksi FC 0:4 (vége)
Győr – Pécsi MFC 3:0 (vége) | Nyíregyháza – Diósgyőri VTK 1:2 (vége)
MTK Budapest FC
2:0 (1:0)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
szombat 23.05.2015, 16:00 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

A mérkőzés első felében a vendég szombathelyiek eldönthették volna a mérkőzést, de végül nem találtak be és ezt a hazai kék-fehérek két Torghelle góllal megnyerte a mérkőzést, így a bentmaradás kérdése az utolsó félidőre marad. (17:48:40)

90+3

90+2
    Radó teszi vissza Grabantnak, aki hosszan szökteti saját magát.

90+1
    Bese beadása lecsúszott, így veszélytelen.

90+1
    Kettő perc a ráadás.

90
    A mérkőzés hősét Torghelle Sándort cserélik le, helyén Cseke játszik tovább.

89
    Rocchi elé pattan a labda, majd nagy helyzetben a kapu mellé lőtt.

87
    Az MTK gólt szerzett!
    Gera cselezi végig magát az egész pályán, majd a középen érkező TORGHELLE SÁNDOR a nagy helyzetet gólra váltotta.

87
    Beszorul saját kapuja elé azu MTK, de veszélyes helyzet eddig nincs.

84
    Tihanyi lövése nem sokkal megy el a rövid kapufa mellett, Hegedüs nyugodtan nézte a helyzetet.

82
    Második csere a hazaiaknál, Horváth helyén Gera.

80
    Thiam lövésébe fekszik bele bravúrosan egy védő.

80
    A mérkőzés hajrájában többet birtokolja a hazai MTK a labdát, de a Haladás is próbál támadni.

76
    Tömges cserék egyszerre. Halmosi és Gaál megy le a Haladásnál, helyettük Tihanyi és Grabant jött be. Az MTK-nál pedig Pölöskei helyén Vogyicska.

75
    Vukmir kap sárga lapot felrúgásért.

74
    Torghelle ugrik ki nagy helyzetben, de lövését bravúrral védte Rózsa.

74
    Alcibialde indítása hosszú Rocchi felé.

73
    Pölöskei vissza tett labdáját rúgja rá Thiam, messze kapu mellé ment a labda.

71
    Pölöskei indítja Torghellét, aki ellővi Rózsa mellett a labdát, de szöglet lett a vége.

Pap Csaba

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 35. Torghelle, 87. Torghelle

Lapok:   57. Torghelle (MTK), 63. Hajdú (MTK), 75. Vukmir (MTK) – 26. Devecseri (HAL), 49. Nagy P. (HAL)

MTK Budapest FC: Hegedüs – Bese, Vukmir, Vass Á., Hajdú – Pölöskei (Vogyicska – 76.), Thiam, Kanta, Horváth (Gera – 82.) – Torghelle (Cseke – 90.), Csiki.
    Cserék: Groppioni – Vadnai, Halmai, Cseke, Vogyicska, Gera, Sági.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Angyal, Alcibialde, Devecseri, Jánvári – Jancsó (Rocchi – félidőben), Iszlai, Nagy P., Halmosi (Tihanyi – 76.), Gaál (Grabant – 76.) – Radó.
    Cserék: Gyurján – Mancini, Tihanyi, Rocchi, Schimmer, Grabant, Petró.

Játékvezetők: Kassai Viktor – Georgiou Theodoros, Takács Gábor