Hamburger SV – Karlsruhe 1:1 (vége)
Hamburger SV
1:1 (0:1)
Karlsruher SC
csütörtök 28.05.2015, 20:30 • Imtech-Arena, Hamburg • Bundesliga • Mérkőzés a bentmaradásért

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (22:27:45)

A látottak alapján a HSV azonban annak is örülhet, hogy nem szenvedett vereséget. Első kapura lövéséből ugyanis előnyt szerzett a vendégcsapat a gólzsák Hennings révén, utána pedig remekül védekeztek és veszélyesen kontráztak. Ebben segítségükre volt a HSV javarészt kilátástalan játéka is, s a második félidő elején a KSC eldönthetett volna mindent, amikor egy percen belül előbb Torres, majd Nazarov találta el a keresztlécet. Szinte a semmiből egyenlített egy kényszerítő végén a hajrában a Hamburg, de utána hiába nyomtak, csak néhány távoli lövésük okozott veszélyt. Lépéselőnyben immár a Karlsruhe, nagyot kell majd június elsején küzdenie a bennmaradásért a HSV csapatának...

Bajban a Hamburg, ez most már nyilvánvaló, hiszen hazai pályán nem tudtak előnyt kiharcolni a másodosztályú Karlsruhe ellenében az osztályozó első mérkőzésén. Mindez azt jelenti, hogy a hétfői visszavágót a Karlsruhe kezdi feljutóként, hiszen nekik egy hazai 0:0 a mennyországot jelentené.

90+3

90+3
    Hennings helyére Micanski érkezik a vendégekhez a legvégén.

90+2
    Ilicevic bal oldali szögletét a hosszún Kacar fejeli a bal sarok mellé, de Lasogga faultja miatt már szabadrúgás kifelé.

90+2
    Max felszabadítása után Diaz 22 méteres lövését üti szögletre bravúrral Orlishausen.

90+1
    Ostrzolek bal oldali beadását Lasogga rossz helyre fejeli le, így Valentini fel tud szabadítani.

90
    Két perc a hosszabbítás.

90
    Nazarov szabálytalan a bal szélen, támadásban Diekmeierrel szemben, szabadrúgás kifelé.

90
    Beister passzolja el magát a jobb szélen, majd még szabálytalankodik is, jöhet a Karlsruhe.

89
    Olic helyén Beister az utolsó hazai csere mára.

88
    Peitz csúnya labdaeladása után Stieber ugratta ki a jobb oldalon Lasoggát, akinek mély beadását Orlishausen lehúzta Olic elől.

87
    Valentini szabadrúgását Lasogga fejeli ki oldalra, bedobás a vendégeknek.

86
    Nazarov a bal oldalon cselezgetve harcol ki szabadrúgást Ilicevic mellett.

85
    Diaz passza után Lasogga 22 méteres kemény lövését védi némi probléma árán Orlishausen.

85
    Diekmeier indul meg a felezővonalnál, Gulde viszi földre, de ő nem kap sárga lapot.

84
    A jobbösszekötőbe felívelt szabadrúgást elfejelik a hazai védők Hennings elől.

83
    Kacar lép oda a kezdőkörben Krebsnek, egy percen belül ez a második hazai sárga lap.