PGE Vive – THW 28:26 (vége) | Barca – Veszprém 28:23 (vége)
Barca
28:23 (14:10)
Telekom Veszprém
vasárnap 31.05.2015, 18:00 • Köln, Lanxess-Arena • Bajnokok Ligája - Final Four • Döntő

Lehetne hosszasan elemezni ezt a találkozót szakmailag, de egy BL döntő mindig egészen speciális légkörben és körülmények között zajlik. Főleg, amióta a Final Fourt bevezették és 24 óra leforgása alatt két iszonyú nagy csatát kell győztesen megvívni. A Barcelona egyelőre jobb csapat, ezt ma is bizonyította. Érezni lehetett a második félidő felénél a fáradtságot a magyar csapaton, a Barcelona tegnap a Kielce ellen már tartalékolhatott az utolsó 7-8 percben, a Veszprém viszont 60 perces kőkemény csatára kényszerült egy papíron jobb csapat ellen, ráadásul 2,5 órával kevesebb idejük is volt regenerálódni.

Közel sem volt olyan kapusteljesítményünk, mint tegnap, bár Alilovic a második félidőben azért hozott néhány védést. A túloldalon Saric sokkal inkább vonzotta a labdát, különösen Ilic átlövéseinél. A spanyoloknál elől Sigurdsson és Karabatic volt a legeredményesebb, de szépen termelt Tomas és Entrerrios is. Elbírták Lazarov (szinte) teljes hiányát is, a többiek átvették a szerepét a jobbátlövőnek.

A Veszprém egyik legnagyobb baja a támadójátékban volt, Ilic ugyan szerzett öt gólt, de borzalmasan rossz százalékkal tüzelt, Sulicot remekül kikapcsolták. Bár mindkét játékos esetében a bírói ítéletek megkérdőjelezhetők voltak (hol a kontrafaultok nem tűntek annak, Ilic faultos lövéseire nem fújtak semmit rendszeresen), vélhetően nem ezen múlott. A Veszprém fáradtabb volt a tegnapi nagy csata után. Egyedül Nagy László hozott ma is extra teljesítményt, kilenc lőtt gólja (többsége átlövésből) tartotta a lelket a magyar együttesben, de sajnos ma nem nőtt fel hozzá senki.

Ennek ellenére ne feledjük, hogy már a döntőbe jutással is óriási bravúrt és fantasztikus eredményt ért el a Veszprém és 2002 után újra eljutva a fináléig, ezüstérmet szerzett. Gratulálunk együttesünknek!

---- (19:49:03)

60
    Mérkőzés vége. (28:23)

60
    A Veszprém sportszerűen már nem rohamozik az utolsó néhány másodpercben. (28:23)

60
    TOMAS a jobb szélről talál be a hosszúba. (28:23)

60
    A Barca padjánál már óriási az ünneplés, támadnak a spanyolok. (27:23)

60
    SULIC kozmetikázza az eredményt rendezetlen védelem ellen. Fél perc hátra még. (27:23)

59
    Alilovic védi még Gurbindo jobb oldali átlövését. (27:22)

59
    1,5 perc hátra, már ünnepel a barcelonai közönség és jól hallhatóan a veszprémi is! (27:22)

59
    LÉKAI tör be középen szép csel után és a bal felsőt választja. (27:22)

58
    NODDESBO szakadt el az emberétől és jobbra sodródva bombázza a kapuba beállóból. A Barcelona megnyeri a BL-t. (27:21)

58
    Nagy László pattintja be Sulicnak, de Morros lekapcsolja az átadást, alighanem végképp eldőlt. (26:21)

57
    Alilovic hozzáért NODDESBO zicceréhez beállóból, de nem tudott hárítani. Eldőlni látszik. (26:21)

57
    Újabb fault, jó ideje támad a Barca. (25:21)

57
    Tördeli a játékot a Barcelona, ölik az emberhátrányos szakaszt. Ki is egészülnek közben. (25:21)