PGE Vive – THW 28:26 (vége) | Barca – Veszprém 28:23 (vége)
Barca
28:23 (14:10)
Telekom Veszprém
vasárnap 31.05.2015, 18:00 • Köln, Lanxess-Arena • Bajnokok Ligája - Final Four • Döntő

Lehetne hosszasan elemezni ezt a találkozót szakmailag, de egy BL döntő mindig egészen speciális légkörben és körülmények között zajlik. Főleg, amióta a Final Fourt bevezették és 24 óra leforgása alatt két iszonyú nagy csatát kell győztesen megvívni. A Barcelona egyelőre jobb csapat, ezt ma is bizonyította. Érezni lehetett a második félidő felénél a fáradtságot a magyar csapaton, a Barcelona tegnap a Kielce ellen már tartalékolhatott az utolsó 7-8 percben, a Veszprém viszont 60 perces kőkemény csatára kényszerült egy papíron jobb csapat ellen, ráadásul 2,5 órával kevesebb idejük is volt regenerálódni.

Közel sem volt olyan kapusteljesítményünk, mint tegnap, bár Alilovic a második félidőben azért hozott néhány védést. A túloldalon Saric sokkal inkább vonzotta a labdát, különösen Ilic átlövéseinél. A spanyoloknál elől Sigurdsson és Karabatic volt a legeredményesebb, de szépen termelt Tomas és Entrerrios is. Elbírták Lazarov (szinte) teljes hiányát is, a többiek átvették a szerepét a jobbátlövőnek.

A Veszprém egyik legnagyobb baja a támadójátékban volt, Ilic ugyan szerzett öt gólt, de borzalmasan rossz százalékkal tüzelt, Sulicot remekül kikapcsolták. Bár mindkét játékos esetében a bírói ítéletek megkérdőjelezhetők voltak (hol a kontrafaultok nem tűntek annak, Ilic faultos lövéseire nem fújtak semmit rendszeresen), vélhetően nem ezen múlott. A Veszprém fáradtabb volt a tegnapi nagy csata után. Egyedül Nagy László hozott ma is extra teljesítményt, kilenc lőtt gólja (többsége átlövésből) tartotta a lelket a magyar együttesben, de sajnos ma nem nőtt fel hozzá senki.

Ennek ellenére ne feledjük, hogy már a döntőbe jutással is óriási bravúrt és fantasztikus eredményt ért el a Veszprém és 2002 után újra eljutva a fináléig, ezüstérmet szerzett. Gratulálunk együttesünknek!

---- (19:49:03)

60
    Mérkőzés vége. (28:23)

60
    A Veszprém sportszerűen már nem rohamozik az utolsó néhány másodpercben. (28:23)

60
    TOMAS a jobb szélről talál be a hosszúba. (28:23)

60
    A Barca padjánál már óriási az ünneplés, támadnak a spanyolok. (27:23)

60
    SULIC kozmetikázza az eredményt rendezetlen védelem ellen. Fél perc hátra még. (27:23)

59
    Alilovic védi még Gurbindo jobb oldali átlövését. (27:22)

59
    1,5 perc hátra, már ünnepel a barcelonai közönség és jól hallhatóan a veszprémi is! (27:22)

59
    LÉKAI tör be középen szép csel után és a bal felsőt választja. (27:22)

58
    NODDESBO szakadt el az emberétől és jobbra sodródva bombázza a kapuba beállóból. A Barcelona megnyeri a BL-t. (27:21)

58
    Nagy László pattintja be Sulicnak, de Morros lekapcsolja az átadást, alighanem végképp eldőlt. (26:21)

57
    Alilovic hozzáért NODDESBO zicceréhez beállóból, de nem tudott hárítani. Eldőlni látszik. (26:21)

57
    Újabb fault, jó ideje támad a Barca. (25:21)

57
    Tördeli a játékot a Barcelona, ölik az emberhátrányos szakaszt. Ki is egészülnek közben. (25:21)

56
    Még mindig él a halvány reményünk. (25:21)

56
    SULIC gyors gólt szerez még emberelőnyben jobbra sodródva beállóból! (25:21)

56
    Entrerrios jobb kettőből lőtt, Alilovic véd lábbal. (25:20)

55
    Sarmiento esett nagyot, Sulic kicsit rá is lépett, szabaddobás. (25:20)

55
    Szimpla emberelőny, Iváncsik a zavaró. (25:20)

55
    GULYÁS teljesíti a kötelezőt, nagyon gyors gólt szerez a jobb szélről, jó szögből. (25:20)

55
    22 másodpercig kettős előnyben a Veszprém, nagyon halvány reményünk nyílik ezzel. (25:19)

55
    Karabatic kap két percet az iménti akcióért. (25:19)

55
    Sigurdsson lövését védi Alilovic, az indításnál Karabatic elüti Sulicot. (25:19)

54
    Nagy László lövését védi Saric, most már mindent muszáj elvállalnia, mert legalább neki ment eddig. A kipattanó nincs meg. (25:19)

54
    Victor TOMAS futott be szélről és nem is hibázta el a ziccert. (25:19)

54
    Karabaticon Iváncsik védekezik emberfogást. (24:19)

53
    Morros kapott kettő perces kiállítást ráadásul. (24:19)

53
    NAGY László tört be a jobb oldalon, majd kényszerűségből jobb kézzel vágja a hosszú felsőbe!! (24:19)

53
    Időt kér a Veszprém. Csoda kellene a fordításhoz, mert láthatóan nagyon elfáradtunk. (24:18)

53
    KARABATIC hatra növeli az előnyt, bal kettőből, páros lábról felugorva bombázza szét a hosszú alsót. (24:18)

52
    Jamali átlövését Saric tolja a felső lécre, Nilsson pedig vonalra lép a jelek szerint. (23:18)

52
    Jamali balátlövőben a pályán. (23:18)

51
    Zeitz két percet kap egy durva szabálytalanságért, végképp kezd elúszni a siker. (23:18)

51
    SIGURDSSON kapott beállóban labdát és bebombázta. (23:18)

51
    Sajnos nagyon megálltunk támadásban, a Barcelona nagyon lassan, de távolodik. (22:18)

51
    Nagy Laci lövése száll mellé, ez is várható volt, hogy minden lövése nem mehet be. (22:18)

50
    Ilic tör be ziccerben bal kettőben , salamoni döntés a szabaddobás, mert hetesgyanús volt, de Saric védett. (22:18)

50
    Chema kapott egyet, begörcsölt a lába is, Lékai cserére készen áll. (22:18)

50
    Kiegészültünk, egész jól megűsztuk. (22:18)

49
    Még az utolsó erőket kellene mozgósítani, fiúk! (22:18)

49
    GURBINDO tör be középen könnyedén, kissé jobbra sodródva is betalál. Már sokszor lemaradunk védekezésben. (22:18)

49
    Még mindig emberhátrányban a Veszprém. (21:18)

48
    ILICHEZ pattant vissza egy sáncolt lövés, a ziccert már nem hibázza el. (21:18)

48
    SIGURDSSON bombázza be a hetest, néggyel vezet a Barcelona. (21:17)

47
    Schuch a lövő kézzel szemben szabálytalan, hetes és két perc. Kezd elmenni a hajó kicsit. (20:17)

47
    Ilic lövése a kapufán csattan, sajnos ma nem megy neki, bár ismét húzták a mezét lövés közben. (20:17)

46
    Sulic helyett Nilsson a pályán, ez már nagyon érett annak ellenére, hogy a bíró ítéletek Sulic ellen finoman szólva véleményesek. (20:17)

46
    Törvényszerűen most már gól a túloldalon, SIGURDSSON váltja gólra a ziccert, Chema ment bele előtte és nem értünk vissza. (20:17)

46
    Karabatic ellen a fault, majd Sulic eladja, Alilovic véd! (19:17)

45
    Ismét kontra, Sulic ellen fújnak. Hozzáért a védőhöz fenékkel, de a színészi képességek domináltak ismét. (19:17)

45
    Mellé lő Lazarov, majd lábát húzva lemegy a pályáról védekezéshez. (19:17)

44
    Nagy Laci tüzelt 10 méterről, a felső lécet forgácsolja szét, de miénk a labda. Utána pedig belemenés Nagy ellen. Jogos. (19:17)

44
    Feljöhetünk egyetlen gólra emberelőnyben, meg kéne ragadni ezt a váratlan esélyt. (19:17)

44
    Tomas visszafutás közben hátulról szabálytalan Chema ellen, két perces kiállítás! (19:17)

44
    Alilovic védi Entrerrios lövését jobb kettőből. (19:17)

43
    NAGY László átlövésgólja jobb kettőből, szétszakad szinte a háló! Nagyot nem érzi Saric, Ilicet inkább. (19:17)

43
    Kontrafault a Barca ellen, Tomas a vonalra lépett. (19:16)

42
    Ilic középről tüzelt, megint csak lökték a levegőben, Saric védi a lövést, ítélet pedig nincs, szokás szerint. (19:16)

42
    Feljövünk-e két gólra, ez a kérdés! (19:16)

41
    Karabatic átlövése középre ment egy sáncolás után, Alilovicnak nem okozott gondot. Karabatic lent marad. (19:16)

41
    Lazarov némileg sérült vádlival is a pályán jobb kettőben. (19:16)

41
    Nagy szemfüles volt, gyorsan passzolt IVÁNCSIK Gergőnek a bal szélre, aki gyönyörű cunderes gólt szerez a hosszú alsóba. (19:16)

40
    Karabatic lövését Alilovic hárítja, a túloldalon Nagyot megállítják. (19:15)

40
    Még mindig a félidei négy gól a különbség, de időnként fáradni látszik az MKB. (19:15)

40
    ILIC hetese Saric kezéről szédül be a kapu bal oldalába. (19:15)

39
    Gulyást és Sulicot is folyamatosan visszahúzták, hetes a Veszprém javára. (19:14)

39
    Alilovic érkezik vissza a kapunkba. (19:14)

39
    Jó zárás után ENTRERRIOS középről szép átlövésgólt szerez. (19:14)

38
    GULYÁS átlövőképességét még nem ismerik ezek szerint, jobb kettőből elképesztő átlövésgólt szerez 10 méterről! (18:14)

37
    GURBINDO kifelé cselezett a jobb oldal irányába, de a szélső helyéről is betalál a hosszúba. (18:13)

37
    Hiába szerez labdát Sulic, Karabatic visszakapja egy fault miatt. (hát a túloldalon Ilic ellen minden támadásnál ezt teszik, ítélet nélkül) (17:13)

36
    NILSSON válik le az emberéről beállóban és bebombázza. (17:13)

36
    KARABATIC gyors gólt szerez a túloldalon rendezetlen védelem ellen. (17:12)

36
    Ilic lövését védi Saric, az ismétlésben Nagy mehetett ziccerben, Saric lábbal hárít. (16:12)

35
    Chema próbálta gyorsan befejezni lendületből, hiába lő a kapuba, szabaddobás. (16:12)

35
    Karabatic lövése gyenge, jócskán fölé. (16:12)

35
    NAGY László szép figura végén robbant lendületből be középen, ez az átlövése is gól! (16:12)

34
    Szerencsénk sincs, ENTRERRIOS elé pattan egy labda, ő pedig középről, hat méterről nem hibáz. (16:11)

34
    Sulicot reklamálás miatt ki is állítják két percre, csak, hogy még jobb kedvünk legyen. (15:11)

33
    A lassítás mutatja, hogy Karabatic színészi képességei zseniálisak, Sulic egyáltalán nem ért hozzá, a szimulálás aranyat ért (talán szó szerint). (15:11)

33
    Sulic ellen ítélet szabálytalan zárás miatt, Iváncsik így hiába törhetett volna be ziccerben. (15:11)

33
    Emberhátrányban TOMAS szedi össze a labdát a jobb szélen és jó szögből lőtte a hosszúba. (15:11)

32
    NAGY László bivalyerős átlövésgólja 9 méterről a bal alsóba. (14:11)

32
    Rutenka a kispadon (!) ülve kap két perces kiállítást, hevesen reklamált, miközben nem is volt pályán. (14:10)

31
    Karabatic lövését Mikler védi lábbal! (14:10)

31
    Ezt a támadást a Barcelona vezeti. (14:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:10)

Egyelőre a Barcelona akarata érvényesül és bár nagyon sokáig egy gólon tartotta magát a Veszprém, de a végén Karabatic klasszis teljesítményével meglépett a Barca. A kapusteljesítmény eddig nem jön nálunk, Miklernek egy, Alilovicnak két védése volt 17 lövésből. A túloldalon Saricban sokkal több kísérlet akad el, ez is jelenti ma a különbséget.

Reméljük, valami ellenszert kitalálunk a spanyolok mai játékára és megfordítjuk a mérkőzést. Négy gól még nem a világ vége, nincs minden veszve. Nagy mellé kellene még valaki, aki felnő a góllövésben, a kombinatív játékunkat remekül öli meg ma eddig a Barcelona.

Barcelona – Veszprém: 14-10, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (14:10)

30
    Ilic átlövését olvasta Saric. Faultolják ám Ilicet, de ezt ma nem fújják le. (14:10)

30
    KARABATIC tarthatatlan, sokadszor hámozza át magát egy lövőcsellel a védőjén, a ziccert pedig nem hibázza el. (14:10)

30
    Időt kér a Barcelona. (13:10)

30
    Karabaticot faultoljuk, szabaddobás. (13:10)

29
    Ilic nem túl veretes lövését Saric könnyedén fogja. (13:10)

29
    Mikler első védése is megvan, Sarmiento lövését tolta ki. (13:10)

29
    Nagy bejátszását NILSSON jobbra sodródva is bebombázza beállóból! (13:10)

28
    KARABATIC felpörgött, ismét gólt szerez lendületből, átlövésből a jobb oldalról. (13:9)

28
    Egyelőre sajnos csak két védésünk van összesen, így nehéz lesz. (12:9)

27
    Nagy László már balra sodródva tüzelt, Saric lábbal védett, elég távoli lövés volt. (12:9)

27
    KARABATIC hámozza át magát a védelmen, majd bepattintja a jobb felsőbe. (12:9)

27
    Karabatic pontatlanul passzol, de belefújnak, jogosan. (11:9)

26
    Ilic bombaerős lövését Saric kikapja a bal felsőből. (11:9)

26
    SARMIENTO tör be, ismét gyors gólt szerez a Barcelona. Nagyon áthámozta magát és Terzic sem tudta megállítani. (11:9)

25
    NAGY László tarthatatlan, ismét klasszikus átlövésgól 9 méterről a kapu bal oldalába! (10:9)

25
    NODDESBO szépen pörgeti el Mikler lába mellett balra sodródva is. (10:8)

24
    Jól tartja magát a Veszprém, egyelőre megmaradt az esélyünk. (9:8)

24
    MARGUC a jobb szélen szerez gyors gólt, pörgetett lövése a bal kapufáról szédült be. (9:8)

23
    Passzív után még négyet passzoltak a spanyolok, elveszik a labdát. (9:7)

23
    NAGY László ugrott fel kilenc méteren, visszahúzta sikerrel a rövid alsóba. (9:7)

22
    Sigurdsson találta arcon Chemát vállal, nincs kiállítás, de nem volt szándékosság, így kiállítás sincs. (9:6)

22
    Nilsson beállóban a magyar csapatban, Nagy László pedig újra visszatért. (9:6)

21
    Mikler váltja Alilovicot e pillanatban. (9:6)

21
    SIGURDSSONRA jött ki a figura bal szélre, Alilovic belekap ugyan jobb kézzel, de így is bepattan. (9:6)

20
    Terzic tüzelt, fölé ment, már félő volt, hogy passzív lesz. (8:6)

20
    Zeitzot blokkolják, sarokdobás. (8:6)

20
    Egál helyett így két gólos hátrány, csak nehogy a végén hiányozzon ez a felettébb érdekesen kimaradó ziccer. (8:6)

19
    Ilicet úgy tűnt, ziccerben lökték, nincs ítélet, a leindításból pedig SIGURDSSON a bal szélről kerül ziccerbe és nem is hibázza el. (8:6)

19
    Alilovic védi óriási bravúrral Sarmiento ziccerét. (7:6)

19
    A Barca is jó ideje támad már. (7:6)

18
    ILIC bal kettőből, 10 méterről is kilövi a hosszú felsőt!! (7:6)

17
    Jó ideje támadunk már, sok a pontatlanság. (7:5)

17
    Időt kér a Veszprém, az utóbbi 8-9 percben csak egyszer sikerült beköszönnünk. (7:5)

17
    Törlés után folytatódik a játék veszprémi támadással már teljes létszámban. (7:5)

16
    Ilic passza nem juthatott el beállóba, a túloldalon pedig Tomas nem tudja megfogni. (7:5)

16
    Jó ideje támadunk már, ez most nem rossz, bár már passzív. (7:5)

16
    Innentől emberhátrányban játszunk. (7:5)

15
    Lékai érkezett irányító posztra. (7:5)

15
    GURBINDO jobb kettőben tört be és a hosszú alsót választotta. (7:5)

15
    Így sajnos már nincs emberelőny és a Barcelona előbb fog kiegészülni. (6:5)

14
    Terzic lerántásért kap két perces büntetést, Karabaticnak sem kellett kétszer mondani, hogy jó nagyot essen a látvány kedvéért. (6:5)

14
    Nagy László szerzett labdát, majd iramodott meg, de a ziccert sajnos elszúrta, Saric bravúrral hárított. (6:5)

14
    ILICNEK remekül zárt Sulic, be is bombázta bal kettőből a hosszú alsóba! (6:5)

13
    Chema harcol ki két percet, Morros rántotta le. (6:4)

13
    Noddesbo kapott sárgát, közben kiegészültünk. (6:4)

12
    Noddesbo nem tudott befordulni, rossz a bejátszás, Alilovic már a labdával. (6:4)

12
    Sulic kapja le két kézzel a labdát beállóban, de a felső léc megmenti a Barcelonát. (6:4)

12
    Vészkapussal támad a Veszprém, Margucon a megkülönböztető mez. (6:4)

11
    Passzívnál ENTRERRIOS tört be egy bal oldali résen át és Alilovic felett a hálóba lő. (6:4)

11
    Azonnal két percet adnak Nagy Lászlónak, kicsit erősnek tűnik az ítélet. (5:4)

10
    Sulic ellen fújnak szabálytalan zárást, már másodszor ma. (5:4)

10
    Terzic szerzett labdát hátul, az egyenlítésért támadunk. (5:4)

9
    NAGY Lászlót nem tudták megtartani, a bal alsóba bombázott átlövésből! (5:4)

9
    Victor TOMASRA jött ki a figura a jobb szélre és bár jöttek a faultok, mégis elkerült hozzá a labda. (5:3)

8
    NAGY László bombagólja jobb kettőből, átlövésből a bal alsóba. (4:3)

8
    TOMAS a jobb oldalon sikerrel viszi végig a lerohanást. (4:2)

7
    Kontrafault beállóban, megint indul a Barca. (3:2)

7
    SIGURDSSON a bal szélről cunderezi be a hosszú alsóba, gyönyörű gól. (3:2)

6
    Nagy László lövését Saric úgy hárítja, hogy pechünkre a gólvonalon áll meg, de nem csúszik át a labda. (2:2)

6
    ENTRERRIOS lendületből érkezett bal kettőbe és nem hibázta el az ütemtelen lövést. (2:2)

5
    Blokkolt Ilic lövés után Nagy László szedte le a hosszú indítást, majd kontráztunk, MARGUC pedig a jobb szélről fésüli meg Saricot! (1:2)

5
    Sigurdsson kapott sárga lapot. (1:1)

4
    Eddig egyik csapat sem vezet gyors lefolyású támadásokat. (1:1)

4
    KARABATIC átlövésgólja középről, visszahúzva a jobb alsóba. (1:1)

3
    ILICNEK jól zártak, középről, 9 méterről átlövésből veszi be a jobb felső sarkot. (0:1)

3
    Sorrendo óriási ziccerbe került bal kettőben, Alilovic pedig még nagyobb bravúrral hárított lábbal! (0:0)

2
    Sulic kapott sárgát, örülhet, hogy nem két perc. (0:0)

2
    Terzic kapott sárgát. (0:0)

2
    Nagy Lászlót blokkolják, Saric már indít is. (0:0)

1
    Jó ideje támadunk, Tomas zavarót védekezik. (0:0)

1
    Az MKB kezdte a találkozót, a BL döntőt! (0:0)

1

Fehérben a Veszprém, gránátvörös-kékben a Barcelona. Azonnal kezdünk!

FC Barcelona: Perez de Vargas, Saric – Bengoechea, Entrerrios, Gurbindo, Jallouz, Karabatic, Lazarov, Marquez, Morros, Nöddesbo, Rutenka, Sarmiento, Sigurdsson, Sorhaindo, Tomas

MKB-MVM Veszprém: Mikler, Alilovic – Gulyás, Ilic, Iváncsik G., Jamali, Lékai, Marguc, Nagy L., Nilsson, Chema (Rodriguez), Schuch, Sulic, Terzic, Ugalde Garcia, Zeitz

Játékvezetők: Sorin-Laurentiu Dinu (ROU), Constantin Din (ROU).

A Barcelona érvényesítette, az MKB-MVM Veszprém viszont borította a papírformát az idei Bajnokok Ligája Final Four elődöntőiben azzal, hogy bejutott a fináléba! A Barcelona – Kielce meccs ugyan hosszú ideig szoros volt, de az utolsó 15 percben meglépett szép lassan a Barcelona és a katalánok végül egy öt gólos győzelemmel, megérdemelten jutottak a döntőbe.

A Veszprém a gyenge kezdés (2:5) ellenére nem omlott össze, nem kezdett el kapkodni, magához ragadta a kezdeményezést és hamarosan már a magyaroknál volt az előny, a szünetig végig vezettek, bár a fordulás döntetlen állásnál történt. A Kiel utána sem volt képes újra átvenni a vezetést, sőt, a Veszprém 3-4, majd 5-6 gólos fórt épített ki. Itt jött egy hullámvölgyünk, a Kiel felzárkózott nagyon gyors gólokkal két találatra és félő volt, hogy a folyamat nem áll meg.

De megállt! A magyar csapat újra magára talált, megnyugodott, ismét stabilizálta a 3-4 gólos előnyét, amivel a hajrába léptek. Az emberelőnyt sem használta ki jól a német gárda, a Veszprém szívósan tartotta magát és végül négy góllal kerekedtek felül a hazai pályán játszó (!) többszörös BL győztes Kielen, azt kell mondanom, teljesen megérdemelten. A magyar csapat nyerő emberei Alilovic, Nagy László, Iváncsik Gergő és Ilic voltak, de a védekezésért szinte mindenki dicsérhető.

A fináléban szintén nem a Veszprém az esélyes, de innen már végképp nincs veszítenivalónk, az csak a Barcelonának van, hátha sikerül az újabb bravúr! Szurkoljunk együtt az MKB-MVM Veszprémnek vasárnap 18 órai kezdettel, amikor is élőben közvetítjük a Bajnokok Ligája döntőjét! Tartsanak velünk!