Stan Wawrinka
Stan Wawrinka (8)
3
4 6 6 6
vasárnap 07.06.2015, 15:12Roland Garros - Férfi egyes - Roland Garros (salak) • Döntő

A mérkőzést agresszívabb tenisszel kezdte a svájci, de rendre Djokovics jutott bréklabdához. 3:3-ig mindketten hozták saját maguk adogatását, ekkor a világelső három bréklabdához jutott fogadóként, melyből már az elsőt kihasználta.

Ezt követően mindketten hozták önmaguk adogatását és Djokovics a játszma megnyeréséért adogathatott. Bírói hibával jutott két szettlabdához a szerb, de Wawrinka mindkettőt hárítani tudta, sőt még bréklabdához is jutott. Djokovics ekkor ismét elkezdett jól adogatni és végül 6:4-re ezzel megnyerte a szettet.

A második szettben végig hozták mindketten a saját maguk adogatását. Wawrinka szenzációsan játszott végig, de a hibáinak köszönhetően Djokovics magas teniszével végig fej-fej mellett haladtak. 5:4-nél a szerbnek a szettben maradásért kellett adogatnia, azonban ekkor csúcsteniszt produkált a svájci, amivel elvette a világelső adogatását és ezzel kiegyenlített.

A harmadik játszmában hihetetlen jól játszott Wawrinka. A második szettben nyújtott teljesítményét űberelni tudta, de olyan szinten, amit ritkán láthattunk eddig a tenisz történetében. Djokovics adogatásainál érezhető volt, hogy előbb utóbb bajba kerül, ami végül 3:2-nél jelentett bréket a svájcinak. Ezt a brékelőnyt végül Wawrinka megtartotta és egy love gémmel tett pontot a játszma végére.

A negyedik szett nagyon úgy nézett ki, hogy a világelsőé lesz. Djokovics 3:0-ra is elhúzott, de Wawrinka feltudott állni és kitudott egyenlíteni. 4-4-nél Djokovics elbukta az adogatójátékát, majd a mérkőzésért adogathatott Wawrinka. Hatalmas szerencséje is volt a játékban Djokovicsnak, bréklabdához is jutott, de végül Wawrinka őrületes tenisszel és stillszerűen egy fonák egyenessel tett pontot ennek a Garros végére.

Remek döntőt láthattunk és talán kiejelenthetjük, hogy ezen a napon nem lehetett elkapni Stan Wawrinkát, aki ezzel megszerezte élete második Grand Slam tornagyőzelmét.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok! (18:31:34)

Mérkőzés vége

4:6
    Erős szerva kifelé, majd egy fonák egyenessel tesz pontot a mérkőzés végére Stan Wawrinka!

40-A
    Remek adogatással jut ismét meccslabdához Wawrinka.

40-40
    Elrontja Djokovics, egyenlő.

A-40
    Djokovicsnak hatalmas mázlija volt. A hálóról pattant pályára a labda, majd Djokovics elütött Wawrinka mellett. Bréklabda a szerbnek.

40-40
    Remekül támadja meg Wawrinka második szerváját Djokovics, védül kijátssza a szerb a svájcit.

30-40
    Meccslabdához jut Wawrinka! Djokovics szélesre üti a fonákot.

30-30
    Wawrinka beüti az egyenest ezúttal. Mérkőzéslabda vagy bréklabda lesz?

30-15
    Megint hibázik Wawrinka.

15-15
    Wawrinka elrontja a fonák egyenesét.

0-15
    Djokovics kiüti Wawrinka második szerváját.

4:5
    Elüti fonákkal a hálóhoz felfutó Djokovics mellett a labdát Wawrinka! Megvan a brék a svájci számára és a torna győzelemért adogathat!