4 1
Csongor Tóth
2
6 6
kedd 09.06.2015, 15:21 • Court 18, Bol • ITF - Bol, Horvátország - Bluesun CRO Circuit - LUKAS SPORT (salak)

Fogadóként különösen jól játszott ma Tóth Csongor, összesen 12 bréklabdához jutott a mérkőzésen, ebből ötöt értékesített is. Egyszer bukta el a szerváját (háromszor volt ehhez labdája Peharnak), de ötször vette el riválisáét. Ászt nem láthattunk, a kettős hibák aránya 1:4 volt. A nyert labdák száma nem különbözik kirívóan, 42-59, mégis elég volt egy két szettes győzelemhez.

Az első játszmában szorosabban alakult az eredmény, de 6:4-re a magyar teniszező hozta a szettet. Sajnos az eredményközléssel folyamatosan problémák voltak, de a végkifejletet már láthattuk, ahogy a második szettet még magabiztosabban húzza be Tóth, ezzel a mérkőzést is. A második fordulóba jutott, Pehar kiesett.

Antun Pehar – Tóth Csongor: 0-2!
    4:6, 1:6!
    ---- (15:33:29)

Mérkőzés vége

1:6
    Tóth Csongor értékesíti a mérkőzéslabdát, ezzel egy szoros és egy simább szettben továbbjut a hazai pályán játszó, horvát Antun Peharral szemben két szettben. 1:6!

40-A
    Játszma- és mérkőzéslabdája van Tóth Csongornak, igaz fogadóként.

40-A
    Labdamenet győztese Tóth.

40-40
    Két labda hiányzik (jó esetben) Tóthnak a győzelemhez.

40-40

A-40
    Labdamenet győztese Pehar.

40-40

40-30
    Még nem lehetetlen elérni a bréklabdát, ezzel együtt a meccslabdát.

1:5
    Már csak egy játék kell Tóth Csongornak, hogy a legjobb 16 közé jusson Bolban. 1:5!

1:5
    Játék győztese Tóth.

15-40

0-40
    Az eredményjelzés változatlanul bajos, de Csongor továbbjutásra áll, a második szettben is brékelőnye van.

0-40

0-30

4:6
    Tóth Csongor 6:4 arányban megnyeri az első szettet!

0-40

2:4

0-40

0:0
    Az eredményjelzéssel vannak komoly gondok, a mérkőzés már régen elkezdődött, Csongor szerencsére jól áll.

0:0

A helyzet változatlan.

A megelőző összecsapás már 40 perce véget ért, de nem kezdődött még el Tóthék meccse. Nem érthető az oka, mert egyébként a többi pályán mennek a mérkőzések.

A horvátországi Bolban a főtábla küzdelmeivel folytatódik a salakos férfi tenisztorna az első fordulóval. A legjobb 32 közé jutott Tóth Csongor, a következő fordulóba kerülésért a 23 éves horvát Antun Pehar lesz az ellenfele. A horvát fiú valamivel előrébb található a világranglistán, így valamivel esélyesebb a győzelemre, mint Csongor.

Tóthék mérkőzése a harmadik lesz a 18-as pályán, így az eredetileg 13:30-ra kiírt mérkőzés alaposan meg is csúszhat (előbb semmiképpen nem kezdődhet). Tartsanak velünk!