Ordabaszi – Beitar Jeruzsálem 0:0 (vége) | Shirak – HSK Zrinjski 2:0 (vége) | Alaškert – St. Johnstone 1:0 (vége)
Kruoja – Jagiellonia 0:1 (vége) | KF Laçi – Keşla FK 1:1 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Beroe 0:2 (vége)
Dinamo Tbilisi – FK Qabala 2:1 (vége) | Aktobe – Kalju 0:1 (vége) | FK Kukësi – Žodino 2:0 (vége)
FC Flora Tallinn – FK Rabotnički Skopje 1:0 (vége) | Dinamo Bt. – Omonia 1:0 (vége) | Olimpic – FC Spartak Trnava 1:1 (vége)
Skonto Riga FC – St. Patrick's 2:1 (vége) | UE Sant Julià – Randers 0:1 (vége) | FK Jelgava – PFK Litex Lovech 1:1 (vége)
Seinäjoki – FH Hafnarfjördur 0:1 (vége) | Lahti – Elfsborg 2:2 (vége) | VPS – AIK Fotboll 2:2 (vége)
Neftchi – FK Mladost Podgorica 2:2 (vége) | Debreceni VSC – Sutjeska 3:0 (vége) | JK Sillamäe Kalev – Hajduk 1:1 (vége)
Sheriff – Odd 0:3 (vége) | Differdange – Bala Town 3:1 (vége) | Brøndby IF – Juvenes/Dogana 9:0 (vége)
Riteriai – HB Tórshavn 3:0 (vége) | Strömsgodset IF – Partizani Tirana 3:1 (vége) | Saxan – Apollon Limassol 0:2 (vége)
Botoşani – Cchinvali 1:1 (vége) | College Europe – SBA 0:6 (vége) | Broughton – Lokomotiva Zagreb 1:3 (vége)
Go Ahead Eagles – Ferencvárosi Torna Club 1:1 (vége) | NK Domžale – FK Čukarički Stankom 0:1 (vége) | Víkingur – Rosenborg BK 0:2 (vége)
Celje – Śląsk 0:1 (vége) | Newtown – La Valletta FC 2:1 (vége) | FK Budućnost Podgorica – Jūrmala 1:3 (vége)
MTK Budapest FC – FK Vojvodina Novi Sad 0:0 (vége) | S.P. La Fiorita – FC Vaduz 0:5 (vége) | Glenavon FC – Soligorsk 1:2 (vége)
Linfield – Runavík 2:0 (vége) | Cork City – KR Reykjavík 1:1 (vége) | UC Dublin – Dudelange 1:0 (vége)
Crvena Zvezda – FK Kairat Almaty 0:2 (vége) | West Ham United – Lusitanos 3:0 (vége) | Birkirkara – Ulisses 0:0 (vége)
Glentoran FC – Zilina 1:4 (vége) | Shkëndija – Aberdeen FC 1:1 (vége) | Víkingur Reykjavík – FC Koper 0:1 (vége)
Víkingur Reykjavík
0:1 (0:0)
FC Koper
csütörtök 02.07.2015, 21:15 • Víkingsvöllur, Reykjavík • Európa liga (selejtező)

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Az Európa Liga első selejtezőkörének csütörtök esti mérkőzésén a szlovén FC Koper Izlandra látogat, a Víkingur vendégeként. A hosszú csütörtöki napot ez a meccs zárja, s bár a továbbjutás esélyesének a szlovén csapat számít, az első találkozón könnyen lehet, hogy alaposan megizzadnak majd Reykjavíkban. Annál is inkább, mivel az izlandi bajnokság jelenleg is fut, azaz a 10 forduló után mindössze 9 pontjával a 8. helyen álló – tavaly 4. helyen végzett – Víkingur legalább játékban van. A Koper tavaly csupán 8. lett a szlovén bajnokságban, ők kupagyőztesként harcolták ki az idei EL-indulás jogát.

Víkingur Reykjavík: Nielsen – Snorrason, Zivkovic, Lowing, Jónsson – Taskovic, F. Ólafsson – Atlason, Toft, Baldvinsson – Bjarnason. Edző: Ólafur Thórdarson, Milos Milojevic
    Cserék: Cardaklija (k), Gudmundsson, Sigurdsson, Steingrímsson, V. Arnarsson, Kristinsson, Urbanic

FC Koper: Simcic – Sme, Halilovic, Hadzic – Palcic, Guberac, Tomic, Crnigoj, Pucko – Galesic – Ivancic. Edző: Rodolfo Vanoli
    Cserék: Kahlina (k), Blazic, Rahmanovic, Radujko, Posavac, Krivicic, Lotric

Játékvezetők: Dallas – Stevenson, Stewart – Anderson (SCO).

1

1
    Guberacé a meccs első lövése, blokkolja a labdáját a hazai védelem.

2
    A túloldalon Toft lövése is levágódik a védőkről.

3
    Pucko szabálytalan Snorrasonnal szemben támadásban a bal szélen, szabadrúgás kifelé.

3
    Jónsson végezhetett el szabadrúgást, a bombája levágódik a felső lécről!

5
    Jónsson nem nyugszik, újabb lövésre szánja el magát, ezúttal Simcic kapusnak kell védenie.

6
    Baldvinsson is távoli lövésre szánja el magát, levágódik a labdája a szlovén védelemről.

7
    Crnigoj harcol ki szabadrúgást F. Ólafsonnal szemben.

8
    Guberac szabadrúgását gyorsan szögletre váltja a Koper.

9
    Galesic szögletét követően Halilovic labdája kerüli el Nielsen kapuját.

10
    Halilovic a moszkvai Szaturn kölcsönjátékosaként pár éve 16 meccsen szerepelt a Willem II gárdájában, Hollandiában is.

11
    A mezőnyben gyűrik most egymást a felek, kiegyenlített a játék ezekben a percekben.

12
    Toft szabálytalan Crnigojjal szemben, szabadrúgás a vendégek javára.

14
    Nem sok esemény ezekben a percekben, gyűrik egymást becsülettel a felek.

15
    Ivancic lépne ki középen, de lesen állítja meg a partjelző zászlaja.

15
    A kontra végén szögletet harcolnak ki az izlandiak.

16
    Baldvinsson szöglete veszélytelen, menteni tud a vendégvédelem.

18
    Tomic szabálytalan Tofttal szemben, hazai szabadrúgás következhet.

19
    Jónsson szabadrúgása most nem jut el a kapufáig, menteni tud a szlovén védelem.

20
    Ivancic került nagy helyzetbe, de a lövését bravúrral védeni tudta Nielsen.

20
    Galesic szöglete után menteni tud középen a Víkingur védelme.

22
    Ivancic szabálytalan támadásban Lowinggal szemben, szabadrúgás kifelé.

23
    Josip Ivancic horvát játékos, Rijekából érkezett a Koper gárdájába tavaly.

24
    A vendégcsapat támadásban, szögletet harcolnak ki végül a szlovének.

24
    Guberac szögletét követően menteni tud a hazai védelem.

25
    Guberac 2008-ban a Cagliari futballistája is volt, de nem lépett pályára tétmeccsen a szárdok mezében.

26
    Atlason szabálytalan Hadziccsal szemben, a vendégeké a labda.

27
    Crnigoj kerül lövőhelyzetbe, kísérletét hárítani tudja Nielsen.

28
    Ivancic kerül földre Zivkovic mellett, újabb szabadrúgás a vendégcsapat javára.

29
    A szerb Zivkovic az izlandiak kevés légiósainak egyike, idén szerződött ki Novi Pazarból.

30
    Az első félóra nagyjából kiegyenlített volt, adódott helyzet mindkét oldalon, Jónsson révén a hazaiak a kapufát is eltalálták.

32
    F. Ólafsson harcol ki szabadrúgást Tomiccsal szemben, amit gyorsan szögletre váltanak a hazaiak.

33
    Jónsson szögletét újabb sarokrúgás követheti.

33
    A második kornert már Baldvinsson adja be, most menteni tud a vendégvédelem.

34
    A kontra végén a Koper is szöglethez jut, de Guberac beívelése veszélytelen.

35
    3:2 eddig a kapura lövési kísérletek aránya a Koper javára.

37
    Helyzet nélkül telnek most a percek, javarészt mezőnyjátékkal.

38
    A Víkingur az 1992/93-as szezon óta először szerepelhet az európai kupaporondon, s tovább még soha nem sikerült jutniuk. 1983/84-ben a BEK-ben összekerültek a Rába ETO-val, akkor mindkét meccset a győriek nyerték (2:1, 2:0).

40
    Guberac kerül helyzetbe, de a lövését védeni tudja Nielsen kapus.

41
    Támadásban maradnak a vendégek, de Crnigoj távoli lövése elkerüli Nielsen kapuját.

42
    Szögletet harcol ki a vendégcsapat, Galesic beívelése után azonban menteni tud a hazai védelem.

43
    A félidő hajrája egyértelműen a szlovéneké, de Nielsen kapus vezetésével a Víkingur egyelőre állja a sarat.

44

45
    Galesic lépett most oda F. Ólafssonnak, újabb hazai szabadrúgás jöhet.

45
    Egy perc a hosszabbítás.

45+1
    Taskovic távoli lövése kerüli el Simcic kapuját a végén.

45+1

A hosszú EL-selejtezős nap zárómérkőzésén nincs gól Izlandon 45 perc után a Víkingur és szlovén ellenfele között. Nem kezdtek rosszul a hazaiak, különösen Jónsson lövései okoztak veszélyt, szabadrúgásból a felső kapufát is eltalálta a balbekk. Utóbb kiegyenlítetté vált a meccs, a félidő hajrájában pedig már a Koper dominált, de Nielsen hárítani tudta a kapujára küldött lövéseket, így nem született gól az első játékrészben.

46

47
    Ivancic kerül lövőhelyzetbe a második félidő elején, de Nielsen ismét védeni tud.

48
    Thomas Nielsen kapus is légiós a hazaiaknál, dán hálóőrről van szó.

50
    Nielsen újra munkában, most Guberac távoli lövését kellett védenie, szöglet.

50
    Galesic szögletét követően menteni tud a hazai védelem.

51
    Egy ideje már Nielsen kapus tartja a lelket a Víkingurban.

52
    Snorrason helyén Steingrímsson a hazaiak, egyben a meccs első cseréje.

53
    Újabb szögletet harcol ki a folyamatosan támadó vendégcsapat, de Guberac sarokrúgása most is eredménytelen.

55
    Taskovic szabálytalan Galesiccsel szemben, jöhetnek a vendégek.

56
    7:3 immár a kapura lövési kísérletek aránya a Koper javára, ráadásul ötször el is találták a ketrecet, de egyelőre nem tudtak túljárni Nielsen eszén.

58
    Ivancic kerül újra lövőhelyzetbe, de labdája most elkerüli Nielsen kapuját.

59
    Gyakorlatilag semmi veszélyt sem jelent már Simcic kapujára a Víkingur, így nehéz dolguk lesz az izlandiaknak a hajrában.

60
    Taskovic lépett oda megint Guberacnak, ezért már megkapja a meccs első sárga lapját.

61
    A szerb Igor Taskovic a bázeli Black Stars csapatától érkezett a Víkingur gárdájához.

62
    A csereként beküldött Steingrímsson lövése kerüli el Simcic kapuját.

64
    Újabb csere a hazaiaknál, Kristinsson váltja Toftot.

65
    A második félidő közepére leült kissé a meccs, most a játékrész elején igen veszélyes szlovének is visszavettek kissé.

67
    Palcic helyén Rahmanovic az első csere a vendégeknél.

68
    Mezőnyben zajlik most a játék, Simcicnek azonban mostanság sem akad sok dolga.

69
    Gyors labdaszerzést követően Guberac lépett meg, de lövése elkerülte Nielsen kapuját.

70
    Húsz perccel a vége előtt erősen gól nélküli döntetlen-szaga van ennek a meccsnek.

71
    A csereként beküldött Kristinsson kap sárga lapot Galesic felvágásáért.

72
    Taskovic távoli lövése suhan el Simcic kapuja felett.

73
    Fölébredt most a Víkingur, ezúttal Kristinsson lő, de az ő labdája is elkerüli Simcic kapuját.

74
    Bjarnason lépne ki középen, de lesen állítja meg a partjelző zászlaja.

75
    Az elmúlt percekben a Koper térfelén zajlik a játék, nagy meglepetés lenne, ha a végén a maga javára tudná fordítani a meccset az izlandi gárda.

76
    Galesic kerül lövőhelyzetbe, de labdáját szögletre tudja ütni Nielsen.

77
    A Koper gólt szerzett!
    Guberac szögletéből vezetést szerez a szlovén gárda, MATEJ PUCKO gólra váltja a pontrúgást, s felavatja az eddig mindent védő Nielsent.

78
    Tomic szabálytalan Steingrímssonnal szemben, jöhetnek a hazaiak.

78
    Jónsson szabadrúgása most veszélytelen, nem alakul ki helyzet belőle.

79
    Rahmanovic szabálytalan Baldvinssonnal szemben, újabb szabadrúgás a Víkingur javára.

80
    A szabadrúgás után Steingrímsson támadja szabálytalanul Simcic kapust, jöhetnek a szlovének.

82
    Ivancic helyén Lotric a második csere a vendégeknél.

83
    Galesic szabálytalan támadásban Atlasonnal szemben, szabadrúgás kifelé.

84
    Rahmanovic lépett oda Taskovicnak, hazai szabadrúgás következhet.

85
    Bjarnason helyén Viktor Bjarki Arnarsson a Víkingur utolsó cseréje.

87
    Baldvinsson lépne ki ezúttal, de lesen volt, így szabadrúgás kifelé.

87
    V. Arnarsson szabálytalan Tomiccsal szemben, jöhetnek a vendégek.

88
    Rahmanovic amióta beállt, gyakorlatilag csak a szabálytalanságaival tűnik ki, most V. Arnarssonnak lépett oda.

89
    Kristinsson szabálytalan támadásban, a bal szélen Sme-vel szemben, szabadrúgás kifelé.

90
    Három perc a hosszabbítás.

90+1
    Galesic helyén Blazic a vendégek, egyben a meccs utolsó cseréje.

90+2
    A hajrában már nem alakul ki a jelek szerint helyzet egyik oldalon sem.

90+3
    A hazaiak támadásban, s a végén még kiharcolnak egy szögletet.

90+4
    Baldvinsson szöglete után Zivkovic labdája levágódik a vendégvédőkről.

90+4

Nagy küzdelemben előnyt szerzett a továbbjutásra esélyesebb Koper idegenben is, s legyőzte Izlandon a Víkingur gárdáját. Pedig jól kezdtek a hazaiak, Jónsson szabadrúgásból a keresztlécet is eltalálta, de az első félidő hajrája már mutatta, hogy jobb csapat a Koper. A második félidő elejét nagyon megnyomta a szlovén gárda, de Nielsen eszén nem tudtak túljárni. Aztán visszavett kicsit a Koper, kiengedte ellenfelét, s a hajrához érve ekkor szerezte meg a vezetést, midőn egy szögletet követően Pucko már betalált. A legvégén próbálkoztak ugyan a hazaiak, de nem hozták szívroham-közeli helyzetbe Simcic kapust. A visszavágó előtt a lehető legjobb eredményt érte el ma este idegenben a Koper.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (23:09:49)