Ordabaszi – Beitar Jeruzsálem 0:0 (vége) | Shirak – HSK Zrinjski 2:0 (vége) | Alaškert – St. Johnstone 1:0 (vége)
Kruoja – Jagiellonia 0:1 (vége) | KF Laçi – Keşla FK 1:1 (vége) | FK Atlantas Klapéda – Beroe 0:2 (vége)
Dinamo Tbilisi – FK Qabala 2:1 (vége) | Aktobe – Kalju 0:1 (vége) | FK Kukësi – Žodino 2:0 (vége)
FC Flora Tallinn – FK Rabotnički Skopje 1:0 (vége) | Dinamo Bt. – Omonia 1:0 (vége) | Olimpic – FC Spartak Trnava 1:1 (vége)
Skonto Riga FC – St. Patrick's 2:1 (vége) | UE Sant Julià – Randers 0:1 (vége) | FK Jelgava – PFK Litex Lovech 1:1 (vége)
Seinäjoki – FH Hafnarfjördur 0:1 (vége) | Lahti – Elfsborg 2:2 (vége) | VPS – AIK Fotboll 2:2 (vége)
Neftchi – FK Mladost Podgorica 2:2 (vége) | Debreceni VSC – Sutjeska 3:0 (vége) | JK Sillamäe Kalev – Hajduk 1:1 (vége)
Sheriff – Odd 0:3 (vége) | Differdange – Bala Town 3:1 (vége) | Brøndby IF – Juvenes/Dogana 9:0 (vége)
Riteriai – HB Tórshavn 3:0 (vége) | Strömsgodset IF – Partizani Tirana 3:1 (vége) | Saxan – Apollon Limassol 0:2 (vége)
Botoşani – Cchinvali 1:1 (vége) | College Europe – SBA 0:6 (vége) | Broughton – Lokomotiva Zagreb 1:3 (vége)
Go Ahead Eagles – Ferencvárosi Torna Club 1:1 (vége) | NK Domžale – FK Čukarički Stankom 0:1 (vége) | Víkingur – Rosenborg BK 0:2 (vége)
Celje – Śląsk 0:1 (vége) | Newtown – La Valletta FC 2:1 (vége) | FK Budućnost Podgorica – Jūrmala 1:3 (vége)
MTK Budapest FC – FK Vojvodina Novi Sad 0:0 (vége) | S.P. La Fiorita – FC Vaduz 0:5 (vége) | Glenavon FC – Soligorsk 1:2 (vége)
Linfield – Runavík 2:0 (vége) | Cork City – KR Reykjavík 1:1 (vége) | UC Dublin – Dudelange 1:0 (vége)
Crvena Zvezda – FK Kairat Almaty 0:2 (vége) | West Ham United – Lusitanos 3:0 (vége) | Birkirkara – Ulisses 0:0 (vége)
Glentoran FC – Zilina 1:4 (vége) | Shkëndija – Aberdeen FC 1:1 (vége) | Víkingur Reykjavík – FC Koper 0:1 (vége)
Víkingur Gøta
0:2 (0:0)
Rosenborg BK
csütörtök 02.07.2015, 20:00 • Toftir FRO • Európa liga (selejtező)

A 65-70. percig teljesen nyitott volt a meccs. A hazaiak is szerezhettek volna többször is vezetést, három-négy ziccert kihagytak, de a Rosenborg is hagyott ki nagy helyzeteket ezidáig. A 82. percben viszont a csereember, Soderlund megszerezte a vezetést a Rosenborg számára, egy szép lövéssel, majd a hajrában egy még nagyobb gólt lőtt a csereember, és az ő duplájával végül a Rosenborg nyert, és mondhatni eldőlt a továbbjutás sorsa is. A végeredmény tehát 0:2, köszönjük figyelmüket! (21:53:56)
    90+2. Alexander SODERLUND - 0:2

90+2
    A Rosenborg gólt szerzett!

ALEXANDER SODERLUND duplájával 2:0-ra vezet a Rosenborg. Mikkelsen adta a gólpasszt, majd Soderlund huszonötről irgalmatlan nagy gólt lőtt a jobb felsőbe. Eldőlt.

88
    Djordjevic helyére Lervig érkezett.

87
    Olsen helyére G. Hansen érkezett.

82

A csereember, ALEXANDER SODERLUND végül csak bevette Túri kapuját a meccs hajrájában. A támadó húsz méterről a jobb alsóba bombázott. Ezzel a találattal 1:0-ra vezetnek a vendégek.
    Alexander SODERLUND - 0:1

80
    Riski helyére Helmerson érkezett.

80
    Vatnhamar érkezett H. Hansen helyére.

78
    Riski és Túri párbaját ismét a Vikingur kapusa nyeri, nem igazán lehet ma bevenni kapuját!
    73. Sárga lap

73
    Mikkelsen kapott sárga lapot buktatás miatt.

64
    Malec ma nem tett sokat hozzá, helyére Soderlund jött.

63
    Selnaes kap sárga lapot kakaskodásért.

61
    Selnaes gólhelyzetben, bombáját Túri tolja szögletre, aki a hazaiak legjobbja.

58
    Olsen huszonkét méteres lövése éppen hogy elsuhant Hansen kapuja előtt.

54
    Olsen kapott sárgát lerántás miatt.

49
    Djurhuus kapott sárga lapot durvaságért.

A félidő első fele nem okozott túl nagy izgalmat, de a második részében sorjáztak a lehetőségek. A Rosenborg szerezhetett volna vezetést hamarabb, de Túri eszén nem lehetett túljárni, majd a Vikingur is kihagyott két nagy lehetőséget. Igazságosnak mondható a félidei döntetlen, és a vártnál szorosabb a meccs. Reméljük megjönnek a második félidőre a gólok is, tartsanak velünk!

45+1
    Egy kontrát követően Riski fejezhette volna be az akciót, de bombáját Túri paskolja szögletre! Szép jelenet volt.

40
    Olsen óriási lövését Hansen minimum akkora bravúrral szedi ki a léc alól! Közel a gólhoz a Vikingur!

37
    Hansen beadásra lecsorog, majd H. Jacobsen bombája centikkel kerülte el a kaput.

22
    Midtsjo kapott pontos passzt, majd tüzelt, de a hazaiak magyar kapusa, Turi óriásit védett!

Az Európa Liga selejtezőjében a Feröer szigeteki Vikingur fogadja a norvég Rosenborg csapatát.

A hazaiak remek formában vannak, legutóbbi öt tétmeccsüket egyaránt megnyerték, és válogatott szinten is törtek már borsot nagyobb országok orra alá. Legutóbbi öt meccsen a gólarányuk 15:4, ami egészen jónak mondható.

A Rosenborg is parádés formában van, legutóbbi nyolc meccsükön nem kaptak ki. Két döntetlen mellett hat győzelmet értek el, legutóbb májusban kaptak ki tétmeccsen idegenben a Mjondalen csapatától.

Jóval nagyobb erőt képviselnek a vendégek, de nem szabad leirni a remek formában lévő feröerieket sem, okozhatnak meglepetést a norvégok ellen, noha egyértelmű esélyes a Rosenborg. Hogy mi lesz? Tartsanak velünk, reméljük sok gól!

Gólok: 82. Soderlund, 90+2. Soderlund

Lapok:   49. Djurhuus (VIK), 54. Olsen (VIK) – 63. Selnaes (RSN), 73. Mikkelsen (RSN)

Víkingur Gøta: Túri – Jacobsen E., Jacobsen H., Gregersen, Hansen ( 80' G. Vatnhamar ) – Djordjevic ( 88' Lervig ) , Djurhuus, Justinussen – Hansen, Vatnhamar – A. Olsen ( 87' G. Hansen )
    Cserék: Rasmussen – G. Hansen, Jarnskor, Joensen, Lervig, Olsen, Vatnhamar

Rosenborg BK: Hansen – Svensson, Eyjolfsson, Skjelvik, Dorsin – Mikkelsen, Selnaes, Riski ( 80' Helmerson ) – Jensen, Midtsjo – Malec ( 64' Soderlund )
    Cserék: Hansen, Helmersen, Nielsen, Saeter, Soderlund, Solli, Steirling

Játékvezetők: Bryn Markham-Jones