ACF Fiorentina – Gyirmót 0:0 (vége) | ZTE – Din. Zagreb 2:0 (vége)
ACF Fiorentina
0:0 (0:0)
Gyirmót FC Győr
szerda 15.07.2015, 17:30 • Városi stadion Moena, Olaszország • Felkészülési mérkőzések

A Gyirmót FC Győr ismét szép sikert könyvelhet el felkészülési mérkőzésen, a Roma legyőzése után a Fiorentina ellen értek el értékes döntetlent.

Az első félidőben a firenzeiek szinte teljes első csapata a pályán volt, voltak komolyabb helyzeteik is, Savic kapufájánál szerencséje is volt a Gyirmótnak, de egy-két alkalommal a magyar támadók is helyzetbe tudtak kerülni a túloldalon.

A második félidőben sort cserélt Paolo Souza, de a frissebb játékosok sem tudtak túljárni a gyirmóti védelem eszén, egy-két lövésen kívül nem veszélyeztették Somogyi kapuját.

Egy-egy edzőmeccs eredményét ugyan nem szabad túlértékelni, de a Roma legyőzése, és a Fiorentina elleni döntetlen joggal adhat komoly önbizalmat Bene Ferenc csapatának a következő bajnoki szezonra. (19:27:11)

90+2

90+2
    Völgyi egy 30 méteres szabadrúgást bombáz jócskán a kapu fölé.

90+1
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Rebic (ACF Fiorentina).

90
    Rebic labdáját füleli le Hajba a bal szélen, nagy mentés volt.

90
    Ilicic indítása pontatlan Rebicnek, Somogyi gyűjti be a labdát.

89
    Rebic lép ki a bal szélen, de kénytelen visszafelé cselezni, közbe tudnak lépni a gyirmóti védők így.

89
    Hajba és Farkas akcióját állítják meg a violák védői a jobb szélen.

88
    Ilicicet állítják meg lesen.

88
    Simon András indul középen jó helyzetben, de szabálytalannak látja a játékvezető.

87
    Ilicic balról, 15 méterről célozza meg a jobb sarkot, véd Somogyi.

87
    Egy bal oldali beadást Lázár csúsztat ki szögletre, Ilicic ívelése ezúttal sem veszélyes.

86
    A szabadrúgásból nem sikerül helyzetet kialakítani, de ezzel is elment egy perc...

86
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Nagy, bejön Hajba.

85
    Tóth Norbertet buktatják a kaputól 35 méterre, szabadrúgás.

84
    Fakas elől adnak haza a védők a jobb oldalon.

83
    Horváth 30 méterről lő jócskán a kapu fölé.

82
    Rebic ugratja ki Diakhatét a bal oldalon, aki jó helyzetből, 15 méterről teker a hosszú sarok mellé, nem is sokkal.

81
    Farkas megy el egy jó csellel a jobb szélen, szerelik a védők, ráadásul kirúgás jön.

Gólok:

Lapok:   55. Bakic (FIO), 90+1. Rebic (FIO) – 68. Szegi (GYFC)

ACF Fiorentina: 1. Félidő: Tatarusanu – Tomovic, Alonso, Capezzi, Bagadur, Savic, Joaquin, Borja Valero, Bangu, Bernardeschi, Gómez

Vezetőedző: Paolo Sousa

2. félidő: Lezzerini – Camporese, G. Rodríguez, Hegazi, Bittante, Bakic, Vecino, Diakhate, Ilicic, Rebic, Fazzi

Cserék: Makarov, Petriccione, Venuti

Gyirmót FC Győr: Somogyi – Nagy, Lázár, Balogh, Völgyi – Kiss, Paku – Beliczky, Madarász, Szegi – Simon Attila.

Vezetőedző: Bene Ferenc

Cserék: Sebők – Hajba, Lengyel, Présinger, Horváth, Molnár, Farkas, Tóth N., Simon András

Nézőszám: 1.500