Békéscsaba – Debreceni VSC 2:3 (vége) | Szombathelyi Haladás – Ferencvárosi Torna Club 0:2 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
0:2 (0:1)
Ferencvárosi Torna Club
vasárnap 19.07.2015, 18:00 • Rohonci úti stadion, Szombathely • OTP Bank Liga

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (20:08:36)

Szinte keretbe foglalta a mérkőzést két góljával a Ferencváros, s összességében magabiztos győzelemmel kezdte az új idényt Szombathelyen. Az első percek a vendég zöld-fehéreké voltak, beadásaikkal rendre zavart tudtak teremteni a sokat hibázó hazai védelemben, s 10 perc elteltével Lamah nem is hibázott. A félidő közepétől kezdett magára találni a súlyos arcsérülés miatt csapatkapitányát, Halmosit idejekorán elveszítő Haladás, de sokáig nem tudtak komoly helyzeteket kialakítani az erősen visszaeső FTC ellen. A hajrában minden mindegy-alapon támadtak a hazaiak, de ez megbosszulta magát, s a legvégén bebiztosította győzelmét a Fradi.

90+5

90+5
    A Fradi gólt szerzett!
    Miközben az egyenlítésért megy előre a Haladás, a legvégén egy gyors kontra végén a Ferencváros biztosítja be a győzelmet STANISLAV SESTÁK találatával. Lamah lövése még kivágódott a vetődő Iszlairól, Sesták első lövését is blokkolta Király, de másodjára már nem hibázott a cserejátékos.

90+4
    Ugrai beadása túljut már Dibusz kapuson is, de Nalepa a gólvonal előtt ki tudja vágni a labdát!

90+2
    Ugrai lő a tizenhatos jobb sarkától magasan a kapu fölé.

90+1
    Egyelőre helyzet nélkül, mezőnyjátékkal zajlik a ráadás.

90
    Öt perc lesz a hosszabbítás a végén.

89
    Bosnjak bal oldali beadását Martínez fejeli nyolc méterről a Fradi-védők blokkjába.

88
    Ugrai megint, most Nalepa állítja meg a csatárt a tizenhatoson belül.

87
    Ugrai lépne ki, de a tizenhatoson belül Lamah szépen szerelni tudja.

85
    Dilaver első félidei belépője után néha el-elszabadulnak az indulatok a pályán.

84
    Iszlai marad a földön egy belépőt követően, Mészöly Géza mestert kell csitítgatni a kispad mellett.

83
    Hiába állt be a hórihorgas Popin, egyelőre nem találják a fejét a hazai beadások.

82
    Martínez bal oldali beadását húzza le könnyedén Dibusz kapus.

80
    Bő tíz percre maradt a Haladásnak az egyenlítésre, cserelehetőségük azonban már nincs.

78
    Őrzi minimális előnyét a Ferencváros, a hazaiak nem tudnak gólveszélyt kialakítani.

76
    Gosztonyi helyén Németh Márió a hazaiak, egyben a meccs utolsó cseréje.

75
    Nalepa rúgta fel a félpályánál Popint, ez is sárga lap.

74
    Radó 15 méteres lövését könnyedén védte Király.

74
    Király már túl van több bravúron is, a gólról pedig nem tehetett.

73
    Leandro bal oldali beívelése magas Radó felé, Bosnjak szabadít fel fejjel, Radó jobb oldali beadását Lamah fejeli a rövidre az ötös bal sarkától, de Király nagyot véd.

72
    Gera kezezése miatt jöhet a jobb szélről szabadrúgással a Hali, Ugrai ívelése azonban borzalmas, érintés nélkül suhan ki a labda a túloldalon.

71
    Bosnjak felívelése hosszú balról Popin felé, Leandro szabadít fel.

70
    Az ivószünetnek vége, indulhat a meccs hajrája.

69
    Ivószünetet rendel el a játékvezető.

68
    Busai passzát Jagodics menti Sesták elől, a kontra pedig elakad Ugrai lesállásán.

68
    Hajnal helyén Busai ma a Ferencváros utolsó cseréje.

67
    Lamah lapos bal oldali beadását vágják ki oldalra a hazai védők, Leandro bal oldali beadása után Bosnjak ment Radó elől, végül Hajnal nagy labdáját Király az ötös bal sarkánál vadássza le Sesták lábáról.

66
    Gosztonyi szöktette hosszan magát csel közben a bal szélen, bedobás a vendégek javára.

65
    Hajnal indítására Király rosszul jött ki, de Lamah hosszan emelte át fölötte a labdát, ami így kipattogott az alapvonalon túlra.

64
    Thomas Wils helyén a toronydaru Popin folytatja a hazaiaknál.

63
    Sesták, majd Radó bal oldali beadását is blokkolják a hazai védők, majd a túloldalon megállítják Dilavert is.

62
    Gera passza után Leandro gyenge 15 méteres gurítása Királyé.

60
    A második félidő első negyedórája a Haladásé, néha percekre beszorítják kapuja elé a Ferencvárost.

59
    Böde helyén pedig Sesták folytatja a vendégeknél.

59
    A sprint közben meghúzódó Varga helyén debütál a Fradiban a Szombathelyről igazolt Radó.

59
    Varga jobb oldali beadását az ötösnél kifejelik a védők a mezőnybe, a Bosnjakot felrúgó Gera pedig sárga lapot kap.

58
    Gosztonyi rossz passza után Lamah szólója nem jön össze a bal szélen, a hazaiaké a labda.

57
    Király a tizenhatoson kívülre kifutva lábbal tisztáz egy rövid hazaadás után Lamah elől.

57
    Bosnjak lapos bal oldali beadását kivágják a vendégvédők a tizenhatosukról.

56
    Hajnal jobb oldali beadását Lamah Angyal által szorongatva fejeli hét méterről a jobb sarok mellé.

55
    Angyal jobb oldali beadása magas a hosszún Gosztonyinak, a kontra végén Varga jobb oldalról érkező passzát Böde nem tudja megjátszani a tizenhatoson belül.

54
    A szöglet után Dilaver vágja az oldalvonalon túlra a labdát.

54
    Nagy Patrik labdájával Ugrai lépett ki a tizenhatos jobb oldalánál, beadását Dilaver fejeli szögletre az ötösön belülről Martínez elől.

53
    Martínez húzna el a bal szélen, de Nalepa könnyedén szereli.

52
    Bosnjak újabb nagy bedobása után is menteni tud a vendégvédelem.

52
    Bosnjak nagy bal oldali bedobását is Gera fejeli ki oldalra.

52
    Martínez jobb oldali szögletét Gera fejeli ki a hosszúra, hazai bedobás a túloldalról.

51
    Gosztonyi bal oldali szögletét Dilaver mentése után a túloldalról újabb sarokrúgás követheti.

51
    A kisszöglet után Martínez beadása is szögletre pattan.

50
    Angyal jobb oldali beadását Ugrai lövi rá az ötös bal oldaláról, Dibuszról pattan szögletre a labda.

50
    Gera 22 méteres lövését blokkolja a szombathelyi védelem.

49
    Iszlai távoli lövését is Somália blokkolja, majd a Fradi jöhet szabadrúgással Stef Wils belépője után.

49
    Nagy Patrik jobb oldali beadását Somália vágja ki oldalra.

48
    Hajnal szabadrúgása magas Böde felé, menteni tud a hazai védelem, majd Nagy Patrik kap szabadrúgást Somália mellett.

47
    Dilaver passza után Varga esik nagyot a jobb szélen, Jagodics pedig sárga lapot kap.

47
    Leandro indítása hosszú balra Hajnal felé, Király jöhet kirúgással.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

A hírek szerint Dilaver belépője nyomán Halmosi Péternek eltört a járomcsontja, be kell szállítani a kórházba. Jobbulást kívánunk a hazai csapatkapitánynak!

Jól kezdte a mérkőzést a Ferencváros, Királynak már a 2. percben védenie kellett, majd Gera jobb oldali beadása után a középen üresen hagyott Lamah a vezetést is megszerezte. A félidő közepétől fokozatosan jött ki térfeléről a Haladás, de igazán nagy helyzeteket nem tudtak kialakítani. Halmosi elvesztése fájó lehet a szombathelyieknek, akiknek támadásban kellene nagyot javulniuk, ha pontot akarnak szerezni ma.

45+4

A helyszíni kollégának sajnos technikai problémái akadtak, igyekszünk a második félidő kezdetére elhárítani az akadályokat.

42
    Martínez rúgta fel a jobb szélen Dilavert, övé a meccs első sárga lapja.

37
    Halmosi helyére Nagy Patrik állt be.

36
    Bosnjak beadását könnyedén fejelték ki a védők.

35
    Olyan súlyos a sérülés, hogy azonnal cserélni kell Halmosit. Csapatkapitányát vesztette a Haladás.

35
    A játékvezető ténykedése eddig gyengébb a hazai védelemnél is.

34
    Dilaver taglózott le egy szombathelyit, de lap most sem járt érte.

33
    Leandro sokadjára hagyja le Angyalt, középre lőtt labdájáról lemaradtak a védők, de Böde is lukat rúgott 5 méterről.

32
    Bosnjak húzódott előre, de beadása gyenge volt, ráadásul róla pattant ki az alapvonalon túlra. Kirúgás!

31
    Széles volt a labda, amelyet Leandronak címeztek, most a Hali végezhet el bedobást.

30
    Wils lépett bele Böde labdájába, partdobással jöhet a Fradi.

29
    Iszlai zavarta meg Hajnalt, a labda azonban maradt a fővárosiaknál.

28
    ...azonban ez sem lett eredményesebb akár az összes többi hazai sarokrúgás.

27
    Ismét egy sarokrúgás!

26
    A gyenge beadást Böde bólintotta ki.

25
    Ugrai kapott egy jó labdát, de a támadó zavarában cselezni próbált tiszta lövőhelyzetben. Könnyedén szögletre tisztáztak előle.

24
    A Hali védelme járatja a labdát a félpályánál.

23
    Ivószünetet rendelt el Kassai játékvezető.

23
    Hajnal készítette le magának a labdát, lövése jó másfél méterrel fölé ment.

23
    Varga épp hogy elért egy beadást, a róla lecsorgó labdát Király szedte fel.

22
    Angyal lökte meg Vargát, akinek nem kellett sok, hogy elessen. Szabadrúgás befelé!

21
    A Haladás a támadó-harmadban nagyon könnyűnek találtatik, Dibusznak nem volt még komoly védeni valója.

20
    Martinez keverte meg a Fradi védelmét, de egyedül van, így győzött a túlerő.

19
    Hajnal szögletét Gera fejelte meg, Király bravúrral védett. Majd ismét sarokrúgáshoz jutott a fővárosi csapat, kisebb sikerrel ezúttal.

18
    Jagodics passzolta el magát, Wils javított. Szöglet következik.

17
    Iszlai adta el a labdát, majd javított. Böde eszén járt túl a hazai szűrő.

16
    Egy szabadrúgás kombináció, amely mutatós volt, de teljesen felesleges. Könnyedén blokkoltak a védők.

15
    Csúnya szabálytalanság, hátulról akasztotta össze Martinez bokáját egy védő, de a sárga lap elmaradt. Jogosan háborognak a nézők.

14
    Hajnal indította a bal szélen Leot, de a szélső védő nem érte el a labdát. Taccs!

13
    Iszlai blokkolt egy labdát, amely az alapvonalon túlra pattant. Kirúgás!

12
    A Haladás birtokolja a labdát, de nem tudnak mihez kezdeni vele.

11
    Halmosi került a földre, szólt is Kassai sípja, pontrúgás következik.

10

Jagodics fejjel tisztázott, de a nyomás nem múlt el. A jobb szélről érkező labdára tisztán érkezett ROLAND CONDE LAMAH és kilőtte a bal felső sarkot. Mintaszerű támadás volt!

9
    Lamah és Leandro Martinez ütközött de nem történt komolyabb baj.

8
    Angyal labdájába lépett bele Leandro, de a dobást követően faultolt a hazai bekk.

7
    Leandro indult volna meg... azonban már lesen volt a hátvéd. Szabadrúgás a Haladás javára.

6
    Jól járatja a labdát a vendég együttes, a hazaiak tudatosan visszazárnak.

5
    Leandro csípte el Halmosi rövid passzát, azonban csak ideiglenesen maradt a labda a vendégeknél.

4
    Dibuszig került hátra a labda, aki jól indította Vargát. Azonban egy rossz ívelés és máris jöhet a Hali.

3
    Egy pontatlan átadás lett a hazai csapat veszte. Bedobással jöhet a Fradi.

2
    Halmosi adott mélyen középre, de a labda marad a Halinál

1
    Máris egy komoly Király védéssel indul a találkozó. Leandro tekert középre, Lamah előtt adódott a lehetőség.

1

A vendég együttes fehér szerelésben játszik, míg a hazaiak zöld felsőben és fekete nadrágban futottak ki a gyepre.

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Király – Angyal, Jagodics, S. Wils, Bosnjak – T. Wils, Iszlai – Gosztonyi, Martínez, Halmosi – Ugrai
    Cserék: Rózsa – Jánvári, Nagy Patrik, Schimmer, Batarelo, Németh Márió, Popin

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Somalia – Gyömbér, Gera – Lamah, Hajnal, Varga R. – Böde
    Cserék: Jova – Haraszti, Sestak, Nagy Dominik, Busai, Radó, Nagy Ádám

Játékvezetők: Kassai Viktor – asszisztensek: Ring György, Lémon Oszkár – tartalék játékvezető: Takács Gábor.

Tegnap elstartolt az NB I. 2015/16-os szezonja és máris egy zöld-fehér rangadót rendeznek.

A szombathelyiek ellenfele a fővárosi FTC lesz. Mindkét csapat kerete alaposan megváltozott. A Ferencváros minőségi erősítéseinek köszönhetően esélyesebb a mai találkozón, de nem szabad leírni a Haladást sem, amely ha elkapja a fonalat képes saját közönsége előtt legyőzni bárkit.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Attila Varsányi

Pungor Csaba

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 10. Lamah, 90+5. Sesták

Lapok:   42. Martínez (HAL), 47. Jagodics (HAL) – 59. Gera (FTC), 75. Nalepa (FTC)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Király – Angyal, Jagodics, S. Wils, Bosnjak – T. Wils (64. Popin), Iszlai – Gosztonyi (76. Németh M.), Martínez, Halmosi (37. Nagy P.) – Ugrai. Edző: Mészöly Géza
    Cserék: Rózsa – Jánvári, Schimmer, Batarelo, Németh Márió, Popin

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Somalia – Gyömbér, Gera – Lamah, Hajnal (68. Busai), Varga R. (59. Radó) – Böde (59. Sesták). Edző: Thomas Doll