Debreceni VSC – Puskás Akadémia FC 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – Diósgyőri VTK 3:1 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
3:1 (3:0)
Diósgyőri VTK
vasárnap 26.07.2015, 18:00 • Groupama Aréna, Budapest, Üllöi út • OTP Bank Liga • 2. forduló

A második játékrészben már messze nem tudta megismételni a Ferencváros azt a játékot, melyet az első félidőben produkált, ám hiába volt a mérsékeltebb hazai teljesítmény a Diósgyőrnek csupán a szépítésre futotta erejéből.
    Az első félidő alapján a Fradi kétgólos győzelme megérdemelt, de azért a hangulat ezúttal nem az FTC hazai meccseken megszokottat idézte a lelátón.
    Köszönjük szépen a figyelmet és tartsanak továbbra is velünk! (20:03:48)

90+6

90+5
    Sesták szerzett labdát a körőlményeskedő Antal és Okuka mellett, középre adott, de Lamah teljesen érthetetlenül nem lőtte be a labdát az üresen tátongó kapuba és végül oda lett a hatalmas gólszerzési lehetőség.

90+4
    Még egy diósgyőri bedobás jöhet balról.

90+3
    Somalia húszméteres, gyengécske lövése ment el a jobb sarok mellett.

90+2
    Sesták esett nagyot a diósgyőri 16-oson belül, de ez nem volt 11-es!

90+1
    Hat perc a ráadás, hiszen volt ugye a partbíró sérülése miatti kényszerszünet!

90
    Gera újabb szabadrúgása után is kifejelték a labdát a vendégek, Fradi szöglet jön.

89
    Okuka kapott sárga lapot szövegelésért.

89
    Gera balról, szabadrúgásból tette a labdát középre, de aztán mentett a vendégvédelem.

87
    Lipták előbb Lamah-t, majd Somaliát taglózta le, utóbbi megmozdulásáért már sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

86
    Eladta a labdát saját térfelén a vendégcsapat.

85
    Kitlt kell ápolni a felezővonal táján.

84
    Gera buktatta a felezőnél Komant, jöhet előre a Diósgyőr.

82
    Kapufája után Böde lejött a pályáról, az U20-as vb-n is járt Nagy Dominik állt be a helyére.

82
    Böde cselsorozata végén, mintegy 14 méterről, jobbal a bal kapufát találta el.

80
    Dilaver jobb oldali beadása a kapu torkában elment minden ferencvárosi láb előtt.

79
    Sesták beemelt labdáját kifejelte a diósgyőri védelem.

78
    Gera jobb oldali szögletét Nalepa fejelte nyolc méterről kapura, Antal nagy bravúrral kitornázta a labdát a léc alól.

76
    Nalepa lest reklamált az iménti szituációnál, sárga lapot kapott a Fradi lengyel védője.

75
    A lesgyanús helyzetben kilépő Grumic már csak Dibusszal állt szemben, de hatalmas ziccerben, 16 méterről a kapu fölé lőtt!

74
    Leandro óriási helyzetben, kissé balról, mintegy kilenc méterről ellőtte a labdát a hosszú sarok mellett.

73
    Egerszegi helyére beállt a DVTK-ba Takács!

72
    Sesták megmozdulása után kirúgással jöhet a Diósgyőr.

70
    Gera középre emelt labdáját fogta biztosan Antal kapus.

69
    Továbbra is mezőnyfölényben van a hazai együtte, de helyzetekig most nemigen jutnak el a ferencvárosiak.

66
    Dilaver távoli kísérlete ment nagyon sokkal a diósgyőri kapu fölé.

64
    A negyedik játékvezető elfoglalta helyét az oldalvonalnál, zászlóval a kezében, folytatódhat a játék.

63
    A kényszerszünet alatt kettőt cserél a Fradi; Hajnal és Varga Roland helyett Nagy Ádám és Sesták a pályán.

61
    Az egyik asszisztens megsérült, le kellett támogatni a pályáról, egyelőre áll a játék.

59
    A mai mérkőzésen 6027 néző a hivatalos adat.

58
    Egy Fradi sarokrúgás után Dilaver 18 méteres lövése kerülte el a vendégkaput.

56
    Változatos a játék, ezúttal Okuka veszélyeztette a Fradi kapuját – eredmény nélkül.

55
    A túloldalon Lamah lőtt a balösszekötő helyéről, 16 méterről a DVTK kapuja mellé.

54
    A DVTK gólt szerzett!
    Gólszerző BARCZI. Bacsa hámozta át magát a hazaiak védelmén, Dibusz nem jó ütemben mozdult ki, Bacsa a másik csereember BARCZI DÁVID elé tálalt, aki könnyedén lőtt tíz méterről a kapuba.

53
    Koman beadását Lipták fejelte 12 méterről kapu fölé.

52
    Kiszabadult most a nyomás alól a DVTK, szögletet rúghat jobbról.

51
    Varga labdája ezúttal pontatlan volt balra Leandro felé.

48
    Felszabadult a diósgyőri kapu.

47
    Folytatódik egyelőre a hazai támadások sorozata a második félidőben is, újabb Fradi szöglet balról.

46
    Nikházi helyén Barczi folytatja a játékot a Diósgyőrben.

46

Jönnek a csapatok a folytatásra, vajon folytatódik -e ez az elképesztő hazai fölény?
    Tartsanak velünk és kiderül.

Rendkívül ritka az, amikor egy NB I-es mérkőzésen ekkora különbség van két csapat között, de ma egyelőre ez a helyzet. A Ferencváros végigtámadta az első félidőt, a Diósgyőrnek momentuma sem volt, a háromgólos hazai vezetés még nem is fejezi ki hűen a játék képét.
    Szünet után folytatjuk, tartsanak akkor is velünk!

45+1

45+1
    Egy perc a ráadás a félidő végén!

45
    Hajnal 17 méteres lövése levágódott, Lamah közeli lövést szögletre mentette Antal.

44
    Most az előrehúzódó Gyömbér közeli fejese ment a Diósgyőr kapuja fölé.

43
    Újabb hatalmas Fradi helyzet! Kapu előtti kavarodás után Hajnal tízméteres fejese után a labda a bal oldali kapufán csattant.

41
    Grumics belerúgott Somaliába, ez is sárga lap.

40
    Lamah középre gurított labdája ezúttal pontatlan volt.

38
    Hajnal szépen beemelt labdáját végül Husic fejelte haza Antal kapusnak.

37
    A nemrég beállt Bacsa szerzett labdát a ferencvárosiaktól, de a kapura már nem tudott menni ezzel.

35
    Varga Roland középre csavart labdáját Leandro estében emelte hat méterről a kapu fölé.

35
    Újabb Fradi szöglet jöhet balról, elképesztő a hazaiak fölénye!

33
    Máris cserélt Bekő Balázs; Kovács Gábor helyére Bacsa Patrik állt be!

32
    A Fradi gólt szerzett!
    Gólszerző BÖDE. Nem szabadult fel a vendégkapu, a labda BÖDE DÁNIEL elé került, aki nem volt lesen és a kapuból kilépő Antal mellett 16 méterről könnyedén lőtt a kapuba! 3-0

31
    A vendégek pontrúgásából a hazaiak indultak, de Varga nagy lövését védte Antal.

30
    Grumics jobb oldali buktatása után jöhet szabadrúgással a DVTK.

29
    Hajnal szögletből beívelt labdáját Antal ezúttal megkaparintotta.

29
    Varga elől mentett kétségbeesetten szögletre a vendégvédelem.

27
    Egerszegi kapta a meccs első lapját, a megiramodó Varga buktatásáért.

26
    És lett is! Lamah-hoz került a labda a sarokrúgás után, a középre emelést Leandro ezúttal hét méterről kapu fölé fejelte.

25
    Leandro most szögletet harcolt ki a bal oldalon, ebből lehet gint gólveszély.

23
    Gólszerző LEANDRO. Újabb Fradi szöglet után Varga Roland beadását LEANDRO DE ALMEIDA egy kis hezitálás után lőtte nagy erővel a bal alsó sarokba. 2-0

22
    Lipták emelt a Fradi 16-osára és egy kicsit nehezen szabadult fel ezután a hazai kapu.

22
    Nikházi harcolt ki egy szögletet a másik oldalon.

21
    A begurított labdából Gera próbálkozhatott, de Antal fogta a gurítást.

20
    Balról rúghat szabadot a fradi.

18
    Lamah cselei után diósgyőri kirúgás jöhet.

18
    A kapujából kilépő Antal ezúttal Varga elől szedte fel a labdát.

17
    Hajnal bal oldali szögletét Nalepa fejelte kapura, Antal fogta a labdát.

16
    Dilaver esett át egy csel után az egyik diósgyőri védő lábán, de Farkas játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra.

15
    Fradi kisszöglet után Hajnal kapu elé emelt labdáját Leandro fejelte előrevetődve nyolc méterről a bal alsó sarok mellé.

14
    Lamah nem tudta jól megjátszani a labdát a bal szélen.

13
    Koman labdája levágódott a Fradi sorfaláról, majd az ide-oda pattogó labdát megint Koman szúrta rá, de ez a lövés sem jutott el a kapuig.

12
    Szabadrúgás mintegy 26 méterre a kaputól most a vendégek javára.

11
    Gyömbér adta haza a labdát a tóloldalon Grumics elől.

9
    Gera keresztlabdája nem volt jó Dilavernek, egyelőre kizárólag a Fradi támad ezen a mérkőzésen, roppant megilletődötten játszik a Diósgyőr!

8
    Hajnal bal oldali beadását mentette a diósgyőri védelem.

6
    Gyors ferencvárosi vezetés tehát, vajon lesz -e erre válasza a Diósgyőrnek?

5
    Gólszerző NALEPA. Varga Roland kanyarította be a labdát a sarokrúgásból, érkezett MICHAL NALEPA és hat méterről a tehetetlen védőket és a kapust megelőzve a hálóba fejelt! 1-0

4
    Böde lekészített labdáját Hajnal lőtte ballal, mintegy 18 méterről, Antal a bal alsó sarok elől mentett szögletre.

2
    Egy Komannal szembeni szabálytalanság után jöhet előre a Diósgyőr.

1
    Dilaver rúgta ki oldalra a labdát a DVTK játékosai elől.

1

A Fradi szurkolótábora a szokottnál kisebb számban és csendesebben van jelen Dibusz kapuja mögött, a Miskolcról érkezők a túloldalon sokkal hangosabbak, ilyen hangulatban kezdődik a találkozó!

Vonulnak ki a csapatok, zöld-fehér csíkos mezben, zöld nadrágban a hazai-, tiszta fekete szerelésében a vendégcsapat.

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Gyömbér, Leandro – Hajnal, Somalia – Varga R., Gera, Lamah – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll
    Cserék: Jova (kapus), Haraszti, Radó, Sesták, Nagy Dominik, Busai, Nagy Á.

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Lipták, Husic, Kovács G. – Németh M., Egerszegi, Koman, Kitl, Nikházi – Grumics. Vezetőedző: Bekő Balázs.
    Cserék: Rados (kapus), Bacsa, Bognár I., Takács T., Barczi, Nemes, Halmai R.

Játékvezetők: Farkas Ádám (Albert István, Viszokai László; ifj. Varga Gábor).

Szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat az FTC Üllői úti stadionjából, ahol már a pályán melegít a nemsokára kezdődő mérkőzés két együttese.
    A lelátókon egyelőre nincsenek sokan és most inkább a vendég diósgyőriek hangját lehet hallani.
    Meglátjuk, a kezdésre ez mennyiben változik, mi mindenről beszámolunk, ami itt történik, maradjanak tehát velünk!

A vasárnap kora esti, Üllői úti mérkőzés előtt igen nagy kérdés, hogy a legnépszerűbb honi klub drukkerei milyen reakciót adnak a héten, Szarajevóban a pályán és azon kívül történtekre. Az FTC edzője, játékosai és vezetői is elnézést kértek a nemzetközi kupameccsen nyújtott gyenge teljesítményért, arról azonban egyelőre nincsenek egyértelmű bizonyítékok, hogy a Ferencvárost megkerülve jegyhez jutók miért nem mehettek be a boszniai visszavágóra.
    Ebben a helyzetben a Fradi együttese nem tehet mást, mint győzelemmel, jó focival kiengesztelni csalódott szurkolóit, ami viszont a Diósgyőr ellen egyáltalán nem ígérkezik könnyűnek.
    Bár a Ferencváros az új stadionjában magyar csapat ellen még nem szenvedett vereséget, a bajnokságban pedig tavaly november óta veretlen – pont a DVTK otthonában kaptak ki legutóbb a zöld-fehérek – de ezt a szezont a borsodiak is győzelemmel kezdték, az első fordulóban egy harcos meccsen, hátrányból fordítva verték meg a frissen feljutó Vasast.
    Az igen komoly múltra – Budapest-Vidék viszonylatban az egyik legnagyobbra – visszatekintő párharc korábban sok emlékezetes, nagy csatát hozott a két csapat között és reméljük, ezúttal is egy jó mérkőzést láthatunk.
    Természetesen a pályán kívüli felhangoktól mentesen.
    Kövessék a történéseket nálunk, mi ezúttal is a helyszínről jelentkezünk!
    Kellemes kikapcsolódást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Juhász Attila

Gólok: 5. Nalepa, 23. Leandro, 32. Böde – 54. Barczi

Lapok:   76. Nalepa (FTC) – 27. Egerszegi (DIO), 41. Grumics (DIO), 87. Lipták (DIO), 89. Okuka (DIO)

Ferencvárosi Torna Club: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Gyömbér, Leandro – Hajnal (Nagy Á., 63.perc), Somalia – Varga R. (Sesták, 63.perc), Gera, Lamah – Böde (Nagy Dominik, 82.perc). Vezetőedző: Thomas Doll

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Lipták, Husic, Kovács G. (Bacsa, 33.perc) – Németh M., Egerszegi (Takács T., 73.perc), Koman, Kitl, Nikházi (Barczi, szünetben) – Grumics. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Játékvezetők: Farkas Ádám (Albert István, Viszokai László; ifj. Varga Gábor)