Békéscsaba – 0:2 (vége) | Újpest FC – Puskás Akadémia FC 2:2 (vége) | MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 5:0 (vége)
Fehérvár – Ferencvárosi Torna Club 1:3 (vége)
MTK Budapest FC
5:0 (2:0)
Diósgyőri VTK
szombat 08.08.2015, 18:00 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga • 4. forduló

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Az NB I negyedik fordulójában többek között MTK Budapest – Diósgyőr mérkőzésre kerül sor.

A fővárosiak három forduló után négy ponttal bírnak, míg a DVTK három ponttal a tizedik pozíciót foglalja el. Az első fordulóban mindkét együttes nyerni tudott, majd a kék-fehérek kikaptak a Honvédtól és döntetlent játszottak Szombathelyen. A Diósgyőr az első fordulóbeli győzelme után simán kikapott a Ferencvárostól, múlt héten pedig egy megnyert találkozót sikerült elveszítenie. A borsodiak a rendes játékidő végén még vezettek, majd a hosszabbítás perceiben a Videoton kétszer is betalált, ezzel megfordítva a mérkőzést. A DVTK jelenleg a két pont nélküli újoncot, a Vasast és a Békéscsabát előzi meg.

Az MTK hazai pályán csak a győzelemmel lenne maradéktalanul elégedett, ugyanakkor a Diósgyőr is bevallottan győzni érkezik Budapestre. Egy biztos, egyik gárda sem számíthat könnyű mérkőzésre.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

MTK Budapest FC: Hegedüs – Vadnai, Vukmir, Grgic, Bese – Thiam, Szatmári – Hrepka, Kanta, Varga – Torghelle

Cserék: Groppioni – Ramos, Hajdú, Strestik, Poór, Gera, Vass

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka, Lipták, Kovács, Nemes – Egerszegi – Bognár, Koman, Barczi, Bacsa – Grumics

Cserék: Rados – Tamás, Németh, Halmai, Kitl, Boros, Takács

Játékvezetők: Erdős – Berettyán, Becséri.

1

1
    A Diósgyőr kezdte a találkozót.

1
    Kisebb szabálytalanság után az MTK Budapest jöhet szabadrúgással saját térfeléről. A kék-fehérek hamar elveszítették a labdát.

2
    Antal hosszú kirúgása után bedobással jöhetnek a fővárosiak. Grgic ellen szabálytalankodtak, a hazaiaké a labda.

3
    Mélységi indítás az MTK-tól, arra viszont nem volt csapattárs.

4
    Barczi balról laposan tette volna középre a labdát, a hazaiak szögletre mentettek.

5
    A DVTK sarokrúgása nem jelentett veszélyt, építkezhet a kék-fehér együttes.

6
    Barczi balról próbált meg befelé cselezni, szabálytalankodtak ellene. Szabadrúgást ívelhet be a vendégcsapat.

7
    Koman ívelte be a szabadrúgást az MTK kapujához, Hegedüs öklözéssel mentett.

8
    Hrepka veszített labdát a Diósgyőr térfelén, de a vendégek se sokáig tudták megtartani.

9
    A mérkőzés első perceiben egy hajszállal a Diósgyőr aktívabb, igaz helyzet még egyik oldalon sem volt.

10
    Lipták akasztotta ellenfele lábát hátulról, az MTK Budapest mintegy 26 méterről szemben a kapuval végezhet el szabadrúgást.

11
    Az MTK gólt szerzett!
    KANTA JÓZSEF vállalta el a hazaiak szabadrúgását, mintegy 26 méterről szemben a kapuval gyönyörűen csavart a bal sarokba. Antal vetődött, de nem érte el a labdát.

13
    Hrepka jobbról, éles szögből próbálkozott meg egy lövéssel, jócskán elkerülte Antal kapuját.

14
    Antal vágta hosszan előre a labdát, majd a középpályán gyűri egymást a két csapat.

15
    Barczi kapott egy hosszú indítást a bal szélen, bedobást harcolt ki a miskolciak játékosa.

16
    Mélységből belőtt labda az MTK kapuja elé, Hegedüs jött a kapujából és könnyedén összeszedte azt.

17
    A Diósgyőr birtokolja a labdát, de nehezen jutnak előre támadásban a vendégek.

18
    Koman próbálkozott lövéssel mintegy húsz méterről, az egyik védőről szögletre pattant a labda.

19
    Két sarokrúgást is rúghatott egymásután a Diósgyőr, az egyik komoly veszélyt jelentett kapura, a másiknál már szabálytalankodtak középen a vendégek.

20
    Thiam szerzett labdát, majd mintegy 28 méterről is megpróbálta a lövést, elkerülte Antal kapuját. Azért a hazai közönség megtapsolta.

21
    Varga kapott elöl labdát, védőjét nem tudta átjátszani, de bedobással vigasztalódhat a hazai csapat.

22
    Az MTK jobbról még középre kanalazta a labdát, az ötösről a védő elegánsan hazaadott.

23
    Próbálkozik becsülettel a Diósgyőr, de a beívelt labdák nem sok veszélyt jelentenek Hegedüs kapujára.

24
    Kanta balról tekerte középre a labdát, Torghelle nagyot nyújtózott, de nem érhette el a játékszert.

25
    A játékvezető ivószünetet rendelt el.

26
    Okuka helyett Németh jött be.

27
    Egerszegi mintegy 24 méterről lőtt kapura, kísérlete nem sokkal kerülte el a hazaiak kapuját.

28
    Az MTK kapujához belőtt labda veszélytelen, Hegedüs magabiztosan ölelte magához.

29
    A fővárosiak tartották a labdát a Diósgyőr térfelén, veszélyes területre végül nem tudták bejátszani.

30
    VADNAI DÁNIEL egy jó csellel becsapta védőjét, ziccerben vezethette kapura, némi szerencsével, de végül értékesítette az ordító helyzetet.

32
    A találkozó nagy kérdése, hogy kétgólos hátrányban mit kezd a Diósgyőr?! Ne felejtsük el, még nagyon sok van hátra a mérkőzésből.

33
    Koman jobbról beívelt szöglete nem jelentett veszélyt, a hazai védők könnyedén felszabadítottak.

34
    Jobbról ívelte középre a labdát a Diósgyőr, nem sikerült kapura fejelni a labdát, szöglettel vigasztalódhat a vendégcsapat.

35
    Meleg pillanatokat élt át most az MTK kapuja, GRUMIC mintegy hat méterről estében a kapufát is eltalálta. Komoly szépítési lehetőség volt!

36
    Mélységi indítás előre a hazaiaktól, szabálytalanság miatt már a Diósgyőr jöhet kifelé szabaddal.

37
    Egy újabb diósgyőri szögletet láthattunk, a védők középen kivágták a beívelt labdát.

38
    Szatmári mintegy húsz méterről lőtt volna kapura, kísérlete elakadt a blokkban.

40
    Az MTK Budapest most feljebb tolta játékát, a hazaiak igyekeznek már a középpályán megszűrni a diósgyőri támadásokat.

41
    Állóháború a pálya középen, nem sok érdemleges történik most a mérkőzésen.

42
    Gyönyörű kényszerítőzés a vendégek tizenhatosa előtt, végül Kanta már elveszítette a labdát.

43
    Hosszú indítás előre a fővárosiaktól, a védő könnyedén lekapcsolta a labdát.

44
    Hegedüs lőtte előre a hazaiak szabadrúgását, majd Bese a jobb szélen bedobást harcolt ki.

45
    Két perc lesz a ráadás.

45+1
    Itt lehetett volna a harmadik MTK gól! Torghelle remek kiugratást kapott, az egykori válogatott támadó azonban ziccerben nem tudta elrúgni Hegedüs mellett a labdát.

45+2
    A hosszabbítás második percében már semmi érdemleges nem történt a pályán.

45+2

A mérkőzés első félideje az MTK szája íze szerint alakult, a hazaiak a 11. percben Kanta szabadrúgásával már megszerezték a vezetést. A Diósgyőr ugyan próbálkozott, ennek ellenére egy védelmi hiba után a 30. percben Vadnai növelni tudta a kék-fehérek előnyét. A DVTK szépíthetett volna, de Grumics a kapufát találta el, majd a ráadásban Torghelle hagyott ki egy ziccert.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

46

46
    Szatmári helyett Vass a pályán.

47
    Kanta emelte be jobbról a labdát, Torghelle nem tudott fejelni, nem fért a labdához.

48
    Hrepkát rántották le, balról ívelhet be szabadrúgást az MTK Budapest.

49
    Kanta balról beívelt szabadrúgását könnyedén kifejelték a diósgyőri védők. A labda maradt a hazaiaknál, Thiam játszotta be végül a labdát a védelem mögé, tisztázott a vendégcsapat.

50
    Torghelle már másodszor vezette a mérkőzésen ziccerben a labdát kapura, vele szemben most is Antal győzött.

51
    Hrepka mintegy 22 méterről lőtt kapura, Antal a bal alsóba tartó lövést bravúrral tolta szögletre.

52
    Az MTK kezdi jóval aktívabban a második félidőt, a Diósgyőr ebben a játékrészben még nem jutott el a hazaiak tizenhatosáig.

53
    Torghelle helyett Ramos a pályán.

54
    Kitl jött be a lecserélt Bodnár helyett.

54
    Takács jött be Bacsa helyett.

56
    Kovács csúnyán letalpalta Vargát, a játékvezető piros lapot mutatott fel.

57
    A hazaiak végezhettek el szabadrúgást, a kék-fehérek ügyesen tartják a labdát.

58
    A hazaiak birtokolják a labdát, a Diósgyőr ember- és kétgólos hátrányban. Nagyon nehéz helyzetben a borsodiak.

59
    A hazaiak újabb gólt szereztek, ezzel komoly lépést tettek a három pont megszerzéséért. HREPKA ÁDÁM mintegy 15 méterről bombázott a felsőbe. Szép találat volt!

60
    Varga megsérült, helyette Gera érkezett.

61
    A Diósgyőr végezhetett el szabadrúgást a középpályáról, a vendégek támadása viszont nehezen fejlődik fel.

63
    Becsületből megy előre a Diósgyőr, de veszélyes területig nem jutnak el a vendégek.

64
    A csereként beállt Ramos kis híján növelte a hazaiak előnyét, lövését azonban védte Antal.

65
    Szabálytalanság után az MTK végezhet el szabadrúgást mintegy 23 méterről.

66
    Kanta állt oda a hazaiak szabadrúgásához, balról, éles szögből kevéssel csavart mellé.

67
    Antal kint állt a kapuból, Kanta távolról is megpróbálkozott egy kapura emeléssel. Nem sokkal ment mellé.

68
    Lipták buktatott, érkezett is a sárga lap.

69
    Kanta balról élesen belőtte a hazaiak szabadrúgását, középen felszabadítottak a védők.

70

72
    Koman jobbról ívelte be a hazaiak szögletét, nem jelentett veszélyt kapura.

73
    Kezd csúnya lenni, legalábbis a vendégek szemével. BOUARD RAMOS MYKE cselezte be balról magát a Diósgyőr tizenhatosára, védőjét egy csellel becsapta, majd mintegy hét méterről lőtt a kapuba.

75
    Minden bizonnyal a Diósgyőr játékosai nem bánnák, ha vége lenne már a mérkőzésnek.

76
    Koman emelte be a labdát a hazaiak kapuja elé, Bese hazatette Hegedüsnek.

77
    Barczi bal szélen próbálta elvinni a labdát, védője jól fedezte azt. Kirúgással jöhet az MTK Budapest.

78
    Koman újabb sarokrúgása veszélytelen, középen kivágta az egyik hazai védő a labdát.

79
    Grumics volt lesen, szabadrúgással jöhet kifelé az MTK.

80
    Hajt a Diósgyőr a szépítésért! Emberhátrányban ez mindenképpen dicséretes.

81
    A fővárosiak dobhattak, a Diósgyőr tizenhatosára viszont már nem tudták bejátszani a labdát.

83
    A kék-fehérek passzolgatnak kényelmesen, talán már egyik együttes sem bánná, ha vége lenne a találkozónak.

84
    Változatlanul a hazaiak birtokolják a labdát, nem erőltetik feltétlenül az előrejátékot.

85
    Már egy jó ideje, hogy diósgyőri játékos nem ért a labdához, az MTK eldugja most a játékszert.

86
    Kitl mintegy 23 méterről lőtt kapura, kísérlete nem járt sikerrel, de szöglettel vigasztalódhatott a Diósgyőr. Koman beívelt sarokrúgása teljesen veszélytelen volt.

87
    Antal akasztotta a ziccerben kilépő Ramost, ő is piros lapot kapott.

88
    Antal buktatott a tizenhatoson belül, az MTK Budapest büntetőt rúghat.

89
    KANTA JÓZSEF állt oda a hazaiak büntetőjéhez, a Diósgyőrnek már nem volt cserelehetősége, így Grumics állt a kapuba. Kanta belőtte a büntetőt, majd sportszerűen odament Grumicshoz.

90

90+2
    Az MTK tartja a labdát, már nagyon nem akar előre menni a hazai együttes.

90+2

Talán a legvérmesebb hazai drukkerek sem reméltek ekkora hazai győzelmet, az MTK Budapest hazai pályán kiütötte a Diósgyőrt.
    Az első félidőben Kanta egy remek szabadrúgással kezdte a kék-fehérek gólgyártását, majd a hazaiak Vadnai révén a 30. percben növelni tudták előnyüket.
    A fordulást követően a fővárosiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, ráadásul az 56. perctől Kovács kiállítása után emberhátrányban játszott a vendégcsapat. Ezt követően sorrendben Hrepka az 59., majd Ramos is betalált a 73. percben. De még mindig nem volt vége, a 87. percben Antal is a kiállítás sorsára jutott, így a DVTK kilenc emberrel fejezte be a találkozót. A végeredményt Kanta állította be, a 89. percben értékesítette a hazaiak büntetőjét.
    Köszönöm a figyelmet! (20:00:36)

Gólok: 11. Kanta, 30. Vadnai, 59. Hrepka, 73. Ramos, 89. Kanta

Lapok:   68. Lipták (DIO)   56. Kovács (DIO), 87. Antal (DIO)

MTK Budapest FC: Hegedüs – Vadnai, Vukmir, Grgic, Bese – Thiam, Szatmári (46. Vass) – Hrepka, Kanta, Varga (60. Gera) – Torghelle (53. Ramos)

Diósgyőri VTK: Antal – Okuka (26. Németh), Lipták, Kovács, Nemes – Egerszegi – Bognár (54. Kitl), Koman, Barczi, Bacsa (54. Takács) – Grumics

Játékvezetők: Erdős – Berettyán, Becséri