Ipress Center-Vác – Hypo Niederösterreich 27:17 (vége) | PICK – Orosháza 41:23 (vége) | Ipress Center-Vác – Hypo Niederösterreich 19:20 (vége)
Ipress Center-Vác
27:17 (16:6)
Hypo Niederösterreich
szombat 08.08.2015, 12:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Felkészülési mérkőzések

Az első félidő remek teljesítménye után a másodikban sem játszott rosszul a Vác, de jóval több volt a hiba, igaz, ez a sok cserélgetésnek is köszönhető. A Hypo is sokat cserélt, a második félidőt már egálra hozták a vendégek, de változatlanul sok volt a technikai hiba.

A különbség nem reális a két csapat között, de a Vác győzelme megérdemelt. Az új igazolások eddig úgy tűnik, beválnak, Balog Judit pedig számos bravúrt mutatott be a kapuban. Délután ismét megmérkőznek egymással a felek 17:30-as kezdettel, tartsanak akkor is velünk!

Vác – Hypo: 27-17!
    ---- (13:10:29)

Mérkőzés vége. (27:17)

50
    Szondi a bal szélről a felső lécre ejt az utolsó másodpercben. (27:17)

50
    KAISER tüzelt ziccerből, Balog ehhez is hozzáért lábbal, de becsorgott a labda. (27:17)

50
    Megkezdődött a mai első találkozó utolsó perce. (27:16)

50
    Gróz tüzel középről, alaposan mellé. (27:16)

49
    1,5 perc még hátra a találkozóból, fél perc a Hypo emberhátrányából. (27:16)

49
    GORICANEC tör be bal kettőben emberelőnyben. (27:16)

48
    Gróz hiába szerez gólt betörésből, előtte négyet lépett. (27:15)

48
    Budecevic két percre kiáll visszarántásért. (27:15)

48
    Balog kiváló védése, Tothova ziccerét fogja a labda után vetődve! (27:15)

48
    Budecevic lövését Balog tolja a felső lécre. A túloldalon túl hosszú az indítás. (27:15)

47
    Cserélget a Vác továbbra is, most ismét Vukcevic a beálló és Szondi a bal szélső. (27:15)

47
    ERTL Rebeka lerohanásgólt szerez a jobb oldalon. (27:15)

47
    Gróz átlövését blokkolják, Hajgató pedig megszerzi. A túloldalon lépéshiba. (26:15)

46
    KOVÁCS Patricia bal kettőben tör be rendezetlen védelem ellen és talpról eredményes. (26:15)

46
    Remek védekezés Ertl és Hámori részéről, megvan a labda. A túloldalon Gróz jobb kettőből felső lécet lő. (26:14)

45
    Hámori vetődött a labda után, aztán JOVETIC négy lépését nem észrevéve lerohanásgólt szerez. (26:14)

44
    JOVETIC szépen fűzte át magát a védelmen, de bal kettőben betörve is eredményes. (25:14)

44
    GORICANEC a bal alsóba lőtte a hetest. (24:14)

43
    Balog védi bravúrral Kaiser ziccerét, de hetes a Hyponak. (24:13)

43
    Eladja a Vác a labdát, szerencsére eddig ebből nem sokat láttunk. (24:13)

43
    Sárga lapot kap Kovács Ferenc reklamálásért. (24:13)

42
    Lépéshiba a Hyponál. (24:13)

42
    Pelczéder éles szögből a kapus kezébe ejt bal szélről. (24:13)

41
    DEDIC lövésébe belekap még Balog, de így is bevánszorog. (24:13)

41
    LISCEVICRE még mindig nem figyelnek átlövéseknél, pedig kellene. Hatalmas átlövésgól bal kettőből a rövid felsőbe. (24:12)

41
    Némi védekezési hiba után TOTHOVA tör be jobb kettőben könnyedén és szerez gólt az osztrákoknak. (23:12)

40
    GRÓZ Kitti most is kivárta a kapus mozgását és ezúttal a jobb alsót választotta a hetesnél. (23:11)

40
    Hetes, két perc, Rotis-Nagy húzta vissza Liscevicet. (22:11)

40
    BUDECEVIC most már beköszönt átlövésből Balognak, gyönyörű találat a jobb felsőbe. (22:11)

40
    Az időkérés óta feljavult a váciak játéka ismét. (22:10)

39
    TÓTH Eszter bal kettőben tör be és átejti Hajgatót. (22:10)

39
    Balog megbabonázta Budecevicet, ezt az átlövését is hárította! (21:10)

39
    Helembai majdnem labdát szerez, de Basic lábához ér. (21:10)

38
    LISCEVIC jelentkezik egy átlövésgóllal 8 méterről. (21:10)

38
    Balog védi lábbal a jobb szélről kísérletező Kiss Kitty lövését. (20:10)

38
    Mehlmann Ibolya átlövését Balog fogja bravúrral, de Tóth Eszternél hazaadást fújnak jogosan. (20:10)

37
    Időt kér a Hypo. Ebben a félidőben egyelőre 4-4 az állás, a Vác sem villog annyira, sok a technikai hiba. (20:10)

37
    PELCZÉDER Orsolya jutalma a szép labdaszerzésért egy lerohanásgól! (20:10)

37
    Pelczéder robbant ki a falból és szerzett labdát. (19:10)

36
    Ismét Hajgató a vendégek kapujában. (19:10)

36
    Jovetic középre sodródva ziccerben találta magát, kihagyta, a kipattanót Pelczéder szintén Flöck kezébe lőtte. (19:10)

35
    TOTHOVA a kapu bal oldalába zúdítja a hetest. (19:10)

35
    Hetest harcol ki Vinuaite, Helembai pedig kiáll két percre. (19:9)

35
    Rövid passzt kapott Jovetic, így Rotis-Nagy Gabi megkaparintotta a labdát. (19:9)

34
    Lelassultak a támadások mindkét oldalon, nagy a meleg is. (19:9)

34
    Helembait borítja fel Kaiser, két perc. (19:9)

33
    KOVÁCS Patrícia ezt a hetest a bal alsóba lőtte. (19:9)

32
    Hetest harcolt ki Kaiser. (19:8)

32
    Megközelítőleg sincs annyi gól most eddig, a Hypo védekezése is keményedett. (19:8)

32
    GRÓZ kicentizte, átemelése a felső lécről vágódik a hálóba. (19:8)

32
    Jovetic lövő kezét húzzák vissza, hetes a Vácnak, a két perc most elmarad. (18:8)

31
    Vukcevic hiába szerez kapufás gólt, egy centivel a vonalon állt. Ugyanez a túloldalon, Kaiser is vonalra lép, érvénytelen gólt szerez. (18:8)

31
    A második félidő 6. percénél járunk, ne tévessze meg önöket a 31. perc. 25 percesek a félidők. (18:8)

30
    Belemenés, jól zárt össze Tóth és Jovetic. (18:8)

30
    Nincs hetes, elnézést. Nem fordult még be teljesen Kaiser. Szabaddobás. (18:8)

29
    Basic rántja le Kaisert, hetes és két perc. (18:8)

29
    Szép és gyors akció végén Tóth Eszter gyors passzát JOVETIC a jobb szélről lövi a hálóba. (18:8)

28
    Tothova tüzelt középről, a felső lécről ment fölé. (17:8)

28
    Pelczéder szerzett labdát, majd átadását JOVETIC váltja gólra középről. (17:8)

28
    Basic bal kettőből lőtt át, de nem elég pontosan, Flöck könnyen védte. Eladja a Hypo is elől. (16:8)

27
    MAULER gyors indítás után talál a váci hálóba középről. (16:8)

27
    Jovetic kap túl hosszú indítást. (16:7)

27
    MEHLMANN talpról lő test mellett a hálóba laposan. (16:7)

27
    Vukcevic kapott sárgát. (16:6)

26
    Pelczéder éles szögből Flöck lábára lövi. (16:6)

26
    Ismét a kezdeti felállás a Vácnál. (16:6)

26
    A Vác kezdte ezt a félidőt, de valami gond akadt a labdával, a játékvezetők szerint túl van waxolva. (16:6)

26
    Elkezdődött a második félidő. (16:6)

Rendkívül sok gyors gólt szerez a Vác eddig, az új igazolások veszélyesen és jól játszanak. Harcosan, jól játszik a hazai csapat, bár ott is akadnak hibák jócskán. A Hypo vélhetően a felkészülés elején tart, mert irtózatosan sok technikai hibát vétenek. A Vácban Balog jól véd eddig, Pelczéder, Helembai 3-3 góllal pedig a legeredményesebbek.

A sok csere vélhetően a második félidőben és a mai napi második meccsen is folytatódni fog.

Vác – Hypo: 16-6, a szünet után folytatjuk!
    ----

25
    Befejeződött az első félidő. (16:6)

Mivel dupla mérkőzés lesz a mai napon, csak 2x25 percet játszanak a csapatok, így vége az első félidőnek. (16:6)

25
    Vukcevic nagy harcban a labdáért középen, de végül rajtaveszt. (16:6)

25
    Rövid ápolás után váci támadással folytatódik a küzdelem. (16:6)

25
    Mehlmann a jobbátlövő posztról tüzel, mellé. (16:6)

24
    Szondi a bal szélen került jó helyzetbe, de Hajgató kiszúrt vele és a felkínált rövid oldalt levédte. (16:6)

24
    Kiss Kitty szép gólt szerez a jobb szélről, de előtte vonalra lépett, így nem érvényes. (16:6)

24
    GRÓZ ütemtelen közbelövése a jobb felső sarokba zúdul. (16:6)

23
    Mehlmann labdaszerzése után TOTHOVA a bal oldalon lerohanásgólt szerez. (15:6)

23
    Budecevic átlövését igencsak érzi Balog, ezt is védte. (15:5)

22
    Labdaszerzés után VUKCEVIC középen sikerrel visz végig egy lerohanást. Szegény Hajgatót kicsit fejen találta, de így is bevánszorgott a labda. (15:5)

22
    Gróz jó csele után rosszul passzol, illetve hát ott kellett volna lennie egy társnak... (14:5)

21
    DEDIC szép figura végén a bal szélről emeli át a váci kapust. (14:5)

21
    Időt kér a Hypo Niederösterreich. (14:4)

21
    HELEMBAI Fanni újabb gyors gólt szerez középről. 10 közte! (14:4)

20
    Ertl Rebeka a pályán jobb szélen már ennél a támadásnál, újra a Vácé a labda. (13:4)

20
    JOVETIC a jobb szélen most maga vitte végig a lerohanást sikerrel. (13:4)

20
    Hámori csele nem jött be most, a fekete mezesek támadhatnak. Belemenés, Hámori szerez labdát! (12:4)

20
    Jovetic szerez labdát hátul. (12:4)

20
    A jobb szélre érkezett a vendégeknél Kiss Kitty. (12:4)

19
    Gyors akció végén HELEMBAI Fanni rendezetlen védelem ellen beállóból eredményes. (12:4)

18
    Goricanec tüzelt bal kettőből, Balog kezében a labda. (11:4)

18
    LISCEVICRE nem figyeltek eléggé, így az irányító remek átlövésgóllal jelentkezett a jobb felsőbe. (11:4)

18
    Magyar támadással folytatódik a mérkőzés, Balog hozza játékba a labdát. (10:4)

17
    Időt kér az Ipress Center-Vác 10:4-es vezetésnél. (10:4)

17
    Budecevic átlövését Balog kapja ki a jobb alsóból, eddig jól véd Balog Judit. (10:4)

17
    Vukcevic blokkolt szépen egy lövést, de a lepattanó a Hypoé. (10:4)

17
    Még mindig négyen az osztrákok támadásban. (10:4)

16
    Ezt a hetest LISCEVIC vágta a bal alsóba, Hajgató érezte a sarkot, de nem tudott védeni. (10:4)

16
    Tothová Erzsébet kapott két percet, visszahúzás az ok. Hetes is a Vácnak. (9:4)

16
    Budecevic alsó lövését Balog hárítja lábbal. (9:4)

16
    Emberhátrányban támad a Hypo. (9:4)

15
    GRÓZ Kitti most a felső sarkot választotta a hetesnél. (9:4)

15
    Rotis-Nagy kapott két percet visszahúzásért. (8:4)

15
    Bravúrral szedte össze a bejátszást Helembai és hetest harcolt ki. (8:4)

15
    Hosszú lefolyású váci támadás, mindkét csapat sokat cserélget. (8:4)

14
    1-1 elszúrt támadás után újra a váciak támadnak. (8:4)

13
    Helambai kapott sárgát, nem engedte el ellenfelét. (8:4)

13
    VINUAITE tört be középen, faulttal együtt is gólt szerez. (8:4)

13
    Gróz szép labdaszerzése nyomán SZONDI Zsófia szerez lerohanásgólt. A Hypo nagyon sokat hibázik, a Vác kicsit kevesebbet. (8:3)

12
    SZONDI a bal szélről a kipattanó labdát megkaparintja, majd a rövidbe lövi. (7:3)

12
    MEHLMANN Ibolya 8 méterről lövi át a falat a kapu jobb oldalába. (6:3)

11
    LISCEVIC rendezetlen védelem ellen kígyózott be és lőtt újabb gólt középről. (6:2)

11
    Kaiser beállóban került ziccerbe, ám Balog bravúrral védi a ziccert! (5:2)

11
    Passzív után veszít labdát a Vác. (5:2)

10
    Nagyon harcosan szerzett labdát Helembai, váci szabaddobás. (5:2)

10
    Budecevic lő zúgó kapufát, már Balog kezében a laszti. (5:2)

10
    Rengeteg a technikai hiba egyébként mindkét oldalon, még a felkészülés közepén járnak. (5:2)

9
    Liscevic labdaszerzése után önzetlenül PELCZÉDERHEZ játszotta, aki ezt a ziccert sem hagyja ki! (5:2)

9
    PELCZÉDER Orsolya ismét meglépett a bal oldalon, szép lerohanásgólt szerez! (4:2)

8
    Ellépte a Hypo, indul Pelczéder. (3:2)

8
    GRÓZ Kitti a régi évekhez hasonlóan magabiztosan dobja be a hetest. (3:2)

7
    Joveticen löknek nagyot ziccerben, hetes a Vácnak. (2:2)

7
    KAISER tört be bal kettőben, Balog nem tehetett már semmit. (2:2)

7
    Jovetic védekezett jól a szélen, Hypo szabaddobás. (2:1)

6
    BASIC balról átsodródva jobbra, visszahúzta az átlövést, hatalmas gólt szerez! (2:1)

6
    Támad a Vác a Pelczéder, Basic, Liscevic bal szárnnyal. (1:1)

5
    KOVÁCS Patrícia a jobb felsőbe vágta a megítélt hetest. (1:1)

5
    Tóth Eszter kapott sárga lapot, Balog hiába védett bravúrral. (1:0)

5
    Eddig nem villognak a támadásbefejezéseknél a csapatok. (1:0)

4
    Labdát szerzett a Vác, de Tóth Eszter a lerohanás végén a felső lécre ejt. (1:0)

4
    PELCZÉDER a bal szélről vitte végig sikerrel a lerohanást, vezet a Vác! (1:0)

4
    Mehlmann technikai hibája után jöhet a Vác. (0:0)

3
    Tóth Eszter szerez labdát bravúrral, de a hosszú indítás Balogtól túl hosszú Joveticnek. (0:0)

3
    Mehlmann lő mellé, de faultolták, szabaddobás. (0:0)

3
    Vonalra lépett Vukcevic, jöhet a Hypo. (0:0)

2
    Kaiser a felső lécre vágja a hetest, ami utána Balog kezébe kerül. (0:0)

2
    Hetest harcolt ki Mehlmann Ibolya. (0:0)

2
    Jovetic kanyarodott fel a jobb szélről, majd irtózatos erejű kapufát lőtt átlövésből a felső lécre. (0:0)

2
    Mehlmann sárgát is kapott az iméntiért. (0:0)

2
    Labdát szerzett hátul Basic, majd Mehlmann nem engedte elvégezni a szabaddobást. (0:0)

1
    Az osztrák együttes kezdte a meccset, fekete mezben a vendégek, a váciak pedig fehérben. (0:0)

1

Ha figyeljük a Hypo felállását, sok ismerős nevet fedezhetünk fel, akik játszottak Magyarországon is. A kapus Hajgató Anna mellett Mehlmann Ibolya, Kiss Kitti, Rotis-Nagy Gabi neve csenghet ismerősen, húzónév Budecevic, Goricanec. A váciaknál sérülés után visszatér Sara Vukcevic, de nem játszhat ma Farkas Veronika és Soós Viktória. Ők valamivel később kapcsolódnak be a hazai csapatba. Farkas csak a napokban sérült meg, de nem komoly a gond, Soós Viki pedig műtét után lábadozik még.
    Szűk 10 perc múlva kezdünk, tartsanak velünk!
    ----

Ipress Center-Vác: Balog, Schvart – Tóth E., Hámori, Bató, Szondi, Vukcevic, Hansághy, Ertl, Jovetic, Németh K., Gróz, Basic, Liscevic, Helembai, Szenes, Pelczéder

Edző: Uros Bregar

Hypo Niederösterreich: Flöck, Hajgató – Tothova, Mehlmann, Maglot, Dedic, Goricanec, Kiss K., Budecevic, Mauler, Kaiser, Vinuaite, Rotis-Nagy, Wess, Kovács P.

Edző: Kovács Ferenc.

Javában zajlik a felkészülés a női kézilabda NB I-ben is. A Vác már szűk egy hónapja megkezdte a szezonra a felkészülést, mérkőzéseket pedig két hete játszik. Az MTK és a Hypo ellen is megmérkőztek már, mindkét alkalommal idegenben léptek pályára és győztesen is hagyták el azt, ami Ausztriában még akkor is nagy fegyverténynek számít, ha ez csak egy edzőmeccs volt és ez a Hypo azért nem ugyanaz a csapat, mint nagy múltú elődje.

Jelentős átalakuláson meg keresztül a Váci NKSE, Hornyák Dóra, Fülöp Andrea is távozott a meghatározó játékosok közül, de eddig úgy tűnik, az új igazolások és az új edző is beválnak. Úgy győzött kétszer a Vác, hogy két alapember, Soós Viktória és Sarah Vukcevic sérülés miatt egyelőre nem léphetett pályára. Most a Hypo Niederösterreich együttesével hazai pályán mérkőzik meg a Dunakanyar csapata, rögtön kétszer is egy nap.

Az első összecsapás 12 órakor, a második 17:30-kor kezdődik, tartsanak velünk élő közvetítésünknél!