Ipress Center-Vác – Hypo Niederösterreich 27:17 (vége) | PICK – Orosháza 41:23 (vége) | Ipress Center-Vác – Hypo Niederösterreich 19:20 (vége)
Ipress Center-Vác
19:20 (9:9)
Hypo Niederösterreich
szombat 08.08.2015, 17:30 • Városi Sportcsarnok, Vác • Felkészülési mérkőzések

Két meglehetősen ellentétes összecsapást láthattunk a mai napon, a második mérkőzésen még nagyobb hőségben. A déli összecsapáshoz képest jóval kevesebb volt a lerohanásgól hazai részről és jóval keményebb a vendégek védekezése. 19:17-re még a Vác vezetett, de a hajrában a sok eladott labda sokba került nekik, a Hypo leindított és fordított egy 3:0-s sorozattal.

Az edzőmérkőzés elérte célját, kijöttek a hibák, amin még bő négy hét van javítani a bajnoki rajt előtt. A Hypo megérdemelten nyerte meg a második találkozót, sokkal jobb játékot nyújtott, mint az első meccsen, ezúttal kevesebbet hibázott, mint a Vác.

Vác – Hypo: 19-20!
    ---- (18:40:16)

Mérkőzés vége. (19:20)

50
    Időn túli szabaddobás az osztrák csapatnak. De nem végzik el. Vége. (19:20)

50
    Időt kér a Hypo 49:52-nél, ezt gyakorlatilag már megnyerte a Hypo csapata. (19:20)

50
    Gróz Kitti kulcspillanatban a felső lécre lövi a hetest. Ma először. Alighanem elment a hajó a Vácnak, 20 mp hátra. (19:20)

50
    Liscevic tör be középen Jovetic jó zárása után, hetest harcol ki. (19:20)

49
    Időt kér a Vác 48:38-nál egy gólos hátrányban. Szűk 1,5 perc hátra. A Hypo átvette a vezetést a hajrában elfáradó Váctól. (19:20)

49
    A sokadik ingyen gólt ajándékozza a Vác, hogy nem ér vissza az eladott labda után, MAULER is lerohanásgólt szerez. (19:20)

49
    Vukcevicet kizárták középen, így Basic bejátszása sikertelen. (19:19)

49
    Labdavesztés után DEDIC fejezi be góllal a lerohanást. Egál! (19:19)

49
    Az utolsó két perc kezdődött meg, támad a Vác, elég statikusan. (19:18)

48
    GORICANEC középen használja ki, hogy folyosó nyílt előtte. Szoros a végjáték. (19:18)

47
    BASIC balról jobbra sodródva is a bal alsóba bombáz. (19:17)

47
    BUDECEVIC teszi még szorosabbá a találkozót, rendezetlen védelem ellen középről talált be. (18:17)

47
    Bravúrral védi Flöck Vukcevic ziccerét. (18:16)

46
    Basic blokkol megint jól, de az indítás kicsit lassú, Joveticet meg tudják állítani szabaddobás árán. (18:16)

46
    A mérkőzés utolsó 5 percébe léptünk. Két gólos váci vezetés, de még nem dőlt el a találkozó. (18:16)

45
    Most Vukcevic blokkol szépen, de az indításnál nem értik meg egymást Szondival, aki végül a vonalon túl kapja már el. (18:16)

45
    VUKCEVIC ismét gyorsan felért és rendezetlen védelem ellen, beállóból eredményes. (18:16)

44
    Goricanec indult meg jó csellel, de már négyet lépett, mielőtt a hálóba zúdította a labdát. (17:16)

44
    Jovetic a lerohanás végén Flöck arcát találja telibe a rövid oldalon. Rövid ápolás után szerencsére tudja folytatni a kapus. (17:16)

44
    Basic blokkol remekül, indul a Vác. (17:16)

43
    Balog védi Tothova lövését a jobb szélről, de visszafújják. (17:16)

43
    LISCEVIC bal kettőből felugrás után klasszikus átlövésgólt szerez. (17:16)

42
    Kaiser rántja le Vukcevicet, két perc a jutalma. (16:16)

42
    Büntet is a Hypo, Stefanie KAISER rendezetlen védelem ellen talál be. (16:16)

42
    Újabb lépéshiba a Vácnál, van min javítani jócskán. (16:15)

41
    KOVÁCS Patrícia ezt a hetest is értékesíti. Hetes ma még nem maradt ki. (16:15)

41
    Passzívnál jó pár passz után a jobb szélről Wess harcol ki hetest. (16:14)

40
    Az utolsó 10 percbe lépünk hamarosan. (16:14)

40
    Rendezetlen védelem ellen VUKCEVIC beállóból eredményes. (16:14)

39
    Budecevic test melletti lövését Balog fogja. (15:14)

39
    Jovetic ugyan elkapta a hosszú átadást, de a játékvezető szerint már a vonalon túl volt a labda. (15:14)

38
    KAISER lekapta a levegőből egy kézzel a bejátszást, így könnyen bombázott a kapuba beállóból. (15:14)

38
    GRÓZ Kitti hanyagul löbböli a labdát ütemtelenül a kapu jobb oldalába hetesből. (15:13)

37
    Passzívnál Tóth Eszter szép bejátszásából Vukcevic harcol ki hetest és két percet Rotis-Nagynak. (14:13)

37
    Goricanec balról magasan fölé lő. (14:13)

36
    GRÓZ Kitti a felső lécre bombázta a hetest, de szegény Flöck hátáról végül bepattant a labda. Ez most akkor akciógól lenne? (14:13)

36
    Mauler állt öt méteren Jovetic előtt, hetes a Vácnak. (13:13)

35
    Lépéshiba a Vácnál, majd a Hyponál is. Sok a technikai hiba, talán még a déli meccsnél is több. (13:13)

35
    GORICANEC középen szép lövőcsel után a bal alsóba bombáz átlövésből. (13:13)

34
    Időt kér a Hypo Niederösterreich 33:49-nél. (13:12)

34
    Vukcevic jól zárt TÓTH Eszternek, aki bebombázta jobb kettőből. Újra váci előny. (13:12)

34
    A déli meccshez hasonlóan ismét igencsak waxos a játékszer. Balog közben védi Kiss Kitty lövését. (12:12)

33
    Váci labdaszerzés, majd VUKCEVIC sikerrel fejezi be a lerohanást. (12:12)

33
    Kaiser kissé "Löke" módra felemelte a lábait egy váci faultnál, de nem ették meg a bírók. (11:12)

32
    Pontatlanság, Basic védekezett jól. A lerohanás végén Jovetic azonban a felső lécre bombáz. (11:12)

32
    Liscevic lendületből, futtából tüzelt, de jó másfél méterrel fölé. (11:12)

31
    Wess lépi el a jobb szélen, most jól védekezett a Vác. (11:12)

31
    Budecevic csúszott meg, szerencsére nincs sérülés, de egy ideig állt a játék. (11:12)

31
    Tóth Eszter védekezett a két percet súroló keménységgel. (11:12)

30
    Kissé statikus a Vác játéka, délben ennél gyorsabban játszottak. Basicot blokkolják és nincs is meg a labda a Vácnak. (11:12)

29
    Véleményes ítélettel a Hypoé a labda, DEDIC pedig ezúttal lerohanásgóllal jelentkezik. Vezetnek a vendégek. (11:12)

29
    DEDIC a bal szélről rendkívül szépen ejti át Balogot. (11:11)

29
    PELCZÉDER show – egy perc alatt kétszer ugyanazt eljátszva szerzett lerohanásgólt! (11:10)

28
    Pelczéder pontosan ugyanúgy szerez labdát, mint az imént. (10:10)

28
    PELCZÉDER sikerrel vitte végig a lerohanást. (10:10)

28
    Pelczéder robbant ki a falból és szerzett labdát. (9:10)

27
    Pelczéder a bal szélről a hosszú alsót célozta, vesztére, mert Flöck lábbal hárított. (9:10)

27
    Stefanie KAISER a jobb alsóba lövi a hetest. (9:10)

26
    Tothova harcolt ki hetest jobb kettőben betörve. (9:9)

26
    Ezt a félidőt a Hypo kezdte. (9:9)

26
    Elkezdődött a második félidő. (9:9)

Vége az első 25 perces játékrésznek. Kiegyenlített erők küzdelme zajlik eddig. A Hypo kőkemény védekezést alkalmaz a déli meccsel ellentétben, ezt a 9 lőtt gól is mutatja. A védekezés egyébként is jónak mondható mindkét oldalon, a támadójáték inkább akadozik. A Vác számára mindenképpen jobban szolgálja a felkészülést ez a mérkőzés, mint a déli.

Góllövésben nincs kiemelkedős teljesítmény hazai oldalon, csak Helembai és Gróz két gólosak, a többiek egyetlen találatnál járnak. A vendégektől Kovács Patrícia kiemelkedő négy góllal.

Vác – Hypo: 9-9, a szünet után folytatjuk!
    ----

25
    Befejeződött az első félidő. (9:9)

25
    Az utolsó másodpercben Budecevic levegőben lökésért kiállíttatja magát két percre. (9:9)

25
    Váci technikai hiba végén ROTIS-NAGY lerohanásgólt szerez a bal oldalról. (9:9)

25
    Kontra Helembai ellen középen. A lerohanás végén azonban Balog bravúrral védi Wess ziccerét. (9:8)

24
    Vonalra lépett a bal szélen Mauler, bár Hámori elég kockázatosan faultolta (volna). (9:8)

24
    Időt kér a Hypo 23:32-nél 1,5 perccel a félidő vége előtt. (9:8)

24
    Megállt a váci támadójáték jó ideje, de a Hypo nem igazán tudja kihasználni. (9:8)

23
    Eladta a Hypo, majd ellépte a Vác is. (9:8)

23
    Gróz lőtt a blokkba passzívnál, de sarokdobás. Basic végül ellőtte, Flöck kitolta. (9:8)

22
    Emberhátrányban támad a Vác, most Gróz irányít. (9:8)

22
    KOVÁCS Patrícia a jobb alsóba lőtte a hetest. (9:8)

22
    Balog védett bravúrral középről Goricanec ziccerénél, de közben Hámori visszarántotta a vendég játékost. Két perc és hetes! (9:7)

21
    Szép figura végén JOVETIC szerez gólt a jobb szélről. (9:7)

20
    Budecevic a felső lécre bombáz bal kettőből. (8:7)

20
    Liscevic felveszi keménységben a harcot az osztrákokkal védekezésben, némileg súrolja a két perc határát. (8:7)

19
    SZONDI a bal szélről szerez némileg szerencsés gólt még éppen emberelőnyben. (8:7)

19
    Kontrafault, Kaiser ült bele védője ölébe. (7:7)

19
    Liscevic bejátszását Basic lövi mellé, aki második beállót játszott. (7:7)

18
    Időt kér a Vác, egyelőre nem a délelőtti képet mutatja a meccs, igaz, az nem is volt reális, a közte tíz. (7:7)

18
    Vukcevic szerzett labdát hátul. (7:7)

18
    GRÓZ Kitti most az alsó sarkot választotta. (7:7)

18
    Rotis-Nagy másodszor áll ki két percre nyaknál fogva lerántásért és hetes is a Vácnak. Hámori harcolta ki. (6:7)

17
    Hiába a kezdeti több gólos váci előny, KAISER beállóból már a Hypot juttatja vezetéshez. (6:7)

16
    Gróz ejti ki a labdát, így kétszer indul. (6:6)

16
    GORICANEC tör be jobb kettőben, nagy lyuk volt a védekezésben most. Balog csak beleérni tudott. (6:6)

15
    Újabb gyors támadás végén Szondi ziccerénél sikertelen az ejtés, remekül védte Flöck. (6:5)

15
    A túloldalon is bravúr, Balog védi Mauler ziccerét lábbal. (6:5)

15
    Ismét cserélget mindkét csapat, főleg a Vác. Basic átlövését közben Flöck védi. (6:5)

14
    Hámorit KOVÁCS Patrícia veri meg lábbal és tör be sikerrel. (6:5)

14
    GRÓZ Kitti a bal felsőbe varrja a hetest. (6:4)

13
    Hámori lehetetlen helyen tör be középen, hetes a jutalma. (5:4)

13
    A váci technikai hibát lerohanásból DEDIC bünteti. (5:4)

12
    Wess a jobb szélről kihagyja, bár azért lőtt mellé, mert Pelczéder igen jól láthatóan meglökte. Mehet tovább. (5:3)

12
    Szép figura végén Hámori átadásából HELEMBAI Fanni beállóból pattint a kapuba! (5:3)

11
    Rendezetlen védelem ellen ROTIS-NAGY Gabi középről lő Balog lába alatt újabb vendég gólt. (4:3)

11
    Pontatlanság a váci támadásban, bár Liscevicen igen nagyot löktek. (4:2)

10
    KOVÁCS Patrícia tör be középen és lő a léc alá. (4:2)

10
    HELEMBAI beállóból növeli háromra a váci előnyt. (4:1)

10
    Pelczéder kapott sárgát utólag, ezért állt meg a játék, de a labda a váciaké. (3:1)

9
    Pelczéder szerzett labdát, majd előnyszabály nélkül megállítja a játékvezető a játékot, pedig ziccerben rohant volna előre. (3:1)

8
    Sara VUKCEVIC rendezetlen védelem ellen beállóból eredményes. (3:1)

8
    Goricanec bal kettőből lő egy méterrel fölé. (2:1)

8
    Balog védi Kaiser közeli kísérletét, de fault miatt visszafújják. (2:1)

7
    Újabb érvénytelen gól, Basic hiába bombázott a kapuba, előtte egy váci keresztülfutott a hatoson. (2:1)

7
    Láthatóan nem ízlik az osztrákoknak egyébként a Vác kipattogó védekezése. Goricanec lő fölé. (2:1)

6
    LISCEVIC bal kettőben lehetetlen helyen tört be és lőtt gólt Flöck lába alatt. (2:1)

6
    Mindkét együttes keményen védekezik, a déli meccsen a Hypo az első játékrészben nagyon lazán vette a védekezést. (1:1)

6
    Budecevic átlövése a bal kapufa mellett suhan el. (1:1)

5
    Eladja a Hypo a bal szélen. A túloldalon hiába lő szép gólt Jovetic, vonalra lépett. (1:1)

5
    Egyelőre nehezen indul be a gépezet a váciaknál, ellentétben délelőttel, bár ott is az első percek gólnélküliséggel teltek. (1:1)

4
    Passzívnál TÓTH Eszter jobb kettőből a hosszú alsóba lő. (1:1)

4
    Tóth Eszter tört be jobb kettőben, ziccerben faultolták, de csak szabaddobás. Tóthot ápolni is kell, de szerencsére tudja folytatni. (0:1)

4
    Láthatóan felkeményedett a Hypo védekezése délelőtthöz képest, Kaiser nyaknál fogva lerántotta Liscevicet, két perc a jutalma. (0:1)

3
    Budecevic kapott sárga lapot, túl agresszív volt Basiccal szemben. (0:1)

3
    Középen nagy harc Vukcevic környékén, egyelőre csak figyelmeztetés mindkét lánynak. (0:1)

3
    KOVÁCS Patrícia a jobb alsóba vágja a hetest. (0:1)

2
    Wess jobb szélről leadott lövését védi Balog, de hetes. (0:0)

2
    Basic kapott sárga lapot. (0:0)

2
    Budecevic átlövését tolta ki Balog, de szabaddobás. (0:0)

1
    Passzívnál lőtt Tóth Eszter a blokkba jobb kettőből. (0:0)

1

Ezúttal a Vác játszik fekete mezben, a Hypo pedig sárgában. Az összecsapást a hazai együttes kezdi.

Délelőtt 27-17-es győzelmet aratott a Vác a Hypo felett, most ismét megmérkőzik a két együttes 2x25 perces félidőket játszva. A nézőtéren feltűnt a helyi kedvenc, Fülöp Andrea is, aki sajnos már nem a váciakat erősíti. A csarnokban iszonyatos a hőség, nem lesz könnyű dolga a csapatoknak a mérkőzés során. Bő öt perc múlva kezdés, tartsanak velünk!

Ipress Center-Vác: Balog, Schvart – Tóth E., Hámori, Bató, Szondi, Vukcevic, Hansághy, Ertl, Jovetic, Németh K., Gróz, Basic, Liscevic, Helembai, Szenes, Pelczéder

Hypo Niederösterreich: Flöck, Hajgató – Tothova, Mehlmann, Maglot, Dedic, Goricanec, Kiss K., Budecevic, Mauler, Kaiser, Vinuaite, Rotis-Nagy, Wess, Kovács P..

Javában zajlik a felkészülés a női kézilabda NB I-ben is. A Vác már szűk egy hónapja megkezdte a szezonra a felkészülést, mérkőzéseket pedig két hete játszik. Az MTK és a Hypo ellen is megmérkőztek már, mindkét alkalommal idegenben léptek pályára és győztesen is hagyták el azt, ami Ausztriában még akkor is nagy fegyverténynek számít, ha ez csak egy edzőmeccs volt és ez a Hypo azért nem ugyanaz a csapat, mint nagy múltú elődje.

Jelentős átalakuláson meg keresztül a Váci NKSE, Hornyák Dóra, Fülöp Andrea is távozott a meghatározó játékosok közül, de eddig úgy tűnik, az új igazolások és az új edző is beválnak. Úgy győzött kétszer a Vác, hogy két alapember, Soós Viktória és Sarah Vukcevic sérülés miatt egyelőre nem léphetett pályára. Most a Hypo Niederösterreich együttesével hazai pályán mérkőzik meg a Dunakanyar csapata, rögtön kétszer is egy nap.

Az első összecsapás 12 órakor, a második 17:30-kor kezdődik, tartsanak velünk élő közvetítésünknél!