Érd – Ipress Center-Vác 16:18 (vége) | Dunaújvárosi KKA – Budaörs KC 37:28 (vége) | Ferencváros – Mosonmagyaróvári KCSE 30:20 (vége)
Debrecen – MTK-Budapest 35:12 (vége)
FTC Rail Cargo Hungaria
30:20 (17:9)
Mosonmagyaróvári KCSE
szerda 02.09.2015, 18:00 • Elek Gyula Aréna • Női kézilabda NB1 • 1. forduló

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A ma napon kezdetét veszi a 2015-2016-os női kézilabda NB I, sőt teljes fordulóval rajtol el. A tavalyi bajnok Ferencváros a Mosonmagyaróvár ellen kezd a Népligetben.

Az elmúlt évekhez képest változott a lebonyolítás, az alapszakasz után rájátszásban dőlnek el a bajnoki helyezések. A legjobb nyolc együttes oda-visszavágós alapon negyeddöntőt, elődöntőt, helyosztót az ötödik és a hetedik helyért, illetve bronzmérkőzést és döntőt vív egymással.
    A nyáron mind a Ferencvárosnál, de főleg az Óvárnál jelentős játékosmozgásra került sor. A fővárosiaktól távozott Tomori Zsuzsanna, de jó hír a hazai szurkolóknak, hogy Zácsik Szandra gyermeke születése után visszatért a pályára. A Mosonmagyaróvár lényegében teljesen új csapattal vág neki az új szezonnak, számos játékosnak csak junior szinten van számottevő tapasztalata.

A találkozónak a Ferencváros a kimagasló esélyese, már az is meglepetés lenne, ha a vendégek megszorítanák a zöld-fehér együttest. Hlavaty Tamás az óváriak vezetőedzője a mérkőzés kapcsán a következőket nyilatkozta: „Igazán kemény nyitány jutott az idei évre, hiszen egy európai szinten is kiemelkedő topcsapat ellen kezdjük a szezont. Ettől függetlenül jó lehetőség ez számunkra, hogy kicsit kísérletezzünk és feszegessük a határainkat. Ugyanis ebből a mérkőzésből csak tanulni tudunk, ezért is én szinte csak annyit kérek majd a lányoktól, hogy játszanak felszabadultan.”

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevics (kapusok) – Zácsik, Cifra, Szarka, Schatzl, Szucsánszki, Szekeres, Mészáros, Kovacsicz, Lukács, Pena, Hornyák, Szekerczés, Szamoránsky, Háfra

Mosonmagyaróvári KCSE: Stojak, Mayer (kapusok) – Szepesi, De Araujo Tamires, Kiss, Rajnohová, Filipovic, Bizik, Horváth, Gyimesi, Bouti, Baracskai, Hanczvikkel, Vékássy, Katona, Dombi

Játékvezetők: Felhő, Öcsi.

1

1
    A Mosonmagyaróvár kezdte a mérkőzést. A vendégeknél a kapuban Stojak kezd, míg a hazaiaknál Tomasevics a hálóőr. (0:0)

2
    Rajnohová középről mellé durrantott, támadhat a Ferencváros. (0:0)

2
    Rajnohová kapott sárga lapot. (0:0)

3
    Pena pontatlanul tette ki jobb szélre Kovacsicznak, az óváriak fordulhatnak támadással. (0:0)

3
    Filipovic balátlövőből tüzelt, Tomasevics a helyén volt. Még mindig nincs gól! (0:0)

4
    A hazaiak szerezték a találkozó első gólját, HORNYÁK jobb kettőből betört, onnan pedig már nem volt ellenszer. (1:0)

4
    Rögtön egyenlítenek a vendégek! KISS jobb kettőből pattintott, Tomasevics nem tudott védeni. (1:1)

5
    PENA középen tisztára cselezte magát, ziccerben nem hibázott a spanyol idegenlégiós. (2:1)

5
    Kivédekezett vendég támadás után SCHATZL bal szélről növelte a hazaiak előnyét. (3:1)

6
    Nagy gól a vendégektől, DOMBI középről ragasztotta be. (3:2)

6
    PENA nem sokat vacakolt, középen betört, a második gólját szerezte ma. (4:2)

7
    Szucsánszki kiváló bejátszása után MÉSZÁROS beállóból magabiztosan fejezte be az akciót. (5:2)

8
    Hornyák nem kímélte ellenfelét, érkezett is a sárga lap. (5:2)

8
    Mindkét oldalon rossz volt az akciót befejező lövés, az Óvár támadhat. (5:2)

9
    Jó volt a hazaiak blokkja, majd Szucsánszki jeleskedett ismét egy jó passzal, HORNYÁK góllal hálálta meg. (6:2)

10
    Tomasevics lábbal védett egy átlövést, majd a vendégeknél Stojak ugyanezt tette Hornyák lövésénél. (6:2)

11
    Idegesek az óváriak, elrontott akciójuk után a Ferencváros támadhat. (6:2)

12
    Mészáros rossz bejátszást kapott beállóban, a vendégeknél viszont KISS jobb kettőből betört, háromra csökkentette csapata hátrányát. (6:3)

13
    SZAMORÁNSKY jött be támadásban, beállóból azonnal gólt szerzett. (7:3)

14
    Tomasevics nagyot védett a hazaiak kapujában, majd a játékvezetők Penánál látták belemenést. Tüntet a ferencvárosi közönség. (7:3)

14
    Leindított az Óvár, DOMBI magabiztosan fejezte be a vendégek támadását. (7:4)

15
    Filipovic sárga lapot kapott, az FTC büntetőt dobhat. (7:4)

15
    SZEKERCZÉS vállalta el a hazaiak büntetőjét, nem volt ellenszer. (8:4)

16
    SZAMORÁNSKY kezd belelendülni, ezúttal is beállóból volt eredményes. Ezzel öt van közte. (9:4)

16
    Rendezetlen védelemmel szemben támadhatott a Ferencváros, SZEKERES betörés után megszerezte csapata tizedik gólját. (10:4)

17
    A Mosonmagyaróvár időt kért! (10:4)

17
    Továbbra is idegesek a vendégek, eladták a labdát. A fővárosiaktól viszont Hornyák bombázott távolról mellé. (10:4)

18
    KATONA jobb szélen kapta a labdát, megtalálta a rést a kapufa és Tomasevics között. (10:5)

18
    PENA középről talpról lőtt, találatával hatra növelte a hazaiak előnyét. (11:5)

19
    Filipovic veszítette el a labdát, a zöld-fehérektől viszont SZARKA bal szélről betalált. Szucsánszki remekül osztogat. (12:5)

19
    Háfra kapott sárga lapot. (12:5)

20
    A hazaiak eladták a labdát, az Óvár leindított, SZEPESI keze nem remegett meg ziccerben. (12:6)

21
    Ezúttal a Ferencváros indított le, PENA ziccerben nem hibázott. Hét gól van ezzel közte. (13:6)

21
    Hornyák lökött, két perces büntetést kapott. Emberelőnyben támadhat a Mosonmagyaróvár. (13:6)

22
    Tomasevics egy átlövést még védett, a kipattanónál viszont már tehetetlen volt. HANCZVIKKEL talált a kapuba. (13:7)

23
    Eladta a labdát a vendégcsapat, az FTC azonnal indított, PENA ziccerben nem ismert kegyelmet. (14:7)

23
    BARACSKAI jobb szélről cselezett befelé, a rövidet választotta, Szép megoldás volt! (14:8)

24
    A Ferencváros időt kért! (14:8)

24
    SZEKERCZÉS jött be támadásba, majd középről ballal, csuklóból eresztette el. Lövése a bal alsóba csapódott. (15:8)

25
    Kiss középen betört, lövését védte ugyan Tomasevics, de a labda maradhatott az óváriaknál. (15:8)

26
    Rossz volt a vendégek bejátszása, majd Stojak nagyot védett Hornyák löketénél. (15:8)

27
    Gyimese bántott a jobb szélen Lukácsot, két perces büntetést kapott érte. Emberhátrányban a Mosonmagyaróvár. (15:8)

27
    Lukács jobb szélen kiharcolta, SZEKERCZÉS magabiztosan értékesítette a zöld-fehérek hétméteresét. (16:8)

28
    Stojak nagyot védett Lukács lövésénél, a Mosonmagyaróvár támadhat emberhátrányban. (16:8)

29
    Hanczvikkel gyenge lövést eresztett el, Tomasevics könnyedén hárította. (16:8)

29
    A Ferencváros eladta a labdát, az óváriak azonnal leindítottak, DE ARAUJO TAMIRES ziccerben magabiztos volt. (16:9)

30
    A vendégek támadhattak, elszórták a labdát, LUKÁCS elöl meglódult, jó indítás után ziccerben nem hibázott bele. (17:9)

30
    Befejeződött az első félidő. (17:9)

A mérkőzés negyedik percében született az első gól, ezt követően viszont beindult a hazai gépezet. Szucsánszki jól osztogatott, és hol Schatzl, hol pedig beállóban Szamoránsky többnyire eredményesen fejezték be a hazaiak támadásait. Pena pedig átlövésekkel fokozatosan növelte a fővárosiak előnyét. A Mosonmagyaróvár sokszor távoli lövésekkel próbálkozott, ezek zömének viszont vagy a blokk, vagy éppen Tomasevics állta útját.
    Az FTC az első félidőben egyelőre magabiztosan vezet, kíváncsian várjuk, hogy az óváriak képesek-e közelebb zárkózni.
    Maradjanak velünk!

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:9)

31
    A Ferencváros kezdte a második félidőt! A hazaiak kapuját Szikora őrzi, a vendégeknél Stojak a hálóőr. (17:9)

31
    SZUCSÁNSZKI jobb kettőből betört, pattintott lövésénél Stojak tehetetlen volt a kapuban. (18:9)

32
    Zácsik takarított középen, két perces büntetést kapott érte. Emberelőnyben a Mosonmagyaróvár! (18:9)

32
    De Araujo Tamires rossz labdát kapott, majd a hazaiaktól SZUCSÁNSZKI átlövése halt el a blokkban. (18:9)

33
    BIZIK tört be bal kettőből, a hosszút választotta. Megvan a vendégek tizedik találata. (18:10)

33
    SCHATZL bal szélről betalált, majd lent maradt a balszélső. Az egykori érdi játékos már talpon van, folytatódhat a játék. (19:10)

34
    RAJNOHOVÁ ment be a darálóba, bátorsága gólt hozott a vendégek konyhájára. Ráadásul még egy kiállítást is kiharcolt. (19:11)

34
    Szekeres kapott két perces büntetést, ismét emberhátrányban a Ferencváros. (19:11)

35
    Baracskai rántotta le gólhelyzetben Schatzl-t, ez is két perc. (19:11)

35
    Schatzl kiharcolta, SZEKERCZÉS magabiztosan belőtte a zöld-fehérek hétméteresét. (20:11)

36
    A hazaiak labdát szereztek, majd támadásban ZÁCSIK bal kettőből talált be. Tízig számol a ferencvárosi közönség. (21:11)

37
    Gyimesi átlövését Szikora könnyedén védte, majd azonnal indította a meglóduló KOVACSICZ-ot, a válogatott szélső nem hibázott ziccerben. (22:11)

38
    Passzívnál már lőni kellett a vendégeknek, jó volt a hazaiak blokkja. (22:11)

39
    Szekeres harcolta ki, SZEKERCZÉS a bal alsót választotta a hazaiak büntetőjénél. (23:11)

39
    A Mosonmagyaróvár időt kért! (23:11)

40
    BIZIK kapta a labdát bal szélen, pontosan lőtte ki a hosszú sarkot. (23:12)

40
    CIFRA beállóban még össze tudta szedni a labdát, onnan pedig már nem volt nehéz dolga. (24:12)

41
    FILIPOVIC középen betört, védővel a nyakán is betalált. Szép egyéni akció! (24:13)

42
    Leindított ma már sokadszor az FTC, KOVACSICZ a befejező ember. (25:13)

43
    KISS jobb kettőből betört, lövését Szikora nem védhette. (25:14)

44
    Stojak lábbal védett egy ziccert, Schatzl lövését hárította. (25:14)

44
    Szekeres birkózta le ellenfelét, két perces büntetést kapott érte. Emberelőnyben az Óvár! (25:14)

45
    A vendégek nem tudták kihasználni az emberfórt, hazai oldalon viszont Szekerczés lövését védte Stojak. (25:14)

46
    Kiss vágta egy birkózás fogással a földhöz Kovacsicz-ot, azonnal két percet kapott érte. (25:14)

46
    Bizik se bírta idegekkel, őt is kiküldték két percre a játékvezetők. Négy mezőnyjátékossal a pályán az Óvár. (25:14)

46
    A Ferencváros időt kért! (25:14)

46
    Lukács a kapufát találta el, kettős emberhátrányban támadhat a Mosonmagyaróvár. (25:14)

47
    A Ferencváros labdát szerzett, majd támadásban Hornyák középről mellé bombázott. (25:14)

47
    Szucsánszki keménykedett egy sort, két percet kapott érte. (25:14)

48
    Szepesi kapta a labdát bal szélen, lövését védte Szikora. Az FTC támadhat! (25:14)

49
    Az Óvár labdát szerzett, a vendégek azonnal leindítottak, Rajnohovát ziccerben Pena állította meg szabálytalanul. (25:14)

49
    Pena kapott két perces büntetést. Ezúttal a hazaiak vannak kettős emberhátrányban. (25:14)

49
    DOMBI középen kapta a labdát, a vendégek hamar kihasználták a kettős emberelőnyt. (25:15)

50
    FILIPOVIC lőtte ki a jobb felsőt, Szikora ezt nem védhette. (25:16)

50
    HORNYÁK volt erőszakos, jobb kettőből növelte a hazaiak előnyét. (26:16)

51
    HANCZVIKKEL vállalta el az óváriak büntetőjét, kőkeményen bevágta. (26:17)

51
    Pena ziccerben hibázott, a Mosonmagyaróvár kozmetikázhat az eredményen. (26:17)

52
    Passzívig támadtak a vendégek, végül a lövés elhalt a blokkban. (26:17)

53
    A Ferencváros támadhatott, most jól védekeztek az óvári lányok. (26:17)

54
    Hornyák kapott két perces büntetést, emberhátrányban ezzel a Ferencváros. (26:17)

54
    Filipovic kiharcolta, HANCZVIKKEL pedig értékesítette a vendégek hétméteresét. (26:18)

55
    Stojak nagyot védett a kapuban, majd leindítás után SZEPESI volt eredményes ziccerben. (26:19)

55
    Jól játszik most a Mosonmagyaróvár, átlövés után megvan a vendégek huszadik találata. (26:20)

56
    A Ferencváros időt kért! (26:20)

56
    Kiss bántotta Szucsánszkit, két perces büntetést kapott érte. (26:20)

56
    Szucsánszki kiharcolta, SZEKERCZÉS pedig belőtte a hazaiak büntetőjét. (27:20)

57
    A játékvezetők elvették a labdát az óváriaktól, az FTC rendezetlen védelemmel szemben támadhatott, SZARKA bal szélről eredményesen fejezte be az akciót. (28:20)

58
    Szikora védett a hazaiak kapujában, majd lépés miatt a játékvezetők elvették a labdát a fővárosiaktól. (28:20)

59
    Szepesi harcolt ki bal szélen büntetőt, Hanczvikkel viszont mellé vágta. (28:20)

59
    Szepesi kapott két perces büntetést, emberhátrányban fejezi be a találkozót a vendégcsapat. (28:20)

59
    Zácsik harcolta ki, SZEKERCZÉS pedig ezúttal sem hibázott bele a büntetőbe. (29:20)

60
    A Mosonmagyaróvár időt kért! (29:20)

60
    Zácsik bántotta Filipovicot, két perces büntetést kapott érte. (29:20)

60
    Bizik vállalta el a vendégek büntetőjét, Hanczvikkel után ő is mellé vágta. (29:20)

60
    Belül védekezésért büntetőt dobhattak a hazaiak, SZEKERCZÉS ezt is értékesítette. Ezzel megvan az FTC harmincadik gólja, egyúttal a tízgólos különbség. (30:20)

Mérkőzés vége. (30:20)

Az előzetes várakozásoknak megfelelően a Ferencváros magabiztosan, végül tízgólos különbséggel nyert a Mosonmagyaróvár együttese ellen. A zöld-fehérek igazából már az első félidőben eldöntötték a találkozót, majd a fordulást követően hamar meglett a tízgólos előny. Ez talán el is altatta a zöld-fehéreket, és mikor az óváriak zsinórban négy gólt szereztek, Elek Gábor időt kért. Ez megtette a magáét, ugyanis a vendégek az utolsó öt percben már nem szereztek gólt. Ehhez ugyan kellett, hogy mind Hanczvikkel, mind pedig Bizik kihagyja a büntetőt.
    A találkozón egyébként a két csapat játékosai nem kímélték egymást, az összecsapást a sok kiállítás tarkította.
    Köszönöm a figyelmet! (19:37:35)

Játékvezetők: Felhő, Öcsi