Ipress Center-Vác – Debrecen 32:28 (vége) | Győr – Siófok 29:26 (vége)
Ipress Center-Vác
32:28 (16:15)
DVSC - TVP AQUATICUM
szombat 05.09.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1 • 2. forduló

Kevesen gondolták volna az Ipress Kupát követően, hogy a Vác két forduló után a maximális, négy ponttal fog állni, márpedig ez a helyzet. Az Érd ellen a kapusteljesítmény és a védekezés dominált, a Loki ellen pedig a támadójáték, különösen a szélsők sikeressége. Példaértékű szurkolás hazai és vendég részről is, a játékvezetés a szurkolók szerint nem volt jó, innen nem tűnt vészesnek leszámítva néhány hibát, de mindkét irányban tévedtek a játékvezetők.

Gyors, dinamikus támadásokat vezettek a csapatok, a Loki valamivel gyorsabban, de kevésbé hatékonyan játszott ma, míg a Vác a múltkor 18 lőtt gólhoz most 14-et hozzápakolt és megérdemelten győzött a remekül küzdő Debrecen ellen.

A hazaiaktól Jovetic ismét kiemelkedett hét találatával, Basic és Liscevic (a sokat emlegetett légiósok kitettek magukért) is szépen termelt, de feltűnően eredményes volt Szondi balszélső játéka is. Védekezésben Vukcevicnek voltak fontos blokkjai, Bíró egy jó átlagot hozott, de ezúttal semmi extrát. Ma ez is elég volt. A vendégektől Kelemen és Kudor emelkedett ki, de a legjobban a vendégeknél is egy idegenlégiós, Despotovics termelt, hét találatig jutott és több hetest kiharcolt. Itt sem volt igazán komoly kapusteljesítmény, ezt a 32 kapott góljuk is mutatja. Közönségszórakoztató, kiváló mérkőzés volt!

Vác – DVSC: 32-28!
    ---- (19:29:11)

Mérkőzés vége. (32:28)

60
    KELEMEN a bal szélről szépen lövi a léc alá, nem oszt, nem szoroz már. 8 mp hátra. (32:28)

60
    Farkas is két percet kap, 10 mp-ig kettős hátrányban a Vác. 25 mp hátra. (32:27)

60
    SZONDI szélsőbefutással beállóból eredményes hátrányból. (32:27)

60
    Időt kér Uros Bregar, a hazai vezetőedző 59:08-nál. (31:27)

60
    Utolsó perc. (31:27)

59
    KELEMEN Éva futott középre és használta ki az emberelőnyt. (31:27)

59
    FARKAS Veronika gyönyörű csellel tört be középen emberhátrányban. Eldőlt a meccs. (31:26)

59
    Utolsó két perc, hazai emberhátrány. (30:26)
    58
    DESPOTOVICS hetesét Bíró szinte már kiütötte, de a kezéről bevánszorgott a kapuba. (30:26)

58
    Liscevic kap két percet, a Loki pedig hetest. (30:25)

58
    Ezek a belöbbölt labdák nem jönnek be a Vácnak, most sem. (30:25)

58
    Jovetic védekezett jól, Bírónál a labda. Úgy tűnik, megvan a hazai győzelem. (30:25)

57
    Bíró ismét véd, most Karnik lövését, de ismét szabaddobás. (30:25)

57
    Sárga lapot kapott Uros Bregar a hazai vezetőedző. (30:25)

57
    Bíró védi Garbuz lövését, de visszafújják szabaddobásra. (30:25)

57
    Passzív. (30:25)

57
    Utolsó négy perc. (30:25)

56
    Basic passza Liscevicnek túl magas. (30:25)

56
    Passzívnál KUDOR test mellől talál Bíró lábai közt a hálóba. (30:25)

55
    Debreceni támadással folytatódik a meccs, a hajrában járunk. (30:24)

55
    Időt kér a DVSC 54:33-nál. (30:24)

55
    JOVETIC ismét eredményes, a jobb szélről megint a hosszút választja. (30:24)

55
    SISKA test mellől bombáz jobb kettőből a hosszú alsóba, gyönyörű találat. (29:24)

54
    JOVETIC a jobb szélről most a hosszú oldalt választja laposan. (29:23)

54
    Despotovics kap két percet, nem látszott pontosan az oka, Basicot lökhette két kézzel. (28:23)

54
    Izzik a csarnok. Ha most gólt szerezne a Vác, hat gól lenne az előny. (28:23)

53
    Liscevic a bal kapufa mellé lőtt. A túloldalon a Loki eladja. (28:23)

53
    Már a Debrecen tempója is kezd lassulni. (28:23)

52
    Némi értetlenség után a Lokié maradt a labda, ám Karnik emelését Bíró könnyedén szedi ki. (28:23)

52
    Liscevic kézzel csinált magának helyet. (28:23)

51
    Gyors válasz a Debrencentől, DESPOTOVICS rendezetlen védelem ellen. (28:23)

51
    BASIC lövőcsel után ment tovább és Víg lábai közt talált be. (28:22)

51
    Az utolsó 10 perc kezdődött meg. (27:22)

50
    Karnik lövését Vukcevic blokkolja, Bíró megszerzi. (27:22)

50
    Helembai beállóban került ziccerbe, ám Víg ismét bravúrral hárít lábbal. (27:22)

49
    Talpról tüzelt Garbuz, de mellé-fölé. (27:22)

49
    Újra Víg a vendégek kapujában. Basic jobbra sodródva lőtt, a bal alsóból kikapta Víg! (27:22)

48
    Ellépi Garbuz a túloldalon. (27:22)

48
    Jovetic lehetetlen szögből próbálkozott a jobb szélről, kapufa. (27:22)

48
    Farkast terítik le, itt érzésem szerint elmaradt most egy két perc, mert csak szabaddobás. (27:22)

48
    Passzív határáig támadott a Loki, végül szépen játszották meg GARBUZT ziccerben. (27:22)

47
    A Debrecen kér időt, háromról hatra növelte előnyét a hazai csapat. (27:21)

47
    GREGORC maradt fent a lerohanásnál és középről nem is hibázza el. (27:21)

47
    Despotovics elcsúszott és labdát veszített. (26:21)

46
    LISCEVIC bombaerős átlövése a bal alsóban. (26:21)

46
    Siska rántja le Hámorit, két perc. (25:21)

46
    Lelassult a Vác támadásban. (25:21)

46
    Felmehet ötre is a Vác, ha sikerrel fejezi be a támadást. (25:21)

45
    Karnik blokkolt lövése Bíró kezében hal el. (25:21)

45
    LISCEVIC unta meg a tétlenséget, egyedül tört be bal kettőben. (25:21)

45
    Gyors játék után SIRIÁN Szederke került ziccerbe beállóban. (24:21)

44
    Hámori passza rövid, utána hiába halássza le Jovetic az indítást, visszafújják a játékvezetők valamiért. (24:20)

43
    Időt kér a Vác 42:58-nál. Egyelőre négy gól a hazai előny, de most támadásban percek óta nem sokat mutat a Vác. (24:20)

43
    Kelemen nemcsak Bírót, hanem a kaput is átejtette a bal szélről. (24:20)

43
    Kicsit esetleges, de sikeres megoldás, Sonja BASIC jobb kettőből lövi ki a rövid alsót. (24:20)

42
    Liscevic belöbbölt labdája rövid, de a vendégek is eladják, Kelemen nem érhette el. (23:20)

42
    KELEMEN tör be jobb kettőben, a Loki jobban kihasználja emberelőnyét eddig. (23:20)

42
    Eladta a Vác egy technikai hiba miatt, de Jovetic megakadályozta a gyors indulást. (23:19)

41
    Garbuz hetesét Bíró bravúrral tornássza ki és a kipattanó is megvan a hazaiaknak. (23:19)

41
    Felesleges, látványos visszarántás miatt két percre kiáll Hámori és hetes a vendégeknek. (23:19)

40
    SZONDI rendezetlen védelem ellen talál be a bal szélről. (23:19)

40
    Kontrafault a Vác ellen, talán szabálytalan zárás. Kelemen belép a túloldalon. (22:19)

39
    Öt helyett három a hazai előny, KELEMEN Éva jobbra sodródva talál be rendezetlen védelem ellen. (22:19)

39
    Basic tört be bal kettőben, ám ziccerét Horváth-Pásztor bravúrral fogta. (22:18)

39
    DESPOTOVICS eszméletlenül szép cunderes gólt szerez balra sodródva. (22:18)

39
    Még fél percig vendég emberhátrány. (22:17)
    38
    GRÓZ Kitti a jobb felsőbe pattintja a hetest. (22:17)

38
    Hámori tör be jobb kettőben, Kelemen belül védekezett. Hetes. (21:17)

38
    Eladja a Debrecen, Kelemen mögé jött a passz. (21:17)

38
    Liscevic bombája a bal felső sarok mellé száll pár centivel. (21:17)

37
    Klikovac megfogta Helembait és meg is pörgette. Két perc. A váci játékosnak sem kellett sok, hogy elessen, de a kiállítás jogos. (21:17)

36
    Labdát szerez Jovetic újfent. (21:17)

36
    Bár löktek egyet SZONDI Zsófián, de a bal szélről így is kilőtte a hosszút. (21:17)

35
    DESPOTOVICS megállíthatatlan, úgy tűnik, a Lokinál is a légiósok törnek előre most. (20:17)

34
    Labdaszerzés után beesett a labdával a hatoson az egyik vendég játékos, ezt BASIC használta ki, egy passz után ziccerben törhetett be. (20:16)

34
    Hiába védett Bíró, visszafújják szabaddobásra, ám Jovetic hamarosan labdát szerez. (19:16)

34
    HELEMBAI most átlövésből jeleskedett, három a hazai előny. (19:16)

33
    Klikovac kap sárga lapot. (18:16)

33
    DESPOTOVICS lövőcsel után tört be sikerrel középen. (18:16)

32
    Szép figura ismét, HELEMBAI a befejező balra sodródva hat méterről. (18:15)

32
    Bíró hárítja Kelemen lövését a túloldalon. (17:15)

32
    Kiváló kínai figurás gól Jovetic és LISCEVIC részvételével (bár gyanús volt, mintha leért volna a láb). (17:15)

31
    Varsányi a jobb szélről kísérletezett, Bíró hárítja. (16:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:15)

A Lokinál a második játékrészt Horváth-Pásztor kezdi a kapuban.

Az utolsó percek történései felkorbácsolták a hangulatot, a lábnál egyértelmű hiba történt, a dudaszó pedig véleményes volt, ez mindenesetre két gólt jelentett (volna) a hazaiaknak. Úgy tűnt egyébként, hogy valóban idő után esett az utolsó (nem) gól. 31 találat esett így is a mérkőzés első félidejében. Ha belegondolunk, hogy az Érd ellen összesen 34 gólt láthattak a teljes mérkőzésen a nézők, el tudjuk képzelni, milyen gyors és dinamikus támadásokat vezetnek a csapatok.

A mérkőzést jobban kezdte a Vác, hamar négy gólos fórt alakított ki, nagyjából ebből is élt meg a félidő további részében. A DVSC szívósan tartja magát, nem engedi leszakítani magát és a szünetre egy gólra fel is zárkózott. Megjósolhatatlan a végeredmény, az erőnlét is dönthet a győzelem kérdéséről az utolsó percekben. A védekezésekbe sokszor csúszik hiba mindkét oldalon, a támadójáték viszont sok szép megoldással szórakoztat minket eddig.

Vác – Debrecen: 16-15, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (16:15)

30
    Soós gólját az alapvonali bíró megadta, a mezőnybíró viszont nem, mert dudaszó pillanatában esett. Nem érvényes végül. (16:15)

30
    SLAKTA most sikerrel emeli át Bírót a jobb szélről. (16:15)

30
    A játékrész utolsó perce. (16:14)

30
    A keresztlabdánál Szilágyi lábán csattan a labda, ám mégis a váciaknál látnak lábat. (16:14)

29
    VUKCEVIC új szerepkörben, átlövésből eredményes. (16:14)

29
    Ami ott kifelé, ott befelé, GARBUZ jobbra sodródva szerez kapufás gólt. (15:14)

28
    Liscevic a nehezét megcsinálta, de ziccerben a felső lécre pattintja. (15:13)

28
    GARBUZ tüzelt a szabaddobásból, a jobb alsó sarokba! (15:13)

28
    Karnikot blokkolják a váciak, de szabaddobást passzívnál. (15:12)
    27
    GRÓZ Kitti a kapu jobb oldalába lőtte a hetest. (15:12)

27
    Farkast rántotta le Kudor Kitti, hetes és két perc. (14:12)

27
    Kilépett a vonalon Szilágyi a szélen, a Vác támadhat emberhátrányban. (14:12)

26
    Pelczéder túlkombinálta, így ellépte. (14:12)

26
    SLAKTA váltja gólra a jobb szélről az emberelőnyt. (14:12)

25
    Mellé lövi ugyan Despotovics, de a jelek szerint Soós két percet érően szabálytalankodott vele szemben. Kiállítás. (14:11)

24
    JOVETICRE jött ki a figura a jobb szélen, megint a rövidbe húzta. (14:11)

24
    DESPOTOVICS rendezetlen védelem ellen középről talált be. (13:11)

23
    Soós tört be, a ziccert Víg hárította, az indítást leszedte Vukcevic, majd újra Soós indult meg, de belemenés. Határesetnek tűnt, de megadható. (13:10)

23
    KUDOR Kitti talpról, test mellől talál a hálóba laposan. (13:10)

23
    LISCEVIC tört be középen rendkívül kis helyen, Víg csak beleérni tudott. (13:9)

22
    Védekezési hiba után KLIKOVAC teljesen üresen maradt a bal oldalon, 6 méterről nem is hibázott. (12:9)

22
    SOÓS 8 méterről, talpról a felső lécről bevágódó gólt szerez ütemtelenül! (12:8)

21
    Jó ideje támad a Vác. (11:8)

21
    Páros lábbal felugrás után DESPOTOVICS lő a hálóba bal kettőből. (11:8)

20
    Egyelőre fantasztikus a hangulat a csarnokban, mind a váci, mint a debreceni tábor szurkolása példaértékű. (11:7)

20
    BASIC passzt imitált, majd betört sikerrel! (11:7)

19
    Lépéshiba a túloldalon, Slakta, de Kudor sem adott most jó passzt. (10:7)

19
    Hiába lőtt a hálóba Basic, előtte már ellépte. (10:7)

18
    Slakta a jobb szélről ejteni próbált, Bíró azonban nem hagyta magát és kipiszkálta. (10:7)

18
    Farkas passzát SOÓS Viktória lőtte a hálóba betörésből. (10:7)

17
    Farkas is érkezett a Vácba. (9:7)

17
    SZILÁGYI a lerohanást így sikerrel viszi végig. (9:7)

17
    Liscevic eladja, majd egy nagyon erősen belemenésgyanús szituációt engednek el a bírók a vendégeknek. (9:6)

17
    Soós és Helembai a pályán a hazaiaknál. (9:6)

16
    Időt kér a Vác 15:49--nél. (9:6)

16
    Passzívnál Liscevic lő, Víg hárítja, de oldalt megy ki, ezzel a váciaké lesz a labda és nincs passzív. (9:6)

15
    Kiváló bejátszást követően KUDOR talál a hálóba beállóból a kapu jobb oldalába. (9:6)

15
    JOVETIC a jobb szélről a rövid oldalra húzza vissza. (9:5)

15
    Víg védi Liscevic lövését, ám ő visszaszerzi saját kipattanóját. (8:5)

14
    Pelczéder oldalhálót lő ziccerben, a túloldalon pedig Bíró hárítja Despotovics lövését. (8:5)

13
    KUDOR sikerrel viszi végig a lerohanást. (8:5)

13
    Liscevic bejátszása sikertelen, indulnak a vendégek. (8:4)

13
    Kiegészültek a vendégek. (8:4)

12
    Belemenés, Kelemen Éva. (8:4)

12
    Időt kér a Loki, négy góllal meglépett a Vác. (8:4)

12
    Fél percig még emberhátrányban a DVSC. (8:4)

12
    BASIC passzívnál lőtt nagy gólt a jobb alsóba. (8:4)

11
    Despotovics tüzelt középről, jócskán fölé. (7:4)

10
    Karnik kap két perces büntetést az iménti lerántásért. (7:4)

10
    LISCEVIC tört be zsebkendőnyi területen és egy lerántás ellenére is gólt szerez! (7:4)

10
    Kelemen Éva ziccerét védi Bíró. (6:4)

9
    JOVETICNEK eddig nagyon megy, rendkívül nehéz szögből talált be a jobb szélről. (6:4)

8
    Karnik Szabina lő fölé jócskán. (5:4)

8
    Rendkívül dinamikus, élvezetes találkozó eddig. Közben eladja a Vác a labdát. (5:4)

7
    Sárga lap: DVSC – TVP AQUATICUM (Despotovics). (5:4)

7
    A vendégek is gyönyörű figura után KUDOR révén szereznek gólt beállóból. (5:4)

6
    PELCZÉDER nehéz labdát szedett össze, de bravúrosan szerzett találatot a bal szélről. (5:3)

6
    Kudor bombázott fölé talpról. (4:3)

6
    Sárga lap: Ipress Center-Vác (Basic). (4:3)

6
    BASIC bombaerős átlövése a felső léc alatt landol a hálóban. (4:3)

6
    Eladja a Debrecen. (3:3)

5
    HÁMORI tört be középen, ez is szép figura volt. (3:3)

5
    KELEMEN Éva beállóban kapta a labdát és nem is hibázta el a ziccert. A védekezések egyelőre nem valami jók. (2:3)

5
    És megint JOVETIC a jobb szélről, egyenlít a hazai csapat, szép figura volt. (2:2)

4
    KUDOR villámgyors válasza a túloldalon szintén rendezetlen védelem ellen. (1:2)

4
    Bíró bravúrja után indult a Vác, JOVETIC pedig sikerrel fejezte be a lerohanást. (1:1)

4
    Vukcevic is besárgul. (0:1)

3
    Liscevic rendezetlen védelem ellen került ziccerbe, de nemcsak Víg, hanem a kapu felett is átpattintotta. (0:1)

3
    Eladja a Vác elől, de hátul Jovetic visszaszerzi. (0:1)
    2
    GARBUZ lövi be a hetest a léc alá. (0:1)

2
    Hámori kap sárgát, a Debrecen pedig hetest. (0:0)

2
    Bíró védi Despotovics lövését, a kipattanó a vendégeké. (0:0)

1
    Hiba középen, kiejtik a labdát a hazaiak. (0:0)

1

Bíró, illetve Víg kezdenek a kapuban. A mérkőzés első támadását a váciak vezethetik.

Piros mezben játszik ma a hazai csapat, a Loki pedig sötétkékben. A juniorok mérkőzésén a vendégek győztek – a pontos eredmény: 24-29 lett, néhány perc múlva pedig a felnőttek is elkezdik.

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró – Tóth E., Soós, Hámori, Farkas, Pelczéder, Vukcevic, Gróz, Gregorc, Jovetic, Szondi, Basic, Ertl, Liscevic, Helembai

DVSC – TVP AQUATICUM: Horváth-Pásztor, Víg – Szilágyi, Varsányi, Karacs, Slakta, Kelemen, Kiss, Siska, Sirián, Garbuz, Klikovac, Marincsák, Karnik Sz., Despotovics, Kudor

Játékvezetők: Horváth Péter – Marton Balázs.

Komoly derbire van kilátás a női kézilabda bajnokság 2. fordulójában, amikor is a Debrecen látogat Vácra. Mindkét együttes győzelemmel kezdett az első fordulóban, mindkettő a maga nemében meglepetésként. A házigazda váciak idegenben fektették két vállra az esélyesebbnek tartott Érdet, külön érdekesség, hogy 18 lőtt góllal tudták megnyerni a mérkőzést.

A DVSC nem igazán meglepő módon megverte hazai pályán az MTK-t, ám a gólkülönbség mindenképpen meglepetés. 35 lőtt góljukra ugyanis mindössze 12 válasz érkezett a fővárosiaktól, így összesen 23 góllal gázolták el az MTK-t a cívis városiak. Már a felkészülés során is bizonyított a Debrecen, többek között az Érd elleni győzelemmel. Igencsak figyelemre méltó diadalukat követően vezetik a tabellát a Győr és a Fradi előtt, a Vác hatodik, de ugyanúgy két pontjuk van, mint a vendégeknek.

A DVSC a dinamikus játékra épít főként, míg a Vác inkább a határozott, eddig igen jól működő védekezésére, fantasztikusan védő kapusára (Bíró Blanka) és több idegenlégiós kulcsjátékosára. A hazaiaknál Liscevic, a vendégeknél Kudor Kitti érte el eddig a legtöbb találatot, kulcsszerep hárulhat a két irányítóra most hétvégén is. A végeredmény megjósolhatatlan, tavaly a Vác oda-vissza verte a Debrecent, de mégis a Loki végzett előrébb a tabellán több hellyel. Idén úgy tűnik, még nehezebb dolga lesz a váciaknak, ha győzni akarnak.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!