HK36 Skalica – HDD Olimpija Ljubljana 1:0 (vége) | Fehérvár AV19 – Moser Medical Graz 99ers 2:3 (0:2 szétlövés után)
HK36 Skalica
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
HDD Olimpija Ljubljana
vasárnap 06.09.2015, 15:00 • ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok • Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna

Közepes iramú meccsen tudott végül diadalmaskodni a Szakolca, így a szlovák együttesé a harmadik helyezettnek járó díj! A Ljubljana szempontjából mindnen bizonnyal igen hasznosnak bizonyult a torna, azonban arra mindenképpen rá kellett jönnie a csapatvezetésnek, hogy ennél jóval többre lesz majd szükség, ha labdába akarnak majd rúgni az EBEL-ben. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, de maradjanak velünk, hiszen 6 órakor kezdődik a döntő, a Fehérvár szereplésével! (17:08:46)

59:55
    Még egy buli Sevela kapuja előtt.

59:26
    A Szakolca kiegészült.

59:26
    Logar lövése után alakult ki verekedés Sevela kapuja előtt.

59:05
    Kipattan a korong a szakolcai harmadból.

58:51
    Számos lövés és Sevela bravúr után buli a szlovák kapu előtt.

58:37
    Időt kért a Ljubljana.

58:34
    Már csak szimpla a szlovének előnye.

58:21
    Sevela védése után tudnak szusszanni egyet a szlovák védők.

57:43
    Kettős előnybe kerül a Ljubljana, Horváth Pétert is kiküldik, fogásért.

56:54
    Azonnal feláll a Ljubljana, és tűz alá veszik a szlovák kaput.

56:35
    Egy ide, egy oda, most a Szakolcából küldik ki Mickevicset durva játékért.

55:45
    Felállt a Szakolca, ám közben a szlovének is kiegészültek.

54:44
    Nem tudja kihasználni előnyét a Szakolca, a Ljubljana birtokolja a pakkot.

53:45
    Roland Kaspitz ment a kelleténél keményebben a korongért, ki is küldik kettő percre durva játékért.

52:39
    Mickevics (Szakolca) is lesre korcsolyázik. Majdnem ütőjét töri frusztrációjában.

52:21
    Újabb les.

51:47
    Sevela védése után alakul ki egy kis csete-paté a szlovák kapu előtt.

51:30
    Les miatt szakad meg a szlovák támadás.

50:49
    Kiegészült a Szakolca, nem mintha fel tűnt volna, hogy hátrányban vannak.

49:59
    Nem tud felállni a Ljubljana, agresszívan védekezik a Szakolca.

49:08
    Emberhátrányban tudott veszélyeztetni a Szakolca, és végül Trelc védésére volt szükség.

48:49
    Marian Studemic a játékvezető újabb áldozata, fogásért ül ki kettő percre.

48:34
    Sevela nyúlt ki a lepkéssel, és fogta meg a bal alsóba tartó korongot.

47:41
    Keményen hajt az egyenlítő gólért a Ljubljana, egy lesre korcsolyázás azonban megakasztotta a támadást.

46:51
    Kézpassz miatt szakad meg a szakolcai támadás.

45:07
    Feltámadt a Ljubljana, már most többet lőttek kapura mint a teljes második harmad során.

43:40
    Kiegészült a Szakolca.

43:19
    Újabb veszélyes szlovén lövés.

42:15
    Sevela fogott bravúrral egy bal alsóba tartó löketet.

41:40
    Pavel Brendl ül ki kettő percre, gáncsolásért.

41:15
    Kiegészült a Ljubljana, jól védekezték ki ezt a két percet.

40:41
    Tilosra ütötték az előnyben lévő szakolcaiak, ezzel fontos másodperceket veszítve.

40:05
    Elkezdődött a záró harmad, lássuk kinek sikerül jobban a hajrá!

40:01

Ha sokkal több izgalmat nem is, de egy gólt legalább már hozott a második harmad! A játékot egyértelműen irányító Szakolca teljesen megérdemelten vezet, a több gólos előny sem lenne meglepő. Össze kell szednie magát a Ljubljanának, mert idény eleji forma ide vagy oda, ez nagyon kevés eddig.

40:00

39:15
    Még egy kiállítás a végére, Ales Music ül ki a szlovénektől bottal lökésért.

38:55
    Komoly tűz alá vették a ljubljanai kaput, de egyelőre még kitart.

38:22
    Mickevics lövését fogta Trelc, buli a szlovén kapu előtt!

37:08
    Túl hosszúnak bizonyult Jabornik indítása, tilos felszabadítás.

36:40
    Lejárt mindkét kiállítás a szakolcaiak részéről, jól védekezték ki a kettős hátrányt.

36:21
    David Planko lövését fogta Sevela!

35:19
    Sikerül felszabadítania a szakolcaiaknak, ráadásul egy rossz indítás után tilosra ütötték a korongot a szlovének.

34:40
    Kettős előnybe kerül a Ljubljana, Vladimir Lantos is fogásért ül ki kettő percre.

34:25
    Horváth Péter ül ki ismét két percre, ezúttal fogásért.

34:03
    Skoliak lövése után védett a ljubljanai kapus.

33:25
    Trelc védése után szusszanhatnak egyet a csapatok.

32:40
    Egyik csapat sem tudja sokáig birtokolni a korongot, egyik kontra követi a másikat.

31:33
    Tilosra ütötték a szakolcaiak.

31:04
    Andrej Tavzelj (Ljubljana)lövése pattant nem sokkal a kapu mellé.

30:27
    Koba Jass lövését szedte ki a jobb felsőből Trelc!

29:30
    Szép kontra végén Trelc védett.

29:06
    Ismét az utolsó passz hiányzott szlovén támadás végén, így nehéz lesz helyzetet kialakítaniuk.

27:58
    Nagy lehetőséget puskázott el a Ljubljana.

27:34
    Igencsak rövidre sikerült ljubljanai támadás után ismét Trelc védésére volt szükség.

27:10
    Trelc védése után buli a szlovén kapu előtt.

26:12
    A Szakolca gólt szerzett!
    Megtörte a jeget a Szakolca, ők lőtték a mérkőzés első gólját! Kominek passzolt a mögötte érkező RENÉ SKOLIAK elé, aki elemi erővel bombázta be a korongot a bal felső sarokba! 1-0!

25:40
    Fel tudott állni a Ljubljana a szlovák harmadban, és végül Sevela védésére volt szükség!

24:50
    Sikerrel állítják meg a szlovének a szakolcai támadást.

24:04
    Mindkét csapat kiegészült.

23:45
    Koba Jass ütőjéről pattant életveszélyesen a korong saját kapuja felé, Sevela azonban remek mozdulattal megmentette csapatát a góltól!

23:25
    A ljubljanai harmadban pattog a korong.

22:04
    Egy kis verekedés alakult ki egy szakolcai lövés után, Trencan és Greznan ül ki durva játékért.

21:55
    Sevela védett nagyot, a még rendezetlen védelem nem állt a helyzet magaslatán.

21:39

20:51
    Sikerült kitörni a hátrányban lévő szlovákoknak, értékes másodperceket szerezve ezzel.

20:10
    A Skalica hozta el a kezdő bulit, a lövést azonban Trelc fogta.

20:01

Váltakozó képet mutatott a játék az első harmadban, a helyzetek számát tekintve azonban enyhe Skalica-fölény volt megfigyelhető. A Ljubljana inkább csak kontrák utáni lövésekkel operált, felállt védelem ellen még hiányoznak a kialakított lövőhelyzetek. A második harmad remélhetőleg több izgalmat tartogat a számunkra, mint az első, maradjanak velünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:39
    Újabb kiállítás, Horváth Péter ül ki bottal akasztásért.

18:58
    Kiegészült a Ljubljana.

18:42
    Felállt a Skalica, ám a védők végül tisztázni tudtak.

18:11
    Újabb nagy védést láthattunk Trelctől!

17:33
    Daniel Opalek bombája szállt el nem sokkal a szlovén kapu mellett!

16:58
    Túl sokan voltak a jégen a szlovének, Luka Kalan üli le a csapatbüntetést

16:31
    Mindkét csapat beemelt korongokkal próbálkozik, egyelőre kevés sikerrel.

15:32
    Kiegészült a Skalica, hősiesen védekezték ki ezt a két percet.

15:20
    Hiába tudtak felszbadítani a szlovákok, megint tűz alatt a kapujuk.

14:34
    Kipattan a korong, buli a Skalica kapuja előtt.

14:15
    Beszorítja ellenfelét a Ljubljana.

13:32
    Itt a mérkőzés első kiállítása, a Skalica csapatából Matus Trencan ül ki két percre gáncsolásért.

13:11
    Hosszú idő után tudott újra helyzetet kialakítani a Ljubljana.

12:35
    Ismét tilosra ütötte a Ljubljana, ezek most a Skalica percei.

12:02
    Koba Jass lövése kerülte el nem sokkal Trelc kapuját.

10:53
    Skoliak (Skalica) ütőjéről pattant centikkel a szlovén kapu mellé a korong!

10:25
    Tilosra ütötték a szlovének.

10:11
    Lesre korcsolyázott Trencan, oda a Skalica támadása.

10:03
    Gyors ljubljanai támadás végén a nézőtérre pattant a korong Sevela védése után.

09:44
    És még egy védést beírhatunk a szlovének kapusának.

09:16
    Sloboda éles szögből leadott lövését kellett Trelcnek fognia.

08:26
    Formás akció végén Chaput lövését kellett Sevela-nak fognia!

08:03
    Sevela tenyerelt rá egy kiemelt korongra a biztonság kedvéért.

07:40
    Újabb lövés után buli Trelc kapuja előtt.

07:26
    Trencan kapott jó passzt, ám a szlovén kapu mellé lőtt, gyengén.

06:44
    Koblar (Ljubljana) lőtt oldalhálót egy szép támadás végén!

06:00
    Trelc védett szépen, majd adta ki azonnal a korongot.

05:18
    Szép centerezés után Desbiens ütőjéről pattant veszélyesen a korong a szlovák kapura.

04:47
    A Skalica játékosa korcsolyázott lesre, buli az Olimpija harmada előtt.

04:12
    Villámgyorsan, megszakítás nélkül folyik a játék, kontra kontrát követ.

03:38
    Reinthaler (Ljubljana) blokkolt szépen egy lövést.

02:59
    Szép kombinatív játék végén lőttek kapura a szlovének.

02:07
    Szép ütközéssel állítják meg a szlovák támadást.

01:20
    Hatalmas tűzijáték a szlovén kapu előtt, de vagy egy védő, vagy Roy blokkolta a lövéseket.

00:25
    Chaput előretörését állítottak meg a Skalica védői, a kontra után pedig már a szlovén kapusnak kellett védenie.

00:01

Az ifj. Ocskay Gábor Emléktrona harmadik helyéért lép ma jégre 15 órakor a szlovák HK 36 Skalica, valamint az Olimpija Ljubljana együttese. A teganpi nap két vesztese közül nehéz lenne megmondani, hogy melyik az esélyesebb, ám ha a tegnapi formát nézzük, egy kissé a szlovák csapat felé billenhet a mérleg: 2-1 arányban kaptak ki ugyanis a Graz-tól, ami a Ljubljana 5-2-es kudarcához képest igen hízelgőnk mondható. Azonban nagy hiba lenne csak ebből kiindulni, hiszen egyrészt a Graz további góljait nemegyszer csak Fortuna istennő akadályozta meg, másrészt pedig a szlovének játéka már a tegnapi, Fehérvár elleni mérkőzésen is több esetben átlépte a durvaság fogalmát. Következésképpen kemény meccs elé néznek a szlovákok, ami azonban igen hasznos lehet a felkészülés jelen időszakában. Summa summárum, egy, a végletekig kiélezett mérkőzésre számíthatunk, tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik.