Ipress Center-Vác – Budaörs KC 33:23 (vége)
Ipress Center-Vác
33:23 (14:8)
Budaörs KC
szombat 03.10.2015, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1 • 7. forduló

A fiatal Budaörs rengeteg futásra kényszerítette a Vácot, az első 15 percben teljesen partiban is voltak a jóval esélyesebb hazai csapattal. A védekezés összeállásával már Szabadfit nem engedték labdához jutni a hazaiak, onnantól gyorsan meg is léptek egy 7:1-es rohammal a váciak.

A szünet után hatalmas kapkodás kezdődött rengeteg technikai hibával mindkét oldalon. A Vác így is simán hozta a kötelezőt, tíz gólos fórral, ám a második félidei 15 kapott gól elég sok. Igaz, nagyon sokat cserélt a hazai csapat, de a Budaörsnek is kijár a dicséret a második félidei sok gólért. Összesen 56 találat esett a meccsen, flúgos futam volt a második félidő. A góllövésben Helembai és Szondi emelkedett ki, de szépen termelt Jovetic és Tóth Eszter is. A túloldalon Földes Kata hat góljával a legeredményesebb.

Ipress Center Vác – Budaörs: 33-23!
    ---- (19:28:44)

Mérkőzés vége. (33:23)

60
    Ismét két labdaeladás, már nem nagyon koncentrálnak a csapatok. (33:23)

59
    Kamuti száll ki két percre. (33:23)
    59
    Labdaszerzés után a bal oldalról SZONDI lerohanás végén átejti Györköst. Újra tíz közte. (33:23)
    58
    HELEMBAI újabb gólja beállóból, ezúttal Tóth bejátszását váltotta gólra. (32:23)

58
    A hajránál járunk, már csak 2,5 perc hátra. (31:23)
    57
    SZONDI a bal alsót választja a hetesnél. (31:23)

57
    Földes Viki áll ki két percre és hetes a Vácnak. (30:23)
    57
    KARALYOS átlövésből hozza közelebb a vendégeket. (30:23)

57
    Eladja a Vác a labdát, továbbra is sok az eladott labda. (30:22)
    56
    NÉMETH Nóra a bal szélről eredményes, mai első gólját láthattuk. (30:22)

56
    Hétről megint kilencre ment fel a hazai csapat, a győzelem már nem kérdéses. (30:21)
    56
    Gróz bejátszásából HELEMBAI talál a kapuba beállóból. Sokat cserélget a Vác továbbra is. (30:21)

55
    Úgy tűnik, ezzel nagyjából el is dőlt a mérkőzés, bő öt perc hátra és nyolccal megy a Vác. (29:21)
    54
    TÓTH Eszter talpról a bal felsőbe zúdítja. (29:21)
    54
    FÖLDES Kata ismétel, megint a jobb oldalról talál be. Hétre zárkózik a Budaörs. (28:21)
    53
    FÖLDES Kata a jobb szélről pattintott lövéssel talál a hálóba. (28:20)

53
    Továbbra is nagy a kapkodás a második félidőben, rengeteg a gól, de a technikai hiba is. (28:19)

52
    Időt kér a Budaörs. (28:19)

52
    Hámori maradt a földön egy sérülés miatt, de szerencsére nincs nagy gond. (28:19)
    51
    SZAMORÁNSKY beállóból válaszol igen gyorsan. (28:19)
    51
    TÓTH Eszter sodródott beállóban és lőtt a kapuba. (28:18)
    50
    Nem sokáig örülhetett a Vác a plusz tíznek, mert HATALA igen gyorsan válaszolt. (27:18)
    50
    HÁMORI egyéni betörés után eredményes. (27:17)

49
    Hatala tüzelt, fölé szállt a labda. (26:17)

49
    Szamoránsky ziccerét védi Bíró. (26:17)
    48
    SZONDI egy megítélt hetest vált gólra, átejti Györköst. (26:17)
    48
    FÖLDES Kata tör be jobb kettőben és lő a hálóba Bíró mellett. (25:17)

47
    Időt kér a Budaörs, közel tízzel megy a Vác, a hazaiak jobban jöttek ki a nagy adok-kapokból. (25:16)
    47
    HELEMBAI egy labdaszerzés után beállóból eredményes. (25:16)
    47
    ERTL Rebeka a jobb szélről szépen ejti át Györköst. (24:16)

46
    A túloldalon Szabó Anikó lő mellé. Továbbra is gyors támadásbefejezéseket látunk a 2. félidőben (23:16)

45
    Ertl a jobb szélről kísérletezik, de a jobb felső sarok mellé lő. (23:16)
    45
    FÖLDES Kata a léc alá bombázza a hetest. (23:16)

44
    Hetest harcol ki a Budaörs. (23:15)

44
    Közeledünk a félidő feléhez, magabiztos váci előny, de még nem dőlt el a meccs. (23:15)
    43
    TÓTH Eszter alkaros átlövése is a hálóban köt ki, újra nyolc. (23:15)

43
    Az elmúlt 10 percben 15 gól esett, rendkívül kapkodó a játék, időnként jó, időnként gyenge befejezésekkel. (22:15)

42
    Földes Kata ejtése száll mellé. (22:15)
    41
    BÁRDI betörésből talál a hálóba, továbbra is flúgos futam. (22:15)
    41
    HÁMORI Konszuéla betörése sikeres, nyolccal lóg meg a Vác. (22:14)

41
    Földes Viktória lő kapufát. (21:14)

40
    Tóth Eszter büntetőjét védi Györkös! (21:14)

40
    Heteshez jut a Vác. (21:14)

40
    Ertl kerül jó helyzetbe a jobb szélen, de kihagyja a ziccert. (21:14)

39
    Földes Viktória hetesét védi Bíró Blanka! (21:14)
    39
    Labdát szerez a Vác, FARKAS most betörésből eredményes. (21:14)
    38
    FARKAS átlövésből pókhálózza ki a felső sarkot. (20:14)
    38
    SZAMORÁNSKY is beállóból talál be. Elképesztő gólszüret kezdődött. (19:14)
    37
    FÖLDES Viktória a bal szélről eredményes. (19:13)
    37
    HELEMBAI beállóból most az alsó sarkot választja. (19:12)
    36
    KARALYOS betörésből eredményes. (18:12)
    36
    HELEMBAI beállóból átemeli Györköst. (18:11)
    36
    BASIC a túloldalon átlövésből talál a hálóba, gyors gólváltás. (17:11)
    35
    SZABADFI Ágnes beállóból eredményes. (16:11)
    34
    SOÓS Viktória a bal alsót választja az átlövésnél, ismét hat a hazai előny. (16:10)

34
    Labdaszerzés után indult a Budaörs, Hatala ismét lőtt, de Bíró most hárítani tudott. (15:10)
    33
    HATALA jobbátlövőből tüzelt, a bal felső sarkot pókhálózta ki. (15:10)

33
    Gróz Kitti ezúttal elszúrja a hetest. (15:9)

32
    Hatala lő mellé, a túloldalon hetest harcol ki a Vác. (15:9)
    32
    ERTL Rebeka tőle szokatlan helyről, a jobb kettes pozícióból talál a hálóba. (15:9)
    31
    Gyors kontra végén FÖLDES Viktória a bal szélről talál be. (14:9)

31
    Az első támadás a váciaké volt, de nem sikerült a bejátszás. (14:8)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:8)

Nehezen kezdett a Vác, jól pörgött a Budaörs. Ahogy összeállt a hazaiak védekezése a félidő közepétől, úgy lépett meg a Vác. A beállóst a Budaörs már nem tudta megjátszani. Ez eddig kulcsfontosságúnak tűnik, azóta határozottan és láthatóan jobb a Vác.

A Budaörs jól tartotta magát 15 percig, de az a 7:1-es roham úgy tűnik, eldöntheti a találkozó sorsát. Jovetic eddig a legjobb váci és Bírónak is vannak fontos védései.
    Hamarosan folytatjuk!

Vác – Budaörs: 14-8, a szünet után folytatás!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (14:8)
    30
    SZONDI a bal szélről emberhátrányból is betalál, igen gyakran megtörténik ez vele. (14:8)

30
    Hatala lövését blokkolják a váciak. (13:8)

30
    Az eddig jól védekező Vukcevic is két percet kap. (13:8)

30
    Hámori lövését ezúttal védte Györkös. (13:8)
    29
    FÖLDES Viktória értékesíti a büntetőt. (13:8)

29
    Zsigmond harcol ki hetest, egy ideig ápolni is kell a vendégek játékosát. (13:7)
    29
    HÁMORI Konszuéla is csereként jött be, egy test melletti felhúzott átlövésgóllal jelentkezik. (13:7)

28
    Időt kér a Vác. Bár nem állnak rosszul, nagyon gyorsan kaptak most két gólt. Már cserélget is a váci együttes percek óta. (12:7)
    28
    FÖLDES Kata is betalál egy labdaszerzést követően, ötre feljön a Budaörs. (12:7)
    28
    FÖLDES Viktória lő a kapuba talpról. (12:6)

27
    Helembai kapott sárga lapot. (12:5)
    27
    JOVETIC folytatja a gólgyártást a jobb szélről, a jobb alsóba bombázott. (12:5)

27
    A félidő utolsó négy percébe léptünk magabiztos váci vezetésnél. (11:5)

26
    Földes Kata lövését Bíró hárítja. (11:5)

26
    Zsigmond kapufát lő, a túloldalon azonban vonalra lép egy váci játékos ziccerben. Újra vendég támadás. (11:5)

25
    Nagyon belejött a Vác, 4:4 után produkáltak már egy 7:1-es rohamot. (11:5)
    24
    TÓTH Eszter talpról lövi ki a jobb alsót. (11:5)

24
    Hatala átlövését most olvasta Bíró Blanka. Támadhat a Vác. (10:5)
    23
    A bal szélre beállt SZONDI Zsófia gyorsan gólra váltja az emberelőnyt. (10:5)

23
    Zsigmond áll ki két percre. (9:5)
    23
    GRÓZ rafinált heteslövéssel talál be, megint négy közte. (9:5)

22
    Heteshez jut a Vác. (8:5)
    22
    HATALA átlövésből veszi be a váci kaput. Közeledik a Budaörs. (8:5)

21
    Labdaszerzés után indult a Vác, Jovetic most viszont kihagyta a helyzetet a jobb oldalról. (8:4)
    21
    JOVETIC rendezetlen védelem ellen a jobb szélről eredményes. Már néggyel megy a Vác. (8:4)

20
    Ellépik a vendégek, ismét váci támadás következik. (7:4)

20
    Időt kér a Budaörs, hárommal elmentek a hazaiak. (7:4)
    19
    LISCEVIC egyéni betörés után talál a hálóba, háromra nőtt a váci előny. (7:4)

18
    Basic kapufát lő, de a kipattanó a Vácé. (6:4)

18
    Gyorsan labdát szerez a Vác újfent. (6:4)
    18
    SOÓS Viktória jobb kettőből a bal alsó sarokba bombázott átlövésből. (6:4)

17
    Farkas blokkolja Hatala átlövését, jöhet a hazai csapat. (5:4)

17
    Túl a félidő felén, egy gólos váci vezetés, egyelőre remekül tartja magát az újonc Budaörs. (5:4)
    16
    GRÓZ Kitti értékesíti a hetest. Újra váci előny. (5:4)

16
    Földes Kata kap két perces kiállítást és hetes a Vácnak. (4:4)

15
    A túloldalon Kiskartali szintén a bal szélről kísérletezett, ezt Bíró hárította. (4:4)

15
    Pelczéder a bal szélről a kapu mellé lő. (4:4)
    14
    Ismét SZABADFI Ágnes kapta a bejátszást, ezúttal már nem hibázta el. A statisztikában egy kisebb technikai hiba miatt Szabadfi góljai nem lesznek láthatóak. (4:4)

14
    Szabadfi kapott remek bejátszást beállóban, de Bíró hárít. (4:3)

13
    Basic lendületből vállalkozott átlövésre, de fölé. (4:3)

13
    Kiskartali kap sárga lapot. (4:3)

12
    Váci támadással folytatódik a mérkőzés. (4:3)

12
    Zsigmond Vivien kapufát lő, utána egy ideig áll a játék, közben Farkas igazítja meg a cipőjét, ami az imént leesett. (4:3)

11
    Gregorc jut a kiállítás sorsára, két percig emberelőnyben a Budaörs. (4:3)
    11
    FARKAS Veronika a jobb alsó sarkot lövi ki betörést követően, vezetnek a hazaiak. (4:3)

10
    Ivanics tüzel, Bíró azonban ismét védeni tud. (3:3)
    10
    Megint JOVETIC eredményes a jobb szélről. (3:3)
    9
    FÖLDES Kata büntet a túloldalon, nem a Vác, hanem ismét a Budaörs vezet. (2:3)

8
    A kipattanó a váciaké lett, Basic átlövését blokkolják a vendégek. (2:2)

8
    Ismét Jovetic kísérletezett a jobb oldalról, de ezúttal a kapufát találja el. (2:2)

7
    Bíró mutat be egy védést egy budaörsi átlövésnél. (2:2)
    6
    JOVETIC a jobb szélről szerez formás találatot, újra egyenlő. (2:2)

5
    A hazaiak labdát szereznek, újra egyenlíthetnek. (1:2)

5
    Kapufát lő a Vác, támadhatnak a vendégek, meglepetésre a két gólos vezetésért. (1:2)

5
    Zsigmond kapott sárga lapot. (1:2)
    4
    SZABADFI Ágnes talált a hazaiak kapujába egy labdaszerzést követően. (1:2)
    4
    SZABÓ Anikó talál be a túloldalon gyors támadás végén. Egál. (1:1)

3
    Gregorc is besárgul a hazaiaktól. (1:0)
    3
    BASIC a jobb felsőbe bombázott átlövésből, vezet a Vác. (1:0)

3
    Ivanics puffant mellé átlövésből. (0:0)

2
    Eladta a Vác is a labdát, utána védekezés közben kapta Basic a sárga kártyát. (0:0)

2
    Basic kapott sárga lapot. (0:0)

1
    Eladták a vendégek a labdát, így az első hazai támadást láthatjuk. (0:0)

1
    A Budaörs kezdte a játékot. (0:0)

1

Piros mezben a váci együttes, feketében a Budaörs.

Már zajlik a csapatok bemutatása, szűk öt perc múlva kezdünk, már ne menjenek sehova!

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró – Tóth E., Hámori, Helembai, Liscevic, Ertl, Basic, Szondi, Gregorc, Jovetic, Gróz, Pelczéder, Vukcevic, Farkas, Rédei-Soós

Budaörs KC: Andrási, Györkös – Németh, Földes, Ivanics, Virág, Zsigmond, Wahid, Szabó, Földes, Karalyos, Bárdi, Karsai, Szamoránsky, Kamuti, Kiskartali, Szabadfi

Játékvezetők: Nagy Ferenc – Túróczy József.

Hetedik fordulójához érkezett a magyar női kézilabda bajnokság. a középmezőnyben helyet foglaló Ipress Center Vác együttese fogadja a sereghajtó Budaörsöt. Az élő szöveges közvetítések Vácról folytatódnak, az Ipress Center Váci NKSE klubvezetésének köszönhetően. A váciak kiválóan kezdték a bajnokságot, három győzelemmel, köztük az Érd elleni idegenbeli sikerrel és a DVSC elleni nagy derbivel.

A sorsolásnál sejteni lehetett, hogy itt egy hullámvölgy következik majd, nem is borult a papírforma, a Ferencváros után a Győr is magabiztosan legyőzte a Dunakanyar lányait (még ha a kétszeres BL győztes ETO ellen pazar első félidőt is produkált a Vác). A Dunaújváros ellen ugyan volt esélyük, de végül Mátéfi Eszter valamivel erősebb csapata előtt is kénytelen volt fejet hajtani Uros Bregar gárdája.

Ezúttal egy könnyed, kötelező győzelemnek kellene következnie az erőviszonyokat figyelembe véve. A Budaörs ugyan biztatóan kezdett az Újváros otthonában, ám így is hat vereséggel, 0 szerzett ponttal sereghajtó. A papírforma szerint nem okozhat gondot a hazai csapatnak a sima győzelem, de időnként a kötelezők a legnehezebbek.

A vendégeknél Földes Kata és Szabadfi Ágnes a legeredményesebb gólszerző (utóbbira tavaly még siófoki színekben emlékezhetünk), a hazaiaknál három légiós eddig a legnagyobb mesterlövész, Liscevic, Basic és Jovetic, de egyre inkább belelendül Soós Viktória is. A váci kapuban Bíró Blanka stabilan nyújt jó teljesítményt, köztük néhány kiugróan jól sikerült mérkőzéssel, például az Érd elleni rangadón messze a legjobb volt a mezőnyben.

A Budaörs célja a tisztes helytállás lesz, amire meg is van minden esélye a többnyire fiatalokból álló csapatnak. Egy érdekesség, a korábban Vácott hosszú éveket eltöltő Ivanics Dóra ellenfélként lép pályára a mérkőzésen.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!