Ipress Center-Vác – Siófok 24:26 (vége)
Ipress Center-Vác
24:26 (11:14)
Siófok KC
szombat 26.03.2016, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1 • 21. forduló

Ezen a mérkőzésen a Vác nem érdemelt volna győzelmet, de igazság szerint a Siófok ezt a két pontot díszdobozban kapta meg, főképp a Vác hibáit kihasználva. Az utolsó néhány percben néhány bírói ítélet is feltűnően a hazaiak kárára született meg, de ennyi hazai hibával egyszerűen nem lehet győzni.

Még most is forrong a csarnok, de ez nem csak a játékvezetőkön múlott, hanem az elképesztő mennyiségű váci hibán. Még az utolsó percekben is volt esély a döntetlenre, de végül Salamakha és a hét mezőnyjátékossal történő támadások ellen nem volt igazán ellenszere a Vácnak. A sok sebből vérző Siófok a gyors indításokkal (a Vác hibáit követően) és a jobb kettőben betörős figurák révén hozta a fontos két pontot. Egy héten belül két rettentően fontos derbit nyert meg két góllal a Sió, előbb az Újváros, majd most a Vác ellenében, így még maradt esélye a harmadik hely megszerzésére.

A Vácnak nagyon kell kapaszkodnia, szerencse is kell a hatodik helyhez innentől. Hazai részről Basic emelkedett ma ki és Helembai is dicsérhető. Bíró Blankának sem igazán ment ma, bár góljai többségét kiszolgáltatott helyzetből kapta. A vendégeknél Pastrovics és Salamakha is komolyan hozzátett, támadásban pedig Aguilar alkotott nagyot ma, de a szélsőknek és a két beállósnak is komoly szerepe volt a mai győzelemben. Szó nélkül ne menjünk el amellett sem, hogy a bírói felfogás sokkal inkább kedvezett a vendégeknek a nagyon agresszív védekezés megítélésének tekintetében. De az ennyi hibával játszó hazai csapat ma semmiképpen sem érdemelt volna győzelmet. Ezzel megszakadt a Vác három mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata.

Vác – Siófok: 24-26!
    ---- (19:29:18)

Mérkőzés vége. (24:26)

60
    Most már eladogat a Siófok. (24:26)

60
    Tóth ziccere elakad Salamakhában, végképp eldőlt. (24:26)
    60
    Ezt a rettentő hosszú támadást végül PIEDADE fejezte be góllal. (24:26)

60
    Visszafújják szabaddobásnak a Siónak. (24:25)

60
    Passzív a vendégeknél. (24:25)

59
    1,5 perc hátra. (24:25)
    59
    Rosszul cserélt a Siófok, BASIC így 9 méterről az üres kapuba lőhetett. Izgalmas lesz! (24:25)

58
    Hámori szerzett labdát bravúrral, majd kis híján eladja a Vác. (23:25)

58
    Tóth tudja folytatni, de a Sió támadhat. Ez (is) sokba kerülhet a Vácnak. (23:25)

58
    Tóthot belökték a hatoson belülre ziccerben, Salamakha védett, de nincs hetes. Ez érzésem szerint bírói hiba volt, hogy ez tovább mehetett. (23:25)

57
    Megint kapus nélkül a vendégek. Elghaoui ziccerben azonban Bíróba lőtt. Utána visszapattant rá a labda, elhajította mérgében, éppen Basicot fejbe találva. (23:25)
    57
    SOÓS ezt átlövésből meg is szerzi középről. (23:25)

57
    A Vácnak az életben maradáshoz kell a gól. (22:25)
    56
    ELGHAOUI maradt üresen, hét emberrel támadott a Siófok. (22:25)
    56
    HELEMBAI szemet gyönyörködtető gólt szerez beállóból, de még mindig a Sióé eddig a meccs. (22:24)