Ipress Center-Vác – Ferencváros 23:25 (vége)
Ipress Center-Vác
23:25 (10:14)
FTC Rail Cargo Hungaria
szombat 16.04.2016, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1 • 1. forduló

Nagyon jól helytállt a meccs végére látványosan elfáradó, de kiválóan küzdő Vác a kicsit enervált és nem túlságosan pörgő Ferencváros ellen. A Fradi négy gólos félidei előnyéből kettő megmaradt, a Vác tehát meg tudta nyerni a második félidőt két találattal. A Fradi a "négy félidőből" csak kettőt nyert meg, de ez bővel elég ahhoz, hogy összesítésben 12 góllal jobbnak bizonyuljon a négy közé jutásért.

Példás szurkolás a vendég tábor részéről is, a hazaiak is vastapssal jutalmazzák kedvenceiket, meg is érdemli a Vác, erőn felül tartotta végig a lépést a fővárosiakkal, kis szerencsével meglehetett volna a döntetlen a végén.
    A vendégeknél Lukács Viktória eszméletlen jó meccset játszott, nyolc találatot jegyez, de Zácsik is szépen termelt öt góljával és állandó veszélyes ritmusváltásaival.

A hazaiaknál szinte mindenki dicsérhető a mai odaadó, harcos játékáért (ha egész évben így játszottak volna, vélhetően a 4-5. helyen is zárhatták volna az alapszakaszt), kiemelkedett még közülük is Jovetic és Szondi, valamint az első félidőben remekül játszó, de aztán elfáradó Basic is. Nagyot harcolt Farkas is, Helembainak is voltak felvillanásai, Bíró pedig fontos pillanatokban védett bravúrral a kapuban többször is. Pena még nem kapott nagy szerepet, talán nem is volt kapura lövése, de neki most a sérülés után nem is volt fontos feladata.

Továbbjutott tehát a négy közé a Ferencváros, a Vác pedig folytathatja az 5-8. helyért a Debrecen-Dunaújváros párharc vesztesével.

Vác – Ferencváros: 23-25!
    ---- (19:30:14)

Mérkőzés vége. (23:25)

60
    Ellabdázgatta a Fradi az utolsó másodperceket. (23:25)
    60
    Szikora kimozdult, vesztére, SZONDIÉ az indítás, az üres kapuba lőhetett. (23:25)

60
    Passzív a Fradinál. (22:25)

60
    Utolsó perc, csak a különbség kérdéses. (22:25)

59
    Tóth lövése éppen középre ment, Szikorának nem okoz gondot. (22:25)
    59
    LUKÁCS megeszi ma a Vácot, a jobb szélről talál be hátrányban is, eldönti ezzel a meccset. (22:25)

58
    Basic jócskán fölé lövi a hetest. Pedig az ikszre kezdett egyre nagyobb esélye lenni a hazaiaknak. (22:24)

58
    Tóth Eszter harcol ki hetest és egy két percet Szamoránskynak. (22:24)

58
    Megvan a labda Vukcevicnek. (22:24)

58
    Az utolsó három percbe léptünk. Némi izgalom maradt, remek a hangulat a csarnokban. (22:24)

58
    Farkas bombája a kapufán csattant, a kipattanó a fehér mezeseké. (22:24)

57
    Soós lőtt volna talpról, blokkolják. (22:24)

56
    Megpróbálja X-re hozni a Vác a találkozót, Németh Andrásék is ezer fokon égnek a vonal mellett. Váci időkérés 55:52-nél. Van is esélye a hazaiaknak a nem túl nagy lángon égő Fradi ellen ma, bár a Vác láthatóan fáradt. (22:24)

56
    Bíró nagy bravúrral fogja Szucsánszki lövését, indulhat a Vác, de inkább megállnak. (22:24)

56
    Tóth próbált betörni középen, de pechére belesérült a manőverbe. Nem lehetett innen látni az okát, talán Szekerestől kapott egyet arcra, mert ő ment utána oda elnézést kérni. A labda a Fradié mindenesetre, nem tudtak leindítani ezúttal. (22:24)
    55
    Hosszú idő után szól hozzá HORNYÁK Dóra, remek átlövésgól Bíró lábai közé. (22:24)
    55
    TÓTH Eszter középen üresben futhatott be, nem is hibázott. (22:23)

55
    Szamoránsky ziccerénél fejjel véd Bíró, a kipattanó a váciaké. (21:23)

54
    Tóth Eszter nem tudta átvenni a passzt. (21:23)

54
    Zácsik lövése középre ment, Bírónak csemege. (21:23)
    54
    SOÓS átlövésgólja középről, 9 méterről. (21:23)

53
    Tóth és Vukcevic érkezett a Vácnál pályára. (20:23)

53
    Bíró védi a jobb szélről Lukács ziccerét, előtte már Zácsik és Pena is bemehetett volna. (20:23)

52
    Szondinak pontatlan a passz, látványosan elfáradt a Vác az elmúlt percekben a felzárkózásban. (20:23)
    52
    Fárad a Vác, LUKÁCS azonban nem, kezdi eldönteni ezt a meccset is, újabb lerohanásgól. (20:23)

51
    Basic passzába is belenyúlnak, indul a Fradi. (20:22)

51
    Soóst is blokkolják, sarokdobás. (20:22)

51
    Basicot blokkolják, Hámori azonban megszerzi a kipattanót. (20:22)
    50
    Túlságosan is őrzi a Vác Zácsikot, LUKÁCSNAK így többször van 100%-os ziccere a jobb szélen, ismét egy ilyet értékesített. (20:22)

50
    Szucsánszki nyúlt bele egy passzba. (20:21)
    49
    Szépen összehúzta a Fradi a falat, LUKÁCS így üresen maradt a jobb szélen. (20:21)

49
    Második FTC időkérés 48:16-nál. Elek Gábor nem elégedett. (20:20)
    49
    HELEMBAI Fanny előbb kapufát lő beállóból, majd nem sokkal később újra nála a labda, remek átemeléses gólt szerez. (20:20)
    48
    A labda a vendégeknél maradt, SZAMORÁNSKY pedig üresen, nem is hibázta el beállóból. (19:20)

48
    Bíró Blanka is belejött, ezúttal Szarka bal szélről leadott jó szögű lövését fogja. (19:19)

47
    Belemenés a Vácnál, Pena közben pályán a vendégeknél. (19:19)

47
    Basic hámozta át magát a védelmen, ám ziccerben a bal kapufát találta el. A túloldalon Szekerczés lövését fogja Bíró. Lenullázza eddig Bíró a Fradi balkezesét. (19:19)

47
    Először hetest adott volna a játékvezető, majd szabaddobás a Vác javára. (19:19)

46
    Szarka most már nagyon figyel Joveticre. (19:19)

46
    Lépéshiba Hornyáknál jobb kettőben. (19:19)

45
    Bíró védi Szekerczés lövését, de szabaddobás. (19:19)

45
    Lelassult a Fradi támadójátéka az utóbbi percekben. (19:19)
    44
    JOVETIC nagyon belejött, a jobb szélről most sem hibázott, egyenlített a Vác, kérem! (19:19)

44
    Hornyák megy bele a falba passzívnál. (18:19)

44
    Cserélget a Fradi is, pályán Szekerczés és Szarka is. (18:19)
    43
    JOVETIC a jobb szélről egyre hozza fel a Vácot, Farkas passzának szeme volt. (18:19)

43
    42:15-nél időt kér a Vác is, Németh András és Ottó Katalin valamilyen komoly szerkezeti változást láthatott a vendégeknél, ugyanis nemrégen kért időt a Fradi. (17:19)

43
    Zácsik lövésénél megint a jobb kapufa menti meg a Vácot, bár most Bíró is rajta volt. (17:19)

42
    Helembai szerez labdát, majd indít pocsékul. A Vác már egálnál is járhatna a hibák felezésével. (17:19)
    42
    Eltolódott a Fradi védelme, ezt vette észre JOVETIC, befutott második beállóba és be is bombázta. (17:19)

41
    Változás, most Szekeres gyepálja Helembait a falban. (16:19)
    41
    Most ZÁCSIK Szandra ellen sem volt, középen tört be sikerrel. (16:19)
    40
    Jovetic bravúros labdaszerzése után FARKAS lerohanásgólja ellen nincs ellenszer. (16:18)

40
    Időt kér a Fradi 39:14-nél. Ebben a játékrészben eddig a Vác jobb egy góllal, de a Ferencvárosnak nincs hova sietnie, az első meccset 10 góllal nyerték, a másodikon is vezetnek hárommal. (15:18)

40
    Basic blokkolja Hornyákot, a hosszú indításra Szikora érkezett ki a kapuból messzire, Joveticcsel kis híján ütköztek, de végül a labda a Fradié. (15:18)

39
    Szucsánszki futott túl korán a hatoson belülre. A túloldalon a váci bejátszás pontatlan. (15:18)
    38
    JOVETIC ezúttal kiváló szögből lőhetett a jobb szélről, a rövidet választotta. (15:18)
    38
    SZUCSÁNSZKIT emberfogással őrizte Hámori, mégis el tudott szakadni Zita és tisztán törhetett kapura. (14:18)

38
    Nagyon éles szögből lőtt a jobb szélről Jovetic, Szikora zárta a szöget. (14:17)

37
    Szamoránsky nem engedte elvégezni a szabaddobást, két perc a jutalma, ez felesleges volt ilyen helyzetben. (14:17)

37
    Lépéshiba Hornyáknál. (14:17)
    36
    FARKAS Veronika védhetetlen felhúzós bombagóllal jelentkezett talpról, középről. (14:17)

36
    Zácsik átlövését csak nézték a hazaiak, de a jobb kapufa megmentette őket. (13:17)
    35
    HELEMBAIT nem vették komolyan a vendég védők, átbrusztolta magát a falon középen. (13:17)
    35
    MÉSZÁROS büntet beállóból, egyedül maradt. (12:17)

35
    Basic most sem passzol pontosan, Farkasnak ez hosszú lett. (12:16)

34
    Basic passza pontatlan, a hosszú indítást Lukács megmenti a vonal előtt, utána azonban kétszer indul. (12:16)

34
    Hornyákkal szemben most Basic kerül a földre, de most nem látszott komoly kontaktus, szabaddobás a hazaiak javára. (12:16)
    33
    SZUCSÁNSZKI szerez védhetetlen átlövésgólt középről, 9 méterről. (12:16)
    33
    SZONDI a bal szélről talál a hálóba, előtte Hornyák kétszer is látványosan, durván két kézzel lökött, játszik a tűzzel, de ezt is megúszta. (12:15)
    32
    ZÁCSIK beindult, ismét betört, most azonban hálóban kötött ki a labda. (11:15)
    32
    FARKAS Veronika húzta fel a felső sarokba talpról. (11:14)

32
    Ez nem Szekerczés napja, Bíró ezt a hetesét is hárítja. (10:14)

31
    Basic kapott sárgát az iméntiért. (10:14)

31
    Zácsik lövését hiába védi Bíró, Basic szabálytalankodott közben, hetes. (10:14)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:14)

A második játékrészt a Fradi kezdi.

A mérkőzés eddig eltelt részében jól tartotta magát a hazai csapat, a sors iróniája, hogy a legnagyobb különbség éppen a szünetre alakult ki, 10:11-ről lett 10:14 az utolsó két és fél percben.

A váciaknál messze kiemelkedik Sonja Basic, ahogy az utóbbi hetekben ezt többször is láthattuk, öt góljával viszi a hátán a Vácot. A vendégeknél jobban megoszlik a góllövés, a két szélső, Lukács és Schatzl kiválóan használják ki helyzeteiket a gyors lerohanásoknál és szélről is, még Hornyák is dicsérhető. A kapuban Szikora hoz egy jó átlagot, de igazából a váci lövések elég gyakran mennek középre. Bírónak is akadtak komoly bravúrjai, a 14 gól többségéről nem tehetett, mert legtöbbször kiszolgáltatott helyzetekből kapta a lövéseket.

A Fradi négy közé jutása már korábban eldőlt, a Vác még játszhat ma egy szoros meccset a nem túlságosan pörgő Ferencváros ellen.

Vác – FTC: 10-14, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (10:14)

30
    Eladta a végén a Vác, de már nincs idő indulni. (10:14)
    30
    LUKÁCS indult megint gyorsan, ez is gól. (10:14)

30
    Jovetic befutott középre, csak nem kapta pontosan. (10:13)

30
    A félidő utolsó percében járunk. (10:13)
    29
    Soóst szerelték, SCHATZL pedig góllal fejezi be a lerohanást. (10:13)
    28
    LUKÁCS magabiztos a jobb szélről, ismét ő maradt üresen előnyben. (10:12)

28
    Basic blokkolt lövését Szikora megmenti. (10:11)

27
    Jó ideje támad a Vác, több faultot harcoltak ki már. (10:11)

27
    Most azonban váci emberhátrány. (10:11)

26
    Szekerczés hetesét azonban Bíró lekapja, ki sem pattan róla. (10:11)

26
    Soós kapott két percet mégis az iméntiért és hetes a Fradinak. A jelek szerint meglökte Hornyákot ziccerben. (10:11)

26
    Hornyák Dóra megoldotta, betört jobb kettőben, de a felső lécet találja el. (10:11)
    26
    BASIC bal kettőből tüzelt, Szikora kezéről pattant be. Ez a váci légiós ötödik találata ma. (10:11)

25
    Hornyák tüzelt, Bíró védett. (9:11)

25
    Soós őrzi külön Zácsikot. (9:11)
    25
    JOVETIC először került helyzetbe a jobb szélen, nem is hibázta el az emberelőnyös szituációt. (9:11)

25
    Mészáros Rea is megkapta a maga két percét, kicsit későn, mert Vukcevicet sokadjára takarította el két kezes lökéssel. (8:11)

24
    Időt kér a Vác 23:39-nél. Eddig jól tartják magukat a hazaiak, a lőtt gólok száma elég kevés, főleg úgy, hogy a Fradi azért közel sem pörög 100%-on. (8:11)

24
    Farkast blokkolják, de oldalt megy ki. (8:11)

24
    Farkas passza pontatlan, Zácsik pedig rendezetlen védelem ellen trafál fölé. (8:11)
    23
    SCHATZL Nadine a bal szélről lövi ki a hosszút. (8:11)
    23
    SZONDI Zsófia azonban nem kegyelmezett a bal szélről, átemelte Szikorát gyönyörűen. (8:10)

22
    Jovetic lépéshibájánál visszafújják a játékvezetők szabaddobásra, kicsit kegyelemnek tűnt. (7:10)

22
    Vukcevicet takarították el középen, a túloldalon Bíró hatalmasat véd Mészáros ziccerénél. (7:10)
    21
    A Fradinak valóban előny az emberelőny, LUKÁCS Viktória ismét üresen maradt a jobb szélen, nem is hibázott. (7:10)

21
    Nincs sok gól eddig, jó ideje támad a Vác. Végül passzívnál Farkas lövését rúgja ki Szikora. (7:9)
    20
    LUKÁCS magabiztosan lövi a hosszú alsóba a jobb szélről a labdát. (7:9)

20
    Háborog a csarnok, Helembait ugyanis kiállítják egy jóval kisebb visszahúzásért, mint az imént Hornyáké volt. (7:8)

19
    Tóth lőtt passzívnál, Szikora tolta fölé. (7:8)
    18
    HORNYÁK jobb kettőben ugrik rá a falra, észlelvén, hogy a vonalon állnak, a labdát pedig átemeli Bíró felett. (7:8)
    18
    SOÓS átlövése Szikora lábai közt talál utat a hálóba. Egyenlít a Vác. (7:7)

18
    Hornyák állt bele Soós váratlan lövésébe, ápolni kell a ferencvárosi átlövőt, de szerencsére ő is tudja folytatni. Maradt a hazaiaknál a labda. (6:7)

17
    Hámorit szemmel láthatóan lerántotta Hornyák, de csak szabaddobás, ez kicsit érthetetlen, tiszta két percnek tűnt. (6:7)

17
    Végül a Fradinál köt ki a labda, de hátul Hámori megszerzi újfent. (6:7)

17
    Tóthot blokkolják, oldalbedobás. (6:7)

16
    Passzív a Vácnál. (6:7)

16
    Cserélget a Vác, Tóth, Soós, Hámori is pályán. (6:7)

15
    Bíró fogja Zácsik újabb lövését, de most már hazai játékosé a kipattanó. (6:7)

15
    Zácsik ziccerét bravúrral rúgja ki oldalra Bíró. (6:7)
    15
    Most a Vác indult gyorsan, SZONDI pedig remekül fejezi be a bal szélről. (6:7)

15
    Váci lépéshiba után Soós szerez labdát hátul. (5:7)

15
    Basicot sáncolja Mészáros és Szekeres, kiegészült a Fradi közben. (5:7)
    14
    HORNYÁK Dóra egyéni játék után lő szép gólt középről. (5:7)

14
    Szucsánszki kap rövid ápolást, vétlenül ütköztek egy hazai játékossal, de szerencsére tudja folytatni. (5:6)

13
    Hornyák átlövésére lehetett számítani a jobb kettes helyről, Bíró védte is. A túloldalon Zácsik olvas le egy passzt, nem jut el így a labda Jovetichez. (5:6)
    13
    BASIC úgy tűnik, tartja az utóbbi hetek remek formáját, rendezetlen védelem ellen védhetetlen átlövésgólt szerez középről. (5:6)

13
    Zácsik ötöt lépve indult. (4:6)

12
    Farkas lövése is középre érkezik, Szikora köszönte szépen, éppen az ölébe érkezett a lövés. (4:6)

12
    Most megvolt a ziccer, Helembai azonban hibázott a vonalról, Szikora hárított bravúrral. (4:6)

12
    Szekeres kapott két percet, Helembait tépte meg a falban. (4:6)

12
    Mínuszban jött ki a Vác az emberelőnyéből, ez mostanában elég gyakran előfordul. (4:6)

11
    Bíró Blanka most olvasta a játékot, érezte, hogy Kovacsicz át akarja emelni a jobb szélről, lekapta a labdát. (4:6)

11
    Hámori ötlete jó volt, ám a lövés gyengére sikeredett és középre, csemege Szikorának. (4:6)
    10
    ZÁCSIKOT nem zavarta az emberhátrány sem, újabb bombagól, most a jobb felsőbe. (4:6)

10
    Hámori kapott sárgát kissé szigorúan. (4:5)

9
    Basic fölé bombázott. (4:5)
    9
    ZÁCSIK Szandrára ezúttal sem léptek ki a váciak, zúgó bombagól a bal felsőbe. (4:5)
    8
    BASIC húzott lövéssel talál Szikora felett a kapuba. (4:4)

8
    A Vác inkább jobban kidolgozza támadásait, a Fradi inkább a gyors befejezéseket erőlteti. Most hetest harcolt ki Helembai. (3:4)
    7
    ZÁCSIK bombagólja átlövésből, 8 méterről. (3:4)

7
    Farkas kapott sárgát mezhúzás miatt. (3:3)

7
    Szondi került jó helyzetbe a bal szélen, ám a hosszú alsó mellé bombázott. (3:3)

6
    Hornyák kap két percet, Basic bánta a túl kemény védekezést. (3:3)

6
    Bíró védi Zácsik lövését, hetesgyanús volt. (3:3)

6
    Pontatlan a passz Szondi felé, már csak a vonalra lépve érte el. (3:3)

6
    Zácsik kapott sárgát lerántásért. (3:3)

5
    Hornyák kiejti, Basic vetődve szerzi meg a labdát bravúrral. (3:3)
    5
    BASIC jobb kettőbe sodródva is beveszi a kaput, talpról a rövid alsóba. (3:3)
    4
    HORNYÁK Dóra javít, jobb kettőben betörve szerez csinos gólt. (2:3)

4
    Hornyák még egy sárgát is kapott. (2:2)
    4
    HELEMBAI Fanni emeli át beállóból Szikorát. (2:2)

4
    Szucsánszki bombázott fölé középről. (1:2)
    3
    BASIC átlövése megpattan egy blokkoló kézen, így kerül Szikora mellett a kapuba. (1:2)
    3
    SCHATZL Nadine lő gyönyörű gólt a bal szélről villámgyorsan. (0:2)

2
    Basic gólját visszafújták, Hámori lövése pedig elakadt Szikorában. (0:1)
    2
    SZUCSÁNSZKI jobb kettőből a fal előtt felugorva szerzi meg átlövésből a vezetést a Fradinak. (0:1)

2
    Farkas talpról felhúzott lövéssel trafál pár centivel fölé. (0:0)

1
    Szekeres máris besárgul lerántás miatt. (0:0)

1

Fehér mezben a Fradi, pirosban a Vác, a mérkőzést a hazaiak kezdik.

A Vác nem nevezte a mérkőzésre Kristina Liscevicet, irányító poszton így gyengül a hazai csapat. Bő 25 perc múlva kezdés!

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró – Tóth E., Bató, Rédei-Soós, Hámori, Farkas, Vukcevic, Pelczéder, Gróz, Hansághy, Jovetic, Szondi, Basic, Ertl, Helembai.

FTC Rail Cargo Hungaria: Szikora, Tomasevic – Szöllősi-Zácsik, Cifra, Szarka, Schatzl, Szucsánszki, Szekeres, Mészáros, Kovacsicz, Lukács, Pena, Hornyák, Szekerczés, Szamoránsky.

Játékvezetők: Horváth Péter – Marton Balázs.

Folytatódik a rájátszás a női NB I-ben, az 1-8. helyért. A keddi Ferencváros – Vác összecsapás visszavágóját kísérhetjük nyomon, bár a lényegi kérdések már eldőltek hét közepén a Népligetben. Az FTC kiváló kezdést és első félidőt produkálva gyorsan 10 gólos fórra tett szert a csak lassan belelendülő, előzetesen is esélytelenebb váciak ellen, végül ez a különbség maradt a végére, a Fradi már nem égett akkora lángon a második félidőben, a Dunakanyar lányai ikszre hozták a második 30 percet.

Így sem hihetjük, hogy komoly izgalmakat rejt magában a továbbjutást illetően a találkozó, ám a Vác hazai közönség előtt játszhat egy jó mérkőzést, esetleg némi bravúrral győzhet is, ha az FTC inkább tartalékolna a későbbiekre. Az erőviszonyok még itt is a Fradi győzelmét ígérik, Nerea Pena hiányzása ellenére is, kedden sem játszhatott a spanyol klasszis, a könnyed diadal mégsem forgott veszélyben.

Az odavágón a fővárosiaknál Hornyák Dóra és Zácsik Szandra mellett Lukács Viktória termelt a legjobban, a vendégeknél pedig Basic és Jovetic tette a legtöbbet hozzá a 23 szerzett váci gólhoz. A továbbjutás kérdése nagyjából az első 20 percben eldőlt már, a kérdés az maradt, hogy a váci összecsapáson is mindent belead-e a Ferencváros és újabb, nagy különbségű győzelemre tör, vagy inkább kevesebb szerepet szán kulcsjátékosainak, pihentetés céljából.

Szombaton 18 órakor kezdünk, tartsanak velünk!