Ipress Center-Vác – Dunaújvárosi KKA 22:28 (vége)
Ipress Center-Vác
22:28 (10:14)
Dunaújvárosi KKA
szerda 11.05.2016, 18:30 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Az elején izgalmas volt a mérkőzés, ám a beharangozott nagy izgalmak (a semleges nézők számára) sajnos elmaradtak, ugyanis a korai váci vezetés nem tartott sokáig. Gyorsan magához ragadta a kezdeményezést a DKKA és több gólos előnyre tettek szert a vendégek.

Rengeteg technikai hibával és három kihagyott hetessel (és számtalan kihagyott ziccerrel) segítette a Vác a Dunaújvárost, hogy a második félidő elején se tartson sokáig a felzárkózás. A DKKA folyamatosan növelte a különbséget, már a plusz tíz felé kacsintgatott, ám ekkor a Vác még utolsó erőtartalékaival kozmetikázni tudott az eredményen. Oguntoye is jobban védett ma Bírónál, ez kulcspillanatokban fontosnak bizonyult. Amivel nem tudtak mit kezdeni a hazaiak ma, az a látható sebességkülönbség, az Újváros gyors játéka ma is győzelmet eredményezett és összességében egyértelműen és megérdemelten jutottak kettős győzelemmel az 5-6. helyért zajló helyosztó mérkőzéshez. A Vácnak marad a 7-8. hely valamelyike.

Góllövésben ma Soós, Farkas és Szondi emelkedett ki a hazaiaknál, míg a vendégeknél Kovács Anna és Horváth Bernadett mellett Szalai Babett is tarthatatlannak bizonyult. EHF Kupa döntős formáját hozta ma az Újváros, ezt a szintet ma a Vác nem tudta megugrani. Igaz, a DKKA helye nem az 5-6 helyen lenne, hanem inkább a legjobb négy között, de a rájátszásban elég egyetlen hiba, ami a DVSC ellen meg is történt.

Vác – Dunaújváros: 22-28! Továbbjutó a DKKA.
    ---- (20:00:27)

Mérkőzés vége. (22:28)

60
    Időn túli szabaddobást kapott az Újváros, ám Szalai sportszerűen nem végzi el. (22:28)
    60
    HELEMBAI góllal búcsúztatja ezt a helyosztó mérkőzést beállóból. (22:28)
    60
    KLUJBER a jobb szélről a hosszú alsó sarokba lőtt nehéz szögből. (21:28)

60
    Az utolsó percre Nick Viktória érkezett a vendégekhez bal kettőbe. (21:27)

59
    Szalait blokkolták a hazaiak. Tóth a túloldalon ellépi. (21:27)

59
    Hajtait fogta meg jól Pelczéder. (21:27)

59
    Kevesebb, mint két perccel a vége előtt újvárosi támadással folytatódik a mérkőzés. Hajtai érkezett a bal szélre a vendégeknél. (21:27)

59
    Zovko kér időt a vendégeknek, az utóbbi percekben kicsit flúgos futam lett a játék, rengeteg az előkészítetlen támadás mindkét részről, sok a csere, mindenki bizonyítani akar, de rengeteg a hiba. A fontos kérdések már régen eldőltek. (21:27)

58
    Ertl is pályán a jobb szélen, éppen ő kísérletezett egy átemeléssel, de a felső léc hárít. (21:27)

58
    Balog véd egy ziccert, de egyébként is már kontrát fújtak a játékvezetők. (21:27)

58
    Ma a játékvezetők meglehetősen elnézők a mezrángatással kapcsolatban, minden második támadásban ki lehetne állítani valakit. (21:27)
    57
    FARKAS magabiztosan lövi be ezt a hetest is. (21:27)

57
    Bulath megrántotta Hámorit, visszaadta a kölcsönt, de a két perc itt is elmaradt. Újabb hetes a hazaiaknak, a kapuban pedig Triffa, a korábbi hazai kedvenc. (20:27)

56
    Kovács Anna lépi el középen. (20:27)
    56
    Úgy tűnik, FARKAS a megfelelő heteslövő ma a Vácnál. Ez is gól a jobb felsőbe. (20:27)