Ipress Center-Vác
31:27 (16:12)
Győri Audi ETO KC
szerda 31.08.2016, 16:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Felkészülési mérkőzések

Első látásra irdatlan meglepetésnek néz ki az eredmény, főleg, ha még a részeredményeket is látjuk. A Vác nyolc góllal is vezetett az összecsapáson a BL ezüstérmes és bajnoki címvédő Győr ellen, végül négy találat maradt a lefújásra. Ne feledjük azonban, hogy a Győrből egy kezdőcsapatnyi kulcsjátékos hiányzott sérülés, vagy az olimpia utáni pihenő miatt.

Így is dicséretes a váciak hozzáállása és játéka, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést a hazaiak. Látható a koncepció, amit játszani akarnak, a hibák javítására még van idő. A vendégeknél a fiatalok remekül helyt álltak, Amorim pedig a második játékrészben nagyon akart, ő is lett a legeredményesebb győri.

Gólszerzésben a váciaknál Nascimento és Helembai emelkedett ki, de szépen termelt Basic és Temes is. Temes irányítójátéka igen eredményes volt ma, sok borsot tör még az ellenfelek orra alá ebben a szezonban. A győrieknél Amorim és Görbicz lőtte a legtöbb gólt, de Tóth Gabi is igen aktív volt, Hudák pedig az utolsó periódusban táltosodott meg. A kapuban Arenhart fontos bravúrokat mutatott be, a váciak kapus poszton rendben lesznek az idény során.

Vác – Győr: 31-27!
    ---- (17:32:53)

Mérkőzés vége. (31:27)

60
    Soós lövését védi Bíró, felérni már nem lesz idő. (31:27)
    60
    HUDÁK beállóból eredményes, a váci védekezés nem a legjobb az utolsó percekben. (31:27)

60
    Kácsor ejti ki a labdát fél perccel a lefújás előtt. (31:26)
    60
    PÁL Tamara egyéni játék után szerez betörésből szép gólt. Utolsó percben járunk. (31:26)

60
    Jovetic lövését fogta a győriek tehetséges fiatal kapusa, Bíró Boglárka. (31:25)

60
    Oltári nagy kapufát lőtt Szilovics, a kipattanó a hazaiaké. (31:25)

59
    Az utolsó győri időkérés 58:27-nél. (31:25)

59
    Afentáler Sára jobbátlövő poszton, de nem jut végül lövéshez. (31:25)

59
    Az utolsó két percbe léptünk, eldőlt a mérkőzés. (31:25)

58
    Amorim kap bele egy passzba középen, nem jutott el Takácshoz. (31:25)
    58
    PÁL Tamara is feliratkozik a vendégeknél, ő a beálló helyéről eredményes. (31:25)
    58
    Megvan KÁCSOR Gréta első gólja is, jobb kettőben tört be sikerrel. (31:24)
    57
    HUDÁK veszi be a váci kaput kipattanóból, előtte Szilovics lőtt kapufát. (30:24)

57
    Szilovics Fanni érkezett a vendégeknél, de pályán Pál Tamara és Afentáler is. (30:23)

56
    Sérülés miatt áll a játék, egy győri lány maradt a földön. Tóth Gabi ismételten, de szerencsére nincs komoly baj. Arcra kaphatott egyet. (30:23)

56
    Irányítóban Bató Lili, átlövőben Kácsor a hazai csapatnál. Elszúrt váci támadás közben. (30:23)
    56
    AMORIM viszi hátán a vendég csapatot, középen könnyedén tör be és bombáz a kapuba. (30:23)
    55
    TEMES húzott lövéssel értékesíti a büntetőt. A vendégek kapuját végig Kiss Éva védte eddig, most is. (30:22)

54
    Vukcevic harcol ki hetest, Korsós nem tudta tartani őt szabályosan. (29:22)
    54
    AMORIM veszi vállára a csapatot, középen tör be villámgyorsan. (29:22)

54
    Hámori nem tört be, passzába pedig belekaptak a győriek. (29:21)

54
    Érzésem szerint ezt a mérkőzést már csak a Vác veszítheti el, ha valamiért összeroppan az utolsó percekre. 8 gól előny elég komoly az 54. percben. (29:21)

53
    Görbicz kidobja a vonalon túlra, Amorim már nem ott járt. (29:21)

53
    Próbálja gyorsítani játékát a Győr. (29:21)

53
    Görbicz reklamált valamit a váci kispadnál, de nem lépett előbb pályára a kiállított hazai játékos, legalábbis innen úgy látszott. Ez a bírói ítélet is. (29:21)
    52
    FARKAS Veronika átlövésébe beleérnek, de így is átpattan Kiss feje felett. (29:21)

52
    Vészkapussal támad a Vác. (28:21)
    51
    HUDÁK Anett teljesen üresen maradt Amorim bejátszását követően beállóban. (28:21)

51
    Innentől győri emberelőny 1:20-ig. (28:20)
    51
    SOÓS Viktória remekbe szabott átlövésgólja jobbról. (28:20)

50
    Hámori áll ki két percre, most 40 mp-ig öt az öt ellen a csapatok. (27:20)
    50
    AMORIM egy visszahúzás ellenére is betalál betörésből. (27:20)

50
    Még egy percig emberelőnyben a Vác, de a vendégek támadnak. (27:19)

50
    Tóth Gabi cselét nem ette meg Vukcevic, így belemenés a vége. A túloldalon Amorim halászik labdát. (27:19)

49
    Hudák az iménti lerántásért két percig bűnhődik. Most nem alkalmaz vészkapust a Győr. (27:19)
    49
    HÁMORI egy lerántás ellenére is beveri a jobb kettes helyéről, betörésből. (27:19)

49
    Knedlikova szúrja el a ziccert a jobb szélről, pedig kiváló szögben lőhetett tetszetős figura végén. (26:19)
    48
    NASCIMENTO nagyon belejött, a jobb szélről újabb gólt szerez, most a hosszúba. (26:19)
    48
    Egy megítélt hetest GÖRBICZ pattintja a kapuba. (25:19)
    47
    NASCIMENTO a jobb szélről csodás cunderrel készteti tapsra a váci szurkolókat. (25:18)

47
    Amorim lövése ismét Balogon akad el. Amorim utána felsegítette a váci játékost, miközben ment a játék, fair play díjas húzás. (24:18)
    46
    Hámori bejátszását egy kézzel kapja le VUKCEVIC és lövi beállóból a bal alsóba. (24:18)

45
    Amorim lövését Balog hárítja. (23:18)
    45
    Ezt a hetest NASCIMENTO váltja gólra, mintha Kiss beleért volna. (23:18)

45
    Hámori passzívnál harcol ki hetest jobb kettőben. (22:18)

44
    Második idejét kikéri a Vác is, Németh András és Szilágyi Zoltán próbálnak reagálni a Győr új védekezési variációjára. (22:18)

44
    Vukcevic nem tudta megfogni a bejátszást, ám Tóth Gabi benyúlt a hatoson belülre a labdáért. (22:18)

44
    Soós csúszik el kulcspillanatban, de marad a hazaiaknál, a törlés után. (22:18)
    43
    TÓTH Gabriella a túloldalon rendezetlen védelem ellen szerez gólt, Basic az iménti visszahúzást követően még a földön maradt. Dupla veszteség a Vácnak. (22:18)

43
    Basicot látványosan visszahúzták lövés közben, de ez is mehet tovább. (22:17)

43
    Megnyitotta védekezését a Győr, Korsós játszik zavarót középen. (22:17)
    42
    VARGA Emőke váltja gólra beállóból Görbicz bejátszását. (22:17)

42
    Eladta a labdát a Vác, közben Balog Judit a kapuban hazai részről ennél a támadásnál már. (22:16)
    41
    AMORIM védhetetlen átlövésgólja a váci kapus lábai közt. (22:16)
    41
    NASCIMENTO Soós forintos passza után a jobb szélről lő a hosszúba. (22:15)

40
    Knedlikova vét belemenést, Szondi járt túl az eszén. (21:15)

40
    Időt kér Ambros Martin, a Győr egyelőre hat gólos vesztésre áll Vácon. De ne feledjük, hogy rengeteg a hiányzója a vendég csapatnak. (21:15)
    40
    JOVETIC a jobb szélről lövi ki a hosszú felsőt. (21:15)

39
    Kiss Éva tolja oldalra Radosavljevic szélről leadott lövését, de ki is megy oldalt. (20:15)

39
    Belemenés, Hársfalvi vétett, jöhetnek a hazaiak. (20:15)
    39
    RADOSAVLJEVIC a bal szélről ismét hozzászól hosszú idő után. (20:15)

38
    A hosszú indítást kitenyerelte Hársfalvi, de oldalt megy ki a labda. (19:15)

38
    Amorim lövését blokkolta Helembai, Arenhart így könnyebben védhette. (19:15)

37
    Amorim lövését Arenhart bravúrral rúgja oldalra, de szabaddobásra visszafújják a játékvezető hölgyek. (19:15)

37
    Váci blokkot követően a győrieknél maradt a támadás joga. (19:15)
    37
    BASIC sikerrel vitte végig a lerohanást a szerzett labdából. (19:15)

36
    Mellé lőtt a Vác, ám Nascimento elcsípte az indítást. (18:15)
    36
    Nascimento szabaddobásánál jó helyen settenkedett GÖRBICZ, megszerezte a labdát, majd a kapuig rohant vele. (18:15)
    35
    GÖRBICZ a sokadik büntetőjét váltja gólra, most a jobb alsót választotta. (18:14)

35
    Hetest harcolt ki Amorim a túloldalon, ez is véleményesnek tűnt. Ezekben a percekben erősen háborog a hazai publikum. (18:13)

35
    Itt alighanem megúszott egy kettő percet a Győr, Helembait ugyanis valaki megütötte a falban jól láthatóan. Végül eladta a Vác. (18:13)

34
    Törlés miatt áll a játék, még mindig passzív. (18:13)

34
    Passzívnál a hazaiak. (18:13)

34
    Emberhátrányban, vészkapussal támad a Vác. (18:13)

34
    Ritka pillanat, Görbicz a felső lécre pattintja a hetest. (18:13)

33
    Kiss Éva is bemutat egy bravúrt, a túloldalon Radosavljevic kiállítást érően állítja meg a győri ziccert. (18:13)
    33
    KNEDLIKOVA rendezetlen védelem ellen a bal oldalra átsodródva is válaszol villámgyorsan. (18:13)
    33
    Újra haton a Vác, BASIC bal kettőben tör be sikerrel. (18:12)

32
    Arenhart védi a jobb szélről Knedlikova ziccerét. (17:12)

32
    Temes bejátszásának szeme volt, de Nascimento a beálló posztján a vonalra lép ziccerben. (17:12)

31
    Görbicz átlövését védte Arenhart. (17:12)
    31
    TEMES tört be középen, majd pattintott a kapuba. Lépésgyanús volt. (17:12)

31
    Nascimento ezúttal a jobbátlövő poszton. (16:12)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:12)

A második játékrészt a Vác kezdi pár másodperc múlva.

Alighanem elégedett lehet a hazai publikum a látottakkal, nemcsak az eredmény, hanem a mutatott játék alapján is. Ugyan a félidő utolsó öt percében 15:9-nél megállt a hazai tudomány támadásban, a győriek védekezése felkeményedett, de így is megmaradt négy gólnyi fór.

Ne feledjük azonban, hogy a győri csapatból rengeteg ász hiányzik ma és egyébként is egy edzőmeccset látunk, de így is rengeteg biztató jel van a Vác játékában. Góllövésben a vendégeknél Görbicz a legeredményesebb – főleg hetesből – rajta kívül Tóth Gabi igen aktív még. Hazai oldalon Helembai, Basic és Nascimento a leggólerősebb, de Temes irányítójátéka is remek, valamint Arenhart is eddig jó napot fogott ki.

Izgalmas második félidőre számíthatunk, akár meglepetés is születhet ma Vácott.

A félidőben: Vác – Győr: 16-12!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (16:12)
    30
    DO NASCIMENTO a kapuskidobást kapta el a felezőnél, majd köszönte szépen és góllal fejezte be a ziccert 4 mp-cel a vége előtt. (16:12)

30
    Vukcevic a vonalra lépett, de egyébként is mellé pattintott. (15:12)
    30
    GÖRBICZ kiváló egyéni játék után tör be középen, átveszi a jobb kezébe és a kapuba bombázza. (15:12)

29
    Ezt próbálta Radosavljevic is a bal szélről, de Kiss számított rá és belekapott. (15:11)
    29
    KNEDLIKOVA a jobb szélről szépen ejti át Arenhartot. (15:11)

28
    Az előbb a hétért támadott a Vác, most a Győr gyorsan négyre csökkentheti a hátrányt. (15:10)

28
    Farkas lövésébe beleérnek, így Kiss még ki tudta tenyerelni. (15:10)
    27
    AMORIM bal kettőből óriási erővel zúzta a labdát a bal alsóba. (15:10)

27
    Labdát veszített a Vác, utána Soós örülhet, hogy nem állították ki egy igen látványos visszahúzást követően. (15:9)

26
    Korsós vétett belemenést, Basic jól taktikázott védekezésben. Támad a Vác a plusz hétért. (15:9)

26
    Radosavljevic szerez labdát egy pillanatra, de marad a Győrnél. (15:9)

25
    Korsóst blokkolják szabálytalanul. (15:9)
    25
    NASCIMENTO a jobb szélről a hosszú alsóba lő. (15:9)

25
    Technikai hiba, eladta a Győr. (14:9)
    24
    RADOSAVLJEVIC a bal szélről, nehéz szögből lőtt a rövidbe. (14:9)

24
    Agresszívabb lett a Győr védekezése. (13:9)

24
    23:10-nél időt kér a váci együttes. (13:9)
    24
    TÓTH Gabriella az alsó sarokba lövi a hetest. (13:9)

23
    Hetest harcolt ki a Győr, hiába védett bravúrral Arenhart. (13:8)
    23
    Ritka pillanat, de Amorimot átlőtték, BASIC volt a "tettes", eredménye egy gyönyörű átlövésgól. (13:8)

23
    Varga 100%-os ziccerét védte Arenhart. (12:8)

22
    Nascimento és Farkas lövését is védi Kiss Éva, kezdi elkapni a fonalat. (12:8)

22
    Soós szerez labdát hátul. Nascimento helyzetét most védi Kiss, ám a kipattanóért Radosavljevic óriásit harcolt, siker koronázta. (12:8)
    21
    NASCIMENTO a jobb szélről góllal mutatkozik be Vácott! (12:8)

21
    Meleg van a csarnokban, törlés miatt áll a játék egy időre. (11:8)
    20
    HUDÁK Anett iramodott meg és gyors lerohanásból betalált. (11:8)

20
    Temes lőtt passzívnál, nem gond Kissnek. (11:7)

19
    Kácsor Gréta érkezett a Vácba vészkapusként, valamint pályán ma először Nascimento is jobb szélen. (11:7)

19
    Nem jutott el a labda Tóth Gabihoz, előtte győri lábat ért. (11:7)

18
    Basic áll ki két percre. (11:7)
    18
    Igen jól működik a Temes-Helembai kapcsolat, HELEMBAI megint remek átadást váltott gólra beállóból. (11:7)
    18
    KORSÓS Dorina test mellől, takarásból lőtt a jobb alsóba bal kettőből. (10:7)
    17
    Az imént pályára lépő SOÓS Viktória szép betörésgóllal mutatkozik be jobb kettőből. (10:6)
    17
    TÓTH Gabi unta meg a tétlenséget, egyéni játék után tört be bal kettőben sikerrel. (9:6)

16
    Hiába szerzett jól labdát Temes, az indításába belekapnak, így újra a vendégek jöhetnek. (9:5)
    16
    TEMES Bernadett laza mozdulattal lő a kapuba hetesből. (9:5)

15
    Váci labdaszerzés után Radosavljevic indult ziccerben, ám visszarántás miatt nem lőhetett tisztán. Hetes és kiállítás. Amorim áll ki két percre. (8:5)

15
    Szerencsére újra a pályán Tóth Gabi is. (8:5)

15
    Időt kér a győriek mestere, Ambros Martin. Még mindig csak a félidő felénél tartunk. (8:5)
    14
    BASIC átlövése bepattan Kiss Éváról, hárommal megy a Vác. (8:5)

14
    Lépéshiba Élő Beatrixtól. (7:5)
    13
    Basic remek bejátszását HELEMBAI lőtte a kapuba beállóból. (7:5)
    13
    GÖRBICZ sikerrel lövi ezt a hetest is a bal alsóba. (6:5)

13
    Hiába véd Arenhart újra bravúrral, hetes a Győrnek, jogos. (6:4)

12
    Tóth Gabi is ápolásra szorult, letámogatták a pályáról, a fülét fogta. (6:4)

12
    Tóth Gabi ügyes testcsellel tört be bal kettőben, Arenhart azonban óriási bravúrral hárított. A brazil válogatott kapus a földön marad, ápolásra szorul. Remélhetőleg nem egy újabb sérülés. (6:4)

11
    Temes passza pontatlan Szondi irányába. Hárommal mehetett volna a Vác. (6:4)

11
    Amorim ellépte betörés közben. (6:4)
    10
    Szondi bravúros labdaszerzése után HELEMBAI az üres kapuba lőhetett, ugyanis vészkapussal támadott a Győr. (6:4)
    10
    HELEMBAI Fanny beállóból eredményes, gyorsan kihasználta a Vác az emberelőnyt. (5:4)

9
    Tóth Gabi áll ki két percre lerántás miatt. (4:4)

9
    Mindkét oldal elszúrt 1-1 támadást. Végül Tóth Gabi kapufát lő. (4:4)
    8
    GÖRBICZ trükkös hetessel egalizál. (4:4)

8
    A győriek is hetest harcolnak ki, Basicnak pedig egy sárga lapot. (4:3)
    8
    TEMES pattintja be a hetest Kiss lábai közt. (4:3)

7
    Váci hétméteres. (3:3)

7
    Sárga lapot kapott Amorim a győrieknél. (3:3)
    6
    ORBÁN Adrienn remekbe szabott, csavarós gólja a jobb szélről még a hazai szurkolókat is tapsra ihlette. (3:3)

6
    Jovetic lőhetett nehéz szögből a jobb szélről, a jobb kapufa mellé trafált. (3:2)
    6
    GÖRBICZ a hétméterest magabiztosan vágta a bal alsóba. (3:2)

5
    Lépésgyanús volt Görbicz a támadásnál, végül Amorim harcol ki hetest. (3:1)
    5
    BASIC klasszikus átlövésgólja 9 méterről, középről. (3:1)

4
    Görbicz szép testcsellel ment be, Arenhart védte a ziccert, bár hetesgyanús volt. (2:1)

4
    Sárga lapot kapott Helembai Fanny. (2:1)

4
    Temes lőtt test mellől, Kiss Éva azonban olvasta a lövést. (2:1)

4
    Technikai hiba a győriektől, indulhat a Vác. (2:1)
    3
    Temes trükkjét ette meg a győri védelem, HELEMBAI pedig nem hibázott beállóból ziccerben. (2:1)
    3
    TÓTH Gabriella kígyózott át balról a jobb oldalra, majd egy rést kihasználva Arenhart lábai közt pattintott a kapuba. (1:1)
    2
    JOVETIC jobb szélről a felső léc segítségével veszi be Kiss kapuját. (1:0)

2
    Arenhart védi Varga Emőke ziccerét. (0:0)

2
    Hámori passzát Tóth Gabi halássza le. (0:0)

1
    Görbicz kezébe ragadt a labda, így passza pontatlan. (0:0)

1

Fehérben a Vác, zöldben a Győr, azonnal kezdünk. Az első támadás joga a győrieké.

Mint láthatjuk, alaposan felforgatott csapattal érkezett erre az edzőmeccsre a Győr, a norvég légiósok (Grimsbö, Mörk, Löke) is pihenőt kaptak még az olimpia után, de a keretből Lakatos Rita, Tomori Zsuzsa, Bódi Bernadett és a két holland ász, Groot és Broch sem érkezett ma Vácra. Grimsbö ugyan itt van, de csak civilben, nézőként. A Vácból csak a sérült De Souza hiányzik, így ezen a meccsen talán a hazaiaknak is lehet keresnivalójuk. Bő öt perc és kezdünk a kiírás szerint. Ezúttal a nagy óra is működik majd, így az időt tudni fogjuk pontosan. A statisztika azonban ma még nem lesz elérhető.

Ipress Center-Vác: Balog, Arenhart – Farkas, Helembai, Temes, Bató, Basic, Szondi, Jovetic, Takács B., Vukcevic, Kácsor, Radosavljevic, Do Nascimento, Rédei-Soós, Hámori.

Győri Audi ETO KC: Kiss É., Bíró Boglárka – Szilovics, Knedlikova, Afentáler, Varga E., Élő, Hudák, Hársfalvi, Korsós, Görbicz, Pál T., Amorim, Orbán Adrienn, Puhalák, Tóth G..

Jó kis edzőmérkőzéssel tér vissza a kézilabda honlapunkra. A bajnoki címvédő, BL ezüstérmes Győri Audi ETO KC együttese érkezik a Vác otthonába. A váciak valamivel hamarabb kezdhették az alapozást, ugyanis a hazaiaktól csak az olimpián szereplő Arenhart és Nascimento hiányzott a felkészülés korábbi szakaszáról, míg a győrieknél több kulcsjátékos kapott Rióban fontos szerepet.

Az ETO az eddigi két edzőmeccsét nyerte, de a Mosonmagyaróvár és az MTK talán könnyebb ellenfél volt, mint az átalakult, megerősödött Vác. A felkészülési mérkőzéseken nem az eredmény a fontos, de így is a győriek esélyesebbek a győzelemre. Nincs már sok idő a bajnoki rajtig, így a formába hozás is lassan célegyenesbe érkezik. A vendégeknél Nora Mörk a legnagyobb új fogás, de remélhetőleg a tavalyi szezon sérültjei (Tomori, Korsós, Bódi, Tóth Gabriella) is mihamarabb formába lendülnek.

Sajnos a Vácnál sem minden fenékig tejfel, néhány hete az egyik kulcsjátékos, De Souza súlyos térdsérülést szenvedett, így ő vélhetően jó fél évig nem állhat a hazaiak rendelkezésére. Így is erős csapat lehet idén a Vác, amit az eddigi jól sikerült felkészülési mérkőzések is alátámasztanak.

Izgalmas meccsre számíthatunk, tartsanak velünk élő közvetítésünk alatt, szerdán 16 órától!