Hypo Niederösterreich – Siófok 19:33 (vége) | Ipress Center-Vác – Dunaújvárosi KKA 33:28 (vége)
Ipress Center-Vác
33:28 (19:15)
Dunaújvárosi KKA
vasárnap 04.09.2016, 17:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Ipress Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 – kor kezdődik.

Küszöbön a 2016-2017-es szezon nyitánya a magyar női kézilabdában. Az utolsó erőfelmérőt Vácott tartják, ahol is az Ipress Kupa keretében a tavalyihoz hasonló módon négy komoly együttes méreti meg magát. A házigazdák is remek csapatot alkotnak, nem beszélve az osztrák bajnok Hyporól, de a hazai nagyágyúk közül kettőt szintén figyelemmel kísérhetünk, a Dunaújvárost és a Siófokot.

Két nap alatt három magas hőfokú mérkőzést játszanak majd körmérkőzésszerűen a résztvevők. Az elmúlt évben a Dunaújváros nyerte az Ipress Kupát a Fehérvár, a Vác és a Siófok előtt. Idén is megjósolhatatlan a végeredmény, az Újváros játékosállománya kiváló, de sokat erősödött a Siófok és a Vác is, a Hypo egyelőre sötét ló.

Minden mérkőzést élőben közvetítünk szombaton és vasárnap is, tartsanak velünk!
    ----

Ipress Center-Vác: Balog, Arenhart – Radosavljevic, Do Nascimento, Soós, Hámori, Farkas V., Kácsor, Vukcevic, Takács B., Jovetic, Szondi, Basic, Bató, Temes, Helembai

Dunaújvárosi KKA: Csapó, Oguntoye – Azari, Takács D., Szalai, Micijevic, Vincze, Klujber, Hornyák B., Kovács A., Cifra, Molnár B., Termány, Karnik Sz., Gindeli, Kudor

Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

Tegnapi sérülését követően a pályán melegít Kovács Anna, ezek szerint, szerencsére biztosan nem volt komoly a tegnapi lábsérülése. Azt még nem tudjuk, hogy pályára is lép-e ma, nevezve biztosan van a meccsre. Igazából csak a presztízs a tétje ennek a találkozónak, ugyanis a Vác biztosan első, a Dunaújváros biztosan 4. helyezett lesz az Ipress Kupán. 15 perc és kezdünk!

Pár perc csúszásunk van, most zajlik csak a csapatok bemutatása. A vendégek piros mezben, a hazaiak fehér-kékben.

A Hypo és a Siófok megkapták a 3., illetve 2. helyért járó kupát, most pedig az előző szezon ifjúsági bronzérmes csapatát, a Váci NKSE-t köszöntik elért eredményéért. 2-3 percet még csúszunk várhatóan.

1

1
    Az első támadást a DKKA vezeti. (0:0)

1
    Kovács Anna a pályán. (0:0)
    1
    Éppen Kovács lövését fogja Arenhart, majd a lerohanásból Nascimento hozta helyzetbe HELEMBAI Fannyt. (1:0)

2
    Sárgalap a Dunaújvárosi KKA csapatának (Szalai) (1:0)

2
    Helembai kapott sárga lapot. (1:0)

2
    Nem jó a bejátszás, jöhet a Vác. (1:0)
    3
    Basic lövését tolja oldalra Oguntoye, ám NASCIMENTO a kipattanót értékesíti. (2:0)
    3
    AZARI a jobb szélről szerez szép találatot. (2:1)

4
    KOVÁCS Anna átlövése a jobb alsó sarokban. (3:2)

5
    Mindkét együttes az alapcsapatával a pályán. (3:2)
    5
    Helembai jó zárását TEMES Bernadett váltja gólra középről. (4:2)

5
    Arenhart fogja nagy bravúrral Cifra ejtését. (4:2)
    5
    Rohanós meccs lesz, SOÓS Viktória rendezetlen védelem ellen talál jobb kettőből a kapuba. (5:2)

6
    Azari kiszorított helyzetből lőtt, nem gond Arenhartnak. Eladja a Vác is, majd Azarinak hosszú az indítás. (5:2)
    6
    Nem ért vissza Azari, a helyén pedig SZONDI Zsófia a bal szélen betört és szépen átejtette Oguntoyét. (6:2)

6
    Máris kikéri első idejét a Dunaújváros, a Vác könnyedén lőtt 6 gólt 5:33 eltelt idő leforgása alatt. (6:2)

7
    Újvárosi támadással folytatódik a mérkőzés. Nincs csere egyik együttesnél sem. (6:2)
    7
    Remek találat, CIFRA váltja gólra Micijevic forintos labdáját. (6:3)
    7
    A túloldalon is remek figura, Soós bejátszását HELEMBAI vágta a hálóba beállóból. (7:3)
    7
    SZALAI Babett villámgyors válasza jobb kettőből. (7:4)

8
    Temes labdája pontatlan, ám a gyorsan induló Vincze ziccerét Arenhart lábbal kirúgja oldalra. (7:4)

8
    Hét perc alatt 11 gól, nem fogunk unatkozni. (7:4)
    9
    SZALAI Babett sodródott át jobb kettőbe, majd ügyesen húzta vissza a jobb alsóba. (7:5)
    9
    TEMES ütemtelen közbelövése teljesen átveri Oguntoye Viktóriát. (8:5)

9
    Azari lövését fejjel védi Arenhart, sarokdobás lesz. (8:5)
    10
    Arenhart újabb védését követően gyors indítás, bár kissé pontatlan, SZONDI végül megszerzi és Oguntoye ugyan belekap, de a labda beszédül a kapuba. (9:5)
    10
    Szerencse most amott, KOVÁCS Anna lövése beszédül Arenhart lábáról. (9:6)

11
    Basic góljába fújnak bele, Cifra kapott sárga lapot. (9:6)

11
    Karnik látványosan teremti földhöz Helembait, két perc a jutalma. (9:6)

11
    Vincze kapja le a Nascimentonak szánt labdát. (9:6)

12
    Micijevic lövését most olvasta Arenhart. (9:6)

12
    Hetest harcol ki Temes, eddig váratlanul aktív a váci játékos. (9:6)
    13
    NASCIMENTO pattintja be a hetest. (10:6)
    13
    Kiváló újvárosi figura végén CIFRA maradt teljesen üresen beállóban. (10:7)

13
    Időt kér a Vác is 12:42-nél. (10:7)
    14
    SOÓS Viktória klasszikus átlövésgólja jobb kettőből. (11:7)

14
    Soós kap két percet, a DKKA pedig hetest. (11:7)
    14
    KOVÁCS Anna a bal alsóba vágta a hetest. (11:8)

15
    Vészkapussal támad a Vác, Jovetic érkezett. (11:8)

15
    Basic tüzelt passzívnál, Oguntoye kikapta a jobb felsőből. (11:8)

15
    Micijevicre jött ki a figura, átlövése azonban a bal felső mellé-fölé szállt kevéssel. (11:8)

16
    Nascimentot lökték ziccerben, nincs ítélet. A hosszú indítás rossz a vendégeknél, pedig üres volt a hazai kapu. (11:8)

16
    Nascimento szed össze egy kipattanót, majd Szalai belül védekezik. Hetes. (11:8)
    17
    NASCIMENTO értékesíti a hetest. (12:8)
    17
    Gyors középkezdésekkel operál a DKKA, TERMÁNY Rita ezt gólra is váltja most, balra sodródva. (12:9)

18
    Belemenés Soósnál, erősen véleményesnek tűnt. (12:9)
    18
    SZALAI közbelövése viszont teljesen egyértelmű, gyönyörű találat. (12:10)

18
    Vukcevic kapott sárgát. (12:10)

19
    Cserélget a Vác, Radosavljevic is pályán és Jovetic is. (12:10)

19
    Basic góljába fújnak bele, majd eladja a Vác. (12:10)

19
    Vincze 100%-os ziccerét védi Arenhart bravúrral. (12:10)

19
    Temest ziccerben löki a levegőben Vincze, két perc a jutalma és hetes a Vácnak. Temest ápolni kell, egyelőre továbbra is a földön, a lövőkezét fogja. (12:10)

19
    Elnézést, a bal kezét jegelik, nem a lövő kezét. (12:10)

20
    Basic túlkombinálta, húzott lövéssel a felső léc fölé emelte a hetest. (12:10)

20
    Jó ideje támad már a DKKA. (12:10)

21
    Vukcevic ellen fújnak szabaddobást, érzésem szerint ez közel járt a két perchez, de megúszta a Vác. (12:10)
    21
    SZALAI lövésébe belekap a blokk, ez csapja be Arenhartot. (12:11)
    21
    Farkas, majd Hámori volt a labda útja, a figura végül JOVETICRE jött ki a jobb szélen. (13:11)
    22
    AZARI a jobb szélről lövi ki a hosszú alsót. Nem tudott meglógni a Vác, minden nyílt. (13:12)

22
    A Vácnál a cserecsapat játszik most, Kácsor és Balog Judit és érkezett. (13:12)
    23
    Eddig nem jöttek be a cserék a Vácnál, SZALAI lendületből érkezett és már az egyenlítést hozta meg. (13:13)

23
    Eladta a Vác, majd Karnik kapufáját összeszedi Hámori vetődve. (13:13)

23
    Azari teljesen feleslegesen rántja le Radosavljevicet, két perc. (13:13)

24
    Hámori előtt ketten is belül védekeztek. A Vác szerintem kicsit korán kezdett cserélgetni, de lehet, hogy előre eltervezték. (13:13)
    24
    NASCIMENTO most a bal alsót választja. (14:13)

24
    Termányt zavarták, így ellépte. (14:13)
    24
    JOVETIC a lerohanásnál az üres kapuba lőhetett, ugyanis vészkapussal támadott a DKKA. (15:13)

25
    Zovko kap sárga lapot az újvárosi kispadon. (15:13)

25
    Kovács Anna tüzelt középről, jócskán mellé. (15:13)

25
    Hámorit elütötték, emiatt passzolt rosszul, de nincs ítélet. Mindkét edző reklamál az utóbbi percekben. (15:13)

26
    Pontatlan az újvárosi hosszú indítás. (15:13)
    26
    JOVETIC a jobb szélről emeli át Oguntoyét. A kapus még belekapott, de védeni nem tudott. (16:13)

27
    Három gólos a hazai előny, továbbra is sok a csere, főleg a hazaiaknál. (16:13)

27
    Újvárosi cserék is, Termány és Karnik támadnak. (16:13)

27
    Klujber is pályán a jobb szélen. (16:13)

27
    Molnár Beatrix is a bal szélen, most éppen belemenést vétett. (16:13)

27
    Kovács Anna majdnem labdát szerzett, pechére éppen Termány lábára ütötte. (16:13)
    28
    FARKAS Veronika test melletti, szokásos szép lövését eresztette meg laposan, meglepte Oguntoyét. (17:13)

29
    Klujber került remekül helyzetbe balra sodródva, de Balog hárítani tudott. (17:13)
    29
    HÁMORI tört be sikerrel középen. (18:13)
    29
    VINCZE etette meg a rendezetlen váci védelmet, még vissza is rántották. (18:14)

29
    Vukcevicnek jár a két perc. (18:14)

29
    Hámori harcol ki büntetőt, Vincze nem tudta őt lekövetni ezúttal. Ez váci emberhátránynál történt, fontos mozzanat. (18:14)
    29
    NASCIMENTO a léc alá vágja a hetest. (19:14)

30
    A játékrész utolsó perce. (19:14)

30
    Vincze balról felkanyarodva tüzelt, Balog azonban számított rá és védett. (19:14)

30
    Vészkapussal támad a Vác hátrányban. (19:14)

30
    Helembai ellépi a fal előtt, de Oguntoye egyébként is kitornászta. (19:14)
    30
    TAKÁCS Dusmáta váltja gólra az emberelőnyt végül. (19:15)

30
    Már nem ért fel rendesen a Vác, a második félidőre maradt még öt másodperc emberhátrányuk. (19:15)

30
    Befejeződött az első félidő. (19:15)

Jól kezdett a mérkőzés elején a Vác, de az Újváros hamar elkapta a fonalat és folyamatosan tapadt. A kezdeti 7:3 után már egy gól is volt a különbség (főleg a tömeges cseréknek köszönhetően), amikor újra öttel megugrott a Vác. Cserélget jócskán az Újváros is, a felkészülési tornák éppen a kísérletezésre valók.

Az látszik, hogy mindkét csapat szeretné megnyerni a tét nélküli találkozót, ez a nézőknek élvezetes, jó játékot hoz, eddig a színvonallal sem lehetünk elégedetlenek. Nascimento jár az élen góllövésben a hazaiaknál öt találattal, de Joveticnek és Temesnek is voltak szép megmozdulásai, Helembai pedig a falban jelent állandó veszélyt. A vendégeknél Szalai Babett viszi a pálmát öt góljával, de Kovács Annának is van már három. Igen sok a technikai hiba az összecsapáson, ezen azért lehet javítani, de az irammal egyáltalán nincs gond.

Vác – Dunaújváros: 19-15, hamarosan folytatjuk az idei Ipress Kupa utolsó félidejével!
    ----

A második félidőt a Vác kezdi hamarosan. Az Újvárosnál Csapó érkezett a kapuba, rajta kívül Molnár, Klujber még a fiatalok közül a pályán.

31
    Elkezdődött a második félidő. (19:15)

31
    A Vácnál Radosavljevic, Hámori és Balog az alapcsapattól eltérő. (19:15)

31
    Ahogy kiegészült a Vác, máris előnybe kerül, Cifra két kezes lökésért két percre leül. (19:15)
    32
    NASCIMENTO éles szögből emeli át gyönyörűen a kapust. Előtte Temes mintha ellépte volna, de mehetett tovább. (20:15)
    32
    MOLNÁR csodásan lő a hálóba bal szélről, éles szögből. (20:16)

32
    Technikai hiba, labdakiejtés a Vácnál. Ez az emberelőny sem lesz túl előnyös a hazaiaknak. (20:16)

33
    Szalai előtt szétnyílt a fal, ám Balog bravúrral hárítja a ziccer. Utána az üres kapura dobás mellé száll, luxus. (20:16)

34
    Szalainál látszott a szándék, mégis hagyták betörni, Basic két kézzel lökte, két perc. (20:16)

34
    Kovács Anna lövése a felső lécről találja el a plafont. (20:16)

35
    Balog helyett mezőnyjátékos a pályán támadásban a Vácnál hátrányban. Kácsor Gréta. (20:16)

35
    Temes passza pontatlan Kácsor irányába. (20:16)

35
    Hámori jó ütemben állt Termány elé, belemenés. (20:16)

35
    Eddig csak 1-1 gól ebben a félidőben. (20:16)

36
    Passzív a Vácnál. (20:16)
    36
    HELEMBAI már teljes létszámnál kapta beállóban a labdát, nem is hibázott. (21:16)

36
    Megérdemelt hetest harcolt ki Termány. (21:16)

36
    Balog remek érzékkel védte lábbal Kovács Anna hetesét. (21:16)

37
    A túloldalon is hetes, Hámori harcolta ki. (21:16)
    37
    NASCIMENTO a bal felsőbe lőtte a hetest. Ha jól számolom, most érte utol a góllövőlistán Triscsukot. (22:16)

38
    Termány lövése száll mellé. (22:16)
    38
    Hát ezt honnan lőtte be RADOSAVLJEVIC! A bal szélen lendületből, nagyon kisodródva is valahogy bevarázsolta húzott lövéssel a kapuba. (23:16)

38
    Időt kér a Dunaújváros, hét góllal meglépett a Vác. (23:16)
    38
    KOVÁCS Anna használ ki jobb kettőben egy pillanatnyi védekezési hibát. (23:17)

39
    Az Újváros továbbra is két fiatal szélsővel operál, de a Vácnál is két csere játszik. (23:17)
    39
    TEMES Bernadett még egy emberrel a nyakán is belövi betörés után. (24:17)

39
    Karnik Szabina bűnhődik két percig az iménti visszarántásért. (24:17)

40
    Az imént beállt Hornyák tüzelt középről, fölé. (24:17)

40
    Helembai lépett a vonalra ziccerben. (24:17)

40
    Kovács Anna tört be, ám ziccerét Balog hárítja. (24:17)

40
    Basic sem talál be az üres kapuba a saját hatosától, most a kapufa segít a DKKA-n. (24:17)

41
    Azari visszatért a jobb szélre. (24:17)
    41
    SZALAI passzívnál bombázta a léc alá a labdát talpról, ütemtelenül. (24:18)

42
    Temes betörésgóljába fújnak bele. (24:18)
    42
    Sikertelen váci bejátszás után MOLNÁR lerohanásgólt szerez. (24:19)

43
    Micijevic tépte meg kicsit Hámorit, ez is két perc. Határesetnek tűnt inkább. (24:19)

43
    Temes adott kiváló labdát a bal szélre, Radosavljevic azonban a jobb kapufát találja telibe. Sokat segít most a Vác a Dunaújvárosnak. (24:19)

43
    Takács Bianka érkezett a Vácba. (24:19)
    44
    Addig adogatott az Újváros, míg csak megtalálta TAKÁCS Dusmátát, nem is hibázott beállóból. (24:20)

44
    Nascimento vállalta éles szögből, Csapó remekül védett lábbal. (24:20)

44
    Akár háromra is felzárkózhat az Újváros. (24:20)

45
    Érdekes, hogy Kovács Anna szinte nem is pihen a tegnapi sérülés ellenére sem. (24:20)
    45
    SZALAI Babett átlövésgólja bal kettőből. (24:21)

45
    Időt kér a Vác, 24:17-ről lett 24:21. (24:21)
    45
    RADOSAVLJEVIC javít, a bal szélről húzza be a hosszú alsóba. (25:21)

46
    Takács Bianka szerez labdát hátul. (25:21)
    46
    NASCIMENTO a jobb szélen ütemtelenül kapta, de így is bevarrja a rövidbe. (26:21)

47
    Kovács Anna lövése vélhetően Basic kezéről ment mellé, de a Vác jöhet. Nem látszott pontosan. (26:21)

47
    Temes vetődik egy labda után, majd Basic a jobb kapufát találja telibe átlövésből. (26:21)

47
    Németh András kap sárga lapot reklamálásért. Nascimento labdaszerzését ugyanis lefújták, pedig nem lépett a vonalra. (26:21)
    47
    TAKÁCS Dusmáta beállóból eredményes. (26:22)
    48
    Itt is TAKÁCS, Bianka váltja gólra Temes mesteri bejátszását. (27:22)

49
    Szalai helyett Hornyák támad a vendégeknél. (27:22)

49
    Két percre kiküldik Takács Biankát, miután Dusmátát nem engedte befordulni. (27:22)
    49
    MICIJEVIC bal kettőben használja ki könnyedén és gyorsan az emberelőnyt. (27:23)

50
    Micijevic is két percet kap pontosan ugyanazért, amiért az előbb Takács. (27:23)

50
    Basic passza pontatlan Radosavljevic felé. (27:23)

50
    Eddig ezt a félidőt Balog Judit védi végig a Vácnál. (27:23)
    50
    HORNYÁK Bernadett kiváló betörése bal kettőben. (27:24)

51
    Mindössze három gól a különbség, minden nyitott. (27:24)
    51
    HÁMORI tör be jobb kettőben tisztán, emelése a felső lécről éppen a vonal mögé pattant. (28:24)

51
    Szalai, Hornyák, Kovács Anna a belső hármas a vendégeknél. (28:24)

52
    Törlés miatt áll a játék, még 2 mp-ig emberhátrányban a DKKA, ezt már kilabdázzák majd. (28:24)

52
    Szalai lövését védi a visszatérő Arenhart, de marad a vendégeknél. (28:24)
    52
    HORNYÁKRA jött ki a figura, ő szép átlövéssel talál a jobb felsőbe. (28:25)

53
    Kácsor is pályán a Vácnál és Vukcevic is. (28:25)

53
    Blokkolják Kácsort, de Hámori megszerzi. (28:25)

53
    Temes közbelövése nagyon középre ment. (28:25)
    53
    KARNIK rendezetlen védelem ellen a jobb szélről talál be a léc alá. A Vác ezek szerint nem megy minden áron a győzelemre. (28:26)

54
    Nagy a birkózás középen. (28:26)
    54
    TEMES test mellett laposan lő a jobb alsóba. (29:26)

55
    Nem jut el Kovács bejátszása Takács Dusmátához. (29:26)

55
    Hetes a Vácnak, Nascimento előtt feküdt öt méteren Takács a ziccernél. (29:26)
    55
    NASCIMENTO talál be hetesből Oguntoyének. (30:26)

56
    Az Újvárosnál most Hornyák és Molnár a csere. (30:26)

56
    Arenhart védi Micijevic lövését, de szabaddobás. (30:26)

57
    Kovács közeli bombáját hatástalanítja Arenhart. (30:26)
    57
    BASIC klasszikus átlövésgólja lendületből jobbra sodródva. Közel a váciaknak a győzelem, de még van remény a vendégeknek, ha halvány is. (31:26)

57
    Időt kér az Újváros 56:20-nál. Belekapaszkodnak az utolsó szalmaszálba? (31:26)
    57
    Szép gól MOLNÁRTÓL a bal szélről, már nem az első szép megmozdulása. (31:27)
    58
    NASCIMENTO a jobb szélről lövi ki a hosszút, alighanem ezzel eldőlt a meccs. (32:27)
    59
    TAKÁCS Dusmáta maradt üresen a bal oldalon, nem is hibázta el a ziccert. (32:28)
    59
    HÁMORI vette észre a rést Hornyák mellett, szép betörés. (33:28)

60
    A mérkőzés utolsó perce kezdődött meg. (33:28)

60
    Szalait és Kovács Annát is szigorúan őrzi a Vác. (33:28)

60
    Fél perc hátra. (33:28)

60
    Mellé lőtt Hornyák ziccerben. (33:28)

60
    Basic még a fél pályáról bombázott kapu felé a dudaszó pillanatában, Csapónak bizony védenie kellett. (33:28)

Mérkőzés vége. (33:28)

Véget ért az Ipress Kupa ezzel, négy kiváló csapatot láthattunk. Ezen a tét nélküli zárómeccsen szinte végig a Vác vezetett és megérdemelten győzött. Mindkét együttes sokat cserélgetett, de igazán az alapembereknek ment jól a játék mindkét részről. A hazaiaknál Nascimento 10 gólig jutott, ami szintén aláhúzza klasszisát és hogy mennyire jól járt vele a Vác.

Temes is kiemelkedően jól játszott irányítóban és góllövésben is (5 találat). Arenhart hozott egy jó átlagot az első félidőben, a cserék közül Hámorinak voltak szép pillanatai. A vendégeknél Szalai jelentett állandó veszélyt és hét góljával is segítette csapatát. Kovács Anna rengeteget játszott, négy gólig jutott. Kellemes színfolt volt Hornyák és Molnár játéka is (2, illetve 3 gól), a meccs végén Takács Dusmáta is elemében volt. Mindkét együttes meg akarta nyerni a meccset, de a sok cserével bizonyították, hogy a fő cél ma a gyakorlás volt. Vincze és Soós például nem is játszottak a második félidőben.
    A Vác megérdemelten tartotta itthon a kupát, de az is látható volt, hogy se a Dunaújváros, se a Siófok nem mutatta még meg minden ütőkártyáját.