Ipress Center-Vác – Elios Kispest NKK 44:21 (vége)
Ipress Center-Vác
44:21 (23:13)
Elios Kispest NKK
szombat 17.09.2016, 18:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Női kézilabda NB1

Nem kegyelmezett a Vác a Kispestnek a nyitányon. Az első félidőben fokozatosan nőtt a hazai csapat az újonc fölé, majd a második játékrészben már nem sok sót evett meg az Elios Kispest. A gyors játékot és a harcosságot kiemelhetjük így is a vendégeknél, de ez rettentően sok technikai hibával párosult (ebben a Vác sem maradt el annyira). A vendégeknél Kiss Klaudia egyértelműen dicséretet érdemel, öt gólig jutott és végig veszélyesen játszott, kiemelkedett a Kispest csapatából. Helyenként Tamás és Schneider is jó villanásokat mutatott be, de Tamásnak a második félidőben már nem sok minden sikerült.

A hazaiak gyors, kiváló játékot mutattak be, a beállós, a szélső és az átlövőjáték is dicsérhető. A szélsők különösen kitettek magukért, Jovetic 11 (!) találatnál állt meg, Nascimento hét, Radosavljevic öt és a nem sokat játszó Szondi egy gólig jutott. A kapuban a második félidőben Balog Judit is sokat hozzá tudott tenni ezen a sok cserét hozó találkozón.

Végül 23 találat lett a különbség, a Vácnak a sok technikai hiba ellenére is igencsak kijött a lépés és sok gólos, közönségszórakoztató játékkal rukkolt elő a hazai csapat. Reálisnak a 4-6. hely elérése tűnik, de egy találkozó után ezt azért még nehéz megítélni. A Kispestnek védekezésben nagyon sokat kell fejlődnie, a Vácnak pedig az igazi erőfelmérő Érden következik.

Vác – Kispest: 44-21!
    ---- (19:32:48)

Mérkőzés vége. (44:21)

60
    Kiss Klaudia sportszerűen nem végzi el az időn túli szabaddobást. (44:21)
    60
    JOVETIC a jobb szélről befutva második beállóban került helyzetbe, nem is hibázott. Ma nagyon kijött neki a lépés. (44:21)

60
    Fél perc hátra. (43:21)
    60
    BÁRDINAK végül csak sikerül, a bal szélről veszi be a váci kaput. (43:21)
    60
    TAKÁCS Bianka egy szerzett labdát vált gólra középről. (43:20)
    59
    JOVETIC a jobb szélről eredményes. (42:20)
    59
    SCHNEIDER Éva pattintja be a labdát Balog mellett. (41:20)

59
    Hetest harcol ki a Kispest. (41:19)
    58
    Vukcevicen óriásit löknek ziccerben, fejjel véd Brunner, majd a helyét még nem teljesen elfoglaló kapus mellett JOVETIC könnyedén dobja be a kapuba. (41:19)

58
    Bárdi a bal szélről lő mellé, ő nem találta meg Balog ellen az ellenszert. (40:19)
    58
    SZONDI szerezte meg a kidobást, majd vezette a kapuig. (40:19)

58
    Bató tüzelt középről, jó szögből, Brunner rúgja mellé. (39:19)

57
    Kosik feleslegesen durváskodik Hámorival, ezért a combdobásért jár a két perc. (39:19)