Pedrosa
verseny vége
> >
Véget ért tehát Marc Marquez tíz versenyes győzelmi sorozata, Dani Pedrosa törte meg, Marquez ezúttal a dobogóról is lecsúszott. De nincs min búslakodnia a fiatal spanyolnak, hiszem az összetettben továbbra is nagy az előnye, 77 ponttal Pedrosa, 90 ponttal Rossi előtt, Lorenzo lemaradása pedig 128 egység, ami gyakorlatilag behozhatatlan.

A futam első harmadában Lorenzo vezetett, majd rövid párbaj után kénytelen volt Pedrosa előtt fejet hajtani, Dani pedig már nem is engedte ki kezéből többet a vezetést. Marquez szép lassan csúszott hátra, a verseny derekán még össze is koccant Iannonéval, ez is közrejátszhatott abban, hogy végül csak a 4. pozíciót kaparintotta meg, több, mint 10 mp-re a győztestől.

Büszke lehet a teljesítményére Valentino Rossi is, aki ebben az évben minden versenyt befejezett, számos dobogós helyezése is van már, most sérülten gyűjtött be egy újabbat.

A következő futam két hét múlva következik Nagy Britanniában, a Silverstone-i aszfaltcsíkon, tartsanak akkor is velünk, egész hétvégén élő közvetítéssel jelentkezünk a MotoGP eseményeiről!