Rossi (Yamaha)
verseny vége
> >
Szűk fél másodperccel gyengébb idővel, mint Marquez két héttel ezelőtti körrekordja, de Valentino Rossi így is szép eredményt elérve megnyerte a mai tesztnapot a gyári Yamahával. Igen szorosan mögötte Pedrosa a Repsol Yamahával. Mindketten 50 kör feletti teljesítményt futottak, ami a maláj hőségben dicséretes és főleg hasznos a csapatnak.

A mai nap egyik győztese Aleix Espargaro és a Suzuki, amely motor egyértelműen fejlődik, alig 6 tized a hátrány, a negyedik hely pedig igazán remek! Hab a tortán a visszatérő japán márkának, hogy újonc versenyzőjük, Vinales is kiválóan végzett, a 9. hely az övé.

A Ducatik számára még sok a feladat az új 2015-ös motorral, Doviziosonak meg kellett elégednie a 10. hellyel, Iannone pedig a 15. lett. Redding 11. pozíciója is figyelemre méltó, ahogy Bautista is csak eggyel végzett mögötte az új Apriliával. Bradlnak ma nem ment, csak a 18. helyen végzett, Melandri számára pedig egyelőre nehéz az átállás, 27. azaz utolsó hely az övé.

Holnap is folytatjuk élő közvetítésünket a MotoGP tesztjéről Sepangból, tartsanak akkor is velünk!