Rosberg (GER)
verseny vége
> >
Az unalomnak Verstappen ütközésekor lett vége, előtte elképesztően állt a zászló Hamiltonnak, de nem jól számolták ki a boxmunka teljes idejét, így nem ért vissza az első helyre, csak a harmadikra és ott is ragadt. Hatalmas csatát vívott Vettellel a második helyért, de Lewis nem tudott előzni, Rosberg pedig köszönte szépen az ajándékot és megnyerte a futamot.

A két Red Bull remekül teljesítve hozta a 4. és 5. helyet, Jenson Button pedig pontokat szerez végre a McLaren Hondának kiváló teljesítményt nyújtva a 8. helyével. A 20 pontos előnye Hamiltonnak 10 pontra olvad, a világbajnokság szempontjából ez jól jött, hogy elkövette a Mercedes ezt a csapathibát a felesleges utolsó kerékcserével.

Legközelebb Kanadából jelentkezünk élőben két hét múlva, tartsanak akkor is velünk!
Köszönöm figyelmüket!
----
Montoya (COL)
> >
Egészen hihetetlen győzelmet aratott Juan Pablo Montoya az idei Indy 500-on! A verseny elején koccant De Silvestroval és az utolsó helyről kellett felzárkóznia. Másrészt pedig Montoya eddigi egyetlen 500-as győzelme 2000-ben (!) történt és most 15 év elteltével ismét győz a kolumbiai, fantasztikus teljesítményt nyújtva.

Powerrel óriási csatát vívtak az első helyért, sokáig Dixon is nagyon ott volt az első hely környékén, de végül a dobogóról is leszorult, ugyanis Kimball bravúros harmadik helyet szerzett előtte. Rahal és Andretti a legjobb hondásként az 5-6. helyen végeztek. A sokáig kiválóan futó Pagenaud érthetetlenül visszaesett a végére, mindössze tizedik lett.

Jövőre ismét találkozhatunk az Indycar legjobbjaival, tartsanak akkor is velünk!