3:1
25:23 ; 21
> >
Hosszú szezonon van túl mindkét csapat, melynek méltó végállomása lett ez a párharc. Mind a Vasas, mind a Békéscsaba rengeteget tett le az asztalra, a Vasas kupagyőztes lett, míg a Békéscsaba a Challenge kupában jutott a legjobb 16 közé.
A mai mérkőzést, és ezzel a bajnokságot azonban a BRSE nyerte. Nagyon kevés döntött a két együttes között, a négy meccsből kettő csak a döntőszettben dőlt el. A másik két találkozón azonban elég magabiztosan játszottak a csabaiak ahhoz, hogy megvédhessék tavalyi bajnoki címüket. A Vasas számára komoly kiesést jelentett mind Miklai, mind a mai mérkőzésen Jókay mester kiállítása, amit nem tudtak orvosolni.
Az első szettet a vendégek kezdték jobban. Már 11-17-re is vezetni tudtak, innen fordítottak a hazaiak. A második felvonást már nem engedte ki a Vasas a kezéből, magabiztos végjátékkal egyenlítettek ki. Ellenfelüket azonban csak a harmadik szett közepéig, 8-8-ig tudták tartani. Ekkor szintet lépett a Békéscsaba, a vendégek pedig nem tudtak lépést tartani. A harmadik játszmát 25:17-re, míg a negyediket 25:12-re nyerték a hazaiak.
Ezzel tehát a női röplabda NBI bajnoka 3-1-es összesítéssel a Békéscsaba, köszönjük egész szezonon át tartó megtisztelő figyelmüket!
3:1
25:18
23:25
25:20
25:19
> >
Nagy az öröm a Tungsram Csarnokban, az Újpest ma 3:1 arányban legyőzte a Gödöllőt, ezzel eldőlt, hogy a 2014/2015-ös szezonban az UTE zárt a harmadik helyen. A fővárosiak a párharcban végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtva, a Gödöllő pályaelőnyét elvéve összesítésben 3:1 arányban bizonyultak jobbnak.
A szezon kezdetén az újpestiek célként a legjobb négy közé kerülést tűzték ki, ezt Andrea Milodanovics csapata túlszárnyalta, hittel és főleg sok munkával a lila-fehérek állhatnak fel a dobogó harmadik fokára.
A Gödöllő az elmúlt három szezonban mindig ott volt a legjobb háromban, ez évi teléjesítményük viszont "csak" a negyedik helyhez volt elegendő. A Pest megyeieknek ugyanakkor nincs okuk a szomorúságra, Széles Petráék kiváló csapatot alkotnak.
Köszönjük szépen a figyelmet, a következő szezonban ismét jelentkezünk.