Babos Timi megnyeri a meccset, ezzel továbbjut a második fordulóba!
2:0
7:611
6:0
> >
A 75 perces első szettet a sírból hozta vissza Jani Réka. 5:2-re vezetett a chilei már, Rékának játszmalabdát is hárítva sikerült egyenlítenie, majd kiharcolta a rövidítést. Amelyben két minibrékelőnyt is leadott, így Andrea Koch-Benvenuto jutott először szettlabdákhoz. Ezeket is hárította Réka, ezután neki négy játszmalabda kellett, hogy megszerezze a vezetést.

De a kihasználatlanul hagyott játszmalabdák mély nyomot hagytak a chileiben, aki a mindössze húsz perces második szettben játékot sem tudott nyerni, így Jani Réka ott van a második körben, első kiemeltként ott is esélyes lesz természetesen.
> >
Az első játszmát jól kezdte Lukács, összesen háromszor sikerült a szett folyamán elvennie Evtimova szerváját, aki egyáltalán nem találta a lépést és 6:2-re nagyon simán nyerte az első szettet Vanda.

A második elején is volt egy bréklabdája Lukácsnak, az nem sikerült. Utána azonban elképesztő fordulat állt be, mintha valami sérülés hátráltatta volna Lukácsot. 1:1 után egyetlen játékot sem tudott nyerni, zsinórban 11 gémet húzott be az orosz és így 6:1, 6:0-val (!) megfordította a mérkőzést és továbbjutott az ystadi tenisztorna második fordulójába.

Dia Evtimova – Lukács Vanda: 2-1!
2:6, 6:1, 6:0!
----
0:0
törölve
> >
Madarász Gergely visszalépett a tornától, az okát nem tudjuk, így a mérkőzést törölték.