Arsenal FC – Swansea City 1:0 (vége) | Manchester United – West Ham United 1:0 (vége)
Arsenal FC
1:0 (0:0)
Swansea City
szerda 16.01.2013, 20:30 • Emirates Stadium, London • FA Kupa

Megérdemelten jutott tovább az Arsenal, a Swansea ugyan kitűnően védekezett 85 percen keresztül, a 86. percben Wilsherenek sikerült túljárni a bravúrt-bravúrra halmozó Vorm eszén. Ezzel a győzelemmel az Arsenal bejutott a legjobb 16 közé az FA-Kupában, a legjobb 8 közé jutásért pedig majd Január 26.-án a Brightonnal kell megmérkőzniük. (22:27:18)

94
    Újabb Arsenal szöglet jöhet, ha engedi a játékvezető

93
    Le is telik ezzel a hosszabbításra szánt három perc

93
    A kirúgás után egyből megszerzik a labdát a hazaiak. Walcott harcol ki egy szögletet

90
    3 perc a hosszabbítás

90
    Walcottot állította meg lesen a játékvezető

86
    Az Arsenal gólt szerzett!

Cazorla passzolt Giroudhoz aki azonnal JACK WILSHEREHE elé tette a labdát! Az Arsenal támadója átvette a labdát, majd ~16ről védhetetlenül kilőtte a jobb alsót!

85
    Ismét nagyon közel jártak a gólhoz a hazaiak! A szöglet után egy lövést a gólvonalról mentett az egyik Swansea védő!

85
    Hazai szöglet jöhet

84
    Walcott lőtt ~7 méterről a kapura Vormon azonban most sem sikerült kifognia

82
    Arsène Wenger is cseréhez folyamodik. Abou Diaby helyén Aaron Ramsey folytathatja

81
    KAPUFA! Sagna ívelte középre a labdát, amit Walcott fejelt a kapufára

80
    Ki Sung-Yueng is megmutatta hogy pályán van! Szczesny kapuját vette célba, okosan a hosszúba próbálta helyezni a labdát, a hazai kapus épphogy odaért! Szöglet

79
    Giroud csapott le egy felpattant labdára, Vorm újabb bravúrt bemutatva védett!

70
    Walcottok ugratták ki, azonban nem bírt a rajta lévő két védő eszén túljárni az Arsenal támadója

69
    Cazorla passza után Giroud lőtt a tizenhatos széléről! Vormnak kellett kiszedni a labdát a jobb alsó sarokból

68
    Wilsheret buktatták, hazai szabadrúgás következhet a félpályáról

67
    Walcott próbálta kiszorított helyzetből beadni, azonban megpattant a beadás egy védőn, így csemege volt Vormnak

63
    Újabb hazai szöglet után Giroud lőtt, Britton blokkolt!

62
    Ismét kisebb fejetlenség alakult ki a Swansea kapuja elött! Wilshere vett le gyönyörűen egy labdát, majd kapura küldte. Vorm nagyot védett, a labda Walcott elé került, aki az ötösön belülről rákanalazta, de ott volt Danny Graham, aki mellel védte a lövést! Közel járnak a gólhoz az ágyúsok!

57
    Giroud tette veszélyesen középre a labdát, volt érkező ember, Britton az utolsó pillanatban tisztázott! Hazai szöglet jöhet

56
    Walcottnak nem sikerül átjutnia Agustienen, vendég bedobás jöhet

56
    Elbohockodják a vendégek, kontrázhat az Arsenal

55
    Swansea támadás végén Sagnaról megy ki a labda. Érkezhet a második vendég szöglet

53
    Kontrázni próbáltak a vendégek, azonban Graham rosszul találta el a labdát, így az beadás helyett a nézők között landolt

52
    Giroud lőtte el a kapu előtt a labdát, azonban csak ő volt elől a hazai csapatból

51
    Giroud vitte fel a labdát a félpályáról a vendég tizenhatosig, majd Cazorlához passzolt aki nem sokkal lőtte fölé a labdát!

49
    Elvesztették a labdát a vendégek támadás közben, majd Walcottot ugratták ki az ágyúsok aki Chico szorításában a kapu mellé lőtt!

Szabálytalanságok: 4 - 4

Hazai dominanciát hozott az első félidő, percről percre egyre veszélyesebb helyzetet alakítottak ki a hazaiak, persze azért a vendégeknek is akadtak lehetőségeik. Egyelőre egyik fél sem tudja akaratát ráerőltetni a másikra, bár ha a második félidőben is fenn tudja tartani ezt a nyomást az Arsenal abból előbb utóbb gól lesz.

46
    Óriási helyzet marad ki! A szöglet utáni fejetlenségben Vermaelen lőhetett tisztán a büntetőpontról, Vorm azonban bravúrral védett

42
    Fél percig a vendég tizenhatos előtt gurigáztak a hazaiak, közel jártak egy veszélyes helyzet kialakításához, Wilshere passza azonban pontatlan volt, így már Vormnál a labda

36
    Kis szöglet után beadással próbálkoztak a vendégek, a labda azonban anélkül szállt az alapvonalon túlra, hogy bárki hozzáért volna

35
    Chico ugratta ki tanítanivalóan Dyert! Egy hazai játékos viszont még időben beletudott lépni a lövésbe, így szöglet következhet!

34
    Egyelőre a Swanseanál a labda

34
    A középpályán küzdenek a felek a labdáért

32
    Egymást akadályozták az Arsenal játékosai. Kicsit jobb helyezkedéssel nagy helyzetet hozhattak volna össze a hazaiak

29
    Eljut az Arsenal térfelének közepéig a Swansea, majd Vorm kapusig visszapasszolgatnak a vendégek. Nagyon becsülik a labdát a Swansea játékosai

28
    Diabi szabálytalankodott De Guzmannal szemben. Vendég szabadrúgással folytatódhat a játék

27
    Meglepő módon 41% - 59% a labdabirtokolási arány eddig

25
    KAPUFA! A szabadrúgás kipattant a sorfalról, Routledgehez került aki középre ívelte. A beadásra Bartley érkezett, és a felsőlécre fejelte a labdát! Közel jártak most a gólhoz a vendégek

25
    Swansea szabadrúgás jöhet az Arsenal kapujától ~25 méterre, a jobb szélről. Egy jó beadás veszélyes lehet a hazaiakra nézve

25
    Másfél perce a vendégek ostromolják a hazai kaput

23
    Walcott próbálta áthámozni magát négy védőn egyszerre. Három védőn át is jutott, utána viszont elvesztette a labdát

22
    Coquelinhez került a labda a szöglet után, aki 16-ról rátűzte! Vorm védett nagyot

21
    Vermaelen lőtte fölé a szabadrúgást. Megpattant a sorfalon, így szöglet jöhet

20
    Chico mellett vitte el Walcott a labdát, majd elesett. Veszélyes helyről kap szabadrúgást az Arsenal

20
    Már a hazaiak támadnak!

19
    Graham lőtt csúnyán 18-ról a kapu mellé

19
    Kétszer is elvesztették ebben a percben a labdát a saját térfelükön a hazaiak.

15
    Nagyszerűen játszottak össze a vendégek a középpályánál, majd egy jó passz után Dyer lőhetett kapura. A lövés nem sikerült a legjobbra, de Szczesnynek észnél kellett azért lennie

10
    Nem tud helyzetig eljutni a Swansea az első tíz percben. Ne felejtsük el a Chelsea ellen is pont így játszottak, de amikor egy-egy hiba után lehetőségük nyílt támadni akkor góllal büntettek

7
    El is vesztette a labdát a Swansea, de a hazaiak nem tudtak valamire való akciót összehozni. Kirúgás következhet