CA Osasuna – Real Club Celta de Vigo 1:0 (vége) | Getafe CF – La Coruňa 3:1 (vége) | RCD Espanyol – Levante 3:2 (vége)
Granada – Real Madrid 1:0 (vége)
Granada CF
1:0 (1:0)
Real Madrid
szombat 02.02.2013, 22:00 • Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada • Primera División

A forduló meglepetését okozta a Granada!

A hazai csapat jól, fegyelmezetten és hatékonyan játszott, teljesen megérdemelten nyertek, és ezzel fontos három pontot szereztek a kiesés elleni harcban.

A Real Madrid harcolt, de ez ma kevés volt, mert ebben a a Granadával nem vehették fel a versenyt, s míg a hazaiak, ha kis szerencsével is de tudtak egy gólt szerezni, ez a fővárosiaknak sem közelről, sem távolról ne sikerült, így nem is lehetett más a végeredmény.

A Granada kispadján ma debütáló Alcaraz mester nem mindennapi sikert könyvelhet el a Real Madrid legyőzésével. Sok edzőnek ez egy életen át nem sikerül, neki az első mérkőzősén rögtön. Bravó!
    (23:56:21)

93
    Ronaldo egy jobbról érkező beadást fejel messze mellé

Nagy erővel támad a Real Madrid

92
    Hazai szöglet jön a jobb oldalról, Ighalo esik el, amikor kapura fordulna a védője mellett, mehet tovább a játék...

91
    Csere a Granadánál: lemegy Nolito, bejön Iriney.

3 perc a hosszabbítás

90
    Diego Lopez Ighalo elől tisztáz 35 méterre a kapujától

Meddő mezőnyfölénynél többre nem futja a Madridnak

87
    Csere a Granadánál: lemegy Torje, bejön Ortiz.

86
    Tono a kapujától messze kinn fejjel tisztáz Benzema elől

84
    Callejon 10 méterről lő, Tono véd, a kipattanót Benzema 5 méterről lövi 10 méterrel a kapu mellé...

A hosszabbítással együtt van hátra nagyjából tíz perc, ez már nagyon meleg a Real Madridnak

75
    Csere a Granadánál: lemegy Aranda, bejön Buonanotte.

73
    A szögletet Tono öklözi ki

73
    Benzema beadását Mainz vágja szögletre

72
    Benzema nagy labdát kap a 16-oson belül, de ő is rosszul veszi át...

71
    Ronaldo 18 méterről lő, Tono fogja a labdát

71
    Nolito kap egy jó beadást 12 méterre a kaputól, de nem tudja átvenni...

70
    Ronaldo jobbról tör be a 16-oson belülre, egy csel után lő, lepattan egy védőről

65
    Csere a Real Madridnál: lemegy Coentrao, bejön Marcelo.

65
    Mikel Ricót rúgja fel a horvát középpályás, besárgul

64
    Callejon kapna egy labdát a 16-oson belül, Mainz gyönyörűen kapcsolja le

Negyedóra elteltével sincs változás, helyzete is csak távoli lövésekből adódott a Real Madridnak

61
    Ighalo egy balról jövő beadást sarokkal húz kapura, Lopez kikíséri a kapu előtt elcsorgó labdát

52
    Callejon indítaná Benzemát középen, a kiugratást Tono szedi össze kifutva a kapujából

46
    A szünetben kettős cserét hajt végre a Real Madrid: lemegy Higuain, bejön Callejon, míg Khedira helyén Benzema játszik tovább.

A Granada bátor játékot mutatott be, és a góljukat akkor szerezték, amikor a Real Madrid már fölénybe került, vagyis a legjobbkor.

A fővárosiak alakítottak ki kis túlzással ígéretesnek mondható helyzeteket, de a befejezés nem sikerült egy esetben sem, és a mezőnyfölény ellenére sem volt benne a gól a játékukban.

Ezen gyökeresen változtatniuk kell, mert a lelkes hazai csapat nagyon fegyelmezetten teszi a dolgát, és az előnyük birtokában a kellő önbizalmuk is megvan ahhoz, hogy megnehezítsék a Real dolgát a folytatásban is.

45
    Khedira szorongatott helyzetből lő a kaputól 12 méterrel, mellé

44
    Ronaldónak szánnak egy labdát, de a kapujából kilépő Tono könnyedén fogja a labdát

43
    Ighalo nagy cselekkel kerül lövőhelyzetbe, de 12 méterről mellé lő

42
    Khedira lép be a 16-oson belülre, a passzát lefülelik a védők

5 perc van hátra az első félidőből, vajon tud egyenlíteni a Real?

32
    Ronaldo jó helyzetben lépne ki, de a bíró egy korábbi szabálytalanság miatt visszafújja a támadást

31
    Ronaldo ívelne a kapu elé, csúnyán elméri, a labda akadálytalanul jut túl az alapvonalon

A Granada gólt szerzett!
    A szögletből a rövid sarokra jön a labda, a tisztázni kívánó CRISTIANO RONALDO a saját kapujába csúsztatja a labdát! Öngól! 1:0

21
    Aranda tiszta helyzetből ad be a hosszú sarokra, Arbeola Nolito elől rúgja szögletre a labdát

15
    Xabi Alonso ad veszélyesen haza, alig megy mellé a labda...

10
    Nyom pakol oda Ronaldónak, a szabadrúgás után Coentrao indul el egy indíítással, kivezeti a labdát az alapvonalon túlra

8
    Khedira tesz vissza egy labdát a második hullámban érkezőknek, a védők felszabadítanak

1
    Iguan erőszakosan próbál labdát szerezni Mainz ellenében, a védő kikíséri a labdát

1

A Granada hátulról,a Real Madrid elölről harmadik a táblázaton, és egyikük sem elégedett ezzel a helyezéssel.

Ám ezen változtatni a madridiaknak van több esélye, hiszen legutóbbi három egymás elleni mérkőzésüket ők nyerték, összesítve 10-2-es gólkülönbséggel.

A hazai csapat rendkívül rapszodikusan szerepel, az utolsó tíz mérkőzésükön nem érték el egymás után kétszer ugyanazt az eredményt. Ebből az következne, hogy ma nem kapnak ki, mert azt megtették Sevillában legutóbb.

Meglepetés volna egy döntetlen is, de azt is észre kell venni, hogy a Madrid utóbbi öt idegenbeli mérkőzéséből egyet tudott csak megnyerni, igaz azt 5-0-ra, ráadásul a Valencia ellen. Vagyis, ha elkapják a fonalat, abból ez is kijöhet.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 22:00 - kor kezdődik.

Gólok: 22. Ronaldo (öngól)

Lapok:   34. Lopez (GRN), 55. Ighalo (GRN) - 55. Alonso (RMA), 65. Modric (RMA), 80. Marcelo (RMA)

Granada CF: Tono - Nyom, Mainz, Siqueira, Inigo Lopez - Mikel Rico, Recio, Nolito (91 Iriney), Torje (87. Ortiz) - Carlos Aranda (75. Buonanotte), Ighalo
    Real Madrid: Diego Lopez - Varane, Sergio Ramos, Coentrao (65. Marcelo), Arbeloa - Khedira (46. Benzema), Xabi Alonso, Modric, Di Maria, Ronaldo - Higuain (46. Callejon)

Játékvezetők: Antonio Mateu