Chelsea F.C. – Brentford 4:0 (vége) | Manchester City – Leeds United 4:0 (vége) | Huddersfield Town – Wigan Athletic 1:4 (vége)
Chelsea Football Club
4:0 (0:0)
Brentford FC
vasárnap 17.02.2013, 13:00 • Stamford Bridge • FA Kupa

0:0-ás félidő után beindult a Chelsea henger: Mata, Oscar, Lampard, és Terry találatával magabiztosan jutnak be az FA-kupa legjobb 16 csapata közé.
    Az 5 körben a Middlesbrough ellen lépnek pályára idegenben február 27-én este, akkor minden bizonnyal nehezebb dolguk lesz, mint ma! (14:54:25)

93
    David Luiz ment szögletre, meglesz a szépítő gól a vendégeknek, hamarosan megtudjuk

92
    Ivanovic dobhat be a félpályától

91
    Csendesen folydogál a ráadás

90
    4 perc lesz a hosszabbítás

89
    Tartja a labdát a Chelsea a vendégek térfelén

88
    A nézők már elindulnak haza felé, megkapták, amiért jöttek

87
    Nem jön vissza Reeves, az öltözőbe kísérik, nincs több csere, emberhátrányban fejezi be a meccset a Brentford

86
    Ápolni kell a fiatal vendég játékost, a lassítások alapján lehet, hogy a piros lap sem lett volna szigorú ítélet

85
    Luiz ütközi le Reevest, jogos a sárga lap, érthetetlen a durvaság 4:0-ás állásnál

83
    Forrester küldeni előre a labdát, de nem pontos az indítása, bedobással jöhetnek a hazaiak

82
    Chelsea gólt szerzett!!

GÓÓÓL! Kezdi megszórni magát a Chelsea! A kis szögletet követően Oscar ad be a tizenhatos csücskétől, JOHN TERRY pedig szinte null szögből gólt fejel!

73
    Most már biztos, a Chelsea jut a legjobb 16 közé, és játszhat a Middlesbrough csapatával az 5. körben 27-én

71

GÓÓÓL! Mata tör előre a bal oldalon, majd lehelet finoman tálal a középen érkező FRANK LAMPARD elé, aki 6 méterről bepasszolja a labdát Moore kapujába!

68

GÓÓÓL! Hazard adja le a labdát jobbra Ivanovicnak, aki laposan középre centerez, OSCAR pedig érkezik, és nagyon flegmán, 5 méterről sarokkal a kapuba passzol, Moore és egy hátvéd sem tudott tisztázni! Eldől a továbbjutás!

67
    Demba Ba ad nagyon rossz labdát ígéretes helyzetben, eddig ez nem a csatár napja

62
    Vendég kontra, Forrester kap picit hosszú labdát, egy az egyben mehetett volna, ha pontos a passz

58
    Brentford szöglet, beszorul a Chelsea a saját pályáján a saját kapuja elé!

58
    Megcsúsztatják a beívelést, de ne érkezik senki a második hullámban

57
    Szabadrúgás a vendégeknek az oldalvonal mellől

56
    A gól miatt ki kell támadniuk a Brentford játékosainak, ami újabb területeket nyithat meg a londoniak előtt

55
    Trotta helyett Forrester játszik a vendégeknél

54

GÓÓÓL! Vezet a Chelsea, idáig tartotta magát a kis csapat! Ba hátáról pattan JUAN MATA elé a labda, aki 18 méterről védhetetlenül lövi ki a bal alsót, Moore hiába vetődött!

49
    Majdnem vezet a Chelsea! Moore vetődve véd egy labdát, a kipattanóról éppen lemarad Ba!

Szabálytalanságok: 2:9

Hiába a Chelsea mezőnyfölénye, a vendégeknek meg voltak a lehetőségeik a vezetés megszerzésére.
    A londoniaknak pedig nagyon gyorsan változtatniuk kellene a hozzáállásukon, különben könnyen az Arsenal és a Liverpool sorsára juthatnak.

46
    1 perc lesz a hosszabbítás

45
    Ba fejeli ki a vendégek sarokrúgását

45
    Nagy helyzetben ment Lampard, szöglet a Brentfordnak!

44
    Ivanovic beadását Lampard pörgeti mellé 11 méterről, senkitől sem zavartatva!

39
    Szabadrúgás nagyon jó helyről a vendégeknek! Luiz még éppen a tizenhatos vonala előtt szabálytalankodott!

38
    Lampard lő kapura, amibe belefejelnek a vendégek, a labda végül a kapusnál köt ki

38
    Szabadrúgás a Chelsea javára a tizenhatos sarkától! Lehetőség a hazaiaknak!

37
    Moore jön ki a tizenhatoson kívülre, és rúgja el a hazaiak elől a labdát

36
    Oscar (Chelsea) van lesen

35
    Cole szerelik szépen, de nem tud megindulni a Brentford, mert Luiz megakadályozza az akciójukat

34
    Moses ad pocsék labdát, nem tudni, kinek szeretett volna passzolni

33
    Forshaw lövése megy ezúttal a bal kapufa mellé!

33
    Demba Ba estében próbál meg gólt szerezni, Moore résen volt, és fogja a labdát

32
    Ba csúsztat meg egy ívelést, a labda Moore kezében köt ki

31
    A Chelsea most azzal a bunkerfocival találja szemben magát, amit a londonika játszanak a BL-ben, kíváncsian várjuk, hogy ízlik ez nekik

26
    A meccs eddigi legnagyobb helyzete: Oscar kap Matától remek labdát, és estében elrúgja a kivetődő Moore mellett, de a kapufáról kifelé pattan a labda!

25
    Moses passza Cole háta mögé jön, így dobhatnak a vendégek

24
    Mata kap egy szabálytalan elzárást, a bíró nem érzi az esetet túl súlyosnak, mehet tovább a mérkőzés

24
    Mata beadásáról Ba lemarad, Cole pedig nagyon hosszan teszi vissza

23
    Ivanovic nem tud beadni, kirúgással jöhet a Brentford

22
    Mata passzát Lampard lövi el állítgatás nélkül 20 méterről, de nagyon lecsúszik a labda a lábáról

21
    Luiz adja be a labdát 2 emberrel a nyakán, azonban sikerül bedobásra menteniük a brentfordiaknak

20
    Tegnap az Arsenal hazai pályán esett ki egy második ligás csapat ellen, ha a Chelsea is lebecsüli ellenfelét, könnyen a kékek is szégyenben maradhatnak. A rend kedvéért a Liverpool is alacsonyabb osztályú csapat ellen esett ki, a két manchesteri csapat pedig ma illetve holnap lép pályára

19
    Sikerül felszabadítaniuk a vendégeknek

18
    Moses tör be a tizenhatoson belülre, középre adását Lampard nem találja el rendesen, a labda Oscar elé pattan, akinek lövésébe belevetődnek, újabb Chelsea szöglet jön!

17
    A Brentford teljesen vissza áll a saját térfelére, mondjuk ez nem is csoda a harmadik ligás csapattól, egyenlőre őrzik a döntetlent

14
    Ismét a vendégek kapusa rúg el egy haza adott labdát, ezúttal azonban Ba majdnem előbb ért oda, mint Moore

13
    Moore rúg előre egy hátra tett labdát

12
    Logan beadását Donaldson fejeli jócskán mellé

11
    Ivanovic fejeli vissza a hosszúra érkező szabadrúgást, de nem éri el senki, a labda így a kapu mellé száll!

10
    Moses harcol ki szabadrúgást szinte a szögletzászló mellől

10
    A Chelsea birtokolja a labdát, egyenlőre azonban nem alakított ki komolyabb helyzetet

8
    Forshaw lő 24 méterről, a jobb alsó sarkot vette célba, nem sokkal ment mellé!

8
    Cech vágja a mezőnybe a labdát, ami egyenesen a másik kapusig száll

7
    Terry ad hosszú labdát Mata számára, így kirúgással jöhet a vendég együttes

7
    A Chelsea az FA-kupa címvédője, nagy csalódás lenne a kékek szurkolóinak, ha már most búcsúznának a sorozattól

1
    A Chelsea a szokásos hazai szerelésében, a Brentford pedig piros-fehér mezben és fekete nadrágban lép pályára

1

Kezdősor:

Chelsea Football Club: Cech - Ivanovic, Terry, Cahill, Cole - Luiz, Lampard - Moses, Mata, Oscar - Ba

Brentford: Moore - Craig, Dean, Logen, Bidwell - Forshaw, Dougles, Adeyemi, Diagouraga - Donaldson, Trotta

Játékvezetők: Swarbrick - West, Ledger.

A harmadig liga 6. helyén lévő Brentford kalandos úton jutott el a mostani mérkőzésig.
    Az 1. körben az ötödik ligás Boreham Wood gárdáját győzték le idegenben 2:0-ra. A 2. körben már újrajátszásra kényszerültek, hiszen a negyedik ligás Bradford City otthonában 1:1-es döntetlent értek el, a visszavágón pedig hazai pályán is 1:1 lett, így jöhetett a 2x15 perc hosszabbítás. Ezalatt 3-szor is betaláltak, míg az ellenfél csak egyszer, 4:2 lett a vége.
    A 3. körben ismét újrajátszásra kényszerültek, hiszen a negyedosztályú Southend United otthonában 1:1-es eredményt értek el. A visszavágón, hazai környezetben 2:1-re sikerült diadalmaskodniuk.
    A 4. körben pedig bravúrt értek el a Chelsea ellen, hogy kiharcolták az újrajátszást, de nem valószínű, hogy továbbjutnak a párharcból

A londoni kékek a 3. körben léptek be az FA-kupáért folyó küzdelembe, itt a Southampton együttesét ütötték ki 5:1-re idegenben, majd jöhetett a 4. kör a Brentford otthonában.
    A hazaiak szurkolói mindenképpen továbbjutással számolnak, a kiesés szóba sem jöhet egy harmadosztályú ellenféllel szemben

Az FA-kupa 4. körének újrajátszott mérkőzését láthatjuk vasárnap 13 órától, ahol brentfordi 2:2 után a Stamford Bridge-en feszül egymásnak a Chelsea és a harmadosztályú Brentford.
    Ezen a mérkőzésen mindenképpen el kel dönteni a továbbjutás kérdését. A győztes az 5. körben Middlesbroughban lép majd pályára február 27-én, szerdán

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 - kor kezdődik.