SBV Vitesse Arnhem – FC Groningen 2:0 (vége) | HFC ADO Den Haag – SC Heerenveen 2:1 (vége) | PEC Zwolle – Feyenoord Rotterdam 3:2 (vége)
RKC Waalwijk – Ajax Amsterdam 0:2 (vége)
PEC Zwolle
3:2 (2:2)
Feyenoord Rotterdam
vasárnap 17.02.2013, 14:30 • IJsseldelta Stadion, Zwolle • Eredivisie

És ezzel vége!
    A Zwolle óriási meglepetésre legyőzi az eddig 4. Feyenoordot, ezzel feljön a 15. helyre!
    Drámai meccs volt, a Zwolle hat perc alatt kétgólos előnybe került Pellé öngólja, majd Lachmann találata után, ám a vendégek egy perc alatt egalizáltak a 33. és 34. percben. Ezt követően az első félidőben végig nyomtak, de a Zwolle kibekkelte, a Feyenoord pedig kipukkadt a második félidőre, amit Avdic a 76. percben Mulder hibája után büntetett. A sárga lapot nem hozó meccsen tehát a kiscsapat legyőzi a nagycsapatot! (16:26:12)

94
    Martins Indi van Polen mellett elesik, nincs szabad, kirúgás.

94
    Utolsó perc!

93
    Egy kifejelt labdát kapásból, a levegőből lőtt rá Goossens, mellé!

92
    Valpoort lesen.

92
    Játékvezetői szempontból jó meccs, Bramhaarnak egy sárgát sem kellett (eddig) kiosztania!

91
    4 perc a ráadás!

89
    Immers elé szerencsétlenkedte Broerse és Lachman, a szőke támadó lövését viszont Boer bravúrral védi, szöglet, ami nem veszélyes!

89
    Majd még egy szöglet, ezután Pellé az ötösön belülről centire pontosan Boerhez fejeli! Óriási egyenlítési lehetőség maradt ki!!!

88
    Betömörül a Zwolle, Broerseről megy szögletre egy labda, majd még egy szöglet.

86
    Valpoort Klichhez tette, ő pedig rávezette Janmaatra, majd mellélőtt!

85
    Ívelések tömkelege a hazai kapu irányába, nem is teljesen veszélytelenek, de egyelőre nem tud gólt szerezni a Feyenoord!

84
    A védő de Vrij helyén Goosens, muszáj támadnia a Feyenoordnak!

82
    Mokhtar helyén Valpoort a győzelemre álló csapatnál!

81
    Pellé tette Boetiushoz, aki 10 méterről mellécsavart!

79
    A gyors és kis Feyenoord-szöglet sem vezet eredményre!

78
    Martins Indi flipperezett Lachmannal, a rotterdamihoz pattan a labda, aki oldalhálót lő!

77
    Slot helyén Gravenbeek a kiscsapatban!

76
    A Zwolle gólt szerzett!

Mulder elvéti a szögletet, Avdic pedig az üres kapuba passzol! A második Zwolle-gól szögletből, ez most egyértelműen Mulder hibája! 3-2!!