Chelsea F.C. – Brentford 4:0 (vége) | Manchester City – Leeds United 4:0 (vége) | Huddersfield Town – Wigan Athletic 1:4 (vége)
Huddersfield Town
1:4 (0:2)
Wigan Athletic
vasárnap 17.02.2013, 16:55 • John Smith's Stadium Huddersfield • FA Kupa

A Wigan jut be az FA-kupa legjobb 8 csapata közé, miután magabiztosan lépett túl a Huddersfield együttesén.
    Összességében meglátszott a csapatok közötti osztálykülönbség, amit a hazaiaknak ezúttal nem sikerült ellensúlyozniuk a lelkesedésükkel.
    A vendégek pedig tovább menetelhetnek, és várhatják a sorsolást! (18:48:57)

91
    3 perc lesz a hosszabbítás

90
    Utolsó vendég csere: McArthur helyére McCarthy áll be

89
    A Wigan gólt szerzett!

GÓÓÓL! Végleg eldől! Smithies rosszul gurítja ki a labdát, amire AROUNA KONÉ csap le, és 14 méterről óriási gólt akaszt a hazai kapuba, ezzel megszerzi önmaga második, csapata negyedik találatát!

88
    Danns ad be élesen, Robles azonban kivetődbe rácsap a labdára, ha nem teszi, gólt szereznek a hazaiak, ugyanis bent üresen érkezett Vaughan!

84
    Smithies öklözi ki a sarokrúgást, majd a visszatett labdát is kivágják a hazaiak

83
    Szöglet a Wigan javára

83
    McManaman sárgul be időhúzásért

83
    Smithies vetődve üt bedobásra egy éles beadást!

82
    Most a Wigan támad

81
    Sikerül tisztázniuk a vendégeknek, a hazaiak belekezdtek a hajrájukba!

80
    Hunt passzolna középre a ziccerben érkező Vaughan elé, de egy vendég védő lefüleli az átadást

71
    Vaughan fejese megy éppen csak mellé, a vendégek kapusa mozdulni sem tudott!

71
    Támadásban a Huddersfield Town

70
    Robles rúgja ki kézből a labdát

69
    Bedobás a vendégeknek, akik szemmel láthatóan már szeretnének túl lenni a mérkőzésen

64
    Scananell próbál betörni a tizenhatoson belülre, de 3 Wigan játékos együttes erővel szereli

63
    Kicsit talán felélénkül a mérkőzés

62
    A Huddersfield gólt szerzett!

GÓÓÓL! A semmiből szépítenek a hazaiak! Egy bal oldali beadás után LEE NOVAK szépen emelkedik, és 10 méterről a kapufa segítségével gólt fejel! Woods adta a gólpasszt!

58
    Gyakorlatilag most mát eldőlt a továbbjutás kérdése, a hazaiak nem fognak 0:3 után felállni, pláne úgy, hogy idáig egy nagy helyzetük volt csak

57
    Első vendég csere: Espinoza helyére Maloney áll be

56

GÓÓÓL! Eldől a párharc! Gomeztől kapja vissza a labdát MACARTHUR, és 16 méterről hatalmas gólt akaszt a hazai kapuba!

Labdabirtoklási arány: 38% - 62%

2:0-ra vezet a Wigan 45 percnyi játékot követően, mondhatjuk, megérdemelten, hiszen a hazaiaknak nem volt komoly gólszerzési lehetőségük.
    Ha nem változik gyökeresen a játék képe, akkor a vendégek jutnak a legjobb 8 közé.

46
    Nem alakul ki már veszélyes akció a ráadásban

45
    1 perc lesz a hosszabbítás

44
    Az első hazai helyzet: Danns dobja magát egy beívelt labdára, nem sokkal marad le róla!

44
    Bedobás a hazaiak javára közel a vendégek kapujához

43
    Lassan vége az első félidőnek, és a Wigan megnyugtató előnyben van, miközben a hazaiaknak még helyzetük sem volt

41
    A mérkőzés eddigi képe alapján kijelenthetjük, hogy nagy valószínűséggel az első osztályú csapat jut tovább ebből a párharcból

40

GÓÓÓL! 2:0 a Wigan javára! McManaman tör be az alapvonalig, a visszatett labdát sikerül 6 méterről kapura rúgni, ezt még óriási bravúrral védi Smithies, de a lesen álló AROUNA KONÉ fél méterről hanyag mozdulattal, háttal a kapunak besarkazza a levegőből a labdát!

39
    Kényelmesen passzolgatnak a vendégek, az eredmény miatt nyugodtan megtehetik

37
    Espinoza marad nagyon egyedül, lövésre szánja el magát 20 méterről. Talán jobban járt volna, ha még viszi a labdát, vagy passzol

36
    Gomez szabadrúgása élesen jön középre, de a hazaiak kivágják a játékszert a mezőnybe

32
    Reméljük, ez a találat jót tesz majd a mérkőzésnek, ahol a gólon kívül helyzetet nem láthattunk!

31

GÓÓÓL! Vezet a Wigan! CALLUM MCMANAMAN kap remek labdát a bal oldlaon, aki passz helyett 7 méterről kilövi a bal fölsőt!

24
    Kirúgással jöhet a Wigan, az eddigi színvonal eléggé gyenge, és még helyzetet sem nagyon láthattunk

13
    Szöglet a vendégeknek, akik kezezés miatt büntetőt reklamálnak!

12
    Idáig egyik csapat sem válla túl nagy kockázatot, és az osztálykülönbség sem látszik

10
    Claytont figyelmezteti a bíró, legközelebb lapot fog kapni

9
    Robles vágja előre a labdát

8
    Eddig még nem láthattunk komolyabb helyzetet a mérkőzésen, jórészt mezőnyjáték zajlik a pályán

7
    Danns tud fejelni 10 méterről, a gyengécske próbálkozás azonban nem okoz gondot a Wigan kapusának

1
    A Huddersfield Town kék-fehér csíkos mezben és fehér nadrágban, míg a vendég Wigan Athletic tiszta feketében és citrom sárga sportszárban lép pályára

1

Kezdősor:

Huddersfield Town: Smithies - Hunt, Clarke, Gerrard, Woods - Danns, Arfield - Clayton, Atkinson, Lee - Scannell

Wigan Athletic: Joel - Stam, Figueroa, Golobart, Scharner - Espinoza, McArthur, Fyvie - Jordi Gómez, Koné, McManaman

Játékvezetők: Oliver - Flynn, Russell.

Fogadni mernék...
    H 3.25 D 3.25 V 2.02

Az első ligában szereplő Wigan csak szenved, utolsó előtti az együttes. Az FA-kupa 3. körében meglepetésre hazai pályán ikszeltek (1:1) a harmadosztályú AFC Bournemouth gárdájával, majd az újrajátszás alkalmával idegenben győzték le őket 1:0-ra.
    A 4. körben az ötödik ligás Macclesfield Town gárdáját verték idegenben 1:0-ra.
    A szurkolók továbbjutást várnak a csapattól az 5. körben is az alacsonyabb osztályú Huddersfield Town ellen.

A Huddersfield Town a 3. körben csatlakozott be a kupaküzdelmekbe, itt a szintén másodosztályú Charlton Athleticet győzték le idegenben 1:0-ra.
    A 4. körben otthon 1:1-re végeztek a Leicester City-vel, majd az újrajátszás során Leicesterben tudtak 2:1 arányban győzni.
    Hazai pályán megpróbálják begyűjteni a Premier League-ben szereplő Wigan skalpját is, meglátjuk, sikerrel járnak-e.

Elérkeztünk az FA-kupa 5. köréhez, ahol már csak 16 csapat van versenyben a rangos trófeáért, a tét tehát a legjobb nyolc közé kerülés!
    A másodosztály 18. helyén szerénykedő Huddersfield Town fogadja hazai pályán a Premier League 19. pozíciójában lévő Wigan Athletic gárdáját

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 62. Novak - 31. McManaman, 40. Koné, 56. McArthur, 89. Koné

Lapok:   59. Vaughan (HUD) - 83. McManaman (WIG)

Huddersfield Town: Smithies - Hunt, Clarke, Gerrard, Woods - Danns, Arfield, Clayton, Atkinson(Vaughan, szünetben), Scannell(Norwood, 65.) - Lee(Novak, szünetben)
    Wigan Athletic: Robles - Stam, Figueroa, Golobart, Scharner - Espinoza(Maloney, 57.), McArthur(McCarthy, 90.), Fyvie - Jordi Gómez(Beausejour, 74.), Koné, McManaman

Játékvezetők: Oliver - Flynn, Russell

Nézőszám: 13000