VfB Stuttgart – Norimberk 1:1 (vége) | Hannover 96 – Hamburger SV 5:1 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – VfL Wolfsburg 1:1 (vége)
FC Augsburg – 1899 Hoffenheim 2:1 (vége) | Bayern München – Werder Bremen 6:1 (vége) | FC Schalke 04 – Fortuna Düsseldorf 2:1 (vége)
VfB Stuttgart
1:1 (0:0)
1. FC Norimberk
szombat 23.02.2013, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Bundesliga

Igazságos döntetlen született a VfB Stuttgart - FC Nürnberg mérkőzésen. Az első félidőben a hazai gárda játszott jobban, többször is vezetést szerezhettek volna. A második félidőt viszont a Nürnberg kezdte jobban, mégis a Stuttgart szerzett vezetést. A vendég alakulat nem adta fel, és ez végül eredményre is vezetett, hiszen sikerült kiegyenlítenie.
    Összességében kiegyenlített, harcos mérkőzést láthattunk. (17:24:31)

92
    A csapatok már a mérkőzést végét várják.

91
    A most pályára lépett Maxim rúgja be a hazaiak szögletét.

90
    2 perc hosszabbítást mutat a játékvezető.

90
    Holtzhauser helyett Maxim a pályán.

89
    Középen járatja a labdát a Stuttgart.

87
    Bal oldalon vezetnek támadást a hazaiak, de végül elveszítik a labdát.

86
    5 perc maradt hátra a mérkőzésből, a hazaiaknak sűrgősebb.

86
    William Kvist válaszol lövéssel, de lövése a kapu mellé száll.

85
    Balitsch lövése kerüli el a Stuttgart kapuját.

84
    A gólszerző Traore helyett a pályán Macheda. Traore elfáradt a végére.

82
    Egyre-másra vezeti a támadásokat a sváb alakulat. Holzhauser íveli be a szögletet.

81
    Raphael Holzhauser végzi el a szabadot. A Stuttgart sebességet váltott.

80
    Egy gyors támadás a hazaiak részéről, azonban a labda későn érkezik Ibisevichez, aki így már lesen maradt.

79
    Kiyotake végzi el a szabadrúgást, miután a hazaiak szabálytalankodtak.

78
    Feulnernek már több ígéretes próbálkozása volt a mérkőzésen, ami végül góllá érett. Eddig kiválóan játszik a Nürnberg játékosa.

77
    A Nürnberg gólt szerzett!

MARKUS FEULNER szerzett gólt, miután Chandler pontosan passzolt hozzá.

75
    Jobb oldalon próbál támadást vezetni a Stuttgart, de végül rossz a passz.

74
    Középpályán járatja a labdát a hazai csapat.

73
    Harnik helyett Okazaki a pályán. Harnik kicsit elfáradt, sokkal aktívabb volt az első félidőben.

70
    20 perc maradt, a Nürnbergnek arra, hogy egyenlítsen..

69
    A szögletet a hazaik a mezőnybe rúgják.

68
    Holzhauser rúghat szögletet hazai részről.

67
    Polter helyett Pekhart a pályán. A vendégek ezzel a cserével a támadójátékukat szeretnék átszervezni.

65
    Támadást vezet a Nürnberg, majd Feulner fejezi be lövéssel az akciót.

64
    A stuttgarti gól után kezd magához térni a vendégegyüttes.

63
    A vendégcsapatból Polter is besárgul.

62
    Sebastian Polter fejese alig ment mellé, egyenlíthetett volna a Nürnberg.

61
    Annak ellenére, hogy a Nürnberg jól kezdte a második félidőt, ezekben a percekben egyértelműen a hazaiak dominálnak a pályán, nyilván a vendégcsapatot a bekapott gól is megzavarta.

60
    Sárga lapja után Martin Harnik eresztett meg egy lövést kapura, gól azonban nem született.

59
    A hazai oldalon Harnik kap sárga lapot.

58
    Chandler részesül sárga lapos figyelmeztetésben.

55
    A hazai támadó Ibisevic próbálkozott lövéssel, de az eredmény változatlan maradt.

54
    Kytoake nagyon aktív a második félidőben, most egy lövéssel próbálkozott, de az elkerülte a kaput.

52
    A Stuttgart játékosa blokkolta Alexander Esswein kísérletét.

51
    A Stuttgart gólt szerzett!

IBRAHIMA TRAORE juttatja vezetéshez a hazaiakat. A gól kicsit a semmiből jött, hiszen jóval aktívabban kezdtek a vendégek.

50
    Bedobással jöhetnek a hazaiak.

48
    A Nürnberg játékosa, Markus Feulner találta el a kaput, gól azonban nem született. Jól kezdi a második játékrészt a Nürnberg.

47
    Szabadrúgással jöhet a Nürnberg, amit Kiyotake végez el.

46
    A szünetben cserélt a nürnberg, lement Kanazaki, helyette Esswein a pályán.

46

A mérkőzés első félidejében a hazaiak sokkal aktívabban, szervezetebben játszottak. Hogy a szünetben döntetlen az állás, azt a vendég alakulat a szerencsének is köszönheti. Ha a Nürnberg pont vagy pontokkal szeretne távozni Stuttgartból, akkor a második félidőre igen fel kell javulni a támadójátékuknak.

45
    A vendégek már nagyon szeretnék, ha a játékvezető lefújná a mérkőzést.

44
    A legvégén majdnem gólt kapott a Nürnberg, de végül Ibisevic fejeséből nem született gól.

43
    Raphael Holzhauser pórbálkozott gólszerzéssel, de végül blokkolják.

41
    Kvist lőtt kapura, de a lövése elkerülte a kaput.

40
    A hazaiak fokozzák a nyomást az első félidő vége felé.

39
    Holzhauser jobb oldalról rúghat szabadrúgást, majd belövi a Nürnberg kapuja elé.

38
    A Nürnberg már a középpályán megpróbálja megszűrni a hazai támadásokat.

37
    Bedobással jöhetnek a vendégek.

36
    A Stuttgart most megpróbálja széthúzni a játékot, és jól játsszák meg a széleket.

35
    Harnik lövése után, nagy helyzet alakult ki a vendégkapu előtt, azonban az eredmény nem változott.

33
    A Nürnberg csapatából Feulner is megpróbálkozott egy lövéssel, de a labda a kapu mellé csapódott.

32
    Harnik próbálkozott már nem először lövéssel, de lökete elkerülte a kaput.

30
    Harnik próbálta meg kiugratni Ibisevicet, de labdáját a vendégek lefülelik.

28
    A Stuttgart jobb oldalról próbált meg támadást vezetni.

27
    Középen adogat a Stuttgart, keresik a rést a vendégfalon.

26
    Szabadrúgással jöhet a Nürnberg, de a középre ívelt labdát a hazaiak könnyen kifejelték.

25
    A Nürnberg kapusa a mezőnybe rúgja a labdát.

24
    Harnik is megpróbálkozott egy lövéssel.

23
    A Nürnberg támadását Polter lesen maradása állítja meg.

22
    Gentner próbálkozott lövéssel, de a vendégkapus hárított.

21
    Egy hazai támadást követően, büntetőt reklamálnak a szurkolók, de a visszajátszásból látni, a védő a labdát találta el.