Győr – 1. FC Slovácko 1:1 (vége) | Ferencvárosi Torna Club – 4:1 (vége) | Diósgyőri VTK – Gaz Metan Mediaș 0:3 (vége)
Győr – 1. FC Slovácko 4:0 (vége)
Diósgyőri VTK
0:3 (0:3)
Gaz Metan Mediaș
szerda 03.07.2013, 18:00 • DVTK-stadion, Miskolc • Felkészülési mérkőzések

A DVTK legközelebb megyei riválisával, a Mezőkövesddel mérkőzik meg, azt is közvetítjük, továbbra is kövessenek minket!

A mérkőzés ugyan a hazaiak mezőnyfölényével zajlott le, de az első félidő pontos Medinas befejezései eldöntötték a találkozót. A második félidő sokkal langyosabban zajlott le, komolyabb helyzet nem alakult ki. A végeredmény ahogy az első félidőben most sem ad reális képet a találkozóról.

90
    Munteanu passzolt Gheorghénak, aki hosszas cselezgetés után ívelte be Bravonak, de ő mellé fejelte.

89
    Avram tekerte be a jobb oldalról a labdát, Vicinho elől kellett kivágnia Nagynak a labdát.

87
    Bogáthi szerzett labdát a jobb oldalon, Avram könnyelműsködött, befelé húzott és ballal tűzte rá, de a rövid felsőből könnyedén szedte le az erős labdát Greab.

86
    Hornyák felé ment Kostic labdája, de lefülelte Petre, az ötlet jó volt.

85
    A Diósgyőr birtokolja a labdát, de nulla kreativitással és képzelő erővel játszanak. a Medgyes ráér.

83
    Újra Gohér a főszerepben a bal oldalon mehetett volna el egyedül, de lest ítél a játékvezető.

82
    Szöglettel felérő szabadrúgás, Gohér íveli be, Nagy elől azonban kiöklözi Greab.

81
    A diósgyőriek mezőfölénye meddő. Irányítják a játékot, de fegyelmezetten védekezik a Medias és a kontráik életveszélyesek.

79
    Már a másik oldalt a labda, Vicinhot ugratták ki a társak és egy az egyben mehetett a kapusra, de cselezésbe kezdett és visszaértek a védők, de még így is az üres kapura lőhetett, de fölé emelte.

79
    Hornyák gyenge lövése halt el Greab kezei között.

78
    Petre ívelt be egy távoli szabadrúgást, de kifejelte a magyar csapat.

75
    Vicinho került helyzetbe a tizenhatoson belül egy beadás után, de mellé durrantott.

74
    Rudolf sérülés miatt kénytelen elhagyni a pályát.

73
    Rudolf maradt lent, ápolni kell.

72
    A vendégek mestere, Cristian Dulca a napokban került a Medgyes élére, csak úgy mint a Diósgyőré Szivics.

71
    A lövés felé ment... sokkal..

70
    Rudolf ügyeskedett a jobb oldalon, de Petre felvágta és a tizenhatos jobb sarkánál rúghat Gohér kapura.

69
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Gallardo, bejön Csirszki.
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Bacsa, bejön Bogáthi.

68
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Frasinescu, bejön Gheorghe.

67
    Rudolf harcolt ki a tizenhatos bal sarkánál szabadrúgást, amit a sértett is végzett el, de felé rúgta.

66
    Rudolf próbált megiramodni, de Frasinescu ügyesebb volt és kirúgással jöhetnek a vendégek.

65
    Magyarul Medias város a Medgyes nevet viseli.

64
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Husic, bejön Hadek.
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Pavon, bejön Kostic.

62
    Szétszakadt a pálya, előbb Zaharia szerzett labdát a jobb oldalon és adta le a labdát Todeanak aki lőtt, de blokkolták, utána Vadász indulhatott és passzolt Bacsának, de a lövése mellé ment, ráadásul lesen is volt.

61
    Vadász kapta jobb oldalon üresen a labdát, de nem tudta levenni, pedig indulhatott volna.

61
    Takács ívelt be a jobb oldalról, de Bacsa elől fogta meg Greab.

60
    Gallardo szerzett labdát, majd indíthatott kontrát, de pontatlan volt Bacsa felé küldött labda.

59
    Kontrázni próbált a Medgyes, Vicinho indult meg a jobb oldalon, de nem tudta beadni, kirúgás.

58
    Gallardo harcolt ki szögletet, amit Gohér tekert be a jobb oldalról. Az elsőt szögletre mentették a védők, a másodikat Zaharia fejelte ki.

57
    Lassabb a második félidő, mint az első. A vendégek ráérnek, a Diósgyőr pedig nem tudja áttörni a védelmet és komoly helyzetet kiharcolni.

56
    Todea és Avram játszottak össze a bal oldalt, de blokkolják a beadást.

55
    Rudolf ívelt magasan középre, de kifejelik a védők.

54
    Rudolf került a földre, gyorsan próbálták elvégezni, de számított rá a Medgyes

54
    2011-ben a Medias az Europa Ligát is megjárta, ahol az Austria Vienna állta útjukat a selejtezőben és búcsúztatta őket 3-1-es összesítéssel.

53
    A kontrákat hatástalanítják a hazaiak.

52
    Próbálja átvenni a játék irányítását a DVTK és sorozatos szögletekhez jutnak, de egyelőre hatástalanok.

48
    Ezzel a kerettel folytatja a találkozót a Medias.

47
    Egyből lövéssel próbálkozik meglepni ellenfelét a Diósgyőr Pavon próbálkozott, mellé, fölé.

46
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Husic, bejön Vadász.
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Simic, bejön Tajti.

46
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Vági, bejön Gohér.
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Elek, bejön Takács.
    Csere a Diósgyőri VTK-nél/nál: lemegy Seydi, bejön Vadász.

46

A második félidőre "sorcserét" alkalmazott a vendég mester.

Jobban kezdte a mérkőzést a hazai csapat, több helyzetet is dolgoztak ki, de a semmiből szerezte a gólokat a kontrára játszó vendégek. Az eredmény nem mutatja a játék képét.

45
    Nincs hosszabbítás, a félidő eredménye: 0-3

45
    Gallardot borítja fel Llullaku, szabadrúgás.

44
    A Gaz Metan gólt szerzett!

Tahar indított egy kontrát és két perc alatt a második gólt szerzi a Medinas, név szerint Llullaku.

42

Egy teljesen ártalmatlan helyzetből lőtt kapura Tahar 25 méterről, 0-2.

41
    Seydit próbálta Pavon kiugratni, de mélyre sikerült Plesca fogta meg.

40
    De Oliveira nagyon ügyesen technikásan játszik.

39
    Rudolf próbálta a bal oldalon Vágit kiugratni, de Madalin most házul ügyeskedett és lefülelte.

39
    Bacsa már három embert is áttudott játszani, de a negyedik megállította, szabálytalanul.

38
    Kezdi átvenni a mérkőzés irányítását a vendég gárda.

37
    Kis szöglet, de Oliveira végzi el, Cojocneannal játszott össze majd ő tekerte be és Madalin pörgetett a léc fölé.

36
    28 méterről rúghat szabadot a Medias. De Oliveira végezte el, Simic bravúrral hárított, szöglet.

35
    A szabadrúgást most Husic végezte el, de mellétekerte.

35
    Sárgalap de Oliveira (Gaz Metan Mediaș). Szabálytalanságért kapta a "jutalmát".

35
    Újra Bacsával szemben szabálytalankodnak, hasonló távolságból, de a baloldalról.

33
    Rudolf végezte el a veszélyesnek tűnő pontrúgást, de belelőtte a sorfalba.

32
    Bacsa került a földre a kapuval szembe 22 méterre.

31
    Kiegyenlített játék folyik negyedórával a félidő előtt.

30
    Rudolf irányít a középpályán.

29
    Az OTP Bank Liga NB I. július 27-én kezdődik.

28
    Most rendre hatástalanítja a hazaiak akcióit a Medgyes.

26
    A jobb szélről következett a diósgyőri szabadrúgás, átívelték a jobb oldalra, ahonnan Kádár tekerte be és Alves fejese szállt mellé.

26
    De Oliverira indította Cojocnean-t, de Kádár most szerelni tudott.

23

Újra a cseltudományát kamatoztatta de Oliveira és az 5-ös vonaláról talált be, 0-1.

23
    A Medinas láthatóan kontrára rendezketett be, Roman és de Oliveira játszották át a diósgyőrieket éppen.

22
    A mai mérkőzést 1800 néző követte.

22
    Csak nagyon nehezen tudják kihozni a labdát a románok, folytonos ívelgetések, pedig nem nekik kedveznek.

21
    A románok tavaly a 18 csapatos első osztályban a 10. helyet érték el.

20
    De Oliveira nagy cseleket mutat be, de belebonyolódik ő is nem csak a védője.

19
    Gallardo passzából Rudolf lőtt már a másik oldal, csak beleérni tudott a kapus és szögletre tolta, ami hatástalan, kontrázhatnak a vendégek.

18
    Labdaszerzés után de Oliveira cselezte be magát egészen a tizenhatosig, ahol lefeküdt, nem történt szabálytalanság.

17
    Ügyesen próbál játszani a Diósgyőr, Pavon került volna helyzetbe, de kivezette a labdát, közben de Oliveirát kell ápolni.

16
    Les után hozhatja ki a labdát a vendég gárda.

15
    A Diósgyőr múlt hét szombatján játszotta le első felkészülési mérkőzését, a Debrecenhez látogatott, ahol 1-2-es vereséget szenvedtek

14
    Letámadással próbál labdát szerezni a Medgyes, de sikertelenül, a labdakihozatal közben Rudolfot vágják fel.

13
    Eleket kellett rövid ideig ápolni, de folytatja a játékot a középpályás.

12
    Újra Seydi került helyzetbe, először még blokkolták a lövését, de visszakerült Rudolfhoz, aki beadta, Seydi próbálkozott újra, de mellé ment.

10
    A vendégcsapat, a román első osztályban szerepel 2008 óta.

9
    Seydi került a kapu elé, és talált be, de les miatt nem adta meg a játékvezető.

9
    Pavon beadását Madalin vágta ki.

8
    Roman próbált a kapu elé keveredni, de elhalt újra az akció Simic kezében.

6
    Husic állította meg szabálytalanul a félpályánál Tahart.

5
    Pavon passzolt Rudolfnak a jobb szélről, aki kapura lőtt, de mellé ment. Jobban kezd a hazai gárda.

4
    A román csapat szerzett labdát, majd próbáltak kontrázni, de Cojocnean beadását hatástalanította Kádár.

3
    Kádár szerzett labdát a középpályán, majd Seydit indítaná, de túl hosszúra sikeredett.

2
    Szöglet után szabadrúgás kifele.

1
    Seydi robogott el a jobb oldalt, majd lőtt kapura, de blokkolni tudtak, szöglet.

1
    De Oliveira került rögtön a földre Elek által.

1

A Medias kezdi a találkozót.

Diósgyőri VTK: Simic – Vági, Alves, Kádár, Husic – Elek, Pavon, Rudolf, Gallardo – Bacsa, Seydi

Gaz Metan Mediaș: Plesca – Madalin, Buzean, Frasinescu, Markovic – Breeveld, Tahar, Cojocnean, de Oliveira – Llullaku, Roman

Játékvezetők: Nagy Róbert, Galán Roland, Demeter János.

Román csapat érkezik Miskolcra

A DVTK a Gaz Metan Medinas-t látja vendégül 2013.07.03-án az Andrássy úti stadinonban 18:00-tól. A borsodi alakulat idén a második felkészülési mérkőzését játsza, az elsőn Debrecenben 2-1 arányú vereséget szenvedett a DVSC ellen. A medgyesi csapat tavaly a 10. helyen végzett a román első osztályban, körülbelül hasonló erőt képviselnek, mint a Diósgyőr. Idén új edzővel vág neki mindkét gárda, a Medinas vezetősége Cristian Dulca-val írt alá egy éves szerződést, míg a DVTK Tomiszlav Szivicset csábította el Paksról.
    A találkozó fontos mind a két csapatnak a felkészülési időszak elején, hogy megfelelő erőnlétbe és formába kerüljenek, illetve a próbajátékon lévő játékosokat is ki lehet próbálni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Jankó Gergely

Gólok: 23. Oliveira, 42. Tahar, 44. Llullaku

Lapok:   35. Oliveira (GAZ)

Gaz Metan Mediaș: 1. félidő: Plesca – Madalin, Buzean, Frasinescu, Markovic – Breeveld, Tahar, Cojocnean, de Oliveira – Llullaku, Roman
    2. félidő: Greab – Muth, Avram, Zaharia, Petre – Vicinho, Todea, Frasinescu, Munteanu – Bravo, Adria

Játékvezetők: Nagy Róbert, Galán Roland, Demeter János