KTE-Phoenix Mecano – Mezőkövesd Zsóry FC 2:6 (vége) | Paks – Puskás Akadémia FC 4:1 (vége) | Győr – Ferencvárosi Torna Club 1:2 (vége)
KTE-Phoenix Mecano
2:6 (1:4)
Mezőkövesd Zsóry FC
szombat 10.08.2013, 16:30 • Széktói Stadion, Kecskemét • OTP Bank Liga

A Kecskeméti TE pontatlanul játszva, Póti korai kiállításának is köszönhetően 2-6 arányban elveszti a harmadik mérkőzését a kiválóan játszó Mezőkövesd ellen. A borsodi gárda nagyrészt végig uralta a játékot, így teljesen megérdemelten megszerezte az NB1-ben az első pontjait!
    Kecskeméti TE – Mezőkövesd-Zsóry SE 2-6! (18:21:14)

90
    Kettő perc a hosszabbítás.

88
    A Mezőkövesd gólt szerzett!

OLASZ DÉNES kiugrik, elhúzza Antal mellett, és begurítja a hálóba a játékszert. Négy gólos vezetés tudatában játszhatja le a maradék pár percet a Mezőkövesd.

88
    Hátulról vágják fel Pekárt, a játékvezető nem vette észre

87
    Bognár újra, Antal óriási bravúrral véd kétszer is!

73
    A mérkőzés hetedik találata óta mindkét együttes visszavett, a KTE már beletörődött a vereségbe, a Mezőkövesd pedig nem sürgeti a játékot

70

GEORGE MENOGUONG átveszi a tizenhatos környékén, becselezi magát, majd a kapuba bombáz! Három gólos hátrányból már aligha fog visszajönni a KTE.

63
    Antal reflexei nagyon jól működtek, Balajti lábáról halássza el a labdát ziccerben a kecskeméti hálóőr!

62
    Elkerüli a játékszer Szántai kapuját

61
    Pekár hasonló helyről jöhet pontrúgással, mint a gólt megelőzően. A 61. percben járunk.

59
    A szöglet után Szalai fejel, Antal nagyot véd!

58
    Megint egy kontra vendég részről, Bognárnak érkezik a vissza passz, de Karan jókor volt jó helyen, így szöglet

56
    Megiramodik a KTE, Leo kísérlete Szántainak könnyű csemege

55
    A Kecskemét gólt szerzett!

Pekár remekül csavarja be a szabadrúgást, össze-vissza pattog a védők és a támadók között, végül Koszó találja meg, aki Szántai mellett a hálóba talál! 2-4!

49
    Pekár pontrúgása a sorfalban landol, majd beleviszi a fiatal kecskeméti játékos a védőkbe

48
    Menougong volt lesen a partjelző szerint

46
    Teljesen egyértelmű szituáció a Mezőkövesd térfelén, Patvarost lerántják, de mégis ő kapja a sárga lapot

46
    A félidőben cserélt a Kecskemét, Balázs helyett Pekár a pályán

46

46

BOGNÁR TAMÁS a félidő előtt 10 méterről egy erős lövéssel a jobb alsóba tálal, ezzel újra három gólos a mezőkövesdi előny!

45
    Balázs nem éri el az indítást

44
    Vukaszovics több emberen is átmegy, de a megkerülős csel nem sikerül. Most már egyértelműen a KTE-nél az irányítás

44
    A felezővonalnál történ a kecskeméti fault

42

A sértett RAJCZI PÉTER magabiztosan lő a hálóba a tizenegyespontról, szépít a Kecskemét tehát.

41
    Tizenegyest kap a Kecskemét, Rajczi Pétert rúgták fel!

40
    Leot állítja meg szabálytalanul Szalai, a szurkolók szerint a tizenhatoson belül, de Farkas Ádám csak szabadrúgást ítél

38
    Újra mezőnyfölényben Véber György gárdája, a szélről tartó labda azonban elkerüli a játékosokat

37
    Rajczi próbálkozik beadással a szélen, Szántai lehúzza

36
    Menougong 3-4 védőt kicselez, de a legvégén már ő sem tudja hol a labda, így Antal jöhet kirúgással

35
    Rajczi nem tudja bejátszani, a vendég kontrát kifejeli Karan

33
    Dobos lépett ki a tizenhatoson belül, Antal elhúzza a lábát, de Farkas Ádám nem ítél büntetőt

32
    Balázs Zsolt rúg utána Balajtinak, gyorsan elvégzi a Mezőkövesd, de Gévay Antalba tálal

32
    Ez a kövesdi lövés most jócskán mellé megy

31
    Kettős csere a hírös városi csapatban, Patvaros érkezik Szavics helyett, és Koszó Balázs váltja Bulajicsot

28
    Szavics szöglete ezúttal pontatlan

26

Minden lehetőségben ott van a gólszerzés esélye a vendégek támadásainál, most BALAJTI ÁDÁM gyalogol át a hazai védőkön, majd Antal Botond mellett a kapuba továbbít! Óriási meglepetés van készülőben a Széktói Stadionban!

21

MELCZER VILMOS a kapu jobb alsó sarkába helyezi a tizenegyest, így már két góllal vezet a Mezőkövesd

20
    Ez a szabadrúgás is kiváló, kijön a kapufáról, Melczer rálövi egyből a kipattanót amibe Póti Krisztián vetődik bele kézzel, így piros lap a KTE-nek, és büntetővel jöhet a Mezőkövesd

19
    Bognár végezheti el a Kövesd újabb pontrúgását

17
    A második KTE szabálytalanság is sárgát ér Farkas Ádám játékvezető szerint, Farkas Balázsra csúszott rá Szavics

16
    Balajti jobb külsővel próbálkozik, kapu mellé

15
    Nem tudják előrejátszani a kecskeméti játékosok, az utóbbi percekben csak a Mezőkövesd birtokolja a labdát

14
    Továbbra is nyomást gyakorolnak a sárgák a KTE-re

13

BOGNÁR ISTVÁN szabadrúgása élesen tekeredik a sorfal felett, Antal Botond arra vár, hátha belefejel valaki a labdába, végül érintetlenül kerül a hazai kapuba a játékszer, így a Mezőkövesd szerzi a találkozó első gólját!

12
    Bognár bal szélről végezhet el szabadrúgást

11
    Egy gyenge kísérlet zárja a szögletet

10
    A Mezőkövesd mélységi játékkal próbál operálni, szögletet végezhetnek el a sárgák

10
    Gévay nem engedett területet a megiramodó Balázsnak

8
    Leo 25 méterről veszi célba a kövesdi kaput, épp hogy mellészáll a lövés

7
    Rajczi egy az egyben megy Szántaival szemben, elhúzza a labdát, de a vendég kapus jól reagál, így nem születik gól

5
    A hármas számmal játszó Mogyorósi csúszott rá Menougong lábára, sárga lap

4
    Mogyorósi kap jó keresztlabdát, a beadás Rajczi fejéről alapvonalon túlra pattan, így Szántai rúghatja ki már a labdát

Érkeznek a csapatok a pályára, perceken belül kezdődik a mérkőzés

Kecskeméti TE: Antal – Mogyorósi, Póti, Karan, Forró – Balázs, Vukaszovics, Bulajics, Szavics, Leo – Rajczi
    Vezetőedző: Bekő Balázs

Mezőkövesd-Zsóry SE: Szántai – Hegedűs Cs., Szalai, Hegedűs D., Gévay – Dobos, Farkas, Melczer, Bognár – Menougong, Balajti
    Vezetőedző: Véber György

Játékvezetők: Farkas Ádám (Albert István, Medovarszki János).

Az OTP Bank Liga harmadik fordulójában a tabella harmadik helyén álló Kecskeméti TE az eddig még pont nélküli Mezőkövesd-Zsóry SE csapatát fogadja.

A KTE nyáron edzőt cserélt, Horváth Ferenc helyét Bekő Balázs vette át, akivel az első két fordulóban hazai környezetben a Honvéd ellen, és idegenben a Kaposvár ellenében is három pontot gyűjtött a hírös városi gárda, amivel történelme legjobb rajtját könyvelhette el az első osztályban. A harmadik siker esetén pedig (ha a Debrecen, a Paks, és a Videoton nem győz) a vezetést is átvehetik a lila-fehérek.

A Mezőkövesd-Zsóry SE újoncként két találkozón szenvedett vereséget, ám egyiken sem láthatott közepesnél rosszabb játékot Véber György tanítványaitól, hiszen a Hungária Körúton egészen a 60. minutum környékéig volt pariban a Kövesd, míg Debrecenben csak egy gólos hátránnyal utazhattak haza a borsodiak. Ha tartják ez a tendenciát, Kecskeméten első NB1-es győzelmüket is megszerezhetik a sárga-kékek, azonban ehhez 150%-os koncentráció, és nagyszerű futball szükséges. Tartsanak velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Szeitz Gergő

Gólok: 42. Rajczi, 55. Koszó – 13. Bognár, 21. Melczer, 26. Balajti, 46. Bognár, 70. Menoguong, 88. Olasz

Lapok:   5. Mogyorósi (KTE), 17. Szavics (KTE), 46. Patvaros (KTE) – 40. Szalai (MZSE), 54. Hegedűs Cs. (MZSE)   74. Patvaros (KTE) – 82. Hegedűs Cs. (MZSE)   20. Póti (KTE)

KTE-Phoenix Mecano: Antal – Mogyorósi, Póti, Karan, Forró – Balázs (Pekár 46.), Vukaszovics, Bulajics (Koszó 31.), Szavics (Patvaros 31.), Leo – Rajczi

Mezőkövesd Zsóry FC: Szántai – Hegedűs Cs., Szalai, Hegedűs D., Gévay – Dobos (Petneházi 51.), Farkas, Melczer (Búrány 85.), Bognár – Menougong, Balajti

Játékvezetők: Farkas Ádám (Albert István, Medovarszki János)