Dunaújváros – 2:0 (vége)
Dunaújváros PASE
2:0 (0:0)
péntek 16.08.2013, 15:30 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • Merkantil Bank Liga

Összességében megérdemelten nyeri meg a szezonnyitó mérkőzést a Dunaújváros PASE a Vasas ellen, és ezzel győzelemmel mutatkoznak be a piros mezesek a másodosztályban!
    A vendégek nagyon közel álltak az egyenlítéshez, ám Remili fölé vágta a Vasas büntetőjét. A mérkőzés legvégén pedig Böőr Zoltán tizenegyesből biztosította be az újvárosiak sikerét!
    A Vasas tehát rosszul kezdte a szezont, és már most lépéshátrányba kerültek a fővárosi piros-kékek a vetélytársakkal szemben! (17:24:17)

90+3
    A Dunaújváros gólt szerzett!
    GÓÓÓL! BÖŐR ZOLTÁN áll oda a labda mögé, és magabiztosan értékesíti a büntetőt! 2:0!

90+2
    11-es a hazaiak javára! Thiago remek egyéni teljesítménye után jogos a büntető! Izing Martin szabálytalankodott!

90+1
    Szabadrúgás a hazaiak javára, a dunaújvárosiak nem sietnek ennek az elvégzésével

90
    Nem sokkal maradnak le a labdáról a vendégek, helyzet volt!

90
    2 perc lesz a ráadás

80
    Engel Alex próbál meg okosan Milinte fölött a hálóba emelni, de célt téveszt a vendégek játékosa

76
    Óriási egyenlítési lehetőség marad ki, ennél nagyobb helyzetük nem igen lesz a fővárosiaknak!

75
    Remili egész egyszerűen fölé bombázza a büntetőt!

74
    Tizenegyes a Vasas javára! Remilit lökik fel a tizenhatoson belül!

72
    Remili lő egyből kapura, a kapufa menti meg a góltól a Dunaújvárost!

65
    Thiago passza után Böőr Zoltán kerül ajtó-ablak helyzetbe, aki 11 méterről a kapus elé bevetődő Reckletbe lő!

62
    Böőr centerezése csak picivel hosszú a középen érkező Urbánnak!

61
    Godslove szögletét kifejelik a vendégek

61
    Villám lövése a blokkról pattan szögletre! Beszorult a Vasas!

60
    Böőr Zoltán ziccerbe kerül, ám a lövésnél elcsúszik, és sikerül blokkolni a hazai játékos próbálkozását!

59
    A dunaújvárosi Szalai Tamás jegyzi tehát a 2013/14-es Ness Liga első találatát!

58
    GÓÓÓL! Vezetnek a piros mezesek! Godslove teker a jobb oldalról középre, az érkező SZALAI TAMÁS öt méterről, egy pattanás utána a kapuba pörget! 1:0!

56
    Papp Máté szabadrúgása levágódik a sorfalról, végül Böőr harcol ki szögletet a Dunaújváros javára

55
    Godslove a földön, szabadrúgás a hazaiak javára, a távolság 30 méter lehet

54
    Gyenge lövési kísérlet hazai részről

53
    Böőr Zoltán kerül a földre egy ütközést követően, de szerencsére nincs komolyabb baj

Csere a szünetben hazai oldalon: Jakab le, Godslove be

Gól nélküli első félidőn vannak túl a csapatok: a Vasas idegesen kezdte a találkozót, az első 25 percben szinte momentumuk sem volt az angyalföldieknek, míg a hazaiak Szalai Tamás révén majdnem előnyhöz jutottak.
    A félidő második felében aztán felébredt a fővárosi együttes, a fehér mezesek átvették az irányítást, és hol Milinte, hol pedig a kapufa mentette csak meg a hazaiakat a hátrányba kerüléstől!
    Izgalmas folytatásra van kilátásunk!

45+1
    Ritkán látható pocsék szögletet lő Remili, ez az első félidő záró akkordja

45
    Remili centerezését Beleuc menti szögletre becsúszva!

44
    Villám jobb oldali beadását Szalai fejeli fölé, igaz, már nem tudta irányítani a labdát a hazaiak középpályása!

43
    Jakab botrányosan rossz labdát adna Böőrnek, ziccer lehetett volna

42
    Pontatlan játék a dunaújvárosi védőknél, bosszantó hiba. Bedobással jöhet a Vasas a félpályától

34
    Kapufa a szöglet után! Recklet fejel a felső kapufára, a labda azonban vissza pattan a mezőnybe!

34
    Újabb angyalföldi szöglet következik

32
    Remili nem tud lekezelni egy labdát, kirúgással jöhet a Dunaújváros

30
    A félidő felét átlépve csökkent a hazai nyomás, és most már inkább a fővárosiak dominálnak

29
    A szöglet után Lopez szerez majdnem gólt!

28
    Első Vasas helyzet: Milinte óriási bravúrral üti szögletre Cseke próbálkozását!

28
    Remili verekedné be magát a hazai tizenhatoson belülre, de be kell érnie egy bedobással a vendégek támadójának

9
    Thiago ugrani ki egy az egyben, de a vendégeknek sikerül kibillenteni a hazai támadót az egyensúlyából

8
    Milinte hozza játékba a labdát, eddig a piros mezesek többet birtokolják a játékszert

7
    Villám szép mentése után kirúgással jöhetnek a hazaiak

6
    Böőr szabadrúgását Szalai Tamás fejeli mellé! Hatalmas lehetőség volt!

5
    Böőr Zoltán nem tudja megjátszani a labdát

2
    Urbán Gábor lövése száll a vendégek kapuja fölé

2

1
    A hazaiak tiszta pirosban, míg a fővárosiak fehéres szürkés mezben illetve fekete nadrágban lépnek ma pályára

1

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Beleuc, Farkas V., Csehi – Papp M., Szalai T., Böőr – Thiago, Urbán G., Jakab

Vasas SC: Németh G. – Horváth L., Lopez, Izing, Engel – Recklet, Gál M. – Cseke – Remili, Zamostny, Hohmann

Játékvezetők: Szőts Gergely – Pápai, Butkai.

Az egykor szebb napokat is megélt – bajnoki cím, nemzetközi szereplés – Dunaújváros az elmúlt szezon végén jutott fel az NB II-be, míg a szintén hagyományaihoz képest pocsékul szereplő Vasas mindössze 3 ponttal maradt le a Keleti csoport megnyeréséről, és ezzel együtt az NB I-ről.
    Ebben az erős mezőnyben fokozottan számít minden pont, így ha a fővárosiak idén is a feljutásért szeretnének harcolni, nem engedhetik meg a rossz szezonkezdetet.
    Meglátjuk, a dunaújvárosiak mit szólnak majd mindehhez!

Elérkeztünk az NB II nyitómérkőzéséhez, ami több szempontból is különleges a hazai labdarúgás számára.
    Egy felől a 2013/14-es szezon az átszervezésnek köszönhetően már nem Keleti és Nyugati részre van szétbontva, hanem a 16 együttes egy csoportban küzd meg egymással a feljutó helyekért.
    Annyi bizonyos, hogy az újjá alakult NB II nem lesz unalmas, hiszen az első két hely feljutást, míg az utolsó három pozíció kiesést eredményez majd.
    Az induló közül a Siófok, Zalaegerszeg, Vasas, Nyíregyháza, Gyirmót, Békéscsaba, Szolnok együtteseinek is reális cél lehet a feljutás, de nem szabad megfeledkezni a többiekről sem!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok: 58. Szalai, 90+3. Böőr (bünt.)

Lapok:   76. Sitku - kispad (DPASE) – 57. Recklet (VAS), 86. Izing (VAS)

kimaradt büntető: 75. Remili (VAS), kimaradt bünt.

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Beleuc, Farkas V., Csehi – Papp M., Szalai T.(Lázár Zs., 81.), Böőr – Thiago, Urbán G.(Birtalan, 89.), Jakab(Godslove, szünetben)
    : Németh G. – Horváth L.(Görgényi, 69.), Lopez, Izing, Engel – Recklet(Szedlár, 69.), Gál M. – Cseke – Remili, Zamostny, Hohmann(Ádám, 64.)

Játékvezetők: Szőts Gergely – Pápai, Butkai