Dunaújváros – 2:0 (vége)
Dunaújváros PASE
2:0 (0:0)
péntek 16.08.2013, 15:30 • Dunaújvárosi Stadion, Dunaújváros • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Elérkeztünk az NB II nyitómérkőzéséhez, ami több szempontból is különleges a hazai labdarúgás számára.
    Egy felől a 2013/14-es szezon az átszervezésnek köszönhetően már nem Keleti és Nyugati részre van szétbontva, hanem a 16 együttes egy csoportban küzd meg egymással a feljutó helyekért.
    Annyi bizonyos, hogy az újjá alakult NB II nem lesz unalmas, hiszen az első két hely feljutást, míg az utolsó három pozíció kiesést eredményez majd.
    Az induló közül a Siófok, Zalaegerszeg, Vasas, Nyíregyháza, Gyirmót, Békéscsaba, Szolnok együtteseinek is reális cél lehet a feljutás, de nem szabad megfeledkezni a többiekről sem!

Az egykor szebb napokat is megélt – bajnoki cím, nemzetközi szereplés – Dunaújváros az elmúlt szezon végén jutott fel az NB II-be, míg a szintén hagyományaihoz képest pocsékul szereplő Vasas mindössze 3 ponttal maradt le a Keleti csoport megnyeréséről, és ezzel együtt az NB I-ről.
    Ebben az erős mezőnyben fokozottan számít minden pont, így ha a fővárosiak idén is a feljutásért szeretnének harcolni, nem engedhetik meg a rossz szezonkezdetet.
    Meglátjuk, a dunaújvárosiak mit szólnak majd mindehhez!

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Beleuc, Farkas V., Csehi – Papp M., Szalai T., Böőr – Thiago, Urbán G., Jakab

Vasas SC: Németh G. – Horváth L., Lopez, Izing, Engel – Recklet, Gál M. – Cseke – Remili, Zamostny, Hohmann

Játékvezetők: Szőts Gergely – Pápai, Butkai.

1

1
    A hazaiak tiszta pirosban, míg a fővárosiak fehéres szürkés mezben illetve fekete nadrágban lépnek ma pályára

6
    Böőr szabadrúgását Szalai Tamás fejeli mellé! Hatalmas lehetőség volt!

7
    Villám szép mentése után kirúgással jöhetnek a hazaiak

8
    Milinte hozza játékba a labdát, eddig a piros mezesek többet birtokolják a játékszert

9
    Thiago ugrani ki egy az egyben, de a vendégeknek sikerül kibillenteni a hazai támadót az egyensúlyából

28
    Remili verekedné be magát a hazai tizenhatoson belülre, de be kell érnie egy bedobással a vendégek támadójának

28
    Első Vasas helyzet: Milinte óriási bravúrral üti szögletre Cseke próbálkozását!

29
    A szöglet után Lopez szerez majdnem gólt!

30
    A félidő felét átlépve csökkent a hazai nyomás, és most már inkább a fővárosiak dominálnak

32
    Remili nem tud lekezelni egy labdát, kirúgással jöhet a Dunaújváros

34
    Újabb angyalföldi szöglet következik

34
    Kapufa a szöglet után! Recklet fejel a felső kapufára, a labda azonban vissza pattan a mezőnybe!

42
    Pontatlan játék a dunaújvárosi védőknél, bosszantó hiba. Bedobással jöhet a Vasas a félpályától

43
    Jakab botrányosan rossz labdát adna Böőrnek, ziccer lehetett volna

44
    Villám jobb oldali beadását Szalai fejeli fölé, igaz, már nem tudta irányítani a labdát a hazaiak középpályása!

45
    Remili centerezését Beleuc menti szögletre becsúszva!

45+1
    Ritkán látható pocsék szögletet lő Remili, ez az első félidő záró akkordja

Gól nélküli első félidőn vannak túl a csapatok: a Vasas idegesen kezdte a találkozót, az első 25 percben szinte momentumuk sem volt az angyalföldieknek, míg a hazaiak Szalai Tamás révén majdnem előnyhöz jutottak.
    A félidő második felében aztán felébredt a fővárosi együttes, a fehér mezesek átvették az irányítást, és hol Milinte, hol pedig a kapufa mentette csak meg a hazaiakat a hátrányba kerüléstől!

53
    Böőr Zoltán kerül a földre egy ütközést követően, de szerencsére nincs komolyabb baj

54
    Gyenge lövési kísérlet hazai részről

55
    Godslove a földön, szabadrúgás a hazaiak javára, a távolság 30 méter lehet

56
    Papp Máté szabadrúgása levágódik a sorfalról, végül Böőr harcol ki szögletet a Dunaújváros javára

A Dunaújváros gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek a piros mezesek! Godslove teker a jobb oldalról középre, az érkező SZALAI TAMÁS öt méterről, egy pattanás utána a kapuba pörget! 1:0!

59
    A dunaújvárosi Szalai Tamás jegyzi tehát a 2013/14-es Ness Liga első találatát!

60
    Böőr Zoltán ziccerbe kerül, ám a lövésnél elcsúszik, és sikerül blokkolni a hazai játékos próbálkozását!

61
    Villám lövése a blokkról pattan szögletre! Beszorult a Vasas!

61
    Godslove szögletét kifejelik a vendégek

62
    Böőr centerezése csak picivel hosszú a középen érkező Urbánnak!

65
    Thiago passza után Böőr Zoltán kerül ajtó-ablak helyzetbe, aki 11 méterről a kapus elé bevetődő Reckletbe lő!

72
    Remili lő egyből kapura, a kapufa menti meg a góltól a Dunaújvárost!

74
    Tizenegyes a Vasas javára! Remilit lökik fel a tizenhatoson belül!

75
    Remili egész egyszerűen fölé bombázza a büntetőt!

76
    Óriási egyenlítési lehetőség marad ki, ennél nagyobb helyzetük nem igen lesz a fővárosiaknak!

80
    Engel Alex próbál meg okosan Milinte fölött a hálóba emelni, de célt téveszt a vendégek játékosa

90
    2 perc lesz a ráadás

90
    Nem sokkal maradnak le a labdáról a vendégek, helyzet volt!

90+1
    Szabadrúgás a hazaiak javára, a dunaújvárosiak nem sietnek ennek az elvégzésével

90+2
    11-es a hazaiak javára! Thiago remek egyéni teljesítménye után jogos a büntető! Izing Martin szabálytalankodott!

90+3
    GÓÓÓL! BÖŐR ZOLTÁN áll oda a labda mögé, és magabiztosan értékesíti a büntetőt! 2:0!

Összességében megérdemelten nyeri meg a szezonnyitó mérkőzést a Dunaújváros PASE a Vasas ellen, és ezzel győzelemmel mutatkoznak be a piros mezesek a másodosztályban!
    A vendégek nagyon közel álltak az egyenlítéshez, ám Remili fölé vágta a Vasas büntetőjét. A mérkőzés legvégén pedig Böőr Zoltán tizenegyesből biztosította be az újvárosiak sikerét!
    A Vasas tehát rosszul kezdte a szezont, és már most lépéshátrányba kerültek a fővárosi piros-kékek a vetélytársakkal szemben! (17:24:17)

Nagy Zalán

Gólok: 58. Szalai, 90+3. Böőr (bünt.)

Lapok:   76. Sitku - kispad (DPASE) – 57. Recklet (VAS), 86. Izing (VAS)

kimaradt büntető: 75. Remili (VAS), kimaradt bünt.

Dunaújváros PASE: Milinte – Villám, Beleuc, Farkas V., Csehi – Papp M., Szalai T.(Lázár Zs., 81.), Böőr – Thiago, Urbán G.(Birtalan, 89.), Jakab(Godslove, szünetben)
    : Németh G. – Horváth L.(Görgényi, 69.), Lopez, Izing, Engel – Recklet(Szedlár, 69.), Gál M. – Cseke – Remili, Zamostny, Hohmann(Ádám, 64.)

Játékvezetők: Szőts Gergely – Pápai, Butkai