Liverpool F.C. – Stoke City 1:0 (vége) | Arsenal FC – Aston Villa FC 1:3 (vége) | Norwich – Everton FC 2:2 (vége)
Sunderland AFC – Fulham FC 0:1 (vége) | West Bromwich Albion – Southampton FC 0:1 (vége) | West Ham United – Cardiff City FC 2:0 (vége)
Swansea City – Manchester United 1:4 (vége)
Swansea City
1:4 (0:2)
Manchester United
szombat 17.08.2013, 18:30 • Liberty Stadium, Swansea • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Vége a nyári szünetnek, megkezdődik az angol Premier League 2013/14-es kiírása! A szombati napon hét mérkőzést rendeznek, vagyis tizennégy együttes mutatja meg magát a nagyérdeműnek

A címvédő Manchester United a tavalyi Ligakupa győztes walesi Swansea City-hez látogat, ami így első ránézésre azért nem ígérkezik olyan túl könnyű feladatnak. A vörös ördögök új edzővel vágnak neki a szezonnak – Sir Alex Ferguson helyére David Moyes ült le – amit hatalmas médiaérdeklődés kísér. Sztárigazolás nélkül állnak idáig a vendégek, viszont meghatározó távozó sincs az együttestől (Paul Scholes ellenben visszavonult).

Swansea City: Vorm – Rangel, Chico, Williams, Davies – Britton, Canas – Dyer, Shelvey, Routledge – Michu

Manchester United: De Gea – Jones, Ferdinand, Vidic, Evra – Cleverly, Giggs, Carrick – Valencia, van Persie, Welbeck

Játékvezetők: Philip Dowd – Beswick, Bryan.

27 év után először fordul elő, hogy nem Sir Alex Ferguson ül a vörös ördögök kispadján

1

1
    A hazaiak tiszta fehérben, míg a manchesteriek piros mezben illetve fekete nadrágban lépnek ma pályára

1
    A hazaiak kezdték az összecsapást

3
    Elég csúnya belépő Canas (Swansea) részéről, Cleverley a földön, jogos a lap, sőt, lehetett volna piros is!

8
    Giggs beívelését Jones lövi kapura, Vorm óriásit véd, szöglet!

15
    Giggs ugrik ki egy az egyben, de mielőtt utolérnék, kitenné a labdát balra, ám belelépnek a passzba!

16
    Michu (Swansea) van lesen

17
    Ferdinánd passzába lépnek bele, bedobással jöhet a United

18
    Welbeck lapos lövését védi Vorm, a kipattanót pedig Giggs lövi el keresztbe! Nagy helyzet volt!

19
    Hiába szereznek gólt a hazaiak, les miatt érvénytelen a találat!

21
    Van Persie játssza magát helyzetbe, majd ballal laposan mellé durrant

23
    Michu lövését üti szögletre De Gea!

24
    Michu fejel a szögletet követően, nem sokkal megy mellé a kísérlete!

30
    Nagyon keveset van a labda a vendégeknél, Britton lövését blokkolják most a piros mezesek

A Manchester gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezet a címvédő! A semmiből jön a gól, Giggs parádés labdát ad ROBIN VAN PERSIE-nek, aki lekezeli, majd röptében, fél fordulatból gólt szerez! Micsoda találat! 0:1!

36
    GÓÓÓL! Mi van itt! Van Persie fejese után Valencia elé kerül a labda, aki lövés helyett gólt rúgat DANNY WELBECK-el! 0:2!

45+1
    2 perc lesz a ráadás

45+2
    Canas bal oldali beadását kivágják a vendégek

Végig a hazaiak irányították az első félidőt, ennek ellenére két perc alatt kettőt vágtak a vörös ördögök, akik tudjuk, hogy ilyen előnyről a legritkább esetben sem szoktak mérkőzést veszíteni!
    Ennek tükrében kíváncsian várjuk a folytatást!

50
    Michu lövését csak másodszorra tudja fogni De Gea!

51
    Rangel beadásába lépnek bele, szöglet lesz

52
    Veszélyesen csavarodik be Shelvey szöglete, de nem alakul ki komolyabb lehetőség

53
    Rangel beadását Bony fejeli le Michu elé, akinek próbálkozását De Gea üti szögletre!

60
    Van Persie ugrik ki a jobb oldalon, bevezeti a labdát a tizenhatoson belülre, majd ballal, 7 méterről mellé lő!

61
    Bony fejese kerüli el a vendégek kapuját

61
    Első vendég csere a mérkőzésen: Giggs helyén Rooney folytatja a hátralevő időben

63
    Szabadrúgással jöhet a United, beívelés várható

64
    Van Persie pontrúgása a hosszúra megy, de sem Ferdinand, sem Evra nem érheti el. Kirúgás lesz

65
    Rooney van lesen

66
    Rangel kapáslövése csúszik le, ma egyelőre semmi sem sikerül a hazaiaknak

68
    De Gea kirúgásával folytatódik az összecsapás. A Manchester United két gólos előnye tudatában nem nagyon sietteti a játékot

69
    Rooney beadása pattan szögletre

69
    Evra fejesét a gólvonalról fejeli ki Canas!

70
    Támadásban most a vörös ördögök

71
    Rangel 8 méteres kapáslövése zúg el a manchesteri kapu előtt keresztbe!

71
    Valenciát szerelik a hazaiak, mielőtt még ziccerbe léphetett volna ki

72
    GÓÓÓL! ROBIN VAN PERSIE óriási gólt akaszt 17 méterről! 0:3!

A Swansea gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Szépítenek a hazaiak! WILFRIED BONY kap labdát 14 méteren, és állítgatás nélkül passzolja be a hosszú alsóba az elefántcsontparti támadó a labdát! 1:3!

90+1
    4 perc lesz a ráadás

90+2
    Vidic hozza magát kellemetlen helyzetbe, de végül megoldja

90+3
    GÓÓÓL! Van Persie után DANNY WELBECK is duplázik! Rooney ad remek kiugratást, Welbeck pedig parádésan emeli át a hazaiak kapusát egy védővel a nyakán! 1:4!

90+4
    Ezzel a góllal valószínűleg kialakult a végeredmény

90+4
    Szöglet a vendégek javára

Összességében magabiztosan és megérdemelten nyeri meg idei első mérkőzését a Manchester United, a három pont megszerzése nem nagyon forgott veszélyben. Van Persie mellett Welbeck is duplázni tudott, így a vége már majdnem kiütés lett – még így fél gőzzel is! Ezzel David Moyes győzelemmel debütál a vörös ördögök kispadján! (20:21:49)

Nagy Zalán

Gólok: 82. Bony – 34. van Persie, 36. Welbeck, 72. van Persie, 90+3. Welbeck

Lapok:   3. Canas (SWN) – 9. Valencia (MAN), 40. Carrick (MAN), 45. Cleverley (MAN)

Swansea City: Vorm – Rangel, Chico, Williams, Davies – Britton(Bony, szünetben), Canas(Sung-Yong Ki, 77.) – Dyer, Shelvey, Routledge(P. Hernandez, szünetben) – Michu
    Manchester United: De Gea – Jones, Ferdinand, Vidic, Evra – Cleverly, Giggs(Rooney, 61.), Carrick – Valencia, van Persie(Anderson, 86.), Welbeck

Játékvezetők: Philip Dowd – Beswick, Bryan

Nézőszám: 20000