6:3 (3:1)
Al-Nasr SC
szerda 21.08.2013, 18:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

A szerdai barátságos találkozón az Egyesült Arab Emirátusok bajnokságában szereplő Al Nasr lesz a ZTE ellenfele.
    Az arab csapat a tavalyi bajnokságban a 6. helyen végzett. Részt vett még a 2013-as AFC Bajnokok Ligájában is, ahol a play-offban kezdett és a Lokomotiv Tashkent gárdáját 3:2-re legyőzve a csoportkörbe jutott. Ott azonban már sok babér nem termett a csapat számára, mindössze egy pontot szerezve a C-csoport utolsó helyén végzetek.
    A klub edzője az az Ivan Jovanović, aki a 2011-12-es Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe vezette a ciprusi APOEL gárádját és a nyáron a közös megegyezéssel távozó Walter Zenga-t váltotta. A legismertebb játékosa pedig a tavaly a Monaco színeiben 40 mérkőzésen 21 gólt szerző, szenegáli válogatott Ibrahima Touré, de régebben játszott itt Luca Toni és Takayuki Morimoto is.

A zalaiak számára a hétvégén már megkezdődött a bajnokság, az NB II 1. fordulójában a Kozármisleny gárdájával szembeni idegenbeli találkozó 0:0-val végződött. A mérkőzés tudósítása itt olvasható.

ZTE FC: Czirjék – Kovács G., Bogunovic, Nánási, Hajdú, Kocsis, Kulcsár, Simonfalvi, Babati, Pavicevic, Vayer

Al-Nasr SC: Shonbeh – Matter, Gazy, Lashkary, Abbas, Omar, Sabeel, Gamel, Hagge, Shahen, Yossef

Játékvezető: Kiss Norbert.

Kis csúszással, de hamarosan elkezdődik a találkozó. Az Al Nasr eléggé tartalékos csapattal érkezett, így sajnos nem láthatjuk Ibrahima Touré-t se.

Érkeznek a csapatok.

1

1
    Az Al Nasr kezdte a találkozót.

2
    Babati tört be a 16-oson belülre, ahol a védők felrúgták, 11-es.

3
    A ZTE gólt szerzett!
    A büntetőt DARKO PAVICEVIC a jobb alsó sarokba vágta.

4
    Kulcsár vitte el a jobb szélen, középre gurított, ahol érkezett DARKO PAVICEVIC és 15 méterről a bal felsőbe bombázott.

6
    Hagge lőtt 17 méterről a bal alsó sarok mellé.

7
    Nánási ívelése hosszú Babatinak, így bedobással jöhetnek az arabok.

9
    H. Youssef lő 16 méterről a középen álló Czirjék kezei közé.

10
    Simonfalvi indulhatott volna meg a jobb szélen, de elpattant tőle a labda.

11
    Vayer ment el a bal szélen, de a középre adott labda mélyre sikerült és Shonbeh megszerezte a játékszert.

12
    Babati vezette ki az alapvonalon a labdát, kirúgással jöhet az Al Nasr.

13
    Vayer passzolt Kovács G.-hez, akinek a beadásába azonban bele tudtak lépni, így szöglet.

14
    A szöglet után a labda átszáll mindenki feje felett.

15
    Jobbról jöhet szabadrúgással az arab csapat.

16
    Szép cselek után H. Yossef marad lesen.

17
    Hagge passzolja el a labdát, pedig ha pontosabb, akkor nagy helyzetbe kerülhetett volna H. Yossef.

18
    Simonfalvi sarokkal nyúl vissza egy arab passzért és sikerül megszereznie a labdát.

19
    Vayer fut lesre.

20
    Szép játék után Kulcsár készítette le a labdát Babatinak, aki 16 méterről lőtt, de az 1 méterre álló Pavicevic már nem tudott elugrani a labda elől.

22
    Jobb oldali ZTE szabadrúgás.

22
    A szabadot Babati adta be, de Kovács G. nem tudta kapu felé fejelni.

23
    Újabb zalai helyzet, ezúttal Kulcsár a 16-oson belül még leadta Vayer-nek a labdát, de a lövésbe egy védő még bele tudott lépni.

24
    Bal oldali szöglettel jöhet a ZTE.

24
    Kulcsár beadását után Pavicevic fejese kerülte el centikkel a jobb alsó sarkot.

26
    Shahen kap egy jó kiugratást, a beadásába azonban Bogunovic belevetődik.

26
    Bal oldali szöglet után Czirjék öklözi ki mezőnybe a labdát.

27
    Vendég szöglet után egy hazai is, azonban nem alakult ki veszély.

28
    Gamel csúszik rá csúnyán Simonfalvira, szabadrúgás a félpályáról.

29
    Az előreívelésbe beleér egy arab láb és szögletre pattan a labda.

30
    A szöglet után Kulcsár lő 16-ról, a kifutó kapusról végül a kapu fölé pattan a labda.

31
    Pavicevic ível középre, de Kulcsárnak kicsit hosszú a labda.

32
    Kovács G. löbböl be egy labdát a 16-oson belülre, Pavicevic mellel átveszi, majd elesik. A bíró továbbot int, teljesen jogosan.

33
    Simonfalvi középre adott labdája pattog ide-oda, míg végül sikerül felszabadítania az araboknak.

35
    Jobb oldali szabadrúgás a vendégeknek, de a beívelt labda a kapu fölé száll.

36
    Egy szabálytalanság után kisebb tumultus a pályán, Pavicevic-et kell lenyugtatni.

37
    Egy rosszul hazaadott labdára Pavicevic csap le és elhúzza a kapus mellett, de végül az alapvonalon túlra pattan a játékszer.

38
    Babatit szereli a 16-os vonalánál Omar. Szép becsúszás volt.

39
    Vayer adott be jobbról egy szabadrúgást, amire érkezett KOVÁCS GERGŐ és 7 méterről, kapásból a bal felsőbe lőtt.

41
    Babati jobb oldali beadását húzta le Shonbeh az érkező Pavicevic elől.

41
    Babati most a saját 16-osánál mentett szögletre.

42
    Az Al-Nasr gólt szerzett!
    A bal oldali szöglet után Pavicevic kifejelte a labdát, ami ALI HAGGE elé került, aki 12 méterről, kissé jobbról kilőtte a hosszú alsót.

44
    Kulcsár lőtt a 16-os sarkáról, Sonbeh a kapu fölé tolta.

45
    Nincs hosszabbítás.

A ZTE a mérkőzés elején szerzett két gyors gólt és utána is többet támadott, így Kovács Gergő révén meglett a harmadik is. A félidő végén még Hagge egy gyönyörű távoli lövéssel szépíteni tudott, amivel félidőben 3:1 az állás a hazaiak javára.

46

46
    Sort cserélt a ZTE a szünetben. A második félidőben a hazaiak a Vlaszák – Frizoni, Pál, Preklet, Vágó, Nagy, Búzás, Szegleti, Máté, Kulcsár, Babati összeállításban folytatja.

48
    Kulcsár lő 20 méterről, szabadrúgásból nem sokkal a bal kapufa mellé.

49
    Les miatt szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

51
    Nagy Z. beadása után Kulcsár nem fér a labdához.

52
    BABATI BENJAMIN kapott egy jó labdát a jobb oldalon, 18 méterre a kaputól, egyet tolt rajta, majd a gyönyörűen a hosszúba tekert.

54
    Babatit szerelték gyönyörűen a 16-os vonalánál.

55
    Körülményeskednek a hazaiak a 16-osnál, végül Nagy Z.-t szerelik.

56
    Kulcsár adott be jobbról egy labdát, középen érkezett VÁGÓ LEVENTE 4 méterről, előredőlve a bal alsóba fejelt.

58
    Hagge teker a 16-os bal sarkáról Vlaszák kezei közé.

59
    Ismét körülményeskedés, most Kulcsárt szerelik 17 méterre a kaputól.

60
    Sérülés, egy vendégjátékos fekszik a pályán, őt kell ápolni.

61
    Szerencsére nincs nagyobb baja, folytatni tudja a játékot.

63
    SZEGLETI GERGELY vezette a labdát, majd 20 méterről a kapufát is érintve a bal alsó sarokba lőtt.

64
    Most az arab kapust kell ápolni, áll a játék.

65
    Le is kellett cserélni, Shonbeh helyett AbdAllah a kapuban.

66
    Jobb oldali beadás után felszabadítanak az arab védők.

67
    Bal oldali vendég szabadrúgás után a rövidre tekert labdát Vlaszák magabiztosan fogja a labdát.

69
    Frizoni beadását nem találja el jól Babati a 16-oson belül.

70
    Újabb ápolás a vendégeknél, a gólszerző Hagge marad lenn.

70
    Közben Nagy Z. is megsérült, egyelőre 10 emberrel a ZTE.

72
    Kissé balról, 20 méterről végezhet el szabadrúgást a hazai csapat.

73
    A szabadot Máté tekeri a kapu fölé.

74
    Frizoni beadását fejelik szögletre.

75
    Frizoni adja be a szögletet, de a védők felszabadítanak.

76
    Sabeel csúszott be nagyon durván, sárga lap.

77
    Máté lőtt 21 méterről a jobb alsó sarok felé, de AbdAllah biztosan fogta.

79
    Frizoni adott be balról, a védőknek sikerült belecsúsztatnia, így éppen csak nem lett jó Babatinak.

Továbbra is a ZTE támad, egyelőre azonban nincs újabb gól.

83
    ALI HAGGE tört be a 16-oson belülre, az első lövését még védte Vlaszák, de túlcsorgott rajta a labda, így az ismétlést 2 méterről a kapuba lőtte az arab támadó.

84
    Babati kapott egy jó labdát a 16-oson belül, de nem sikerült átemelnie a kapust.

85
    Hazai szabadrúgás a félpályánál.

86
    Bedobásokkal jön előre a ZTE.

87
    Pál adott be jobbról, de Frizoni elől kifejelték.

88
    Frizoni lőtt 22 méterről, középről a kapu fölé.

89
    Ismét Pál adott be jobbról, de nem érkezett középen senki.

89
    Hagge tör be a 16-oson belülre, Máté felrúgja, 11-es.

90
    A büntetőt MAGEED SHAHEN a jobb alsó sarokba lőtte.

A ZTE jobban játszott a fiatalokkal felálló Al Nasr ellen, ami a végeredményben is megmutatkozott. Az első félidőben gyakorlatilag már eldőlt a mérkőzés és bár 6:1 után a vendégeknek még sikerült két gólt szerezni, de ekkor már sérülés miatt emberhátrányban játszottak a zalaiak. (19:52:23)

Bozek

Gólok: 3. Pavicevic (bünt.), 4. Pavicevic, 39. Kovács G., 52. Babati, 56. Vágó, 63. Szegleti – 42. Hagge, 83. Hagge, 90. Shahen (bünt.)

Lapok:   76. Sabeel (ANSC)

ZTE FC: 1. félidő: Czirjék – Kovács G., Bogunovic, Nánási, Hajdú, Kocsis, Kulcsár, Simonfalvi, Babati, Pavicevic, Vayer
    2. félidő: Vlaszák – Frizoni, Pál, Preklet, Vágó, Nagy, Búzás, Szegleti, Máté, Kulcsár, Babati

Al-Nasr SC: Shonbeh (65. AbdAllah) – Matter, Gazy, Lashkary, Abbas, Omar, Sabeel, Gamel, Hagge, Shahen, H. Yossef

Játékvezetők: Kiss Norbert