Fulham FC – Arsenal FC 1:3 (vége) | Everton FC – West Bromwich Albion 0:0 (vége) | Hull City – Norwich 1:0 (vége)
Newcastle United – West Ham United 0:0 (vége) | Southampton FC – Sunderland AFC 1:1 (vége) | Stoke City – Crystal Palace 2:1 (vége)
Aston Villa FC – Liverpool F.C. 0:1 (vége)
Southampton FC
1:1 (0:1)
Sunderland AFC
szombat 24.08.2013, 16:00 • St Mary's Stadium, Southampton • Barclays Premier League

A jobban játszó, többet támadó Southampton végül nagy nehezen otthon tart egy pontot a Mary's Stadiumban, ezzel pedig veretlenül várhatja a harmadik fordulót. A Sunderland annak ellenére örülhet az egy pontnak, hogy szinte végig vezették a mérkőzést, mégis a gólt leszámítva nem jelentettek veszélyt Boruc kapujára. A végeredmény tehát: Southampton FC – Sunderland AFC 1:1. Köszönjük a figyelmet, tartsanak továbbra is az onlajnok.commal! (17:53:50)

90+4
    Még Boruc ível fel egy labdát.

90+4
    Wickham szöktetné Vaughant, de passza elakad Clyneban.

90+3
    Won pörgette be a labdát a tizenhatosra, de csak Borucnak volt jó.

90+2
    Rodriguez beadását blokkolja Celustka.

90+1
    Ramírez nyesi be Osvaldonak a labdát, aki viszont nem éri el, így pedig kirúgás.

A Southampton gólt szerzett!
    Ward-Prowse küldi be a tizenhatosra a labdát, amit a nagyszerűen érkező JOSÉ FONTE 7 méterről a kapuba fejel. Westwood ezt nem védhette. A végén sikerül egyenlítenie a hazaiaknak, megérdemelten.

88
    O'Shea buktatja Osvaldot, szabadrúgás.

87
    Larsson a sorfalba lövi, de a labda marad a vendégeknél.

86
    Adam Johnson csinál meg egy biciklicselt, majd Ramírez faultolja a tizenhatostól pár méterre!

85
    A Sunderland szépen tartja a labdát.

84
    Osvaldo elveszítette a fejét, szövegel a játékvezetőnek, de még a pályán van.

83
    Osvaldo rántaja le Diakitét ártalmatlan helyzetben, sárga lap.

81
    A gólt szerző Giaccherini helyén Wickham.

80
    Rodriguez passza előbb nem jó Lambertnek, majd felborítja Giaccherinit. Saját térfeléről jöhet szabadrúgással a Sunderland.

78
    Ramírez szalad bele Gardnerbe a tizenhatos vonalánál, mehet tovább a játék.

77
    O'Shea keresi egy előreívelt labdával Altidoret, a védők csapnak le a labdára.

76
    Larsson átadása pontatlan Giaccherininek.

75
    Lovren kapott az orrára Altidoretól, ápolni kell a hazaiak védőjét.

74
    Lambert lövi el, a hosszú felsőt vette célba, fél métert tévedett.

73
    Ramírez kap labdát, majd O'Shea borítja fel 18 méterre a kaputól. Remek lehetőség az egyenlítésre a hazaiaknak!

72
    Giaccherini viszi rá a védőkre a labdát, a passza viszont nem jut el Altidorehoz.

71
    Rodriguez beadása pontatlan, kirúgással jöhet a Sunderland.

70
    A szöglet után Altidore marad lenn a földön, Fontéval találkozott a vendégek támadója.

69
    A jól játszó Lallana helyén Ramírez a hazaiaknál.

68
    Clyde kapja meg a szélen, cselezi le magát az alapvonalig, majd harcol ki szögletet.

67
    Formálódó hazai akció.

66
    Rodriguez kap labdát, majd lő 19 méterről, fölé.

65
    Rodriguez passza nem jó Lambertnek, felszabadít a Sunderland.

63
    Lambert kap ismét egy jó beadást Clynetól, ezt most 10 méterről Westwoodba fejeli!

62
    Lallana távoli lövésébe lép bele Diakité.

61
    Továbbra is a Soton birtokolja többet a labdát.

59
    Rodriguez törne kapura, de Diakité szereli.

58
    Altidoret indítják a másik oldalon, aki közelről a kiérkező Borucba lő.

57
    Osvaldo beadására Rodriguez érkezett, az ötös vonaláról fejelhetett, de pont Westwood kezébe bólintotta a labdát!

55
    Osvaldo cselezget a jobb oldali szögletzászlónál, de nem tudja beadni.

54
    Adam Johnson is vállal egy távoli löketet jó 25 méterre a kaputól, alig tévedett fél métert, de végül a lövése fölé szállt.

54
    Csere a Sunderland AFC-nél/nál: lemegy Colback, bejön Vaughan.

53
    Ward-Prowse ereszt meg egy távoli lövést, fölé.

52
    Lallana kapott labdát a tizenhatoson belül Lamberttől, kicsit balról, 16 méterről alig lőtt a hosszú sarok mellé!

52
    Celustka tisztáz Lallana elől.

51
    Osvaldo szabálytalan középen, szabadrúgás kifelé.

50
    Lallana harcol ki szögletet.

48
    Nagy helyzet Lallana előtt, az ötösön kapja vissza a labdát Osvaldotól, de Diakité hatalmas bravúrral szerel becsúszva.

47
    Won kerül helyzetbe rögtön, egy átadást tesz kapura egyből, de gyengére sikerül a lövése. Boruc fogja.

46
    Csere a Southampton FC-nél/nál: lemegy Shaw, bejön Clyne.

46
    Csere a Southampton FC-nél/nál: lemegy Schneiderlin, bejön Osvaldo.

46

Cserél a félidőben a vendég együttes. Sessegnon helyén a dél-koreai Won.

Jó első félidő után 1:0 arányban vezet a vendég Sunderland. A fekete macskák nagyon hamar, már a harmadik percben megszerezték a vezetést, egy szöglet után Giaccherini jóvoltából. A Southampton ezek után fölénybe került, többet támadott is, de gólig nem jutott a hazai együttes, sőt a végén egy jogosnak tűnő tizenegyest sem ítélt meg a játékvezető a javukra. Izgalmas második félidőre számíthatunk.

45+1
    Lambert kapott labdát középen, forgolódott, majd mielőtt lőhetett volna O'Shea lerántotta. A játékvezető azonban nem ítélt tizenegyest, szerintünk hibásan.

45+1
    Egy perc a ráadás.

45
    Altidore agresszív, kis híján labdát is szerez.

44
    A hazaiaknál a labda, szép lassan építgetik fel az akciót.

43
    Fonte távoli lövése elég gyengére sikeredik.

43
    Altidore elől tisztáznak a másik oldalon.

43
    Diakité fejel ki egy előreívelt labdát Lambert elől.

42
    Sessegnon elől tisztázott becsúszva Lovren.

40
    Ward-Prowse adja be ismét, ezúttal is Lambertet találja meg a labda, de ezúttal a támadó pontatlanul fejel. Kirúgás.

39
    Ward-Prowse húzza vissza a szélen, a beadását Lambert nem sokkal fejeli fölé 7 méterről.

38
    Larsson szerez labdát, de nem tartja meg sokáig a Sunderland.

37
    A Soton szépen járatja a labdát, alakulóban az újabb akció.

36
    Ward-Prowse küldi középre a labdát, amibe senki nem tud beleérni, de így is csak kevéssel kerüli el a kaput.

35
    Rodriguezt dönti fel Celustka, szabadrúgás.

32
    Gardner kap sárga lapot belépőért.

33
    Adam Johnson beadását Altidore nem tudja kapura tenni.

30
    Lambertet és Diakitét kell szóban figyelmeztetnie Mason játékvezetőnek.

29
    Fél óra játék után 72:28 a labdabirtoklás aránya a hazaiaknak.

28
    Veszélyesen járatja kapuja előtt a labdát a Soton, de végül kihozzák a hazaiak.

27
    Ward-Prowse sárgul be, Colbacknek lépett oda.

26
    Most a hazai kapu előtt flipperezik a labda, melyet végül Giaccherini lő el, mellé-fölé ment a lövése.

25
    Nem tudják beadni a hazaiak, végül Schneiderlin viszi ki. Kirúgással jöhet Westwood.

24
    Colbacket zavarják a támadók hátul, bedobásra tisztáz a védő.

23
    Jól érkezik a szöglet, de elfejelik a védők.

22
    Nagy kavarodás a vendég kapu előtt, a labda Rodriguezhez kerül, aki közelről lő, de Celustka még beleteszi a lábát, szöglet.

21
    Ez már veszélytelen, a Sotoné a labda.

20
    Larsson kapura tekeri a szögletet (!), Borucnak kell védenie. Újabb szöglet.

19
    Colback beadásába beleérnek, szöglet a vendégeknek.

19
    Ward-Prowse beadása jól érkezik középre, a tömegből kimagasló Lambert fejel 12 méterről, Westwood hatalmas bravúrral leér, és fogja a labdát.

18
    Lambert végzi el a szabadrúgást, a sorfalba rúgja.

17
    O'Shea faultolta veszélyes helyen Lallanat. Szabadrúgás!

16
    Lambert kapja a labdát középen, de nem tudja rendesen átvenni. Felszabadítanak a védők.

15
    Lallana kapott labdát a bal szélen, de elcselezte magát.

15
    Hátul gurigázik a Southampton.

14
    Giaccherini majdnem megszerzi a labdát a hazai védőktől, de végül kihozza a Soton.

13
    Larsson volt agresszív, a védők rárúgták a labdát, ami kis híján megtalálta Sessegnont, de végül a kiérkező Borucé lett.

12
    A szélen próbálkozik támadással a Sunderland, de nem jutnak el beadásig.

11
    Rodriguez keresztpassza pontatlan, Colback csap le rá.

10
    Shaw beadását fejelik ki a vendég védők.

9
    Schneiderlin fejel Rodriguezhez, de a támadó nem éri el a labdát, felszabadítanak a vendégek.

8
    Letámad a Soton.

7
    Rodríguez szöktette Lambertet, aki 10 méterről a kapuba lőtt, de az asszisztens érvényteleníti a gólt les miatt.

5
    A gólpassz egyébként Larsson nevéhez fűződik.

4
    Ezzel megszületett a Sunderland első gólja az új szezonban.

3
    A Sunderland gólt szerzett!
    Érkezik a szöglet, tökéletesen megtalálja EMANUELE GIACCHERINIT, aki 5 méterről a kapuba fejel. Boruc nem tudott hárítani. Villámkezdés a vendégektől.

3
    Érkezik a beadás, Wanyama tisztáz szögletre.

2
    Adam Johnson kap szabadrúgást a hazaiak térfelén.

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1

A Soton piros, a Sunderland sárga mezben lép ma pályára.

Southampton FC: Boruc – Shaw, Lovren, Chambers, Fonte – Wanyama, Rodriguez – Schneiderlin, Ward-Prowse, Lallana – Lambert

Vezetőedző: Mauricio Pochettino

Cserék: K. Davis (K), Clyne, S. Davis, Cork, Osvaldo, Ramírez, Hooiveld

Sunderland AFC: Westwood – Diakité, Colback, Celustka, O'Shea – Johnson, Gardner, Larsson, Giaccherini – Altidore, Sessegnon

Vezetőedző: Paolo Di Canio

Cserék: Mannone (K), Won, Cabral, Roberge, Vaughan, Wickham, Moberg-Karlsson

Játékvezetők: L. Mason – A. Halliday, S. Long.

A Premier League második fordulójának szombati játéknapján többek közt a Southamton fogadja a Sunderland együttesét. A két csapat közül a hazaiak kezdték jobban a szezont, ugyanis a West Bromwich otthonában Rickie Lambert 90. percben értékesített büntetőjével elvitték a három pontot a "szentek". A Sunderland már nem volt ilyen szerencsés hazai pályán a Fulham ellen, ők 1:0-ás vereséget szenvedtek. A fekete macskák tehát idegenben javíthatnak, de nem lesz egyszerű pontot rabolniuk a Mary's Stadium-ból.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.