Fulham FC – Arsenal FC 1:3 (vége) | Everton FC – West Bromwich Albion 0:0 (vége) | Hull City – Norwich 1:0 (vége)
Newcastle United – West Ham United 0:0 (vége) | Southampton FC – Sunderland AFC 1:1 (vége) | Stoke City – Crystal Palace 2:1 (vége)
Aston Villa FC – Liverpool F.C. 0:1 (vége)
Southampton FC
1:1 (0:1)
Sunderland AFC
szombat 24.08.2013, 16:00 • St Mary's Stadium, Southampton • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Premier League második fordulójának szombati játéknapján többek közt a Southamton fogadja a Sunderland együttesét. A két csapat közül a hazaiak kezdték jobban a szezont, ugyanis a West Bromwich otthonában Rickie Lambert 90. percben értékesített büntetőjével elvitték a három pontot a "szentek". A Sunderland már nem volt ilyen szerencsés hazai pályán a Fulham ellen, ők 1:0-ás vereséget szenvedtek. A fekete macskák tehát idegenben javíthatnak, de nem lesz egyszerű pontot rabolniuk a Mary's Stadium-ból.

Southampton FC: Boruc – Shaw, Lovren, Chambers, Fonte – Wanyama, Rodriguez – Schneiderlin, Ward-Prowse, Lallana – Lambert

Vezetőedző: Mauricio Pochettino

Cserék: K. Davis (K), Clyne, S. Davis, Cork, Osvaldo, Ramírez, Hooiveld

Sunderland AFC: Westwood – Diakité, Colback, Celustka, O'Shea – Johnson, Gardner, Larsson, Giaccherini – Altidore, Sessegnon

Vezetőedző: Paolo Di Canio

Cserék: Mannone (K), Won, Cabral, Roberge, Vaughan, Wickham, Moberg-Karlsson

Játékvezetők: L. Mason – A. Halliday, S. Long.

A Soton piros, a Sunderland sárga mezben lép ma pályára.

1

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

2
    Adam Johnson kap szabadrúgást a hazaiak térfelén.

3
    Érkezik a beadás, Wanyama tisztáz szögletre.

3
    A Sunderland gólt szerzett!
    Érkezik a szöglet, tökéletesen megtalálja EMANUELE GIACCHERINIT, aki 5 méterről a kapuba fejel. Boruc nem tudott hárítani. Villámkezdés a vendégektől.

4
    Ezzel megszületett a Sunderland első gólja az új szezonban.

5
    A gólpassz egyébként Larsson nevéhez fűződik.

7
    Rodríguez szöktette Lambertet, aki 10 méterről a kapuba lőtt, de az asszisztens érvényteleníti a gólt les miatt.

8
    Letámad a Soton.

9
    Schneiderlin fejel Rodriguezhez, de a támadó nem éri el a labdát, felszabadítanak a vendégek.

10
    Shaw beadását fejelik ki a vendég védők.

11
    Rodriguez keresztpassza pontatlan, Colback csap le rá.

12
    A szélen próbálkozik támadással a Sunderland, de nem jutnak el beadásig.

13
    Larsson volt agresszív, a védők rárúgták a labdát, ami kis híján megtalálta Sessegnont, de végül a kiérkező Borucé lett.

14
    Giaccherini majdnem megszerzi a labdát a hazai védőktől, de végül kihozza a Soton.

15
    Hátul gurigázik a Southampton.

15
    Lallana kapott labdát a bal szélen, de elcselezte magát.

16
    Lambert kapja a labdát középen, de nem tudja rendesen átvenni. Felszabadítanak a védők.

17
    O'Shea faultolta veszélyes helyen Lallanat. Szabadrúgás!

18
    Lambert végzi el a szabadrúgást, a sorfalba rúgja.

19
    Ward-Prowse beadása jól érkezik középre, a tömegből kimagasló Lambert fejel 12 méterről, Westwood hatalmas bravúrral leér, és fogja a labdát.

19
    Colback beadásába beleérnek, szöglet a vendégeknek.

20
    Larsson kapura tekeri a szögletet (!), Borucnak kell védenie. Újabb szöglet.

21
    Ez már veszélytelen, a Sotoné a labda.

22
    Nagy kavarodás a vendég kapu előtt, a labda Rodriguezhez kerül, aki közelről lő, de Celustka még beleteszi a lábát, szöglet.

23
    Jól érkezik a szöglet, de elfejelik a védők.

24
    Colbacket zavarják a támadók hátul, bedobásra tisztáz a védő.

25
    Nem tudják beadni a hazaiak, végül Schneiderlin viszi ki. Kirúgással jöhet Westwood.

26
    Most a hazai kapu előtt flipperezik a labda, melyet végül Giaccherini lő el, mellé-fölé ment a lövése.

27
    Ward-Prowse sárgul be, Colbacknek lépett oda.

28
    Veszélyesen járatja kapuja előtt a labdát a Soton, de végül kihozzák a hazaiak.

29
    Fél óra játék után 72:28 a labdabirtoklás aránya a hazaiaknak.

30
    Lambertet és Diakitét kell szóban figyelmeztetnie Mason játékvezetőnek.

33
    Adam Johnson beadását Altidore nem tudja kapura tenni.

32
    Gardner kap sárga lapot belépőért.

35
    Rodriguezt dönti fel Celustka, szabadrúgás.

36
    Ward-Prowse küldi középre a labdát, amibe senki nem tud beleérni, de így is csak kevéssel kerüli el a kaput.

37
    A Soton szépen járatja a labdát, alakulóban az újabb akció.

38
    Larsson szerez labdát, de nem tartja meg sokáig a Sunderland.

39
    Ward-Prowse húzza vissza a szélen, a beadását Lambert nem sokkal fejeli fölé 7 méterről.

40
    Ward-Prowse adja be ismét, ezúttal is Lambertet találja meg a labda, de ezúttal a támadó pontatlanul fejel. Kirúgás.

42
    Sessegnon elől tisztázott becsúszva Lovren.

43
    Diakité fejel ki egy előreívelt labdát Lambert elől.

43
    Altidore elől tisztáznak a másik oldalon.

43
    Fonte távoli lövése elég gyengére sikeredik.

44
    A hazaiaknál a labda, szép lassan építgetik fel az akciót.

45
    Altidore agresszív, kis híján labdát is szerez.

45+1
    Egy perc a ráadás.

45+1
    Lambert kapott labdát középen, forgolódott, majd mielőtt lőhetett volna O'Shea lerántotta. A játékvezető azonban nem ítélt tizenegyest, szerintünk hibásan.

Jó első félidő után 1:0 arányban vezet a vendég Sunderland. A fekete macskák nagyon hamar, már a harmadik percben megszerezték a vezetést, egy szöglet után Giaccherini jóvoltából. A Southampton ezek után fölénybe került, többet támadott is, de gólig nem jutott a hazai együttes, sőt a végén egy jogosnak tűnő tizenegyest sem ítélt meg a játékvezető a javukra. Izgalmas második félidőre számíthatunk.

Cserél a félidőben a vendég együttes. Sessegnon helyén a dél-koreai Won.

46

46
    Csere a Southampton FC-nél/nál: lemegy Schneiderlin, bejön Osvaldo.

46
    Csere a Southampton FC-nél/nál: lemegy Shaw, bejön Clyne.

47
    Won kerül helyzetbe rögtön, egy átadást tesz kapura egyből, de gyengére sikerül a lövése. Boruc fogja.

48
    Nagy helyzet Lallana előtt, az ötösön kapja vissza a labdát Osvaldotól, de Diakité hatalmas bravúrral szerel becsúszva.

50
    Lallana harcol ki szögletet.

51
    Osvaldo szabálytalan középen, szabadrúgás kifelé.

52
    Celustka tisztáz Lallana elől.

52
    Lallana kapott labdát a tizenhatoson belül Lamberttől, kicsit balról, 16 méterről alig lőtt a hosszú sarok mellé!

53
    Ward-Prowse ereszt meg egy távoli lövést, fölé.

54
    Csere a Sunderland AFC-nél/nál: lemegy Colback, bejön Vaughan.

54
    Adam Johnson is vállal egy távoli löketet jó 25 méterre a kaputól, alig tévedett fél métert, de végül a lövése fölé szállt.

55
    Osvaldo cselezget a jobb oldali szögletzászlónál, de nem tudja beadni.

57
    Osvaldo beadására Rodriguez érkezett, az ötös vonaláról fejelhetett, de pont Westwood kezébe bólintotta a labdát!

58
    Altidoret indítják a másik oldalon, aki közelről a kiérkező Borucba lő.

59
    Rodriguez törne kapura, de Diakité szereli.

61
    Továbbra is a Soton birtokolja többet a labdát.

62
    Lallana távoli lövésébe lép bele Diakité.

63
    Lambert kap ismét egy jó beadást Clynetól, ezt most 10 méterről Westwoodba fejeli!

65
    Rodriguez passza nem jó Lambertnek, felszabadít a Sunderland.

66
    Rodriguez kap labdát, majd lő 19 méterről, fölé.

67
    Formálódó hazai akció.

68
    Clyde kapja meg a szélen, cselezi le magát az alapvonalig, majd harcol ki szögletet.

69
    A jól játszó Lallana helyén Ramírez a hazaiaknál.

70
    A szöglet után Altidore marad lenn a földön, Fontéval találkozott a vendégek támadója.

71
    Rodriguez beadása pontatlan, kirúgással jöhet a Sunderland.

72
    Giaccherini viszi rá a védőkre a labdát, a passza viszont nem jut el Altidorehoz.

73
    Ramírez kap labdát, majd O'Shea borítja fel 18 méterre a kaputól. Remek lehetőség az egyenlítésre a hazaiaknak!

74
    Lambert lövi el, a hosszú felsőt vette célba, fél métert tévedett.

75
    Lovren kapott az orrára Altidoretól, ápolni kell a hazaiak védőjét.

76
    Larsson átadása pontatlan Giaccherininek.

77
    O'Shea keresi egy előreívelt labdával Altidoret, a védők csapnak le a labdára.

78
    Ramírez szalad bele Gardnerbe a tizenhatos vonalánál, mehet tovább a játék.

80
    Rodriguez passza előbb nem jó Lambertnek, majd felborítja Giaccherinit. Saját térfeléről jöhet szabadrúgással a Sunderland.

81
    A gólt szerző Giaccherini helyén Wickham.

83
    Osvaldo rántaja le Diakitét ártalmatlan helyzetben, sárga lap.

84
    Osvaldo elveszítette a fejét, szövegel a játékvezetőnek, de még a pályán van.

85
    A Sunderland szépen tartja a labdát.

86
    Adam Johnson csinál meg egy biciklicselt, majd Ramírez faultolja a tizenhatostól pár méterre!

87
    Larsson a sorfalba lövi, de a labda marad a vendégeknél.

88
    O'Shea buktatja Osvaldot, szabadrúgás.

88
    A Southampton gólt szerzett!
    Ward-Prowse küldi be a tizenhatosra a labdát, amit a nagyszerűen érkező JOSÉ FONTE 7 méterről a kapuba fejel. Westwood ezt nem védhette. A végén sikerül egyenlítenie a hazaiaknak, megérdemelten.